Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DrDepth i Garmin echoMap 91sv


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Dms

Dms

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjamultikonto - Demensiq

Napisano 16 listopad 2015 - 21:09

Nie znam przypadku, żeby GPS zgubił sygnał z powodu mgły.....chyba że ktoś wyłączył satelity. :)

Ja też nie :D ale człowiek przezorny zawsze ubezpieczony .... :D  



#62 OFFLINE   Dms

Dms

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjamultikonto - Demensiq

Napisano 16 listopad 2015 - 21:16

Panowie pytanko, czy te zabawki będzie można zobaczyć na targach sprzętu wodnego w Łodzi w nadchodzący weekend?

A tego to nie wiem na pewno w Lublinie ,Poznaniu i na Wiatr i woda Wa-Wa , ale może ktoś się bedzie wystawiał co handluję Garminem... 



#63 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 16 listopad 2015 - 21:21

 

 

Po godzinnym używaniu panoptixa mam bardzo mieszane uczucia co do jego efektywności w praktycznym użyciu. Podejrzewam, że jego twórcy też, bo w przyszłym roku ma być premiera nowej wersji. A może zbyt przywykłem do skanowania bocznego, (tester Garmina też ciągle uciekał do skanowania bocznego i w dół jak chciał coś pokazać :D ). Ekran dotykowy, który miał reagować na palec w rękawicy nie reagował. Dopiero po jego namoczeniu i położeniu na ekranie 2-3 cm kwadratowych powierzchni (palca w rękawicy) działał. Czubek palca - zapomnij. Na szczęście nie reagował na chlapanie wodą.

 

 

 

 

 

No i na koniec chciałem przytoczyć twoją opowieść o tym ,że GPS w Garminie potrafi się zgubić podczas użytkowania w mgliste dni… W ziołem to sobie bardzo do serca bo przecież chodzi tu o bezpieczeństwo!!!!!!! i choć takiego przypadku nie miałem postanowiłem to sprawdzić na kilku urządzeniach jednocześnie ,a że mgły było przez miesiąc pod dostatkiem nie miałem z tym problemu.

Na dwóch jednostkach zamontowane były echosondy z serii GpsMap xsv 7412 ,7410,7408 oraz echomap 50dv 70dv i 527xs .. Oczywiście nie robiłem tego specjalnie do testów ale co dzień pływałem na ryby i musiałem dopłynąć po kilkanaście kilometrów na miejscówkę we mgle więc testy były praktyczne nie teoretyczne… W wyniku pływania przy prędkosci 60 km\h oraz widoczności czasami do 10 metrów w powyższych urządzeniach nie wystąpiło zdarzenie zgubienia pozycji.. bo jak bym ją utracił to chyba bym dziś tego tekstu nie napisał ;)  

 

pozdrawiam Damian L.

 

 

 

 

 

 

Hmmm, a gdzie ja to niby napisałem że Garmin gubi sygnał w mgliste dni ??? Jakiś inny przypadek musiał być to i wypadałoby jakieś sprostowanie napisać. No i nie wiedziałem że IMAX robi rękawiczki z owczej wełny  :D  :D  :D . Czekam na parę słów wyjaśnienia odnośnie tego co włożono w moje usta.

Podejrzewam że mylisz mnie z kimś innym, ponieważ na łodzi łącznie z Tobą było nas tylko trzech. Wiem, że jako tester Garmina nie masz lekko i musisz chwalić to co dają (tym bardziej, że z tego co pamiętam to również tata jest testerem Garmina) - a ja nic nie muszę. Swoją opinię przekazałem dyrektorowi Garmina zaraz po zejściu na pomost. Wtedy nic nie słyszałem o rękawiczkach z wełny a była okazja zwrócić na to uwagę zaraz na pomoście. 


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 16 listopad 2015 - 21:59

  • godski, Grzesiek88 i maweric lubią to

#64 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 21:39

A tego to nie wiem na pewno w Lublinie ,Poznaniu i na Wiatr i woda Wa-Wa , ale może ktoś się bedzie wystawiał co handluję Garminem... 

 

A kiedy odbywają się targi gdzie oficjalnie będzie można zobaczyć te zabawki?



#65 OFFLINE   Dms

Dms

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjamultikonto - Demensiq

Napisano 16 listopad 2015 - 22:02

Hmmm, a gdzie ja to niby napisałem że Garmin gubi sygnał w mgliste dni ??? Jakiś inny przypadek musiał być to i wypadałoby jakieś sprostowanie napisać. No i nie wiedziałem że IMAX robi rękawiczki z owczej wełny  :D  :D  :D . Czekam na parę słów wyjaśnienia odnośnie tego co włożono w moje usta.

Ja nic nikomu nie próbuję w usta wkładać . Padło takie zdanie na pomoście ,że słyszałeś o przypadku zagubienia sygnału Gps Garmina w mglisty dzień akurat była rozmowa o gps samochodowym który cie trochę pogubił. Usłyszałem i po prostu przy okazji sprawdziłem na wszystkich dostępnych echosondach jakie miałem do dyspozycji czy może jakiś model nie szwankuję lub coś z odbiornikiem jest nie tak ... różnie to bywa ;)

 

Jeśli chodzi o rękawice z owczej wełny to nie chodziło o twoje imaxy :D  :D  :D  :D  ... Ale w rękawiczkach da się bez najmniejszych problemów obsługiwać ekrany dotykowe Garmina podstawa muszą mieć gęstą powłokę neopren itp.. Na osiem różnych par dobrze działały tylko dwie  :D ... 



#66 OFFLINE   Dms

Dms

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjamultikonto - Demensiq

Napisano 16 listopad 2015 - 23:47

Hmmm, a gdzie ja to niby napisałem że Garmin gubi sygnał w mgliste dni ??? Jakiś inny przypadek musiał być to i wypadałoby jakieś sprostowanie napisać. No i nie wiedziałem że IMAX robi rękawiczki z owczej wełny  :D  :D  :D . Czekam na parę słów wyjaśnienia odnośnie tego co włożono w moje usta.

Podejrzewam że mylisz mnie z kimś innym, ponieważ na łodzi łącznie z Tobą było nas tylko trzech. Wiem, że jako tester Garmina nie masz lekko i musisz chwalić to co dają (tym bardziej, że z tego co pamiętam to również tata jest testerem Garmina) - a ja nic nie muszę. Swoją opinię przekazałem dyrektorowi Garmina zaraz po zejściu na pomost. Wtedy nic nie słyszałem o rękawiczkach z wełny a była okazja zwrócić na to uwagę zaraz na pomoście. 

Widzę ,że po mojej odpowiedzi na twój post edytowałeś go i dodałeś kilka zdań które niestety zmieniają ton dyskusji z twojej strony szkoda ale spodziewałem się tego ..... Muszę ci powiedzieć ,że półtora roku śledzę dyskusję o Garminie w której tak naprawdę uczestniczysz od początku i za wiele pozytywów z twoich ust nie padło pod adresem Garmina ... Po drugie ja też nic nie muszę ja tylko mogę a tym bardziej mój tata o którym wspomniałeś bo na swoja renomę zapracował wystarczająco ale nie wiem ,czy o tym wiesz. Po trzecie nie muszę chwalić to co dają tylko ja wybieram produkty z których chce korzystać za co jestem im wdzięczny bo w Polsce dzieje się to rzadko szczególnie w branży wędkarskiej... Dodam jeszcze ,że wsiadając do mnie na łódkę twoje pierwsze teksty padły pod adresem echosondy 70 dv z której korzystałeś w Norwegi o której miałeś jak najgorsze zdanie nie widzi ryb ble ble ble itp.. Od razu uswiadomiłem sobie ,że ten bałach już gdzieś słyszałem lub czytałem a zdradził cie kombinezon IMAXA i od razu wiedziałem z kim mam do czynienia  :D bo twoje obiektywne posty czytałem na bieżąco  ;) .Tylko zastanawia mnie jedna rzecz jak nic nie musisz to po co tyle wpisów o Garminie natomiast piszesz ,że ja nie mam lekko i muszę a nie rozpisuje sie na portalach w ogóle!!! To wreszcie jak to jest ja coś muszę czy jednak ty coś musisz ????????  :D  :D  :D  :D  :D ... Uwierz mi ,że gdybym nie ujrzał twojego postu odnośnie mojej osoby nie było by tematu ale jedna pozytywna sprawa z tego wynikła mam konto na jerkbait....

 

ps.. na koniec dodam,że po pozytywnej ocenie sprzętu Garmina którą przekazałeś dyrektorowi ,że sprzęt jest godny polecenia i niczym nie odbiega od konkurencji a walorem jest zarazem ich atrakcyjna cena byłem zadowolony a o rękawiczkach po prostu zapomniałem ....... chyba z wrażenia  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

 

pozdrawiam i nie kontynuujmy tego dalej ja nie zamierzam bo to niczemu nie służy a na pewno nie mi  ;)



#67 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 17 listopad 2015 - 00:06

@Dms jestem użytkownikiem Garmina, na dzień dzisiejszy zadowolonym. Czytam posty kolegi Paprykarza i bardzo szanuję jego opinię na temat sprzętu elektronicznego konkretnie echosond. Wiele ciekawych spostrzeżeń i uwag z jego strony było przydatne dla mnie jak i pewnie dla osób z tego forum.

Bardzo mnie jednak dziwi Twoja reakcja dot. kolegi Paprykarza, będąc testerem firmy Garmin , w jakiś sposób reprezentując tą firmę w bardziej kulturalny sposób należałoby przekonać do swoich racji ( panoptixa ) , Może zbyt krótki czas pracy z tym urządzeniem, lub zły przekaz możliwości tego urządzenia z Twojej strony skłonił kolegę do wysunięcia takich wniosków.

Każdy ma prawo wysuwać wnioski i dzielić się tu na forum, jednak forma jest bardzo ważna. 

 

A co do rękawic , to kicha na osiem par tylko dwie, może do każdego echa rękawice :) :) :)


  • godski lubi to

#68 OFFLINE   i_de

i_de

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 00:23

 


 W wyniku pływania przy prędkosci 60 km\h oraz widoczności czasami do 10 metrów

 

Kamikadze ? Mam nadzieje, że nigdy na Ciebie nie trafie we mgle...



#69 OFFLINE   Dms

Dms

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjamultikonto - Demensiq

Napisano 17 listopad 2015 - 01:11

@Dms jestem użytkownikiem Garmina, na dzień dzisiejszy zadowolonym. Czytam posty kolegi Paprykarza i bardzo szanuję jego opinię na temat sprzętu elektronicznego konkretnie echosond. Wiele ciekawych spostrzeżeń i uwag z jego strony było przydatne dla mnie jak i pewnie dla osób z tego forum.

Bardzo mnie jednak dziwi Twoja reakcja dot. kolegi Paprykarza, będąc testerem firmy Garmin , w jakiś sposób reprezentując tą firmę w bardziej kulturalny sposób należałoby przekonać do swoich racji ( panoptixa ) , Może zbyt krótki czas pracy z tym urządzeniem, lub zły przekaz możliwości tego urządzenia z Twojej strony skłonił kolegę do wysunięcia takich wniosków.

Każdy ma prawo wysuwać wnioski i dzielić się tu na forum, jednak forma jest bardzo ważna. 

 

A co do rękawic , to kicha na osiem par tylko dwie, może do każdego echa rękawice :) :) :)

Kolego a gdzie ja niby kogoś uraziłem bo chyba nie czytamy tego samego  :) .... Jeszcze zaprosiłem na wspólne łowienie by zaprezentować panoptixa czytaj kilka postów w górę  :D . Kolega Paprykarz na pewno wiele ciekawych spostrzeżeń i uwag zaserwował na forum z których skorzystali użytkownicy nie mówię ,że nie, ale w niektórych przypadkach mylił się i to bardzo a ja nie jestem od tego by siedzieć po forach jak w tej chwili :D i patrzyć co kto piszę , czasami poczytam i to wszystko. Moim zadaniem nie jest też na siłe przekonywać kogoś do swoich racji... Po za tym w 30 minut nie byłem w stanie pokazać nawet 20 procent możliwości Garmina a co dopiero panoptixa  :) a co dopiero gdy do każdej technologi i produktu idzie kontra hehehe dwa dni na wodzie było by mało  :D ......

 

Na koniec dodam ,że ten tekst kolegi Paprykaża był nie namiejscu " Wiem, że jako tester Garmina nie masz lekko i musisz chwalić to co dają (tym bardziej, że z tego co pamiętam to również tata jest testerem Garmina) - a ja nic nie muszę" i daje do myślenia gdzie jest kultura . Bo co innego są twarde spory co do sprzętu a co innego są takie zdania... Ale cóż dlatego unikam wszelkich forum wędkarskich i cieszę się z użytkowania elektroniki podobnie jak ty i niech tak pozostanie.. A gdyby miał ktoś pytania dotyczące sprzętu i i jego użytkowania w praktyce zapraszam na priv postaram się rzetelnie odpowiedzieć a w takiej formie jak powyżej to nie ma sensu po za tym widzę ,że wszystko wiecie bo nikt nie miał pytań odnośnie sprzętu tylko o formy rozmów hehehe  ;)  ;)  ;) 

pozdr


  • joza67 lubi to

#70 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 17 listopad 2015 - 08:29

W swoim poście korzystałem z twojej opinii (@Dms) na temat Panoptixa patrzącego do przodu, którą usłyszałem podczas prezentacji na łodzi a która nie była dla niego nazbyt łaskawa. Czyżby istniały dwie prawdy, jedna na potrzeby forum i oficjalnych wystąpień a druga nieco mniej oficjalna ? 

Dla jasności sprzedaję również sprzęt Garmina i zależy mi na tym aby użytkownik dostał możliwie rzetelną opinię na jego temat. Tylko jeżeli ja wprowadzę klienta w błąd to on do mnie wróci i wypowie się na temat tego co mu powiedziałem a nie będzie miał pretensji do opinii przeczytanej w prasie wędkarskiej, forum czy gdziekolwiek indziej.

A co do opinii przekazanej dyrektorowi, to znowu nie dosłyszałeś, powiedziałem że sprzęt jest dobry (miałem na myśli prezentowaną echosondę 7410xsv) i tylko cena będzie decydował o tym której marki sprzęt klienci kupią. Sugerowałem żeby firma uwzględniła to w swoim cenniku. 

W swojej ocenie na samym końcu zawarłem zapis, że krótko korzystałem z prezentowanego zestawu, jest to moja prywatna opinia i każdy może mieć odmienną.

Wypisywanie bajek o GPSie, który gubi sygnał i wełnianych rękawiczkach....



#71 OFFLINE   Dms

Dms

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjamultikonto - Demensiq

Napisano 17 listopad 2015 - 13:00

W swoim poście korzystałem z twojej opinii (@Dms) na temat Panoptixa patrzącego do przodu, którą usłyszałem podczas prezentacji na łodzi a która nie była dla niego nazbyt łaskawa. Czyżby istniały dwie prawdy, jedna na potrzeby forum i oficjalnych wystąpień a druga nieco mniej oficjalna ? 

Dla jasności sprzedaję również sprzęt Garmina i zależy mi na tym aby użytkownik dostał możliwie rzetelną opinię na jego temat. Tylko jeżeli ja wprowadzę klienta w błąd to on do mnie wróci i wypowie się na temat tego co mu powiedziałem a nie będzie miał pretensji do opinii przeczytanej w prasie wędkarskiej, forum czy gdziekolwiek indziej.

A co do opinii przekazanej dyrektorowi, to znowu nie dosłyszałeś, powiedziałem że sprzęt jest dobry (miałem na myśli prezentowaną echosondę 7410xsv) i tylko cena będzie decydował o tym której marki sprzęt klienci kupią. Sugerowałem żeby firma uwzględniła to w swoim cenniku. 

W swojej ocenie na samym końcu zawarłem zapis, że krótko korzystałem z prezentowanego zestawu, jest to moja prywatna opinia i każdy może mieć odmienną.

Wypisywanie bajek o GPSie, który gubi sygnał i wełnianych rękawiczkach....

 

Witam cię kolego Paprykarzu….

Przykro czytać to co piszesz ale widać ,że ciężko ci się dyskutuję z osobami które maja odmienne zdanie od twojego .. Muszę ci to niestety wyznać ale przetwornik panoptix przód nie był zamontowany na łodzi bo montuję się go do silnika elektrycznego dziobowego(jestem w trakcie zakupu nowego) i korzystaliśmy wyłącznie z tylnego i to przez dwie minuty nie godzinę a przedni panoptix leżał luzem w łodzi :D . Przepraszam to moja wina ,że ci wszystkiego od podstaw nie wytłumaczyłem ,ale sprawiałeś wrażenie że jest ci wszystko znane  i nie próbowałem wyprowadzać cię z błędu ;) . Chwilami miałem odczucie jak ty byś był testerem Garmina i zaraz zaczniesz mi tłumaczyć :(  .. Mówiąc o przetworniku przednim powiedziałem ,że jest to dość specyficzny przetwornik który najlepiej się sprawdza  gdy jest zamontowany na silniku dziobowym i szkoda ,że Polska jest słabo rozwinięta co do reszty Europy jeśli chodzi o łodzie i ich wyposażenie i ciężko jest pozyskać klientów na panoptix przód bo to wiarze się z zakupem silnika dziobowego i wtedy koszty sa znacznie większe tym samym wielu wędkarzy zdecyduję się na kupno przetwornika panoptix z widokiem w dół ….. Jeżeli moja rzetelna opinia na ten temat jest nie łaskawa dla przetwornika tylko dlatego ,że trzeba spełnić kilka kryteriów by go w pełni wykorzystać  to co w twoim mniemaniu było by łaskawe ??? Namawianie ludzi do kupna sprzętu na za sadzie kup i się dalej baw nie tłumacząc co i jak po co i dlaczego montuj gdzie chcesz a ryby same do łodzi wskoczą ??? Widocznie miałeś do czynienia wyłącznie z takimi testerami a ja wyznaję trochę inna zasadę.. Staram się potencjalnemu nabywcy wytłumaczyć co w danym przedziale cenowym jest najlepszym rozwiązaniem na co kładzie nacisk podczas łowienia i co jest mu potrzebne by to w pełni wykorzystać.. Z tego powodu ,że jestem wędkarzem a nie teoretykiem forumowym i te urządzenia trafiają prawie wyłącznie do ludzi którzy też wędkują chce by byli zadowoleni z zakupionych przez siebie produktów. Idąc dalej czy wiesz ,że przetwornik panoptix przód może spełniać wiele ról i w jakimś stopniu można go wykorzystać jako przetwornik który patrzy w dół za pewne nie ,bo nie było na to czasu ale jak się uda to  wszystko przed nami bo te przetworniki mają wiele zastosowań i funkcji.

 

 

A teraz tak prywatnie skomentuję to co napisałeś „W swojej ocenie na samym końcu zawarłem zapis, że krótko korzystałem z prezentowanego zestawu, jest to moja prywatna opinia i każdy może mieć odmienną.” Czytając wiele opinii na temat urządzeń Garmina z twoim udziałem  przykładowo wpisy Norwegia i echo map 70 dv które przeczytały setki użytkowników uważasz za rzetelne na temat tego produktu ?????? ja korzystałem z niej dwa lata i zupełnie nie rozumiem co skłoniło cie do takich wpisów , mogę przypuszczać ,że masz pecha do Garmina i jego produktów bo ciagle cos tam jest nie tak hehehe.. Wracając na poważnie do tematu handlując z Garminem za pewne masz możliwość aby uzyskać urządzenie do testu na jakiś okres czasu i jako sprzedawca wydać o nim opinie. Podejrzewam ,że urządzenia ze sredniej półki 70 dv jak 71 sv i 91 sv uzyskasz bez problemu. Szczególnie ,że jesteś tu znana osoba na forum odnośnie kwestii elektroniki wędkarskiej i czyta twoje wpisy mnóstwo ludzi doświadczonych jak i tych bardzo mało zaawansowanych którzy niekiedy maja bardzo niski budżet do dyspozycji i stają przed  zakupu wyborem czesto  nawet na lata i czytając tak mocne wpisy nie oparte o żadne inne źródło informacji stawiasz ludzi i sprzęt w mało przejrzystej sytuacji…. Ja gdybym to przeczytał z punktu widzenia nie doświadczonej osoby  twoich wpisów zrezygnował bym od razu z zakupu takiego sprzętu…..bo pamiętaj nie jesteś tutaj na forum anonimowy i możesz czynić dobro oraz zło … I jeżeli handlujesz Garminem oraz innymi markami elektroniki wędkarskiej to takie wpisy mogą służyć jednej kwestii ale chciałbym się mylić. Ja jako tester a przede wszystkim wędkarz radze tobie i sobie by ważyć słowa które czytają setki użytkowników bo najczęściej kozystaja z tego typu informacji ludzie mało i średnio doświadczeni którzy stoja przed wyborem kupna i najczęściej wiedzę zdobywaja tu na forach internetowych...

 

 I myślę ,że po tej wypowiedzi będę postrzegany przez ciebie jako człowiek i wędkarz a nie tester któremu coś dali to i musi wyłącznie dobrze mówić  .....Jeśli był bym złośliwy i miałbym w ogóle rozpocząć z tobą rozmowę powinienem odbic piłeczke do tyczące tego zdania które napisałeś "Wiem, że jako tester Garmina nie masz lekko i musisz chwalić to co dają (tym bardziej, że z tego co pamiętam to również tata jest testerem Garmina) - a ja nic nie muszę" to ja czytając twoje posty czasami się zastanawiałem czy aż tak dobra marżę masz na produktach humminbird ,że w jednym i tym samym zdaniu krytykujesz Gar. by za chwilę napisać ,że Hum. uratował ci wyjazd. W sumie z punktu sprzedawcy tez bym wolał sprzedać 5 urzadzeń na których miał bym większy zarobek bo też od lat zajmuję się handlem i wiem ,że pieniądz jest pieniądz a sentymenty odkłada się na drugi plan.. ;)  ;)  ;) Ale oczywiście mogę się mylić a powyższe zdania to tylko moje odczucia po wielu twoich wpisach...  mam nadzieję , że nie uraziłem pozdrawiam ....


Użytkownik Dms edytował ten post 17 listopad 2015 - 13:07

  • Pietruk lubi to

#72 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 17 listopad 2015 - 16:02

Mnie już wystarczy tych Waszych 'uprzejmości', możecie je kontynuować via priv. Kolejne wpisy w takim duchu będę usuwał.

Użytkownicy JB.PL oczekują rzetelnych informacji, a nie przerzucania się personalnymi podjazdami 'Team'owców' i sprzedawców...



#73 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 listopad 2015 - 17:12

Dobry towar obroni się sam, poziom głównych graczy na rynku jest bardzo zbliżony. Dawno temu miałem Garmina 100 i świetnie pokazywał termoklinę - czyli coś co trudno ustawić mi w Helixie 5. Garmin dopiero 5 lat po konkurencji dorobi się programu do podwodnej kartografii, podobnie jak nieco wcześniej własnej wersji SV.

Co do ochów i achów nad średnią garminowską półką- 71,91 to są już dostępne helixy 9,10, kompaktowy przetwornik, soft do map zaimplementowany, tradycyjnie  bezproblemowe robienie map w kompie. Wersja "9" z chirpem - cena 6,5k pln. W ogóle to rozmiar zachwytów nad SI/SV/SS jest większy niż faktyczna przydatność tego na zbiornikach wodnych. Co do Panoptixa i połowów wertykalnych, to do tego samego można użyć echa typu flasher. Wielokrotnie tańsze, możliwość regulacji mocy przetwornika, transmisja live - każdy po chwili zrozumie o co idzie z obsługą. Marketing marketingiem. Po prostu kwestia chęci,pieniędzy i wyobraźni. Byle tylko ryb starczyło do tych elektronicznych okienek..........


Użytkownik Koza11 edytował ten post 17 listopad 2015 - 17:27


#74 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 17 listopad 2015 - 17:55

No cóż, szanując wolę administratora nie odpowiem.



#75 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 17 listopad 2015 - 18:07

Mówiąc o przetworniku przednim powiedziałem ,że jest to dość specyficzny przetwornik który najlepiej się sprawdza  gdy jest zamontowany na silniku dziobowym 

 

Możesz rozwinąć ten fragment wypowiedzi, obejrzałem kilka filmików, niby wiem o co "kaman", ale...

Czemu nie wystarczy żeby przetwornik był na sztywno na dziobie, można się kierować na rybę w prawo, jeśli zobaczymy ją z prawej strony echo, po prostu skręcając kierownicą/rumplem.

No chyba że klikamy paluchem (w jednej z 2 działających rękawiczek :P ) na widoczny łuk po prawej stronie ekranu i silnik dziobowy obiera azymut na łuczek i zap....la na niego, lub go śledzi - (wiem wiem, fantazja mnie poniosła :D , ale teoretycznie jest to przecież możliwe jeśli obiekt jest w zasięgu widzenia przetwornika)(pomysł i patent jest mój jak jeszcze nikt na to nie wpadł :rockon:). 

A jak byś to poparł jakimiś obrazami lub video było by super. Chłop jednak jest wzrokowcem  :D



#76 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 17 listopad 2015 - 18:27

Co do Panoptixa i połowów wertykalnych, to do tego samego można użyć echa typu flasher. Wielokrotnie tańsze, możliwość regulacji mocy przetwornika, transmisja live - każdy po chwili zrozumie o co idzie z obsługą.

Hmmm, ale chyba coś Ci się pomyliło, jeśli chcesz równać te rozwiązania.

Mam flasher Vexilar FL-20 zTri-Beam Ice i zasięg jest taki jaki kąt patrzenia w dół przetwornika który sobie ustawię.

 

Panoptix patrzy w przód lub tył i jeszcze w dół z tego co zauważyłem na filmach.

 

Śmiem stwierdzić że nie miałeś do czynienia praktycznego z żadną z tych technik obrazowania jeśli je porównujesz.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 17 listopad 2015 - 18:31


#77 OFFLINE   Dms

Dms

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjamultikonto - Demensiq

Napisano 17 listopad 2015 - 23:58

Możesz rozwinąć ten fragment wypowiedzi, obejrzałem kilka filmików, niby wiem o co "kaman", ale...

Czemu nie wystarczy żeby przetwornik był na sztywno na dziobie, można się kierować na rybę w prawo, jeśli zobaczymy ją z prawej strony echo, po prostu skręcając kierownicą/rumplem.

No chyba że klikamy paluchem (w jednej z 2 działających rękawiczek :P ) na widoczny łuk po prawej stronie ekranu i silnik dziobowy obiera azymut na łuczek i zap....la na niego, lub go śledzi - (wiem wiem, fantazja mnie poniosła :D , ale teoretycznie jest to przecież możliwe jeśli obiekt jest w zasięgu widzenia przetwornika)(pomysł i patent jest mój jak jeszcze nikt na to nie wpadł :rockon:). 

A jak byś to poparł jakimiś obrazami lub video było by super. Chłop jednak jest wzrokowcem  :D

Oczywiście może być na sztywno przy dziobie ale uniemożliwiało by to szybkie pływanie myslałem też o dorobieniu takiego długiego składanego pogrzebacza jak stosuje się do klasycznych czujników  tylko bardzo masywnego bo przetwornik panoptix to prawdziwy mutant i zwykłe by sie łamały od samego ciężaru i naporu wody  ;) ... Przykładowo Szwedzi łowiący wyłacznie na vertical jiging oba przetworniki maja zamontowane na burcie łodzi bardzo wygodne rozwiązanie. 

 

Jeśli chodzi o filmiki na pewno  powstaną ale do końca roku wszystkie zabawki na bok i łowię ryby koniec kropka ....



#78 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 listopad 2015 - 07:21

Hmmm, ale chyba coś Ci się pomyliło, jeśli chcesz równać te rozwiązania.

Mam flasher Vexilar FL-20 zTri-Beam Ice i zasięg jest taki jaki kąt patrzenia w dół przetwornika który sobie ustawię.

 

Panoptix patrzy w przód lub tył i jeszcze w dół z tego co zauważyłem na filmach.

 

Śmiem stwierdzić że nie miałeś do czynienia praktycznego z żadną z tych technik obrazowania jeśli je porównujesz.

Kolego, łowiąc verticalem bujasz przynętę pod łodzią w nieznacznej odległości od burty. Tak czy nie? Napisałem że chodzi o łowienie wertykalne.  Oczywiście znaczenie ma długość wędki Czy nie jesteś w stanie ustawić na wysięgniku przetwornika swego flashera i grać przynętą w jego zasięgu? Oczywiście nie da się porównać tych technik obrazowania, natomiast wykorzystać funkcjonalnie flasher jak najbardziej tylko w łowieniu wertykalnym Skoro masz trzywiązkowca, ustawisz kąt najszerszy i zobaczysz. Ja mam Humminbidra ice 35 od kilku lat i jakieś tam pojęcie o jego użyciu. Nie rozumiem sformułowania "zasięg" w twoim poście, czy chodzi o wycinek dna, na który masz wgląd we flasherze? Zasięg reguluję czułością urządzenia.


Użytkownik Koza11 edytował ten post 18 listopad 2015 - 07:23


#79 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 18 listopad 2015 - 09:25

Maciek, masz rację. ale na filmach z Panoptix najpierw gość namierza np. 20m przed łodzią łuczek i na niego napływa i dopiero wtedy flasher się sprawdza.

We flasherze musisz trafić/napłynąć przypadkowo na rybę.

We flasherze chodzi mi o szerokość kąta przetwornika w tym przypadku w pionie, im głębiej i większy kąt tym mam większy zasięg. Teraz się  rozumiemy?

A czułość reguluję wtedy gdy chcę zobaczyć opadającą ochotkę - wtedy ją zwiększam, lub zmniejszam gdy chcę wyeliminować różne paprochy pływające w wodzie. Czułość to nie zasięg.



#80 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 listopad 2015 - 10:09

Teraz się rozumiemy  :) co do widzenia do przodu - racja jest niezaprzeczalna. Natomiast do samego łowienia już niekoniecznie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych