Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki COUSINS

blank cousins glass pstrąg

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
274 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 maj 2016 - 06:29

Raczej nie, bo tym co mam ze szkła (Seeker - 4, Couisins - 1, Sevier - 1) jestem w stanie ogarnąć ten rodzaj łowienia do których one pasują.

Mocniej na razie nie muszę, lżej nie lubię,- próbowałem...

Po prostu ten kij postawił, przynajmniej  w jakiejś widocznej prespektywie kropkę nad 'i" w szklakach  ;)  :wub:

Tjaaa i znów się myliłem.... Będą następne "kuzyny"  :D i to chyba nawet nie jeden :o



#182 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 30 maj 2016 - 08:26

Tjaaa i znów się myliłem.... Będą następne "kuzyny"  :D i to chyba nawet nie jeden :o

 

Arku, jakieś nowe, ciekawe właściwości się ujawniły?  ;)



#183 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 maj 2016 - 16:13

Przede wszystkim miałem w rękach Artura ESH 854 i muszę powiedzieć iż mimo wagi blanku 148g jest to blank dla mnie oczywiście dobrze zbalansowany, operatywny i to będzie następny szklak zrobiony typowo pod gumę.

Potem spróbuje się przymierzyć do  9" 6-10lb ESH 901 na zimowe klenie i bolenie  :)

 

Ostatnio także dobrze połowiłem swoim ESH 892 i nie było najmniejszych problemów z sandaczami (50-70cm) okoniami 40 i 47cm kleniami i boleniami.

Bez problemu mogę nim operować jedną ręka mimo wagi 220g, przynętami w takim wachlarzu, że w węglu można tylko powzdychać do tego stanu uniwersalności...

To co mogę już powiedzieć z całą pewnością to to iż udało się zachować Kuzynom czarno-seekerowe ugięcie, czułość i nieco zejść z wagi (prawdopodobnie za sprawą nowszej, lżejszej żywicy), przy znacznej poprawie balansu...

Do tego ryby wyjeżdżają na pełnej semiparabolicznej amortyzacji w tempie expresowym  ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 30 maj 2016 - 16:17

  • sslonio lubi to

#184 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 24 październik 2016 - 19:42

Jakoś tak cicho o kuzynach to może ja napiszę parę słów o pstrągowym ESP 703 który sobie złożyłem kilka tygodni temu.Jest to mój pierwszy szklak,blank prosty i z poprawnym złączem (dzięki Robert). Kijek (w cascie)  waży 126g i jest poprawnie zbalansowany ok. 200g multikiem. Akcja to taki szybki szklany HS ,który pod rybą o wiele chętniej pracuje dołem niż grafit,ale ma moc.Opisany jest chyba 7-14g.,ale bez jęknięcia rzuca od jakichś 4 do 30,a może i więcej(choć jeszcze nie próbowałem).Moc w opisie 10lb.,ale dół ma potężny  i ja spokojnie bym dał ze 20lb.  Łowiłem nim jak dotąd kilka dni z brzegu i  łódki,trafiło się kilka sandaczy 50-65cm,okoni 30-40cm. i szczupak 92cm ,jak na razie zero spadów,brania (opadowe) jak i pracę przynęty sygnalizuje wzorowo. Szczupaczek 90+ po spompowaniu do łódki zanurkował 2-3 razy i skapitulował. Jak dla mnie to nie pstrągówka tylko szybka sandaczowa kosa z bardzo szerokim realnym zakresem  c.w. Odkąd go mam jest moim ulubionym łódkowym kijkiem  i choć zrobiłem go sobie pod duże okonie z możliwym  większym przyłowem,to jakoś na razie moje sandaczowe super szybkie kosy poszły w odstawkę...

 

Załączony plik  P1000719.jpg   95,11 KB   18 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P1000730.jpg   67,46 KB   17 Ilość pobrań

 

pozdr.w.



#185 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 październik 2016 - 20:41

Witam w kubie  ;) szklanym klubie  :)

 

Swoją drogą cicho o Kuzynach bo leżą niezrealizowane zamówienia, ja na swoje już trzeci miesiąc czekam i ani widu ani słychu kiedy będzie blank....


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 24 październik 2016 - 20:43

  • Friko lubi to

#186 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 24 październik 2016 - 20:44

a no myślę trochę o takim w podobnych parametrach tylko mocniejszym... co by ogarniał realnie tak 20-70g. i nie był za ciężki... 



#187 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 24 październik 2016 - 21:24

Trzeba bedzie z US sciagac :D



#188 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 październik 2016 - 06:18

Wobi jak Ci Cousin podpasowal to wyprobuj jeszcze analogicznego zielonego seekera s703 - bedzie nawet odrobine szybszy od Cousina a nadal szklo :)

#189 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 październik 2016 - 06:19

Trzeba bedzie z US sciagac :D

Powodem nie jest opieszałość czy brak pieniędzy jak to zwykle bywa w pl....

Powodem jest polityka sprzedażowa Kuzynów, prawie kalka, tylko udoskonalona nowocześnie z Seekera,- podobnie jak blanki  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Mimo wszystko czekam bo warto  :wub:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 25 październik 2016 - 06:20


#190 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 październik 2016 - 08:37

Z tym unowoczesnieniem to bym nie przesadzal ;)

Mam na mysli blanki oczywiscie.

Bo co do reszty to niestety musze sie zgodzic...
  • Rheinangler lubi to

#191 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 październik 2016 - 08:52

Powodem nie jest opieszałość czy brak pieniędzy jak to zwykle bywa w pl....

Powodem jest polityka sprzedażowa Kuzynów, prawie kalka, tylko udoskonalona nowocześnie z Seekera,- podobnie jak blanki  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Mimo wszystko czekam bo warto  :wub:

 

Ale ciagle chyba latwiej z dostepnascia w US? Bede cos pewnie sciagal w grudniu, to bym jakiegos kuzyna moze dodal do zamowienia ;)



#192 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 październik 2016 - 19:05

Aluzju paniał  ;) jak BRC do tego czasu "nie da rady" to się chętnie odezwę  :) musisz tylko uważać bo słyszałem już o tym, że na stronie wisi, dokonujesz zakupu a tu kuku i pojawia się backorder, czyli płacisz i czekasz aż zrobią....



#193 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 październik 2016 - 19:34

 

 

Moc w opisie 10lb.,ale dół ma potężny  i ja spokojnie bym dał ze 20lb

Wobi nic nie pomerdałeś ?



#194 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 25 październik 2016 - 20:00

Wobi nic nie pomerdałeś ?

Nie,ale to moje (prywatne) subiektywne odczucie...  



#195 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 październik 2016 - 20:15

Nie,ale to moje (prywatne) subiektywne odczucie...  

Spoko , od szklaków trzymam się z daleka . Tylko zastanawia mnie po co takie bzdury ewidentne w opisie blanku . Stc przyzwyczaiło mnie do zanizania parametrów ale raczej  zwiazanych z górnym cw . Z mocą też różnie bywa lecz zazwyczaj jest to niewielka różnica , jeżeli jest  . A tu kuzyn bang !  



#196 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 październik 2016 - 21:41

Spoko , od szklaków trzymam się z daleka . Tylko zastanawia mnie po co takie bzdury ewidentne w opisie blanku . Stc przyzwyczaiło mnie do zanizania parametrów ale raczej  zwiazanych z górnym cw . Z mocą też różnie bywa lecz zazwyczaj jest to niewielka różnica , jeżeli jest  . A tu kuzyn bang !  

 

Blad Mat blad ;) Szklaczki a fajne :) 

Co do Kuzyna to sie nie wypowiem, ale Seekery tez maja kawal blanku w dolniku ;) Ciagle to 10lb ale jakos tak czlowiek wiele pewniej sie czuje, niz przy graficie  B)



#197 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 październik 2016 - 21:45

Aluzju paniał  ;) jak BRC do tego czasu "nie da rady" to się chętnie odezwę  :) musisz tylko uważać bo słyszałem już o tym, że na stronie wisi, dokonujesz zakupu a tu kuku i pojawia się backorder, czyli płacisz i czekasz aż zrobią....

 

Jak sie zdecyduje to pewnie najpierw maila bede pisal, czy maja na sklepie. Pozniej bede sie decydowal w zaleznosci co mi odpowiedza ;)


  • Rheinangler lubi to

#198 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 październik 2016 - 20:56

Jakoś tak cicho o kuzynach to może ja napiszę parę słów o pstrągowym ESP 703 który sobie złożyłem kilka tygodni temu.Jest to mój pierwszy szklak,blank prosty i z poprawnym złączem (dzięki Robert). Kijek (w cascie)  waży 126g i jest poprawnie zbalansowany ok. 200g multikiem. Akcja to taki szybki szklany HS ,który pod rybą o wiele chętniej pracuje dołem niż grafit,ale ma moc.Opisany jest chyba 7-14g.,ale bez jęknięcia rzuca od jakichś 4 do 30,a może i więcej(choć jeszcze nie próbowałem).Moc w opisie 10lb.,ale dół ma potężny  i ja spokojnie bym dał ze 20lb.  Łowiłem nim jak dotąd kilka dni z brzegu i  łódki,trafiło się kilka sandaczy 50-65cm,okoni 30-40cm. i szczupak 92cm ,jak na razie zero spadów,brania (opadowe) jak i pracę przynęty sygnalizuje wzorowo. Szczupaczek 90+ po spompowaniu do łódki zanurkował 2-3 razy i skapitulował. Jak dla mnie to nie pstrągówka tylko szybka sandaczowa kosa z bardzo szerokim realnym zakresem  c.w. Odkąd go mam jest moim ulubionym łódkowym kijkiem  i choć zrobiłem go sobie pod duże okonie z możliwym  większym przyłowem,to jakoś na razie moje sandaczowe super szybkie kosy poszły w odstawkę

 

pozdr.w.

Po latach łowienia grafitem grubość dolnika szklaka obiecuje moc dużo wyższą niż jest w rzeczywistości to zupełnie naturalne odczucie a do tego gdy zaczyna się giąć po całości męcząc rybę w dużo szybszym tempie niż znane grafitowe konstrukcje (z wyjątkiem starych grafitowych a w zasadzie kompozytowych kijów Hardego) zyskujemy pewność o wyraźnie większej mocy,- jednak jest to złudne i nieprawdziwe przynajmniej w odniesieniu do swoich odczuć.

Można się o tym przekonać łowiąc grafitem o pełnej amortyzacji. Dokładnie przeciwne odczucia miałem łowiąc swoim ulubionym grafitowym kijem 20lb, którego już sandacz 60cm wprowadzał w ugięcie dolnika co jest pewnym ewenementem w wędkach o tej mocy ale potem zauważyłem że 70,80, czy 90cm sandacz nie wygina dalej tego kija tylko jak w resorze łuk staje się coraz pełniejszy i ryba kapituluje bardzo szybko bez ryzyka spadu.

Z tych dwóch dość skrajnych przykładów wynika jednak wspólny wniosek, który dla wielu nawet bardzo sprawnych spinningistów pozostaje poza zasięgiem poznania a myślę tu o oddziaływaniu wędki na rybę,- nie widziałem ani jednego wątku o wędkach w którym ktoś by się wypowiadał na ten temat.

Gubimy się najczęściej w domysłach gdy grafit jest bardzo sztywny- myśląc że ma większą moc niż opisana i zaniżamy owe domysły - gdy kij jest miękki, a gdy dolnik jest sztywny a szczytówka miękka lub na odwrót co dość często występuję przy konstrukcjach z różnego rodzaju grafitu lub o różnych modułach (dolnik-szcztówka) opinie stanowią pomieszanie z polataniem.

Oddziaływanie wędki na rybę uważam za kluczową zaletę lub wadę konstrukcyjną i przyczynek do tego, że ktoś mówi "tą wędką mogę i łowię wszystko"...

Ci którzy polubili szkło dotykają tego dość szybko, ci którzy nie gonią za miliardami modułów także, tylko w najnowszych najmodniejszych patykach występuje to coraz rzadziej tak jakby było celowo ukrywane przed odkryciem, który popsuje sprzedawalność. Pewnie, że brzmi to jak teoria spiskowa, ale jakoś nie mogę się oprzeć takiemu wnioskowi, daleki także jestem od twierdzeń w stylu "dawniej wszystko było lepsze" bo wciąż jednak powstają takie konstrukcje :)

Słyszałem także o bardzo zaawansowanych pracach na stworzeniem takich blanków grafitowych, które będą działały zupełnie jak szkło ale będą od niego znacznie lżejsze, pewnie jeszcze usłyszymy o nich ;)

Puki co mamy e-glassowe Seekery pod nowym brendem Kuzynów i cieszę się niezmiernie z tego. Szkło w tych blankach jak i sama konstrukcja zapewnia dużą tolerancję cw ale nie jest ona nieskończona podobnie odczuwalna moc. Warto także pamiętać, że szkło ma także ograniczenia, które można czasem sprytnie wykorzystać ale które też bywają utrudnieniem...

Droga do poznawania szkła, jaką wybrał Wobi jest najwłaściwsza z tych jakie znam  :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 26 październik 2016 - 20:58


#199 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2016 - 22:51

Bardzo dobrze napisane Arku  :clappinghands:



#200 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 27 październik 2016 - 21:52

Masz rację Arku,tzn.im ostrzejsza kosa tym węższa specjalizacja(ja tak to widzę).Ale są przecież rzeczy (czyt.blanki) bardzo uniwersalne i przy tym skuteczne w użytkowaniu.

 

  Dzisiaj testów ciąg dalszy,kanał z sandaczami i ja z kolegą.On z super szybką zajebi... kosą sandaczową (też taka mam tylko w caście ;) ) ja z kuzynem. Łowimy 3 godziny ,Ja wyjmuję 6 ryb,w tym 2 naprawdę fajne + mam jeden pusty strzał i jeden spadzik. On 3 ryby,ale zalicza kilka pustych strzałów i 2 lub 3 spady.Ryby biorą daleko na pogłębieniu koryta kanału z maxymalnego wyrzutu (ok 40m.).Przynęty i linki mamy praktycznie takie same.Szkło pomimo wiotkości szczytu przebiło pyski 2 sandaczy prawie 80 i 80+ z ok 30-40m. Poza tym (tak mi się wydaje) pozwala na większą dekoncentrację i lekkie spóźnienie zacięcia,przy graficie ryba czująca opór momentalnie wypluwa gumę. Jest jeszcze jedna dziwna rzecz ,mianowicie holując na tej ,,gumie" do końca nie wiemy jaka jest ryba ,po prostu ciężko jest ocenić wielkość ryby dopóki się nie wynurzy... Miałem tak też z moim pierwszym szklakiem do trola (DR1086 MHX) i może nie aż tak ale podobnie z moim boronem z Fishing Artu.

 

Załączony plik  P1000749.jpg   69,01 KB   20 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P1000755.jpg   93,58 KB   20 Ilość pobrań

 

pozdr.Wobi 

 

PS.Tak se patrzę że pod zedy mógł by być fajny ESP704,przynajmniej z parametrów...


Użytkownik Wobi edytował ten post 27 październik 2016 - 21:57






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cousins, glass, pstrąg