Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo
BLANKI

Blanki COUSINS

blank cousins glass pstrąg

  • Please log in to reply
274 replies to this topic

#161 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,615 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 03 April 2016 - 15:33

Nie wiem czy to sztywnosc materialu czy tez jego ilosc/rozlozenie. Zielona 703 seekera jest odczuwalnie 'szybsza' w sensie materialu (s-glass) a ugiecie ma bardziej rownomierne. Zgadza sie ze ta hot-shot'owatosc ugiecia upodabnie kuzynow do starych czarnych seekerow - w pracowni u Zbyszka byl kij na starej czarnej 703 wiec byla okazja porownac i jak pisalem wczesniej widac bardzo duze podobienstwo.

#162 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Posted 04 April 2016 - 17:17

Czy w Waszych blankach Cousins występuje problem z niedokładnie spasowanym złączem? Bo z tego co się zdążyłem zorientować to dosyć częsta przypadłość w szklakach tego producenta.

#163 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,360 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 04 April 2016 - 20:12

Odkąd pamiętam zdarzały się takie kwiatki... Nawet na jakimś filmie z fabryki widać jak jakiś kolorowy "pracownik" patrzy w sufit i tnie blank zupełnie nie kontrolując gdzie przykłada piłkę :wacko: tzn w czarnych Seekerach tak było.... Więc pewnikiem i u kuzynów tak będzie wszak prawie wszystko leci tak samo...

Ale dla prawdy muszę powiedzieć, że w trzech przypadkach które znam ze sprowadzeniem szklanego kuzyna, wszyscy trzej "szczęśliwcy" potwierdzili  poprawność złącza. Dla pełnego obrazu niech się może wypowie ktoś kto ma niepoprawne złącze.



#164 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Posted 04 April 2016 - 20:23

Arek, powiedzmy, że Ci się takie trafiło (sytuacja hipotetyczna) odsyłasz blank do wymiany czy wchodzisz w temat poprawy/naprawy/korekty tego złącza przez budowniczego wędki...?

#165 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,360 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 04 April 2016 - 20:34

Nigdy nie ma gwarancji, że przyślą Ci Tomku poprawny,- jeśli można to poprawić smarem grafitowym to poprawiam jeśli wada jest zbyt duża odsyłam.

Tu musisz wiedzieć jeszcze, że w starych Seekerach i zapewne nowych Kuzynach część męska prawie zawsze wchodzila bardzo płytko 4-5 cm,- bez względu na to jak to brzmi  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: działało zawsze dobrze  ;)



#166 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 04 April 2016 - 21:17

Wykonanie szklaczka bardzo poprawne, złącze 100% dopasowane tylko wq...wia niepolakierowane ostatnie 30cm dolnika,więc zrobienie dzielonej rękojeści będzie wymagało dodatkowego lakierowania

#167 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Posted 04 April 2016 - 21:25

Smar grafitowy to jeszcze było by do zaakceptowania :-) jest na tyle dużo luzu, że trzeba nakładać żywice i szlifować żeby to jakoś spasować a nie wiem jak w przyszłości złącze po takim zabiegu będzie się sprawować. Wiadomo, że gwarancja też nie obejmuje utopienia szczytówki w wodzie :-)

#168 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Posted 04 April 2016 - 21:27

Wykonanie szklaczka bardzo poprawne, złącze 100% dopasowane tylko wq...wia niepolakierowane ostatnie 30cm dolnika,więc zrobienie dzielonej rękojeści będzie wymagało dodatkowego lakierowania



A na którym blanku masz zrobioną wędkę?

#169 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,360 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 04 April 2016 - 22:08

Smar grafitowy to jeszcze było by do zaakceptowania :-) jest na tyle dużo luzu, że trzeba nakładać żywice i szlifować żeby to jakoś spasować a nie wiem jak w przyszłości złącze po takim zabiegu będzie się sprawować. Wiadomo, że gwarancja też nie obejmuje utopienia szczytówki w wodzie :-)

To mi się wydaje zbyt dużym niedociągnięciem,- odesłał bym blank w takim przypadku.



#170 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,360 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 05 April 2016 - 12:41

Może się trochę pospieszyłem z odpowiedzią Tomek.... Bo, przynajmniej kiedyś było tak że Seeker do blanków dawał takie specjalne lepiszcze do uszczelniania złącz i wprawni rodbuilderzy robili to bez problemowo, również dlatego iż taka "wada" nie była traktowana przez firmę jako wada materiałowa na którą jest gwarancja itd... 

Tak czy owak po obróbce złącza często czaso i kaso chłonnej wszystko działało bez zarzutu i wylatujących szczytówek.

Może i nie powinno tak być, ale skoro firma nie ma z tym problemu na innych rynkach z pewnością nie zrobi wyjątku na polskim rynku i dalej będzie sprzedawać taki produkt, a do nas będzie jak zwykle należeć czy kupimy wymarzony blank w tej czy innej firmie...


Edited by Rheinangler, 05 April 2016 - 12:43.


#171 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,360 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 06 May 2016 - 16:44

Że tak odświeżę temat,- łowił ktoś już kuzynem,- połowił coś,- wrażenia???


  • Wobi likes this

#172 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,360 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 08 May 2016 - 10:02

Cisza.... no tak - z jednej strony sam wywołałem i podsycałem wątek a teraz się domagam wpisów....  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: 

Ale z drugiej strony przypomina mi się sytuacja jaka była z czarnymi Seekerami pod "koniec"  :rolleyes: - były, leżały i nikt ich nie chciał a teraz nie ma tygodnia żeby się ktoś nie pytał  :o


  • guma and Piotrk82 like this

#173 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Posted 08 May 2016 - 13:17

Ja Arek dałem sobie na wstrzymanie z tym Kuzynem. Jak już byłem zdecydowany na konkretny model, czyli na ESP702 to w BRC już ich nie było a w innej pracowni był jeden i to chyba nie do końca udany jeżeli chodzi o konstrukcję.

Swoją drogą, blanki wykupione a jakoś nikt się wędkami nie chwali... :-)
  • TomekSudety likes this

#174 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,360 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 08 May 2016 - 14:03

Myślę, że ok czwartku zawita do mnie mój ESP 892 i wtedy rozpocznie się zapoznawanie  :rolleyes:



#175 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Posted 08 May 2016 - 15:49

Podziel się proszę wrażeniami :-) no i wrzuć jakieś fotki :-)

#176 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,360 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 11 May 2016 - 17:04

Dziś miałem możliwość krótkiego spaceru nad rzeką z wędką na blanku ESP 892 i muszę powiedzieć, że gdybym się wybierał na bezludna wyspę lub miałbym zostać o jednym kiju to wybrał bym właśnie ten kij  :)

A fakty poza emocjami są takie:

 

- woblery, 4cm płytki wideł (ok2,5g) -rzut ok 20m 6cm reński Wideł (4g) to już ok 25m nocne sandaczówki (Widły)7 i 9 cm ok 30m

wyczuwalność pracy nawet tych najdrobniej merdajacych wzorów więcej niż wzorowa.

DR-y do taildancera 9 i to w nurcie  :o

 

- gumy - najniżej 3,5g +ES 2" już czuć i szczytowka syganlizuje opad!!!! najwyżej 25h+4" ES (przy 25g już nie potrafiłem podbić na 2 razy)

Boleniowo także bardzo wydolny do RH12 włącznie!!!

 

Czułość zaskoczyła by nie jednego z wielbicieli HM-ów,- moim zdaniem nie odbiega od znanych mi ptaszorów M-1.

Wszystkie wymienione przynęty w trakcie prowadzenia uginają szczytówkę na odcinku ok 30 cm, oczywiście mniejsze mało a duże i ciężkie więcej ale przy żadnej z wymienionych przynęt, którymi dziś łowiłem nie było to ugięcie na tyle duże by zacięcie było niemożliwe. Twierdzenie to opieram tylko i wyłącznie na dość sporym doświadczeniu ze szklakami. Ostatecznie zweryfikują to ryby (a dziś nic nie złowiłem) ale mam nadzieję, że nie byłbym głodny na wspomnianej bezludnej wyspie... :)

 

Ps

proszę wziąć poprawke na:

- to był pierwszy i krótki wypad 

- nic nie złowiłem

- bardzo lubię szklaki (może wystąpić nadinterpretacja  :lol:  :lol:  :lol: i dorabianie ideologii)

- łowiłem  plecionka 8 splotową

- był mocny boczny wiatr 5-6m/s


Edited by Rheinangler, 11 May 2016 - 17:13.

  • Dąbek 111 likes this

#177 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Posted 11 May 2016 - 17:46

Arku, to chyba oznacza, że będą następne Kuzyny w Twoim arsenale... :-) tylko znowu trzeba czekać na dostawę nie wiadomo ile i nie wiadomo kiedy :-)

#178 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,360 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 11 May 2016 - 18:17

Arku, to chyba oznacza, że będą następne Kuzyny w Twoim arsenale... :-) tylko znowu trzeba czekać na dostawę nie wiadomo ile i nie wiadomo kiedy :-)

Raczej nie, bo tym co mam ze szkła (Seeker - 4, Couisins - 1, Sevier - 1) jestem w stanie ogarnąć ten rodzaj łowienia do których one pasują.

Mocniej na razie nie muszę, lżej nie lubię,- próbowałem...

Po prostu ten kij postawił, przynajmniej  w jakiejś widocznej prespektywie kropkę nad 'i" w szklakach  ;)  :wub:



#179 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Posted 11 May 2016 - 21:35

A jak wg.Ciebie wypada porównanie Kuzyna z Seekerem? Myślisz, że konstrukcyjnie materiał jest lepszy niż w czarnym Seekerze?

#180 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,360 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 11 May 2016 - 22:18

Trudno tak po jednym razie coś wiążącego i sensownego powiedzieć tym bardziej, że w takim porównaniu powinny wziąć udział te same blanki.

Na swoim kuzynie mam naklejkę Seekera, bo taka pasowała i gdyby mi ktoś dał do ręki ten kij to powiedział bym, że to e-glasowy Seeker.

W trakcie łowienia zachowuje się tak jak zachowywały się Seekery, czyli jak to się w skrócie mówi samonaładowany blank, bardzo czuły, ciepły, o pięknym progresywnym ugięciu...

Może troszkę bardziej szczytowy, może troszkę szybszy...

W trakcie dzisiejszego wypadu wjechałem dwa razy bardzo lekka gumą pomiędzy kamienie a cały czas podczas ich prowadzenia skupiałem się na tym  czy czuć podnoszenie, opadanie, pracę ogonka i tym podobnych pierdółkach ale wjazd w owe kamienie to był taki kop, że aż mnie z woderów wyrwało  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Edited by Rheinangler, 11 May 2016 - 22:23.

  • Hubertus and filser like this





Also tagged with one or more of these keywords: blanki, blank, cousins, glass, pstrąg