Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Syndrom łokcia tenisisty/golfisty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 20 wrzesień 2015 - 21:39

http://m.poradnikzdr...isty_39731.html
  • patu i havy lubią to

#22 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 20 wrzesień 2015 - 22:00

Schładzanie ma sens tylko bezpośrednio po kontuzji ,by nie zwiększać obrzęku.

Masaż + ocieplacz,by rozluźnić naczynia krwionośne i limfatyczne -ułatwić regenerację.

Kolagen z jagnięciny lub cielęciny(np rozgotowane żeberka lub kotlety z kością) w diecie przyspieszą gojenie ok 1 miesiąca (choć dokucza do 1/2 roku).

Osobiście zrobiłem sobie takie kontuzje 2,3x wrzucając cudze walizki po 50 kg na półki w pociągu...nigdy więcej.


Użytkownik klim edytował ten post 20 wrzesień 2015 - 22:00

  • patu lubi to

#23 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 20 wrzesień 2015 - 22:25

Zmagam się z tym trzeci rok lecz nieświadomie doprowadziłem do poważnego stanu schorzenia stąd tak długo to trwa. Przy takim stanie leczenie farmakologiczne nie pomogło. Zatem prywatna wizyta u chirurga sportowego ( 150,- ) w ramach której przeprowadził badanie, obejrzał wyniki badań krwi które już miałem, zrobił USG łokcia i zapodał dostawowo steryd ze środkiem znieczulającym który wystarczył bym wyszedł z gabinetu bez płaczu :D  :D  :D  Gdyby nie pomogło to miałem wrócić i zastosować komórki macierzyste. Zapisał też rehabilitację - 10 zabiegów laser i dziesięć fonoforeza ( po 8 zyli każdy bez czekania na NFZ ). Już na drugi dzień było znacznie lepiej a po trzech dniach ręka prawie jak nowa lecz oczywiście zabiegi rehabilitacyjne wykonałem do końca. Niestety moja praca oraz wędkowanie odnawiają kontuzję lecz teraz od razu gdy jest źle stosuję taki zestaw - niesteroidowy środek przeciwzapalny doustnie przez 5 dni, smarowanie łokcia żelem przeciwbólowo/przeciwzapalnym dwa razy na dobe plus 5 x laser i powracam do stanu sprzed dolegliwości. Jeśli kontuzja powróci idź do reumatologa bo można się załatwić na całe życie. Poczytaj w necie oprócz łokcia tenisisty/golfisty reumatyzm tkanek miękkich jak np. to http://przychodnia.p...hp3?s=3&d=4&t=9 


  • patu lubi to

#24 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 20 wrzesień 2015 - 22:30

@matpgt lokiec tenisisty czy golfisty to dwie odmiany entezopatii, a podlozem podłożem tej dolegliwości są zmiany degeneracyjne i zle ukrwienie i unaczynienie okolic przyczepow. Ta entezopatia to dlugofalowe gojenie sie przyczepow sciegien a bol wiaze sie wlasnie z tym gojeniem. Masaze i cwiczenia pomagaja poprawic krazenie krwi i przyspieszyc rehabilitacje. Drugi plus z cwiczen wzmacniajacych i rozciagających oraz masazy to stymulowanie produkcji kolagenu. Kolejnym waznym jesli nie najwazniejszym plusem cwiczen jest wzmocnienie miesni, a wzmacnia sie te miesnie ktore moga odciazyc miesnie uszkodoznych prostowników  czyli miesnie przedramienia. Podobnie jest z kolanem z ktorego wytna ci wiezadla, musisz zastapic je miesniami. Unieruchomienie oslabiajace miesnie jest zawsze zlym rozwiazaniem, to jedna z wielu widocznych zmian, teraz po operacjach blyskawicznie kaza sie ruszac i cwiczyc, kiedys kazali lezec. Wazne aby te cwiczenia wprowadzac w odpowiednim momencie aby nie odnowily albo poglebily urazu. Dlatego warto udac sie do specjalisty.


  • patu, woblery z Bielska i grzesiekp. lubią to

#25 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 20 wrzesień 2015 - 23:04

Podobno reumatologia u nas jest na fatalnym poziomie. Dodatkowo w diecie ktora obecnie sklada sie z przetworzonej zywnosci brakuje kolagenu i proliny.

 

Aby uzupelnic kolagen nalezy jesc:

zupy na kosciach (jak najwiecej chrzastek)

ryby w galarecie

mieso w galarecie

galaretki owocowe

zelatyna w innych produktach

golonka

podroby

glowizna

szpik

 

Do tego trzeba zadbac o witamine C a takze D i B6. Witamina C jest kluczowa. Jej brak powodowal szkorbut na statkach, a szkorbut byl zwiazany z uposledzeniem syntezy kolagenu.

 

Mozna tez uzywac suplementow z kolagenem formie hydrolizatu.


  • woblery z Bielska i grzesiekp. lubią to

#26 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 21 wrzesień 2015 - 08:11

(...)

Aby uzupelnic kolagen nalezy jesc:

zupy na kosciach (jak najwiecej chrzastek)

ryby w galarecie

mieso w galarecie

galaretki owocowe

zelatyna w innych produktach

golonka

podroby

glowizna

szpik

(...)

Dodam jeszcze przebogate źródło kolagenu - kurze łapki. Wywar jest podstawą bardzo smacznych zup i galaretek, a jeśli masz psa, to same łapki będą jego przysmakiem ;)  



#27 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 21 wrzesień 2015 - 08:22

Patu, najlepsze co możesz zrobić to wybrać się do lekarza SPORTOWEGO. Jeśli masz sprawdzonego to rewelacja, jak nie to pytaj wśród znajomych, szukaj. Lepiej nie trafisz, oni mają doświadczenie dokładnie z takimi urazami. Pokierują Cię jak dziecko do nocnika.

Pozdrawiam



#28 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 08:24

Czyli jak by nie patrzeć chłop se musi dobrze pojeść, piwem popić, na rybki pójść a jak do chałupy wróci wieczorkiem to i żonkę ten..teges.

I to rozumiem. Trzeba dbać o zdrowie :)



#29 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 wrzesień 2015 - 08:52

Patryk. Dzięki temu schorzeniu, parę ładnych lat temu, miałem okazję poznać @Guzu. A dolegliwości? Same minęły.
Nie, Daniel mnie nie leczył. Wymieniliśmy tylko patyki, bo trzymetrowym CD do 28g nijak nie dawałem rady machać☺

 

Cala przyjemnosc po mojej stronie Waldku :)

 

Po latach sam zastanawiam, jak czlowiek byl kiedys zdeterminowany. CD 305 cm + Stradic 4000. I caly dzien z brzegu podczas brodzenia .

 

Patryk szybkiego powrotu do pelni formy zycze!



#30 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 09:15

Zdecydowanie zle dobrany zestaw. Za maly, tzn za lekki kolowrotek. Nie wywaza kija. Do takiego SiDi trzeba czegos w okolicach 700 gramow, wtedy balans pozwala zapomniec, ze ma sie cokolwiek w reku 😉

#31 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 09:39

@matpgt lokiec tenisisty czy golfisty to dwie odmiany entezopatii, a podlozem podłożem tej dolegliwości są zmiany degeneracyjne i zle ukrwienie i unaczynienie okolic przyczepow. Ta entezopatia to dlugofalowe gojenie sie przyczepow sciegien a bol wiaze sie wlasnie z tym gojeniem. Masaze i cwiczenia pomagaja poprawic krazenie krwi i przyspieszyc rehabilitacje. Drugi plus z cwiczen wzmacniajacych i rozciagających oraz masazy to stymulowanie produkcji kolagenu. Kolejnym waznym jesli nie najwazniejszym plusem cwiczen jest wzmocnienie miesni, a wzmacnia sie te miesnie ktore moga odciazyc miesnie uszkodoznych prostowników  czyli miesnie przedramienia. Podobnie jest z kolanem z ktorego wytna ci wiezadla, musisz zastapic je miesniami. Unieruchomienie oslabiajace miesnie jest zawsze zlym rozwiazaniem, to jedna z wielu widocznych zmian, teraz po operacjach blyskawicznie kaza sie ruszac i cwiczyc, kiedys kazali lezec. Wazne aby te cwiczenia wprowadzac w odpowiednim momencie aby nie odnowily albo poglebily urazu. Dlatego warto udac sie do specjalisty.

Z wszystkim się zgadzam, ale na swoim przykładzie mogę polecić terapie manualną (nic z tego nie mam - jestem prawnikiem) ale wiem ile czasu bujałem się z różnymi kontuzjami i będąc z uszkodzonnym barkiem u specjalisty niejako dodatkowo wspomniałem o łokciu.. 30 min i ręka była jak nowa (oczywiście trzeba się pooszczedzać i odpuscić na trochę treningi)

 

co do kolagenu to może suplementacja białkiem kolagenowym codziennie rano..

 

pozdrawiam

matpgt



#32 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 21 wrzesień 2015 - 11:14

Terapia manualna to dobra rzecz, masz racje @matpgt. Zaluje ze sam nie jestem specjalista od takich zabiegow. Moglbym zaimponowac przy okazji zonie ;)
  • thug lubi to

#33 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 21 wrzesień 2015 - 22:25

Polecam łowienie obiema rękami, tj raz lewą raz prawą. Nauczyłem się tak łowić kiedy zorientowałem się że czasem można łowić perełkami multiplikatorami z korbką zamontowaną po prawej stronie.

#34 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 22 wrzesień 2015 - 06:51

Patu dzięki za temat,zmagam się z taką dolegliwością od trzech miesięcy,żadne piguły podobnie jak maści nie pomagają.

Doszło do tego,że nie mogę dobrze wciąć bolenia, :(

W środę idę do lekarza,dam znać co i jak.

Pzdr



#35 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 wrzesień 2015 - 09:12

Zmagałem się z tym bodajże w maturalnej klasie. Po egzaminach poszedłem do fizycznej pracy, żeby dorobić się przed studiami, no i stało się. Pomógł odpoczynek, maści i oszczędzanie ręki. Znajomy rehabilitant zalecił zabiegi, jakby nie było poprawy. Na szczęście ból nie powrócił ani podczas intensywnego trenowania różnych dyscyplin, ani przerzucania żelastwa na siłowni.

#36 OFFLINE   mariusz.82

mariusz.82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 08:12

Tylko uważaj na NLPZy Niesteroidowe Leki Przeciw Zapalne, z ibuprofenem... Kiedyś miałem inną przewlekłą dolegliwość - 1tabl/dziennie pozwalała mi zasnąć... Zamin mnie zoperowali to rozwaliłem sobie układ trawienny tymi lekami przeciwbólowymi, wrzód żołądka, zapalenie żołądka, ziejący odzwiernik - zgaga. Trzeba mieć na uwadze, że leki nie są obojętne tak jak podają w reklamach...

Użytkownik mariusz.82 edytował ten post 23 wrzesień 2015 - 08:12

  • patu i oland lubią to

#37 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 28 wrzesień 2015 - 20:12

ta dolegliwość powinna się nazywać" łokieć spiningisty " , również przerabiłem - najgorsze jak ktoś ma przebytą chorobę wrzodową  , można sobie załatwić wrzody wszelkimi maściami  tak jak wspomniał kolega @ mariusz.82 , po maściach i lekach NLPZ przestanie boleć łokieć- zacznie żołądek . W moim przypadku odnawia się na wiosnę co roku - w tym sezonie  również dołączyła cieśnia nadgarstka. Wieć będziesz musiał się przeprosić z podbierakiem bo nawet nie będziesz wiedział kiedy i dlaczego wypadnie ci ryba z ręki  -wtedy większy ból od tego łokcia. Mnie pomagał 

Kinesiotaping

 



#38 ONLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 28 wrzesień 2015 - 20:57

Cieśń nadgarstka trzeba raczej załatwić operacyjnie, dobrze zrobiony zabieg załatwia sprawę.

Łokieć tenisisty (u mnie był od kosy) wyleczyłem rehabilitacją - laser, jonoforeza, ultradźwięki i coś jeszcze, nie wymądrzałem się co chcę uznając, że lekarz rehabilitant może wiedzieć w tej materii więcej ode mnie. Nie mogłem utrzymać kubka z herbatą w wyciągniętej ręce.



#39 OFFLINE   Melabolgia

Melabolgia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Bartłomiej
  • Nazwisko:Bar

Napisano 09 październik 2015 - 14:42

 W moim przypadku odnawia się na wiosnę co roku - w tym sezonie  również dołączyła cieśnia nadgarstka. 

Ja mam podobny problem z nadgarstkiem. Pracuję przy komputerze po 8h, do tego spinning i uraz z młodzieńczych lat... złamany nadgarstek 2x... :(

U mnie łowienie na droping i inne metody wymusza częste przerwy i rozluźnianie więzadeł, ścięgien.... w innym przypadku przedramię puchnie i nie jestem w stanie dalej łowić...

Jak mawiają.... jakość mija...  :angry:

Może ktoś miał już podobną przypadłość i mógłby coś doradzić?


Użytkownik Melabolgia edytował ten post 09 październik 2015 - 14:43


#40 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 09 październik 2015 - 20:27

@Melabolgia, jeżeli leczenie zachowawcze i rehabilitacja nie pomagają to trzeba iść do ortopedy na zabieg. To prosta "operacja", wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Polega na przecięciu więzadła poprzecznego w celu zwiększenia przestrzeni w kanale nadgarstka. Jesień / zima to idealny czas na taki zabieg, ponieważ więzadło zrasta się 2-3 m-ce, czas powrotu do pracy jest szybszy. Warto się nad tym zastanowić ponieważ zaniedbana cieśń nadgarstka może doprowadzić do uszkodzenia nerwów i utraty czucia np. w placach.