Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Powiekszanie szklarni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
313 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 18 marzec 2011 - 09:16

Czegoś tu nie rozumiem. Jak aparat ma wadę to wszystkie powinny szwankować. Skąd się więc biorą ci zadowoleni i te dobre sample? Jedyne wytłumaczenie to, że trzęsło linią produkcyjną.



Drugie wytłumaczenie może być takie że nie którzy nie umieją używać aparatu B)

#222 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2011 - 09:22

Z innej strony ujmujac....a moze D90 za dobry byl (jest) i jak ktos sie przesiada na puszke za (w porywach) przeszlo 4000 zł....

Gumo

#223 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 marzec 2011 - 09:23

Ludzie którzy je testowali nie zgłaszali zastrzeżeń a tu się okazuje, że się jakieś plamy robią. Rozsądnie będzie zaczekać bo może się okazać, że nowe oprogramowanie usunie plamy ale coś się gdzieś pogorszy. No i krajowa gwarancja koniecznie jak by co. A co jest nie tak z AF w nim bo się nie natknąłem?

#224 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 marzec 2011 - 09:29

D90 robi cienkie filmy.

#225 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2011 - 10:30

Najlepszym urzadzeniem do krecenia filmow jest kamera filmowa. Umozliwia rowniez sterowanie dynamika obrazu - ma regulowana ilosc klatek/ sek oraz robienie zdjec z bardzo duza predkoscia kl/sek.

Kupno jest bolesne finansowo ale mozna wypozyczyc.. B)

Natomiast do krecenia filmikow amatorskich D90 zupelnie wystarcza...

Gumo

#226 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 marzec 2011 - 10:45

Gadasz jak producent kamer :D Nie ma żadnych przeszkód technicznych aby aparat robił filmy jak kamera. Postępu się nie zatrzyma. Teraz to już tylko kwestia płynnej migawki i mniejszej kompresji dla polepszenia jakości obrazu. Wcześnie czy później jakaś firma zrobi prawdziwe 2 w 1 i reszta nie będzie miał wyboru.

#227 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 18 marzec 2011 - 12:39

D7000 znany jest z problemow z AF.
Jednak nie sa to przypadki typu, ze kazdy egzemplarz ma ten problem.
Jest to na tyle swierzy produkt, ze ma jeszcze wady wieku dzieciecego.
Moze nowy firmware to zalatwi, moze akcja serwisowa, poki co nie wiadomo i trza slac do serwisu Nikona puchy.
Jest wielu zadowolonych uzyszkodnikow tego body nie majacych zadnych problemow.

pozdro

#228 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 18 marzec 2011 - 13:06

...
Natomiast do krecenia filmikow amatorskich D90 zupelnie wystarcza...

Gumo


Ale AF przydalby sie bardzo. Ja uzywam glownie do nagrywania dziecie, ktore sa dysyc ruchliwe. Powiem szczerze, ze mam spore problemy z uzyskaniem ostrego obrazu, bo musze nieustannie krecic :(

#229 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 marzec 2011 - 13:20

Niestety ale trzeba się nauczyć kręcić bo jak na razie doskonałego AF do kamer nie ma. Żaden profesjonalista nie używa AF bo nawet najlepszy szuka ostrości.

#230 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 18 marzec 2011 - 14:03

Ja jestem zwyklym amatorem, ktory chce sobie ulatwic zycie AF. Jesli jest z tym problem w D7000 to nie zmieniam D90 bo ze zdjec jestem zadowolony jak na moje mozliwosci.
A jak wyglada sprawa z filmowaniem na D300s? Ktos sie tym bawil?

#231 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 marzec 2011 - 16:36

Ja temat filmowania aparatem wertuje od dawna i pomijając modele koszmarnie drogie to dopiero D7000 daje na prawdę dobrą jakość. Reszta to kolorowa galareta. A co do ostrości to nie ma znaczenia, że jesteś amatorem. Albo będziesz wycinał nieostrości przy ręcznym ustawianiu albo to szukanie ostrości przez AF. Tylko AF się nigdy nie nauczy a Ty z czasem nabierzesz wprawy. Nad wodą to już kompletnie nie masz wyjścia bo ta ogłupia AF na max.

#232 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 18 marzec 2011 - 17:27

Ja jestem zwyklym amatorem, ktory chce sobie ulatwic zycie AF. Jesli jest z tym problem w D7000 to nie zmieniam D90 bo ze zdjec jestem zadowolony jak na moje mozliwosci.
A jak wyglada sprawa z filmowaniem na D300s? Ktos sie tym bawil?



W D300s ciężko można to nazwać AF który ułatwia łapanie ostrości w filmach.. cholernie powolne jest to coś. Prawdopodobnie kiedy bawiłeś się w filmowanie d90'tką pewnie zauważyłeś takie dziwne pasy przy zmianie ostrości manualnej(zapomniałem jak to się nazywa fachowo :unsure: ). Tak samo jest w D300s... nawet gdy ostrzysz z AF, jest możliwość tego usunięcia z filmu lecz trzeba trochę dłużej pogrzebać przy obróbce filmu. Nikon nie ma takiego aparatu którym można było kręcić filmy bez problemów zawsze będzie coś co nie będzie pasowało użytkownikom, niestety mówię to jako osoba która posiada nikona.

Jeśli mamy kręcić filmy lustrzanką to jedynie Canon 5D,7D albo 550D(od biedy). Canon jeśli chodzi o filmy z aparatu jest najlepszy na rynku, nie dziwiąc się temu że już są kręcone filmy m.in z 5D które są puszczane w telewizji.

Kiedy naprawdę chcemy zacząć się bawić w kręcenie filmów lustrzanką które miałyby pójść do publikacji nawet do internetowej, koszta jakie trzeba będzie ponieść będę o wiele większe niż sam zakup body i jasnego szkła :(

Pozdrawiam,
Slider

#233 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 marzec 2011 - 17:44

Trochę temat ostrości jest demonizowany. Przy szerokim kącie nie ma żadnych problemów bo GO jest na tyle duże, się wyrabia w większości sytuacji. Zbliżenia się kręci tak, ze robi się najpierw najazd, ostrzy, kadruje i włącza nagrywanie. Innego sposobu nie ma. Po za tym lepiej mieć krótszy film sklejony z kilkunastu ładnych przemyślanych ujęć niż godzinna papkę nie do oglądnięcia.

#234 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 18 marzec 2011 - 20:08

Film z 5D robi wrażenie...
http://www.usa.canon.com/dlc/controller?act=GetArticleAct&am p;articleID=2326

#235 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2011 - 15:25

r_embedded

Ten filmik będzie lepiej pokazywał możliwości 5D
Jest nad wodą, nie jest realizowany przez speców od reklamy...
A poniżej zdjęcia z planu. Jak widać kilka rzeczy trzeba dołożyć żeby się bawić

http://videodslr.pl/...blues-t627.html

A przy okazji, warto by się zainteresować manualnymi obiektywami jeśli AF przy filmach działa kiepsko.
Z reguły jesli obiektyw był tworzony pod AF to ostrzenie manualne nie jest tak wygodne jak w obiektywach MF.
No i powyższe forum chyba też może odpowiedzieć na kilka pytań :mellow:

#236 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 19 marzec 2011 - 17:21

@slider@ dzieki. Zatem dam sobie spokuj z D300s, a do tematu D7000 moze wroce za jakis czas. Poczekam, az usunak wszystkie usterki, jesli takowe istnieja, a przy okazji cena moze troche spadnie. Zmiana systemu raczej nie wchodzi w gre puki co.

#237 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 19:24

A przy okazji, warto by się zainteresować manualnymi obiektywami jeśli AF przy filmach działa kiepsko.
Z reguły jesli obiektyw był tworzony pod AF to ostrzenie manualne nie jest tak wygodne jak w obiektywach MF.


Obiektywy manualne są dobrą alternatywą żeby mieć szkło z jasnym światłem i fajnym rozmyciem za przystępne pieniądze niż wydać tysiące. Z tego co pamiętam jakiś czas temu zeiss wydał specjalną linie obiektywów przeznaczoną do tworzenia filmów. Były to właśnie obiektywy manualne które można było podłączyć do zwykłej lustrzanki lub za pomocą adapteru do kamery, ale niestety.... cena. Aczkolwiek gdy postanowimy wybrać szkła MF należy się zastanowić nad follow focusem, to jest przekładnia która umożliwia w trybie manualnym ustawiać ostrość za pomocą pokrętła niż kręcąc obiektywem co powoduje że obraz zaczyna się trząść. Dodatkowym plusem takiego dodatku jest to że możemy sobie zaznaczyć na pokrętle odległość pomiędzy ostrością a rozmydleniem danego przedmiotu. Takie coś można samemu sobie zrobić nawet z klocków lego :D

Wracając do użycia autofocusa w kręceniu filmów. Możemy kręcić filmy każdym aparatem który umożliwia filmowanie lecz tylko sceny statyczne. Czyli ustawiamy sobie aparat na solidnym statywie, ustawiamy ostrość na dany obszar/przedmiot... kręcimy.. cięcie i tak powtarzamy.

Filmy z 5D.



Pozdrawiam,
Slider

#238 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2011 - 06:36

Wracając do tematu wątku...
Wreszcie miałem okazję przetestować nowy nabytek.

SMC Takumar 50/1.4



Obydwa na f2

Załączone pliki



#239 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2011 - 06:49

Te dwa też na f2

Załączone pliki



#240 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2011 - 06:54

Pożyczyłem jeszcze od znajomego Flektogona 35/2.4

Tak spisuje się w pełni otwarty

Załączone pliki