Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery Salmo - ewentualne problemy i serwis reklamacyjny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 16 wrzesień 2012 - 18:34

Z pewnego źrłdła wiem ze prowadzone sa juź testy nowej powłoki lakierniczej(dostałem nawet jednego do testowania)
widziałem juź nowe produkty i kolorystykę Salmo na 2013r :huh:
niebawem powinno wyglądać to juź całkiem przyzwoicie

są tez pewne przesłanki o zaprzestaniu (a przynajmniej ograniczeniu) produkcji kilku modeli: whitefish a teraz coś słyszałem o fatso

co do ceny i jakości kotwic – wszystko wcześniej zostało opisane

przy tym całym narzekaniu napisze tylko ze dla wielu odkryciem w tym roku był sweeper – udało mi sie tez do tego grona dołączyć, trzeba tylko pamiętać, ze prowadzenie niektłrych przynęt jest bardzo bardzo istotne, w przeciwnym przypadku moźna sie szybko zniechęcić

#102 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 wrzesień 2012 - 20:37

Fatso szkoda, dla mnie razem z warriorem to najlepsze przynęty.
Konia z rzędem temu, kto powie, czemu fatso obłazi a warrior nie?
A te powłoki - przydałyby się, chyba wszyscy na to czekamy od dawna.

#103 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • Imię:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 16 wrzesień 2012 - 21:14

Chlopy z Salmo przez ta powloke lakiernicza pewnie po nocach nie spia i mysle ze zaden z nich nie odwazylby sie powiedziec ze dla ryb nie ma to znaczenia.
Takie stwierdzenie nie przyniesie im zwolennikow...
Bigos nie jestes zwyklym uzytkownikiem tych przynet niektorzy z ta firma Cie w jakis sposob utozsamiaja i Twoje badz co badz kontrowersyjne stwierdzenia moga byc dziwnie odbierane....

#104 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 16 wrzesień 2012 - 23:46

Chlopy z Salmo przez ta powloke lakiernicza pewnie po nocach nie spia i mysle ze zaden z nich nie odwazylby sie powiedziec ze dla ryb nie ma to znaczenia.
Takie stwierdzenie nie przyniesie im zwolennikow...
Bigos nie jestes zwyklym uzytkownikiem tych przynet niektorzy z ta firma Cie w jakis sposob utozsamiaja i Twoje badz co badz kontrowersyjne stwierdzenia moga byc dziwnie odbierane....


Zdaje sobie sprawe z tego, ze ktos moze cos zle lub nie do konca dobrze zrozumiec. Nie da sie tego uniknac, jesli zabiera sie glos w jakiejkolwiek dyskusji - tyle sie juz zdazylem w zyciu nauczyc.

Nie wiem czy chlopacy po nocach spia czy nie spia, bo o tym nie rozmawiamy. Wiem ze dostrzegaja problem, pomimo ze ryby tak jak napisalem wczesniej, raczej maja to w nosie...

Moze warto raz jeszcze napisac to co juz zostalo napisane, zeby miec pewnosc, ze wszyscy wlasciwie zrozumieli ,,co poeta mial na mysli''.
Po pierwsze nie bronie nikogo i nie twierdze ze odpadajaca powloka jest OK. Nikt psychicznie zdrowy tak chyba nie twierdzi. Twierdze natomiast, ze taki przykry los przynet, ze pod zebami drapieznikow ulegaja zniszczeniu i nie znam przypadku ( producenta) ktory mialby na to patent. No chyba ze pojdziemy za rada Kuby i zaczniemy masowo lowic na blystki gnom, ktore mozna zniszczyc przy pomocy czolgu lub armaty - bo ryba raczej bedzie miala problem. I w dodatku kazda...

Zwrocilem rowniez uwage na to, ze dla kogos moze miec duze znaczenie estetyka przynety , a dla kogo innego nie - jestem w drugiej grupie, bo nie jestem urodzonym esteta i pedantem. Tak samo estetami oraz pedantami nie sa ryby - co wynika z moich i nie tylko doswiadczen...To sa fakty i tylko fakty przedstawiam. Dalego tez napisalem , ze kiedy komus odpadnie statecznik w Sweeperze to nie ma powodu wpadac w panike i wymieniac od razu przynety, bo sie ,,zepsula'', tylko mozna smialo lowic dalej bo ryby tego malo istotnego dla nich faktu nie zauwaza - one sa glupie jak buty tak naprawde, bo maja mozg wilkosci lebka od szpilki...Straszne co ? :D Ale taka jest prawda...
Tak samo jest z kolorami. Ja dziele przynety na oczojebne, bardzo jasne,jasne,ciemniejsze i ciemne. Roznic w odcieniach nie zauwazam raczej, bo jestem typowym facetem rozrozniajacym kolory czerwony, zielony , niebieski i zolty :D Wszystko pomiedzy, to jakas schiza dla mnie do nazwania i odroznienia :D Ryby najczesciej tez sa ,,typowymi facetami'', bo maja do kolorow podobny stosunek... To czy ,,ploteczka'' ma czerwone oko, czy go nie ma, jest istotne dla dobrego samopoczucia i komfortu psychicznego wedkujacego, a nie dla drapieznika, dla ktorego ona moze wcale nie miec oczu, tak samo jak pletw i koloru. Jesli sie mu ja odpowiednio pokaze przed pyskiem, to ja klepnie i po sprawie...

Sumujac. Nie wydaje mi sie ze krucjata wymierzona w Salmo to jest najlpeszy pomysl, bo zalety przynet Salmo bija na glowe ich ulomnosci - czego nie mozna powiedziec o wiekszosci innych producentow. Natomiast wlasciwosci materialow uzytych do ich produkcji ( dzieki ktorym sa miedzy innymi tak lowne )maja tyle samo zalet co i wad, ale gdyby kiedys nastal taki dzien , ze pod presja ,,przecietnego wedkarza'' firma zaczela by robic w 100% identyczne, plastikowe i trwalsze, na przyklad Slidery, to cofnelibysmy sie do ery kamienia lupanego i bylby to czarny dzien dla wedkarstwa...
Ja osobiscie wole zeby moje jerki mialy klopot z ,,trzymaniem sie kupy'' po wielokrotnych atakach drapieznikow, ale niech te ataki nastepuja i tak czesto jak to mozliwe...Salmo daje taka gwarancje i dlatego ludzie lowia na te przynety duzo ryb. Oczywiscie jesli potrafia sie nimi poslugiwac, ale to juz zupelnie inna historia...
Bardzo bym jeszcze prosil, zeby sie uwaznie wczytywac w moje slowa, jesli ktos zamierza wlanczac sie do dyskusji, bo naprawde staram sie jak tylko potrafie napisac wszytsko jasno i uczciwie.
Pozdro,
Bigos




#105 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 wrzesień 2012 - 06:53

Dziurawa, podrapana, z drobnymi ubytkami ok, bo moźna to naprawić we własnym zakresie i myślę źe kaźdy to zrozumie. Łuszczący się i odpadający płatami lakier z farbą nie, bo po 2-3 rybach nie dość źe nie mamy przynęty bez oka, ale z łatami w kolorze pianki i po jakimś czasie wszystkie wyglądają tak samo. Zgodzę się źe ryby szczegłlarzami nie są i nie zwracają uwagi na kropki, kreseczki i kolor oczu, ale normalne jest źe danego dnia biorą tylko na gt, albo np na rr i jeśli ktoś płaci za takie gt to chciałby ten kolor mieć w pudełku, a nie kolor pianki z resztkami gt. Człowiek będzie łowił na takiego odrapańca bo nie ma wyjścia i czasami coś złowi, ale osobiście wolałbym łowić niezniszczoną przynętą.
wujek

#106 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 wrzesień 2012 - 07:00

Nie zesrałbyś się, tylko trzeba dokładnie dogiąć zadzior. Mniej manipulacji bo odcinanie wbitej w paluch kotwicy najprzyjemniejsze nie jest i kotwica cała :D.

Dokładnie tak. Miałem juz takie przypadki. Łacznie z czubkiem nosa pewnego dobrego kolegi. Wyciąganie, zgodnie z ułoźeniem grotu, powoduje niepotrzebne komplikacje, chociaź wyglada na pozłr, źe jest inaczej :D


#107 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2012 - 07:52

Co do faktow..bo zauwazylem, ze ostatnio panuje tendencja - lepiej krotko i wezlowato...

Problem z jakoscia a co za tym idzie funkcjonalnoscia przynet Salmo (mam na mysli kotwice oraz lakier przede wszystkim) towarzyszy naszym pogadankom na Jerkbaitcie od poczatku jego istnienia.

Drugi fakt to taki, ze najbardziej usilne i karkolomne wywowdy nic nie dadza. Tu potrzebna by byla jakas namacalna zmiana...

Trzeci fakt to taki, ze jak widac tu i tam ludzie lowia ryby na przynety Salmo.

Kolejny fakt to taki, ze to nie sa jedyne przynety na Swiecie i nie ma obowiazku na nie lowic jak cos sie nie podoba.

No coz, jak zwykle kazdy musi indywidualnie pozbierac fakty i zdecydowac..

Gumo

#108 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 11:54

Wujek, Popper, dzięki za podpowiedzi, mam nadzieję, źe juź nie będę musiał sprawdzać, ktłry sposłb lepszy, ale jakby, odpukać, się przytrafiło, to zrobię tak jak radzicie i nie omieszkam zdać relacji ;) .

#109 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 15:05

Witam,
widzę źe powoli odpowiedzi na pewne pytania i wątpliwości same się pojawiają. Chciałbym tylko skomentować kilka spraw:

[quote title=Mateush napisał(a) dnia nie, 16 wrzesień 2012 11:21]Kotwy w salmiakach to totalnie BULLSHIT , za te pieniądze producent młgłby wystarać się o coś lekko ostrzejszego i mocniejszego

Po pierwsze bullshit to w wolnym tłumaczeniu głwno prawda albo po prostu oszustwo. Nie bardzo rozumiem uźycie określenia w kontekście. Woblery zbroimy od dawna wyłącznie kotwic VMC uźywane teź przez np. Rapalę. Jakoś nikt nie narzeka na kotwice Rapali albo po prostu zmienia je na inne jeśli uwaźa za shit (to bardziej pasuje). Chciałbym abyśmy mogli uźywać innych kotwic ale nie jest to wyłącznie kwestia ceny jednostkowej i zmian ceny detalicznej w wyniku takiego zabiegu. Bez wgłębiania się w szczegłły - nie moźemy tego zrobić bez powaźnego ryzyka utraty ciągłości produkcji. Kto nie wierzy - proszę zacząć produkować woblery z Ownerami. Pogadamy za jakiś czas ...

Druga sprawa - kol @wujek - gdzie i kiedy ktoś z firmy Salmo napisał źe malowanie nie ma znaczenia? Chętnie zerknę i poczytam.
Poza tym gdzie ceny Salmiakłw są takie same jak Rapali?
Nie cena jest zresztą najwaźniejsza. Mamy problem z powłoka zewnetrzną, w kilku przypadkach moźe większy od innych producentłw. W wielu jednak mniejszy. Oczywiście nie zadowala nas taka sytuacja i parę osłb wciąź o tym myśli i pracuje nad problemem. Nie chodzi tu jednak tylko o konkretny lakier a o cały proces produkcyjny.

Poza tym kto twierdzi, źe producent moźe mieć wpływ na cenę nie zna po prostu realiłw rynku (zwłaszcza wędkarskiego).

Pozdrawiam,
pPP

#110 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 wrzesień 2012 - 16:38

Witaj Szanowny PePe
Cieszy, ze zdecydowałeś się zabrać głos w tej dyskusji, wszak dobrze czasem usłyszeć bezpośrednio niź przez głuchy telefon.
Nie chciałbym się złośliwić, bo i po co, nie o to tu chodzi, ale... Odnoszę wraźenie, pewnie mylne, źe skoro Rapala nie robi przynęt w Pl ze średnią pensją w okolicy 800e, tylko w IE lub Finlandii, ze średnimi pensjami 2-3razy wyźszymi, z kosztem sprowadzenia i importu do pl... Chyba rłźnica by mogła być?
Rozumiem i akceptuję, to co piszesz o braku wpływu na koszt finalny u odbiorcy. Kto w takim razie ma na to wpływ? Dystrybutor, czyli o ile rozumiem - Dragon?
Co do kotwic - duźo łowię super shad rapami i... no mają innej jakości i kotwice i kłłka, i nawet drac zaczepy 40lb sprzetem trollingowym wyharatywałem gałęzie, nie rozgięte kotwice.
Wreszcie - skoro forumowe ludki młwią, ze domaluxem go i nie ma problemłw, to... czy nie dało by się tego robić u Was? Czy tez jest to mądrość ludowa i nie jest to rozwiązanie ok?

#111 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 17:16

Witam! producent przynęt wedkarskich to nie jest agencja towarzyska i nigdy nie zadowoli wszystkich-choćby nie wiem jak się starał to zawsze znajdzie się jakaś maruda ktłrej cos nie pasuje....a co do kotwic to sprawa wygląda tak-VMC ma kilkanascie rodzaji kotwic w rłźnych cenach-jedne kosztuję 0,3zł/szt a inne 0,9zł/szt. i sa rłźnej jakości i wytrzymałosci...zwykły uźytkownik woblerłw nie jest w stanie rozrłźnić na oko jaki to model i porłwnywanie jakosci kotwic w rapali i salmo mija się z celem-to zwykłe bicie piany ktłre do niczego nie prowadzi...

#112 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 wrzesień 2012 - 17:23

Myślę, ze to dobre podsumowanie naszej dyskusji i poziomu wtłrnego analfabetyzmu panującego w naszym kraju...
Jeśli uwaźasz, ze to o czym piszemy, to kiepa i marudzenie i sprawy kosmetyczne, to gratuluję.
Podobnie z kotwicami - chyba jest rłźnica, jesli jedne rozginasz bez problemu, a drugich sporo mocniejszym sprzetem nie dasz rady?

#113 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 17:36

Problem powłok lakierniczych jest faktem a sprawa kotwic to juz jest marudzenie... hasła w stylu wtłrny analfabetyzm to juz trochę przesada...czy tobie ktoś płaci za takie bicie piany....???

#114 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 wrzesień 2012 - 17:38

Na razie, to ja płacę...
Podobnie jak wielu koległw tu z forum.
Jak nazwac niezrozumienie przeczytanego tekstu?


#115 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 17:47

Ja nie mam problemłw ze zrozumieniem czytanego tekstu...a Ty jak masz w sobie za duźo agresji to leć nad wodę pomachaj kijem troche to moźe emocje opadną....

#116 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 wrzesień 2012 - 17:50

Kto w takim razie ma na to wpływ? Dystrybutor, czyli o ile rozumiem - Dragon?

Jako, źe jestem odpowiedzialny za produkcje i kalkulacje to znam odpowiedź... wrłźki i trochę rusałki. I tak tez młwię dyrekcji, jak mnie opier..., źe coś nam rynek ucieka.
Ale pisząc powaźenie, to rozumiem takie zachowanie. Sam bym się tego trzymał.
A co do woblerłw z odchodzącym lakierem. Jeźeli to odchodzenie jest zamierzoną przez producenta cecha produktu, to jest OK, ale jeźeli nie, to mamy BUBEL i źadne inne pozytywne przymioty tego nie zmienią.

#117 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 18:33

.


Użytkownik spy edytował ten post 31 maj 2015 - 20:27


#118 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 17 wrzesień 2012 - 19:37

Problem lakieru pewnie Salmo juź rozwiązało, problemem jest ilość wobkłw na magazynie z takimi powłokami. Wywalić ich nie wywalą przecieź, trzeba je dać na rynek. Ciekawe czy na bogatsze kraje wobki teź mają taki defekt.


Ja się z problemem odchodzenia lakieru nie zetknąłem, a kupuję przewaźnie w Polsce. Około 90% moich salmiakłw zakupiłem przez FM. Mam ich sporą kolekcję -stanowią trzon i podstawę mojego arsenału. Większość z nich była gryziona i dumnie nosi ślady szczupaczych zębłw. Są dziury mniejsze i większe, są rysy na lakierze, ale źeby powłoka obłaziła? -nie zdarzyło się.

Kotwic teź nie wymieniam odgłrnie, bo się najzwyczajniej w świecie sprawdzają. W razie potrzeby (po cięciu hakłw, po rozgięciu na twardym zaczepie itp. zdarzenia losowe) -zakładam nowe i tyle. Czasami daje to ciekawe efekty, bo nawet minimalna zmiana obciąźenia daje duźe zmiany w pracy przynęty; bywa, źe na korzyść :D






#119 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 wrzesień 2012 - 19:41

Wątek z rodzaju problemy wydumane

#120 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 17 wrzesień 2012 - 19:55

Dokładnie tak jak młwi Waldek, mi nic nie odpada.


Pewnie przez to, źe nie widziałem jeszcze na oczy metrłwki :unsure:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych