Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Syndrom łokcia tenisisty/golfisty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 10 październik 2015 - 21:16

Ciekawe rozwiązanie - działanie na skutki bez sięgania do przyczyny. 

Nie do przyjęcia w warsztacie samochodowym...za to w gabinecie medycznym jak najbardziej.



#42 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 10 październik 2015 - 21:55

@klim, w zaawansowanym stadium schorzenia, to właśnie jest sięganie do przyczyny, chyba, że znasz inne metody ;-)



#43 OFFLINE   Melabolgia

Melabolgia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Bartłomiej
  • Nazwisko:Bar

Napisano 11 październik 2015 - 13:28

@Woytec, dziękuję za informację. Spotkaliśmy się jakiś czas temu na Odrze w okolicy "wyspy"...

 

Niestety w obecnej chwili nie mogę pozwolić sobie na 2-3 miesiące "pauzy"  - 2 małych dzieci + branża w jakiej pracuję..... do tego niestety komputer jest mi niezbędny...

 

Mam wielu "kolegów" w branży medycznej z naszych okolic (Gce, Zabrze i okolice) i konsultowałem się z nimi w tej kwestii już jakiś czas temu.

Ta "cieśnia" u mnie to nie jest tak do końca "cieśnia" książkowa, a pewien rodzaj częściowej dysfunkcji stawu promieniowo-nadgarstkowego (pierwszy raz z mojej winy, drugi po tygodniu operacyjnie z powodów błedu lekarskiego w złożeniu go za pierwszym razem....  do dziś ciśnienie mi wzrasta, gdy przypominam sobie o tym....a to już 25lat).

 

Na początek chyba będzie ukłon w stronę wzmocnienia mięśni i ich rozbudowy...pozdrawiam



#44 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 11 październik 2015 - 16:56

Wyspę pamiętam  ;)

Dobrych kilka lat temu przerabiałem inny problem z nadgarstkiem, wiem jaki to dyskomfort. Mam nadzieję, że trafisz na dobrego fachowca i obejdzie się bez interwencji. W razie czego dobre opinie słyszałem o Klinice Medycyny Sportowej w Zabrzu, to ośrodek niepubliczny ale może warto się skonsultować.

Pozdrawiam ! 



#45 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 11 październik 2015 - 18:05

Nadgarstki przy spinie też się rozsypują tak jak łokieć. Zwłaszcza jeśli ktoś używa trzymetrówek a za ultra lighta uważa Catanę 15-40g tak jak ja :lol:  :lol:  :lol: . Efekty widoczne na fotkach

 

Załączony plik  003 - Kopia.JPG   230,23 KB   7 Ilość pobrań  Załączony plik  004 - Kopia.JPG   257,97 KB   7 Ilość pobrań

 

Pękła torebka stawowa i zawartośc wylała się czyli powstał tzw. ganglion nadgarstka


Użytkownik wojtek_n edytował ten post 11 październik 2015 - 18:06


#46 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 11 październik 2015 - 19:12

@wojtek_n, sprawdzona metoda na ganglion to masaż szklaną butelką z ciepłą wodą (!). Chodzi o stymulację wchłaniania galaretowatej zawartości torbieli, lub wręcz jej pęknięcie i wtórne wchłonięcie. Trochę boli, ale to skuteczny sposób. 



#47 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 11 październik 2015 - 19:19

@klim, w zaawansowanym stadium schorzenia, to właśnie jest sięganie do przyczyny, chyba, że znasz inne metody ;-)

Znam i na własny rachunek stosuję.


Użytkownik klim edytował ten post 11 październik 2015 - 19:20


#48 OFFLINE   Melabolgia

Melabolgia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Bartłomiej
  • Nazwisko:Bar

Napisano 12 październik 2015 - 10:02

@ Woytec, dzięki za namiar.

 

Pozdrawiam  ;)



#49 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 16 październik 2015 - 15:05

Ja kiedyś borykałem się z tym problemem i pomogła kilkukrotna seria zastrzyków sterydowych.Od chyba 7 lat spokuj,no czasami coś tam lekko daję znać ale ogólnie duża poprawa

#50 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 17:25

Terapia manualna. Mi gość ogarnął temat w ciagu 30 min. A od dziecka były sporty walki zawodniczo/zawodowo (boks, machanie kijami itp.) tylko trzeba znaleźć kogoś kto naprawdę się zna a nie osobę która skończyła kurs masażu..

To podaj jakis namiar na tego gościa .Moze ktoś skorzysta



#51 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 styczeń 2016 - 17:29

...słaby ten uraz skoro gość naprawił mikrouszkodzenia w 30 minut...ja chodziłem/chodzę kilka tygodni, trzeba zaczynać od przyczyn a nie skutków ( mięsień zębaty, skośny, łopatka)...



#52 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 18:24

Mnie ostatnio bolal bark. Odjeta reka, zero ruchu, nie mozna spac, ubrac sie, umyc zebow, zmieniac biegow w aucie. Tydzien z zyciorysu wyjety, do dzis reka nie do konca sprawna, a przyczyna dla lekarzy ortopedow nieznana. Jedynie lekarz na pogotowiu, gdzie udalem sie wyjac z bolu, postawila diagnoze - syndrom bolacego barku. Odmiana lokcia tenisisty 😉 Tak sie skonczyl intensywny sezon ze spinnem i wioslami. Czlowiek to krucha istota. Najgorsza jest perspektywa nawrotow, rownie dobrze mozna sobie reke odrabac 😐

#53 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 10:03

Columb nie pocieszyłeś mnie...od miesiąca mam ból prawego barku nie moge ręki podnieść wyżej ramienia, ręka straciła powera, kilkakrotnie straciłem z nią w ogole kontakt w nocy, poprostu budze się i czuje że nie mam ręki ruszam nią a ona zimna jak u trupa i bezwładna. Rozruszałem ją i na początku ciarki a pozniej cieplo i czucie wróciło. Niedawno się schylałem i coś mi w biodrze strzeliło też z prawej strony i nie moglem się obrócic, boli mnie tez jeszcze kostka prawa jak ja mocno zegne na bok. Zeby nie było kolorowo to w lecie jak spinningowałem to prawa ręka w nadgarstku strasznie bolała nie mogłem spiningować do tego promieniowało mi do kciuka i palca wskazującego, co chwile moczyłem ręke w wodzie i kilka godzinek mogle porzucac. Boję się ze w tym roku będzie całkowita lipa z tą ręką...ide narazie na konsultacje do rodzinnego zobacze co powie, jak rehabilitacja to nie ciekawie. Troche na necie poczytałem i nie wiem czy to nie jest reumatyczne zapalenie stawów,kości które się ciągnie cały czas.



#54 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 10:30

Nie od pocieszania temat, przeciwnie...przestraszeni moze ruszymy tylki i znajdziemy czas na wlasne zalegle problemy 😏 Zdrowia zycze! I nie ograniczaj sie do lekarza rodzinnego!

#55 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 styczeń 2016 - 08:54

Też miałem problem z łokciem, właściwie to chyba nadal mam ale nie jest już uciążliwy. Wstępna diagnoza łokieć tenisisty, 3 blokady 2 serie rehabilitacji i postępu za bardzo nie było. Był czas że ból nie pozwalał usiedzieć. Męczyłem się ze dwa lata i poszedłem do fizjoterapeuty. Diagnoza, ból łokcia pochodzi od kręgosłupa. Dostałem serie ćwiczeń na kręgosłup i po miesiącu było nieźle, teraz praktycznie nie odczuwam łokcia chyba że go przemęczam przed komputerem.



#56 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 13 styczeń 2016 - 20:42

Każdy uraz doskwiera, jednym mniej, innym więcej. Mnie niestety 30 lat obcowania z tyczkami wychodzi bokiem. Czasami jest ciężko. Spanie już tylko "na trupa". Tak to nazywam. Pozycja na wznak, ręce wzdłuż ciała, dłonie lekko zaciśnięte. Wystarczy że dłonie wyprostuję lub zacisnę za mocno i budzę się w środku nocy z "drewnianymi rękami". Nie mówiąc o takich pozycjach jak " na boku", czy założenie dłoni na tułów.
Nie poddaję się. Jak jest ten gorszy okres, to kilka rzutów i kilka-kilkanaście minut odpoczynku. Przy holu większych sumów jest problem. Jeśli na łodzi jest kolega, to przejmuje sprzęt na "chwilę mojego relaksu". Gorzej jak jestem na łodzi sam, muszę jakoś sobie radzić.
Można z tym żyć. Pasja ważniejsza niż jakieś "drętwienie rąk" czy ból bioder.
  • strary lubi to

#57 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:53

Też miałem problem z łokciem, właściwie to chyba nadal mam ale nie jest już uciążliwy. Wstępna diagnoza łokieć tenisisty, 3 blokady 2 serie rehabilitacji i postępu za bardzo nie było. Był czas że ból nie pozwalał usiedzieć. Męczyłem się ze dwa lata i poszedłem do fizjoterapeuty. Diagnoza, ból łokcia pochodzi od kręgosłupa. Dostałem serie ćwiczeń na kręgosłup i po miesiącu było nieźle, teraz praktycznie nie odczuwam łokcia chyba że go przemęczam przed komputerem.

Zmień diagnostę...na kręgosłupie też efekty,a nie przyczyna-Nawyki z Niewiedzy.

Jak można przemęczyć łokieć przed kompem-joystick czy xxx-website?! :)



#58 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 styczeń 2016 - 22:40

Zmień diagnostę...na kręgosłupie też efekty,a nie przyczyna-Nawyki z Niewiedzy.

Jak można przemęczyć łokieć przed kompem-joystick czy xxx-website?! :)

..można, złe ułożenie dłoni , rąk na blacie...   jeżeli większa część przedramienia wystaje poza, na staw łokciowy działa dźwignia


  • krystiano1981r i coma lubią to

#59 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 13 styczeń 2016 - 22:48

Stawy,więzadła i mięśnie podlegają regeneracji,kontuzje wynikają z braku.

Czas coś zmienić,bo dotychczasowe starania prowadzą do degradacji-co da się poczuć...

Brak ciepła w strefie zawęża naczynia i nawet zdrowa krew(biała i czerwona) niewystarczająco zasili.

Żeby uzdrowić krew po pierwsze właściwe odżywianie,po drugie usprawnienie filtrów. :)



#60 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 13 styczeń 2016 - 22:53

Każdy uraz doskwiera, jednym mniej, innym więcej. Mnie niestety 30 lat obcowania z tyczkami wychodzi bokiem. Czasami jest ciężko. Spanie już tylko "na trupa". Tak to nazywam. Pozycja na wznak, ręce wzdłuż ciała, dłonie lekko zaciśnięte. Wystarczy że dłonie wyprostuję lub zacisnę za mocno i budzę się w środku nocy z "drewnianymi rękami". Nie mówiąc o takich pozycjach jak " na boku", czy założenie dłoni na tułów.
Nie poddaję się. Jak jest ten gorszy okres, to kilka rzutów i kilka-kilkanaście minut odpoczynku. Przy holu większych sumów jest problem. Jeśli na łodzi jest kolega, to przejmuje sprzęt na "chwilę mojego relaksu". Gorzej jak jestem na łodzi sam, muszę jakoś sobie radzić.
Można z tym żyć. Pasja ważniejsza niż jakieś "drętwienie rąk" czy ból bioder.

"Powiedz co jesz,a powiem Ci kim jesteś"

Drętwienie z braku optymalnego ciepła-zjedz rosół wołowy przed snem i ciepło się wyśpij 22-5 wystarczy.

Takim samym rosołem zacznij poranek-zamiast kawy czy papierosa.