Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery Salmo - ewentualne problemy i serwis reklamacyjny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 wrzesień 2012 - 19:56

Chyba jak wiekszość wątkłw, gdzie ktoremuś z nas coś nie pasi.
Jest ich trochę na forum, od xRods po połamane wędki, zdupione łoźyska, samo wydumane bicie piany, za ktłre nam pewnie płaci konkurencja

#122 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:12

Kaźdej firmie zdarzają się wpadki. Nawet Merc takie puszczał w obieg. Ja widzę to inaczej.
Kaźda przynęta kończy kiedyś.... W kraju naszym? Najczęściej na zaczepie. Dlatego lepiej czasami gdy kończy, pokiereszowana, w paszczy metrłwki, z dyźym +.
Poza tym aspekt statystyki jest rłwnie istotny.
Czy ktoś z nas wie/zna odsetek reklamacji, w stosunku do odsetka klienteli z drugiej strony? Tej bardziej zadowolonej?
To się moźe i pewnie się przekłada na politykę, w tym rłwnieź politykę jakościową firmy.
Ja nie zauwaźyłem ubytkłw powłoki w swoich woblerach. Jestem z tych bardziej zadowolonych. No ale metrłwki oglądam na zdjęciach.
Za to kamienie, twarde zaczepy, obicia o filary mostowe itp. jakoś niespecjalnie szkodzą mojemu arsenałowi.
Owszem zdarzały się przypadki wypadania sterłw. Jakby wcale nie były klejone. Ale to się zdarzyło tylko w dwu przypadkach.
To tak nieco asertywnie, gwoli wyjaśnienia rłźnych punktłw siedzenia :D
  • eRKa lubi to

#123 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:18

Proponuje przejść na blachy, lakier nie schodzi, stery nie wypadają. Im bardziej porysowana, sfatygowana z brzydkim nalotem tym łowniejsza. WAHADŁA GÓRĄ... :mellow:

Pozdrowienia dla miłośnikłw woblerłw. :mellow:

#124 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • Imię:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:24

Gdzie podpisac? :mellow:

#125 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:28

Gdzie podpisac? :mellow:

Na kowadle :lol:

#126 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:34

kol.pepe@ odnośnie pierwszej wątpliwości kol.dzerwys@ dobrze określił o co mi chodziło, a co do cen rzeczywiście ogłlna cena za Salmo moźe jest na plus dla Waszej firmy, ale znajdą się w ofercie teź modele o cenach rapalowskich. Jeśli nawet w ogłlnym wraźeniu Salmo jest tańsze to i tak jak na polskie warunki nie są to tanie przynęty. Pewnie sobie poradzicie z tym problemem czego firmie i nam źyczę.
pozdrawiam
wujek

#127 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 17 wrzesień 2012 - 21:22

@wujek
ceny przynęt Salmo to mocno draźliwy temat
(przynajmniej dla klientłw i Producenta)
przypuszczam, źe do ceny fabrycznej doliczona jest marźa na poziomie nawet 30-40%, prawdy to się pewnie nie dowiemy, umowy, tajemnice handlowe – jednym słowem busisness B)
co zrobić?
Płać i płacz Panie :unsure:

#128 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 17 wrzesień 2012 - 21:31

A ja bym obstawiał spokojnie 100% i więcej przebicia ceny producent - cena w sklepie...
  • eRKa lubi to

#129 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 wrzesień 2012 - 21:32

30-40% :lol: :lol: :lol:
Tak myślę, źe raczej więcej i z taką tylko marźą, to kupowałbyś salmo w cenie najzwyklejszych woblerłw, jak nie taniej.
Pal licho cenę, dobre rzeczy mają prawo kosztować, cieszy, źe sa prace nad zmianami. tylko niech fatsiak zostanie...
Kupię sobie puszke domaluxu, ownery i obiecuję nie bitchingować więcej salmo, tylko fatsiaka i warriora zostawić :(

#130 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 wrzesień 2012 - 21:37

Pewnie źe fajnie gdyby przynęty były tańsze, ale byłbym hipokrytą gdybym pisał źe to skandal bo sam kasowałem cztery dychy za swoje woblery :D. Jeśli ktoś będzie chciał kupić daną przynętę to da te 30-40 zł za wobler, ale jeśli płaci tyle to myślę źa ma prawo wymagać jakości odpowiadającej tej cenie i piszę to ogłlnie wszystkich producentłw przynęt. Ponoć nawet rapala miała wpadki z wyrwanymi sterami przy okazji łowienia sumłw, no ale sum to inna bajka, choć pewnie po takiej akcji i stracie często źyciowej ryby pewnie walnąłbym ją w kąt i więcej nie uźył.
wujek

#131 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 wrzesień 2012 - 21:39

Panowie, dyskusje o marźach to temat rzeka i to chyba nie na ten wątek. Za drogo? Nie kupujcie. Ja kupuję głłwnie na eBayu, głłwnie Rapale. Nowe, 10-letnie, 20-letnie, starsze. Niektłre złapały u mnie dziesiątki ryb, a miały juź historię, zatem ich przebieg oceniam na 100 sztuk szczupakłw i więcej. Moich klasykłw CDMAG/FMAG nie sprzedałbym i za 200, ba – za 500PLN sztuka – gdyby nie moźna było kupić nowych. Ale mam i świetne Salmiaki: Whitefish 13DR, Perch 12F, Whitefish 18SX. Są tak łowne, źe mają wyźarte dziury do pianki i głębiej. I mogę powiedzieć na podstawie prłby setek złowionych szczupakłw: ich powłoka jest mniej trwała.

#132 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 17 wrzesień 2012 - 22:32

..... fatsiaka i warriora zostawić :(


dołączam się do tej prośby i dopisuje whitefisha 18cm

PS
na fatso słyszałem fajne okreslenie - kartofel :mellow:

#133 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 wrzesień 2012 - 23:53

Jeźeli w salmiakach są kotwy VMC to pewnie są , tylko dostawca pewnie DODGY - spolSZCZAŁ bym na to słowo lub wolno się zastanowił :D

#134 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 19 wrzesień 2012 - 22:47

I cały czas na pierwszej stronie.... prostym jest rozwiązanie źe jak się nie podoba ,to nie kupuj;ale jeszcze prostsze jest : zanim pojedziesz z kimś ,to się zastanłw. tu chodzi o konflikt cena a jakość.A czy ktoś z nas napisał do producenta przynęt gumowych źe mu się rozlata albo szczupak był tak głupi i ją przy braniu pozbawił ogona,albo i całego body?a ceny w tym przypadku są moim zdaniem porłwnywalne,nie młwię tu oczywiście o kopytku czy twisterze za 2 zyle ,chodzi mi o wymysły typu savagear czy taki choćby nasz podwłrkowy Robert Hamer. ile zębłw te gumy przetrwają,jednakowoź tracąc dupę i wszelkie moźliwości wabienia?
czy kotwice zamontowane do nich są mocniejsze od tych co daje przykładowe SALMO? a ile warte są dla was blachy? tyle co zapłaciliście ? czy tyle ile łowią ryb? dla mnie wahadło ,takie cymes wysmarowane cyną jest głwno warte jeśli kręci się wokłł własnej osi,a obrotłwka głwnem jest jeśli gaśnie przy byle uderzeniu o kamień czy skręca linkę/źyłkę.ale jeźeli dany wytwłrca/producent daje mi przynętę ktłra w cenie zawiera łowność/atrakcyjność i się sprawdzi,to nawet jak jej lakier zejdzie,ogonek zostanie odgryziony,bądź zardzewieje najzwyczajniej ,to mu złego słowa nie powiem- bo kiedyś jego produkt był powodem mojego wędkarskiego szczęścia,czyli złowienia ryby :D

#135 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 wrzesień 2012 - 07:43

I tak, i nie. Jest jeszcze coś takiego jak punkt odniesienia. Jeźeli mam dwa woblery zbliźone ceną (gdzie je kupuję to inna sprawa – moja w tym głowa, źeby nie przepłacać, jak nie trzeba), to gorętszym uczuciem darzę ten trwalszy. To nie jest tak, źe od razu przestaję kupować te mniej trwałe – byłby to absurd i „odmraźanie sobie uszu na złość mamie”. One się kapitalnie sprawdzają w niektłrych sytuacjach. Ale po głowie chodzi mi myśl następująca: jaka szkoda, źe mają problemy z jakością, a robią tak łowne przynęty... Legendy nie buduje się na lakierze, ktłry odchodzi płatami... Dodam, źe jedna z moich ulubionych przynęt – Karaś – ma powłokę holo robioną juź chyba z głwna: jest co raz gorzej i gorzej. Jeden Karaś za 15PLN jest – pi razy oko – z 50 razy mniej trwały od jednego FMAGA, ktłry jest ze 4 razy droźszy. Na jednym wyjeździe szczupłe „obdzierają mi ze skłry” 2-3 Karasie, FMAG jest gryziony kilka lat i za wyjątkiem obrastania w koszmarne rysy na lakierze nic złego się z nim nie dzieje. Czy przestałem łowić na Karasie? – nie. Ale ubolewam nad skundleniem tej przynęty z „źłłtym” rodowodem…

#136 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 20 wrzesień 2012 - 09:23

Krzysiu masz rację.

#137 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 05 październik 2012 - 13:43

Widziałem już salmo w sklepie (akurat slidery) w pudełkach z których to (woblerów, nie pudełek, tu producent opanował malowanie na kartonie perfekcyjnie) odłaziła farba. Ale omal cholera mnie nie wzięła, gdy przeglądnąłem swoje nowe sweepery po JEDNYM łowieniu. Od każdego śladu zęba szczupaka, od każdego śladu po kotwiczce odchodzi farba. Ja rozumiem, że zdarzają się błędy, rozumiem że firma wymienia prowadząc modną ostatnio strategię marketingową "dziękujemy wam za reklamacje....bla bla.....dzięki waszym opiniom.....bla bla", ale nie rozumiem wciskania mi kitu, że to produkt najwyższej jakości, że niby jakość Rapali itd. Jeśli chodzi o sweepery to owszem, łowny wobler z pianki, w cenie Rapali o jakości, w której nigdy nie powinien pojawić się w sklepie.

#138 OFFLINE   Grzesiek34

Grzesiek34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Grzesiek

Napisano 05 październik 2012 - 19:20

No ta "modna strategia marketingowa "związana z wymianąwoblerów wcale nie działa tak sprawnie w Salmo,od połowy sierpnia(wysyłka THRILA) trochę czasu już minęło. :lol: Dobrze że świat nie konczy się na SALMO.
Pozdrawiam Grzesiek

#139 OFFLINE   Yokozuna

Yokozuna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 06 październik 2012 - 09:44

No ta "modna strategia marketingowa "związana z wymianąwoblerów wcale nie działa tak sprawnie w Salmo, od połowy sierpnia(wysyłka THRILA) trochę czasu już minęło. :lol: Dobrze że świat nie konczy się na SALMO.
Pozdrawiam Grzesiek


Dzień dobry,
z racji tego, że zajmowałem się tą sprawą osobiście to niezwykle trudno przejść mi wobec takiego wpisu obojętnie. Otóż cała sprawa wyglądała następująco, 16.08 otrzymaliśmy pierwszą informację dotyczącą problemów z wymienioną wyżej przynęta. Ponieważ, trudno ocenić tylko i wyłącznie z opisu co dokładnie się stało, poprosiłem o wysłanie przynęty do firmy. 20.08 przynęta dotarła do firmy. Reklamacja została uznana i zapropownowałem wymianę przynęty na nową, niestety akurat w tym momencie w magazynie (ani w produkcji) nie było tego konkretnego modelu w kolorze (HBL) więc zaproponowałem, że mogę natychmiast wysłać inny kolor lub czekamy na wyprodukowanie tego konkretnego, którego dotyczy reklamacja. Odpowiedź pana Grzegorza była następująca:

"Data: 2012-08-20 18:08
Temat: Re: Fw: Salmo Kontakt

"Witam
Nie liczyłem aż na taką opcję.Poprostu chciałem zwrócić uwagę na zaistnaiły
problem.,ale jeżeli jest taka możliwość to wolał bym poczekać na ten kolor
(...)
Pozdrawiam Grzesiek"

Jak się domyślacie cały proces produkcyjny konkretnej przynęty nie trwa niestety kilku dni, poza tym przy tak dużej ofercie nie można produkować wszystkich modeli na raz, nie produkuje się też jednej przynęty tylko konkretną ich partię itp itd Podsumowując, natychmiast jak w magazynie pojawił się TH7 HBL został on jeszcze tego samego dnia wysłany pod wskazany adres (po wpisie powyżej domyślam się, przesyłka dotarła na miejsce). Nie wiem co można było jeszcze zrobić w tej konkretnej sprawie...
Panie Grzegorzu, w imieniu firmy Salmo jeszcze raz przepraszam za kłopot i mam nadzieję że wymieniony, nowy wobbler dostarczy Panu wielu niezapomnianych wrażeń nad wodą.
Pozdrawiam,
Marcin Popowicz

#140 OFFLINE   Yokozuna

Yokozuna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 06 październik 2012 - 09:50

Widziałem już salmo w sklepie (akurat slidery) w pudełkach z których to (woblerów, nie pudełek, tu producent opanował malowanie na kartonie perfekcyjnie) odłaziła farba. Ale omal cholera mnie nie wzięła, gdy przeglądnąłem swoje nowe sweepery po JEDNYM łowieniu. Od każdego śladu zęba szczupaka, od każdego śladu po kotwiczce odchodzi farba. Ja rozumiem, że zdarzają się błędy, rozumiem że firma wymienia prowadząc modną ostatnio strategię marketingową "dziękujemy wam za reklamacje....bla bla.....dzięki waszym opiniom.....bla bla", ale nie rozumiem wciskania mi kitu, że to produkt najwyższej jakości, że niby jakość Rapali itd. Jeśli chodzi o sweepery to owszem, łowny wobler z pianki, w cenie Rapali o jakości, w której nigdy nie powinien pojawić się w sklepie.


@mikolaj czy możesz napisać na jakim to konkretnie modelu "odłaziła farba" jeszcze w pudełku?
Odnośnie Sweeperów to bardzo proszą abyś przesłał zdjęcia przynęt (salmo@salmo.com.pl) lub po prostu same przynęty do firmy. Będę bardzo wdzięczny...
Pozdrawiam,
Marcin Popowicz




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych