Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki COUSINS

blank cousins glass pstrąg

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
274 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 marzec 2016 - 21:25

Mój też już dotarł do Rzeszowa ale nie mam na razie danych dotyczących wagi i akcji blanku. Jak go pomacam to dam znać.

#142 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 marzec 2016 - 16:04

Dzisiaj już doszedł mój szklaczek ESH 854 i wrażenia troszkę mieszane bo stwierdziłem że firma ma kłopoty z mierzeniem średnic. Według specyfikacji blank powinien mieć na dole Butt Diameter: 0,8 po przeliczeniu 20,32 mm niestety ma 21,5 mm . Dobrze chociaż że szczyt się zgadza . Waga hmmm ...146 g to trochę dużo jak na 8'6" ft i 17 lb ale da się żyć .Balans w miarę więc nie powinno być źle .Ugięcie to bezsprzecznie jego największa zaleta .Piękne szczytowe i postępujące płynnie wraz ze wzrostem siły . Szybkość jak na szklaka kosmiczna :) w porównaniu do węgla raczej skromna . Zobaczymy co z niego wyjdzie .Postanowiłem go zrobić bardzo ekonomicznie bo gabaryty raczej nie pozwalają zaszaleć :) Rozebrałem już stary teleskopowy podbierak aby sobie zrobić .... rozwiertak do rękojeści :) ostatnie 20 cm szczytu trochę ucieka ale i tak szczęście że ucieka po linii kręgosłupa więc nie będzie to widoczne .Szklaki ponoć tak mają więc się nie gniewam :)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 29 marzec 2016 - 16:06

  • Rheinangler lubi to

#143 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4965 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 29 marzec 2016 - 16:15

Są te wasze KUZYNY , bo macałem je przed świętami . Wprawdzie nie wiem co komu i dla kogo i czy wszystkie , ale SĄ !!!. :D  ;) .

 

PS: Szklaczki to nie moja bajka, ale spodobał mi się za to KUZYNEK z węgla i to tego naj naj . Fajny pod okonie będzie z tego patyk do ukręcenia. Mocny dolniczek i poddająca się, miękka szczytóweczka. Ktoś kto lubi dłubać plemnikami oraz mikrobami będzie miał uciechę  ;)  :D .



#144 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8000 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 29 marzec 2016 - 16:25

Dzisiaj już doszedł mój szklaczek ESH 854 i wrażenia troszkę mieszane bo stwierdziłem że firma ma kłopoty z mierzeniem średnic. Według specyfikacji blank powinien mieć na dole Butt Diameter: 0,8 po przeliczeniu 20,32 mm niestety ma 21,5 mm . Dobrze chociaż że szczyt się zgadza . Waga hmmm ...146 g to trochę dużo jak na 8'6" ft i 17 lb ale da się żyć .Balans w miarę więc nie powinno być źle .Ugięcie to bezsprzecznie jego największa zaleta .Piękne szczytowe i postępujące płynnie wraz ze wzrostem siły . Szybkość jak na szklaka kosmiczna :) w porównaniu do węgla raczej skromna . Zobaczymy co z niego wyjdzie .Postanowiłem go zrobić bardzo ekonomicznie bo gabaryty raczej nie pozwalają zaszaleć :) Rozebrałem już stary teleskopowy podbierak aby sobie zrobić .... rozwiertak do rękojeści :) ostatnie 20 cm szczytu trochę ucieka ale i tak szczęście że ucieka po linii kręgosłupa więc nie będzie to widoczne .Szklaki ponoć tak mają więc się nie gniewam :)

 

Artur, pod jakie lowienie/ryby robisz tego szklaczka?



#145 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 marzec 2016 - 16:53

Artur, pod jakie lowienie/ryby robisz tego szklaczka?

Spodziewam się połowić sandacze na DSa , Carolina Rig oraz Texas Rig i oczywiście dorsz na Texas Rig . Widzę duży potencjał jeżeli chodzi o trola :) Troć ,Seelachs i Dorsz  na woblery


  • Del Toro lubi to

#146 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 marzec 2016 - 20:36

no to masz swojego pytona Artur  ;) cieszę się i mam nadzieję a raczej wiem, że jak go choć troszkę polubisz to będzie Ci płatał wiele miłych niespodzianek  :)

Co do niezgodności podawanych wymiarów,- hmm zawsze tak było - ze starymi Seekerami również, ale jakbyś widział niektóre krzywizny starych czarnych Seekerów to byś powiedział równiutki ten kuzynek :lol:  :lol:  :lol:  a zdarzały się mocne C i S-ki także  :lol:  :lol:  :lol:  a co do kolorów to jak się mexowi wsadziło od szaro-czarnego przez brązowo-czarne aż po czarne....



#147 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 29 marzec 2016 - 20:45

Są te wasze KUZYNY , bo macałem je przed świętami . Wprawdzie nie wiem co komu i dla kogo i czy wszystkie , ale SĄ !!!. :D  ;) .

 

PS: Szklaczki to nie moja bajka, ale spodobał mi się za to KUZYNEK z węgla i to tego naj naj . Fajny pod okonie będzie z tego patyk do ukręcenia. Mocny dolniczek i poddająca się, miękka szczytóweczka. Ktoś kto lubi dłubać plemnikami oraz mikrobami będzie miał uciechę  ;)  :D .

napisz coś więcej o tej witce do mikrobów.



#148 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4965 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 29 marzec 2016 - 21:24

http://www.cousinsta...er=XX-Ultra-Lt.

 

 

Bardzo miękka/delikatna  szczytówka pozwalająca nawet niezdecydowanej i ospałej rybie zassać przynętę , bardzo czuła , pokaże każde pstryknięcie , ale na tyle szybka by błyskawicznie zareagować i zaciąć. Dolnik zaś na tyle mocny i wytrzymał ,aby dawał gwarancję szybkiego i zdecydowanego holu .

Kijek dwuczęściowy, nie wklejka. Bardzo lekki ,ale wygląda solidnie zbudowany jak na UL. Pod małymi rybkami pracuje częścią szczytową i potrzeba troszkę więcej ,aby obudzić dolnik. Z wyglądu i budowy ,na pierwszy rzut oka przypomina niektóre MATAGI.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 29 marzec 2016 - 21:47


#149 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 29 marzec 2016 - 21:56

Ja jutro będę w pracowni Kawalec więc zobaczę w końcu te szklane blanki chociaż tego na, którego najbardziej się nastawiałem, czyli ESP652 niestety nie ma :-( ale może jakimś innym uda się go zastąpić. Pan Zbigniew bardzo pozytywne wypowiada się na ich temat :-) pomacamy, zobaczymy i może coś ukręcimy :-)

#150 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 marzec 2016 - 04:17

Tomku,- ponieważ szklani Kuzyni są nieco sztywniejsi niż analogiczne modele w czarnym Seekerze może wato popatrzeć na 702-kę  ;)  wówczas efekt obsługi tego kija będzie bardzo podobny do 652 w wersji "Seeker"



#151 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 30 marzec 2016 - 07:29

Typy zastępcze za 652 mam dwa - właśnie wspomniana przez Ciebie Arku 702 lub 730. Tego blanku 652 narazie nie będzie i trudno powiedzieć kiedy i czy w ogóle się pojawi w ofercie w PL a import prywatnego z USA z uwagi na koszty przesyłki, cło orazpodatek wyjdzie prawie 2 krotność ceny w PL więc... jak się nie ma co się lubi, to się lubi to co ma :-)

#152 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 marzec 2016 - 09:41

Zadzwoń do BRC tak jak ja zrobiłem i zamów u nich to ci bez problemu ściągną. Ważne aby blank był w ofercie kuzynow
  • gelo lubi to

#153 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 30 marzec 2016 - 21:16

Udało się w końcu obejrzeć kilka tych tak długo oczekiwanych szklaków Cousins. Kilka suchych faktów:

1. Są zdecydowanie szybsze od starych czarnych Seekerów.
2. Waga - są zdecydowanie lżejsze od czarnych i zielonych Seekerów.
3. Grubość ścianek - ścianki grubsze od zielonej serii Seekera ale od czarnej trochę cieńsze.
4. Średnica - szczytówka w tych, które widziałem się zgadza, dolnik wg. danych tabelkowych jest zaniżony. Tak jak kolega @MrWrite7 pisał.
5. Gwarancja - na wady materiałowe bezterminowa.
6. Zwracajcie uwagę na złącze ponieważ nie we wszystkich blankach jest idealnie spasowane (klika). Podobno da się to zlikwidować lepiszczem i szklane blanki dość często tak mają ale płacąc 500 PLN lub więcej za blank chyba lepiej żeby fabrycznie złącze było poprawnie spasowane.
  • Del Toro lubi to

#154 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 31 marzec 2016 - 07:09

Super Tomek, ze skrobnąłeś coś i coś konkretnego po wizycie u Zbyszka.

Tak z grubsza, analizując dotychczasowe doniesienia wydaje się poprawna teza o zastosowaniu bardziej nowoczesnej żywicy w "tradycyjnych Seekerach" na co wskazują wymieniane cechy, takie jak - większa szybkość i lekkość w stosunku do analogicznych starszych modeli przy zachowaniu "starego" ugięcia.

S-glassowa seria Seekera jak chodzi o tzw szybkość na pewno zniechęciła spore grono "wielbicieli" ze względu na to iż to co mówiło się zawsze o czarnych Seekerach, że są to "samonaładowane blanki" w tej serii praktycznie nie występowała.

Teraz zobaczymy jak sie to wszystko sprawuje w warunkach łowiska i pod rybami, oby jak największymi.

Myślę, że pod koniec czerwca będę miał już spory ogląd w tej sprawie i na pewno skrobnę parę słów jak to wygląda  ;) żeby nikt nie musiał błądzić bez potrzeby  :)

Komponenty do mojego kija są już zamówione, mapa rozmieszczenia przelotek w rozpracowaniu, więc pewnie pod koniec kwietnia zacznę nim łowić i na pierwszy strzał pójdą brzany i bolenie a potem docelowe sandacze...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 31 marzec 2016 - 07:14


#155 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2016 - 11:29

S-glassowa seria Seekera jak chodzi o tzw szybkość na pewno zniechęciła spore grono "wielbicieli" ze względu na to iż to co mówiło się zawsze o czarnych Seekerach, że są to "samonaładowane blanki" w tej serii


...starych wielbicieli moze nie przekonala ale za to starych sceptykow juz tak ;)

Porownywalem zielona 703 z analogicznym modelem z Kuzynow - i zielona jest szybsza. Ma tez bardziej rownomierne ugiecie, kuzyni gna sie nieco 'kwadratowo' co oczywiscie ma tez swoje plusy / jest cecha ktora mozna wykorzystac.

Biorac jednak pod uwage cene za jaka byly sprzedawane zielone seekery a za jaka sprzedawani sa kuzyni, to pozostane po zielonej stronie ;)
  • Del Toro lubi to

#156 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 31 marzec 2016 - 13:47


Biorac jednak pod uwage cene za jaka byly sprzedawane zielone seekery a za jaka sprzedawani sa kuzyni, to pozostane po zielonej stronie ;)

 

Też się nad tym zastanawiam  :)

 

Z Kuzynów, które miałem możliwość obejrzeć najbardziej podpasowała mi 702. To coś trochę jakby połączenie starego czarnego Seekera z nowym zielonym  :) ceny jak na szkło w porównaniu do zielonego Seekera spore bo np. 703 kosztuje 526 PLN + uzbrojenie to spokojnie 1000 PLN pęknie więc...albo rozsądek albo ciekawość  :)



#157 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2016 - 13:52

Myślę że dla prawdziwego 'fana' nie ma barier nie do pokonania. Ludziom miło wspominającym stare czarne seekery kuzuni powinni sie spodobać bo to bardzo podobne konstrukcje. 



#158 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 kwiecień 2016 - 09:58

 kuzyni gna sie nieco 'kwadratowo' co oczywiscie ma tez swoje plusy / jest cecha ktora mozna wykorzystac.

 

napisz proszę, które modele mają kwadratowe ugięcie, bo ten który zamówiłem ESP 892 a także, ten który dotarł do Artura ESP 854 nie pokazują tej cechy oba mają bardzo płynne progresywne ugięcie, być może  to "zaleta" serii S&S a tylko "trout-y" się tak kwadratowo gną...



#159 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2016 - 21:52

703-ka którą wyginałem u Zbyszka Kawalca np. W zasadzie pracuje szczytówka, dolnik stoi. Takie hot-shotowate ugięcie.Ten sztywny dolnik w pewnien sposób "przyspiesza" kij.



#160 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 kwiecień 2016 - 08:01

To może być faktycznie wpływ sztywniejszego materiału, stara czarna Seekerowa 703 wykazuje podobne skłonności ale pod rybą dolnik szybko i z wyraźnym przyrostem mocy przejmuje obciążenie. W sztywniejszym materiale ten przeskok może być bardziej wyraźny i może denerwować.

Zobaczymy jak połowią Ci co ukręcą 703-kowego kuzyna, bo samo suche gięcie blanku bez przelotek  pokazuje jednak tylko "skłonności blanku" i zostawia zwykle jakieś tam  pole do manewru i ewentualnej poprawy niepożądanej "skłonności" przez uzbrojenie.   







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cousins, glass, pstrąg