Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Please log in to reply
1693 replies to this topic

#1621 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,593 posts
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Posted 07 July 2021 - 15:35

Jakieś wieści z tego akwenu mile widziane. Warto wpaść tam na sandacze?

 Obejrzyj wyniki z GP i wyciąg sam wnioski.


  • Alexspin and ObraFM like this

#1622 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 posts
  • LokalizacjaPabianice

Posted 08 July 2021 - 08:51

100 sandaczy przez 2 dni , zupełnie przyzwoicie :) 



#1623 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,711 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 08 July 2021 - 09:02

Tak, tylko policz ilu wędkarzy łowiło :(



#1624 OFFLINE   ars25

ars25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 posts
  • LokalizacjaPiotrków.Tryb
  • Imię:Jarek

Posted 08 July 2021 - 09:19

Tak, tylko policz ilu wędkarzy łowiło :(

Na szczęście nie wszyscy jak widać potrafią go namierzyć a później złowić - i całe szczęście ! Każdy chciałby łowić jak w akwarium…. Zalew to trudny zbiornik, a sandacze jak to sandacze
Jak spędzicie na zalewie kilkaset godzin w roku przez kilka lat - złowicie sandacza prawie na każdym wyjeździe - „prawie „
Powodzenia
  • tlok, Sławek Oppeln Bronikowski, MaleX and 6 others like this

#1625 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,593 posts
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Posted 08 July 2021 - 11:16

100 sandaczy przez 2 dni , zupełnie przyzwoicie :)

 W pierwszym dniu sandaczy 35 a wszystkich ryb 62 A z drugiej tury to chyba okręg wstydzi się wyników pokazać. Na stronie okręgu takowych brak. Więc można liczyć sandaczy ile się chce...

 

Przyzwoicie??? Tragicznie raczej...



#1626 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 posts
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Posted 08 July 2021 - 11:57

Tu są wyniki podane. Gpp Puchar mistrall https://gpximp.pzw.o...owe_teamowe_gpp

W drugiej turze 69 sandaczy jak dobrze policzyłem na szybko.

Edited by marcin186, 08 July 2021 - 12:03.

  • tlok and eRKa like this

#1627 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,593 posts
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Posted 08 July 2021 - 13:12

Dobrze policzyłeś :) Co nie zmienia faktu, że to nadal tragiczne wyniki skoro zawodowi wędkarze nie są w stanie złowić sandacza. Na zbiorniku gdzie powinno być go grubo. Jarku - łowienie ryb - to istota wędkarstwa. Podręcznikowe miejsca - twarde dno, karcze, koryto rzeki - tam powinny być. A są? W niewielu takich miejscach ... Kilkaset godzin na szukanie???? To nieporozumienie a nie wędkarstwo.

 

Retoryka trochę podobna do tej - "bo wy łapać nie umita"...

 

Nie ma ryby - to jest fakt.

 

"Słyszy się bo GWIAZDY YOUTUBA dbają o szum wokół tej wody. A  coraz więcej wędkarzy wypuszcza złowione ryby i górny wymiar jest i 1 sztuka do zabrania tak więc nie bardzo już się kalkuluje jechać kilkaset kilometrów po jedną rybkę, Trochę mało kontroli ." 

 

To z wątku o Siemianówce. Niewielki ale jednak postęp. A u nas co??

Może chociaż tyle i zakaz łowienia na przynęty naturalne?


Edited by eRKa, 08 July 2021 - 13:15.

  • mercoss and Alexspin like this

#1628 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 posts
  • LokalizacjaPabianice

Posted 08 July 2021 - 13:14

Zawody o których wpomniał eRKa czyli Zander Pro - wyniki pierwszego teamu 347 cm ( 5 najdłuższych  ryb) . W zawodach na Sulejowie najlepsza ekipa w drugim dniu złowiła 343 cm ( 5 najdłuższych ryb) - ryby o długościach 81 , 81 ,70 , 56, 55 cm :)  Gadać można dużo, a ryby po prostu trzeba znaleźć i sprowokować je do brania . Jeśli ktoś chciałby się zagłębić w temat to średnia dawka dobowa pokarmu sandacza około 1,5 kg wynosi około 50-60 g - a to jest jedna wcale nie za wielka płotka :) . To tyle odnośnie sandaczy na Sulejowie :)

 

A jeszcze odnośnie zasad na Siemianówce i Sulejowie - tam zakaz na "żywca" i " martwą rybke" do 30 kwietnia u nas do 31 maja . U nich łowienie  z łódki od maja u nas od czerwca. Jakie jeszcze zakazy wprowadzić ? Proponuję Panie Romku przejechać się nad zbiornik , porozmawiać z wędkarzami ale z takimi " którzy wiedzą od czego muchy zdychają" i dowiedzieć się ile łowią sandaczy . Presja jest ogromna na zbiornik , właściwie na granicy wydolności tej wody ale co tam po nas choćby potop . Dlatego bardzo szanuję stałych bywalców wody, którzy rozumieja sytuację i bardzo dużą część swoich połowów uwalniają . Pozdrawiam


Edited by tlok, 08 July 2021 - 13:36.

  • Sławek Oppeln Bronikowski, MaleX, Mysha and 5 others like this

#1629 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,593 posts
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Posted 08 July 2021 - 13:55

 "Presja jest ogromna na zbiornik , właściwie na granicy wydolności tej wody ale co tam po nas choćby potop"

 

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd - w zalewie pływa jedynie fragmencik tego co pływać by mogło. 

 

Po nas choćby potop? To znów spychotechnika na wędkarzy? A gdzie gospodarz wody? Można było wprowadzić brak limitu na suma a ograniczeń dla sandacza już nie można?

 

Czemu Kolega nie odnosi się do choćby limitów czy tego górnego wymiaru?

 

A zakaz - całoroczny a nie okresowy...

 

A na Zander - to chyba najsłabszy wynik... Nie chce mi sie szukać, ale było chyba sporo powyżej 400 cm.

 

Zander - tam gdzie te sandacze były - tam łowiono. W Hiszpanii - nie przeszkadzało, ze z brzegu, czy z łódki. W Finlandii - wynik z brzegu - kilkadziesiat - fakt, że na granicy wymiaru.

Ale już w Holandii - połowili ci co dostali info o dobrych miejscówkach. 

A pozostali teorie tworzyli...

 

Mity...

 

Jak mit o ZS, że sandacze są ale łowić nie umita...

 

Ps. zechciało mi się poszukać - 

 

Wyniki - 1:10

 

I to tylko potwierdza co wcześniej napisałem - połowili ci co mieli namiary na doskonałe miejscówki. - o tym jest w filmie.

A to z brzegu było... 

To ciekawe ile by wynik sandacza z brzegu na ZS był???


Edited by eRKa, 08 July 2021 - 14:35.

  • robert79 and Alexspin like this

#1630 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 posts
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Posted 09 July 2021 - 10:24

Dobrze policzyłeś :) Co nie zmienia faktu, że to nadal tragiczne wyniki skoro zawodowi wędkarze nie są w stanie złowić sandacza. Na zbiorniku gdzie powinno być go grubo. Jarku - łowienie ryb - to istota wędkarstwa. Podręcznikowe miejsca - twarde dno, karcze, koryto rzeki - tam powinny być. A są? W niewielu takich miejscach ... Kilkaset godzin na szukanie???? To nieporozumienie a nie wędkarstwo.

 

Dokładnie tak ma być aby zaznajomic sie z wodą i wiedzieć, gdzi szukac. Oczywiście jesli nie mowimy o połowach z przypadku. ZS to nie jest woda, którą w jeden dzień zwiedzić można i powiedzieć, że wie się o niej wszystko.

Piękna, duża, od płytkich łach do 10m głębokości. W związku z tym zależnie od tego gdzie ryba chce tam się podzieje.

Myślę, że nie ma co wchodzić w szczegóły warunków na zbiorniku jeśli się go dobrze nie zna.


Edited by dawiniel, 09 July 2021 - 10:24.

  • robert79 likes this

#1631 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,593 posts
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Posted 09 July 2021 - 11:17

Dokładnie tak ma być aby zaznajomic sie z wodą i wiedzieć, gdzi szukac. Oczywiście jesli nie mowimy o połowach z przypadku. ZS to nie jest woda, którą w jeden dzień zwiedzić można i powiedzieć, że wie się o niej wszystko.

Piękna, duża, od płytkich łach do 10m głębokości. W związku z tym zależnie od tego gdzie ryba chce tam się podzieje.

Myślę, że nie ma co wchodzić w szczegóły warunków na zbiorniku jeśli się go dobrze nie zna.

 Nie do końca zrozumiałem.

 Uważam, że w takiej wodzie w przypadkowym miejscu należało by oczekiwać brania okonka, niewymiarowego sandaczyka, czasem szczupaczka. Uważam, że skoro zawodnicy nie byli w stanie przez półtorej tury złowić sandacza, to powinni się ratować okonkiem. Zawsze 40 pkt to lepsze niż 58. Zaćmienie? Czy też równie ciężko złowić tego okonka 20+

 

Nie twierdzę, że dobrze znam zbiornik. Ale przy pomocy sondy i mapek mogę wytypować potencjalnie dobre miejscówki i oczekiwać brania ryby. Dużej, małej, jakiejkolwiek... A tu dooopa jak mówi szanowny SOB. 

Nie oczekuję wyników porównywalnych z wędkarzami którzy lepiej znają zbiornik, ale pływanie po kilka godzin bez puknięcia jakiejkolwiek rybki to jeszcze wędkarstwo?


  • robert79 and Alexspin like this

#1632 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 posts
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Posted 09 July 2021 - 22:00

Noo niestety, tak też bywa. Ale zazwyczaj z tego powodu, że nie jesteśmy w stanie być w jednym czasie wszędzie. I to jest właśnie wędkarstwo:-)

Złapać okonka można i nie jest dużym problemem, ale... to nie jest woda 100m/100m i lokalizacja stada nie jest rzeczą łatwą. Kiedy jednak się zlokalizuje to hmm jakby to powiedzieć - na ołówek też wezmą. Podobnie z sandaczami. Nigdzie nie spotkałem się z opinią i sam tego nie potwierdzam, że ryby są wszędzie. Szczególni drapieżniki które w momencie żerowania są tam gdzie jedzenie, a jedzenie jest tam gdzie ma jedzenie, czyli zależnie od pływów i wiatrów, temperatury wody.

Wtedy kiedy jeść się nie chce miejsce zacienione, mały kamień, kawałek patyka aby można było wcisnąć głowę i udawać, że się jest ukrytym. Tylko wtedy cóż - chyba tylko szarpak bo taka ryba nawet ruszona przynętą nie będzie reagować atakiem.

Złowić okonka też trzeba umieć;-) Swego czasu bardzo dobre wyniki dawał trok boczny a jig-owanie dawało pojedyncze sztuki.

Jeśli chodzi o zawody to może w końcu się zmieniło i jeśli ktoś chce się pokazać, że potrafi to nie poświęca się drobnicy czyli albo grubo albo wcale :lol:  co bliższe mojemu sercu jest.



#1633 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,593 posts
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Posted 10 July 2021 - 00:25

No to potwierdziłeś, że na ZS jest jedno stado okoni. Dzięki za info:)


  • Alexspin likes this

#1634 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,584 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Posted 11 July 2021 - 08:42

Co do "zawodowych wędkarzy", nie są wyznacznikiem jakości połowów. To nie boks gdzie zawodowiec prawie zawsze zbije amatora, w wędkarstwie bardzo często jest odwrotnie 😉

Edited by Szymon82, 11 July 2021 - 08:42.


#1635 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 posts
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Posted 11 July 2021 - 09:18

Amatorom mówi się...nie łowicie bo to woda dla zawodowców. Zawodowcom mówi się...nie łowicie bo nie jesteście amatorami. Pozamiatane. Tak myślę jak by jeszcze udało się wmówić rybom żeby były skoro ich nie ma.
  • eRKa and Alexspin like this

#1636 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,584 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Posted 11 July 2021 - 09:45

Ryby są, mniej lub więcej w różnych miejscach. Wędkarze zapominają tylko, że one jedzą też naturalny pokarm występujący w łowisku a nie tylko to co naszykowali dla nich łowiący. W internecie wszyscy narzekają jak to pusto wszędzie, ale jak ktoś wybierze się nad wodę to jakoś ludzie te ryby łowią. Nie mój problem, ja tam nie narzekam a łowię w sezonie raz/ dwa razy w tygodniu i brzydzę się "zawodostwem".Ostatnio mam na koncie 3 wyjścia z rybami, wcześniej miałem dwa bez - życie.

Edited by Szymon82, 11 July 2021 - 09:49.

  • MaleX likes this

#1637 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,593 posts
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Posted 11 July 2021 - 12:49

Z wątku holenderskiego:

 

"Byłem dziś rekonesansowo na pobliskim kanale. Bez ciśnienia i presji. Jeden wędkarz łowiący na makrelę bez efektów. Ja spiąłem mamuśkę i na pocieszenie kilka okonków. Jeden garbus strzelił mi w 20 cm gumę pod nogami. I to tyle. Tak bardziej dla podbicia tematu  ;)"

 

Jak doświadczysz tego na Sulejowie to porozmawiamy, że też są ryby...


  • Alexspin likes this

#1638 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,584 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Posted 11 July 2021 - 18:18

A to jakiś szał ?
@eRKa nie uważam się za autorytet, sporo muszę się jeszcze nauczyć a bywa, że pokory trzeba dużo, ale serio Sulejów nie raz obdarował mnie wspaniałymi rybami - spadło mi też duuużo fajnych sandaczy, rok temu sumek przetarł plecionkę... okonia miewałem na 2X większego woblera już kilka razy. Może mam farta, przynajmniej czasami bo z z zerami spływam też baaardzo często, ale tak jest chyba wszędzie. Ryby po prostu częściej nie biorą i tak ma być 😅

Wczoraj byłem na Warcie też połowiłem 😊 Niech wszyscy z Sulejowa jadą na Wartę, po co męczyć się w pustej zaporówce 😝

Edited by Szymon82, 11 July 2021 - 18:31.


#1639 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,593 posts
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Posted 11 July 2021 - 19:43

A to jakiś szał ?
@eRKa nie uważam się za autorytet, sporo muszę się jeszcze nauczyć a bywa, że pokory trzeba dużo, ale serio Sulejów nie raz obdarował mnie wspaniałymi rybami - spadło mi też duuużo fajnych sandaczy, rok temu sumek przetarł plecionkę... okonia miewałem na 2X większego woblera już kilka razy. Może mam farta, przynajmniej czasami bo z z zerami spływam też baaardzo często, ale tak jest chyba wszędzie. Ryby po prostu częściej nie biorą i tak ma być

Wczoraj byłem na Warcie też połowiłem Niech wszyscy z Sulejowa jadą na Wartę, po co męczyć się w pustej zaporówce

 Nie akceptuję twierdzenia, że ryby częściej nie biorą. Powtarzam do znudzenia - jak są to biorą, a jak nie ma to... wydry, kłusownicy kormorany, ble ble ble...

Jak są to biorą - raz lepiej, raz gorzej ale zawsze coś tam wydłubać można, W przypadkowym miejscu, na przypadkową przynętę, bez spinki jak Kolega wyżej opisał wyjście nad kanał.

Ale skoro dla Ciebie jest normalne, że bez brania dzień zaliczasz do udanych, no to bez komentarza...

 

Brak brań na łowisku komercyjnym, też byś usprawiedliwiał? Albo na wycieczce gdzieś do Szwecji czy Hiszpanii? A tutaj próbujesz twierdzić, że tak właśnie ma być??????? Ma być pusta woda? No może z niedobitkami jakimiś...


  • Alexspin likes this

#1640 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 979 posts
  • LokalizacjaOstrołęka

Posted 11 July 2021 - 20:14

Śledzę sobie ten pasjonujący wątek i mam tylko jedno pytanie- na ilu to zagranicznych łowiskach łowił kolega @eRKa? Czy opinia o nich to własne doświadczenia czy raczej filmy z youtuba?
  • tlok, MaleX and mercoss like this