Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kormorany. Chroniony szkodnik.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
128 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   daroo2009

daroo2009

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Skrzypek

Napisano 22 październik 2015 - 18:13

W takiej Danii można.

Z czego Darek strzelacie? Z tym mięsem to dobrze się składa że zjadliwe :D . Tylko rozpowszechnić tą informację to problem szybko się rozwiąże.

Kilku postrzelonych przy okazji też się znajdzie.

 

Niech będzie. Ciekawość mnie zżera. Próbowałeś ? Może próbkę kiełbasy z Kormorana nad Syrsan byś zabrał? :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Próbowałem z wiatrówki, tak jak kolega wyżej pisał jak trafisz w głowe to i owszem..tylko traf:)My strzelamy z 7mm ostrej. Tzn nie ja tylko mój kierownik on myśliwy, ja mam w planie. Co do kiełbasy to nie wiem. Ja wyciełem filety i usmażyłem jak ''sztejka''. Też pierwszy raz podszedłem do tego sceptycznie, ale jak mój kierownik zabrał, to dało mi do myślenia(koleś ma pełna lodówe dziczyzny). i kolejnym razem zdecydowałem że jednak spróbuję. Często myśliwi nie chcą tracić kuli na darmo, w tym przypadku cos by z tego mieli:). Niestety nie sądzę że w najbliższym czasie ktoś pójdzie po rozum do głowy i zacznie coś w tym kierunku robic.

Kolego Silrus nikt tu nie pisze o kompletnym wybiciu tych ptaków, mówimy tu tylko o jakiejś kontroli. My sie tu bawimy w c&r a takie stado kormoranow robi dziennie taką robote ze cięzko sobie to wyobrazić


  • wujek lubi to

#102 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 22 październik 2015 - 18:14

Krzychu (nie mogę się powstrzymać) 200 na dniówkę? bo wiesz, górnicy niby dobrze zarabiaja, a ja tyle na dniówkę nie mam. my o procy. pracą niech się biedni parają :D



#103 OFFLINE   daroo2009

daroo2009

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Skrzypek

Napisano 22 październik 2015 - 18:14

A może z nimi negocjować?

Negocjują, petardami i strącaniem gniazd. Nie działa:)



#104 OFFLINE   daroo2009

daroo2009

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Skrzypek

Napisano 22 październik 2015 - 18:19

Tylko jak dobrze przycelować na dystansie 30-50 metrów ?. Wiatrówka z lunetą tutaj pewnie górą.

Już rozglądam się za procami. Za 2 stówki wyrwę coś rozsądnego?

Ale nie zapedzajmy się, w dalszym ciągu nie wolno do nich strzelać:)


  • spinnerman lubi to

#105 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 22 październik 2015 - 18:19

Próbowałem z wiatrówki, tak jak kolega wyżej pisał jak trafisz w głowe to i owszem..tylko traf:)My strzelamy z 7mm ostrej. Tzn nie ja tylko mój kierownik on myśliwy, ja mam w planie. Co do kiełbasy to nie wiem. Ja wyciełem filety i usmażyłem jak ''sztejka''. Też pierwszy raz podszedłem do tego sceptycznie, ale jak mój kierownik zabrał, to dało mi do myślenia(koleś ma pełna lodówe dziczyzny). i kolejnym razem zdecydowałem że jednak spróbuję. Często myśliwi nie chcą tracić kuli na darmo, w tym przypadku cos by z tego mieli:). Niestety nie sądzę że w najbliższym czasie ktoś pójdzie po rozum do głowy i zacznie coś w tym kierunku robic.

Kolego Silrus nikt tu nie pisze o kompletnym wybiciu tych ptaków, mówimy tu tylko o jakiejś kontroli. My sie tu bawimy w c&r a takie stado kormoranow robi dziennie taką robote ze cięzko sobie to wyobrazić

 

czapla niby ptakiem łownym nie jest, zdarzało się jednak, że właściciele stawów prosili aby im rybożercę ubić. no i ubijało się, a jakże. jeden z kolegów nie tylko ubijał, ale i piersi wykrawał twierdząc, że kotleciki rewelacyjne z nich robi. nigdy nie próbowałem... kto wie, może i kormoran jest smaczny jeśli potrafi się go odpowiednio przygotować. aaa, nogi czapli odcinał (rzekomo jakiś gruczoł w nich posiada którym ryby wabi) i używał tego do nęcenia ryb. rozdrobnione rzecz jasna i w jakąś zanętę "wplecione"


  • spinnerman lubi to

#106 OFFLINE   daroo2009

daroo2009

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Skrzypek

Napisano 22 październik 2015 - 19:22

Czaple też miałem okazję kosztowac, jeśli ktoś lubi wątróbke to bedzie mu smakował, bo smakuje jak dla mnie identycznie jak wątrobka. U mnie czapla jest większym problemem jak kormoran. Roznosza choroby. Naje się ryb gdzieś indziej, przyleci do nas ''dopcha'' do pełna, aż nie może sie wznieść, wtedy zwyczajnie ''haftuje'' tym co zjadła by zmniejszyć wagę. Miałem przypadki że znajdywałem np karpie koi, i inne gatunki nie podobne do hodowanych przezemnie pstragów tęczowych.



#107 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 22 październik 2015 - 20:37

  http://kolba.pl/luki-k163.html

moc niesamowita



#108 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 22 październik 2015 - 21:04

  http://kolba.pl/luki-k163.html

moc niesamowita

Ale wiesz, procę to i kamieniem załadujesz jak się amunicja skończy a ze strzałami trudniej. Jak się jednak okazuje z procy też da się strzelać strzałami...
Tylko nie ma co liczyć na C&R w takim wypadku jak poniżej, dlatego jeśli filmik niezgodny z regulaminem jb proszę moderatora o wyedytowanie posta.

 


 


  • Szymon82 lubi to

#109 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 październik 2015 - 21:06

Panowie tylko co powiecie kiedy was złapią na spacerowaniu z łukiem lub wiatrówką po okolicy ? Rozumiem, że tłumaczenie, że to ktoś inny strzelał do ptaków wystarczy ? :)

Kolega opisał już burzę w okolicach Jeziorska i jaki był zamęt , ale kilka lat temu pamiętam w tych samych rejonach chyba jakiś właściciel stawów sprzątnął kilka sztuk i ktoś to zauważył - nawet lokalna Gazeta Wyborcza o tym pisała , dochodzenie i awantura niesamowita.

 

Coma , nasi miejscowi gumofilce takie rzeczy widłami robią , spakuj tych amatorów :lol:


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 22 październik 2015 - 21:09

  • radek_u lubi to

#110 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 22 październik 2015 - 21:18

Panowie tylko co powiecie kiedy was złapią na spacerowaniu z łukiem lub wiatrówką po okolicy ? Rozumiem, że tłumaczenie, że to ktoś inny strzelał do ptaków wystarczy ? :)

Kolega opisał już burzę w okolicach Jeziorska i jaki był zamęt , ale kilka lat temu pamiętam w tych samych rejonach chyba jakiś właściciel stawów sprzątnął kilka sztuk i ktoś to zauważył - nawet lokalna Gazeta Wyborcza o tym pisała , dochodzenie i awantura niesamowita.

 

Coma , nasi miejscowi gumofilce takie rzeczy widłami robią , spakuj tych amatorów :lol:

 

Stary pisać gazeta wyborcza z wielkiej litery to tak samo jak pisać papier toaletowy z wielkiej litery ;) Sory za OT ;)


  • Negra i grzesiekp. lubią to

#111 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 październik 2015 - 21:22

Prasa jak każda inna , mnie to lata.
Co do tej afery kormoranowej, art był konkretny nie tam jakaś mała rubryczka.

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 22 październik 2015 - 21:39


#112 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 22 październik 2015 - 21:53

Prasa jak każda inna , mnie to lata.
Co do tej afery kormoranowej, art był konkretny nie tam jakaś mała rubryczka.


Prasa zdecydowanie skierowana do osób, które nie cenią sobie prawdy. Jak żadna inna.
  • Negra i grzesiekp. lubią to

#113 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 22 październik 2015 - 22:02

Mi sie wydaje ze kormorany lubia odplywac z PRADEM.

Jak sie okaze , ze kormoran ma dobre mieso, i bedzie w cenie to nawet hodowle powstana.W naszym kraju nie przepusci sie okazji zarobku, trzeba tylko problem ruszyc.Ale nie chce TRUC glupot.



#114 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2015 - 22:26

Stary pisać gazeta wyborcza z wielkiej litery to tak samo jak pisać papier toaletowy z wielkiej litery ;) Sory za OT ;)

Reguły języka polskiego obowiązują bez względu czy to Gazeta Polska, Nasz Dziennik, Trybuna, Gazeta Wyborcza, Wprost i inne. 

I tego nie zmienisz. 

Mimo tego, że za niektórymi tytułami nie przepadam to staram się reguł pisowni trzymać.



#115 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 23 październik 2015 - 04:00

Reguły języka polskiego obowiązują bez względu czy to Gazeta Polska, Nasz Dziennik, Trybuna, Gazeta Wyborcza, Wprost i inne. 
I tego nie zmienisz. 
Mimo tego, że za niektórymi tytułami nie przepadam to staram się reguł pisowni trzymać.


Tak jak prawo polskie obowiązuje wszystkich bezwzględnie. Zgodnie z nim do kormoranów strzelać nie można. A jednak jesteś w stanie przymknąć oko i potraktować je wybiórczo (słusznie zresztą w tym przypadku). Pozwól zatem, że ja pisownię polską wedle tej samej reguły stosował będę dla polskiej prasy a nazwy antypolskich szmatławców pisać będę z małej litery ze wszelkimi wyrazami braku szacunku. Koniec OT z mojej strony.
  • Negra i grzesiekp. lubią to

#116 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 23 październik 2015 - 05:48

https://www.youtube.com/watch?v=iCjyUYMXbLE


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 23 październik 2015 - 05:59

  • coma lubi to

#117 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 23 październik 2015 - 07:21

 

Ostatni filmik najlepiej pokazuje jak duże ryby są w stanie zjeść te ptaszyska.


  • maggot lubi to

#118 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2015 - 07:32

Tak jak prawo polskie obowiązuje wszystkich bezwzględnie. Zgodnie z nim do kormoranów strzelać nie można. A jednak jesteś w stanie przymknąć oko i potraktować je wybiórczo (słusznie zresztą w tym przypadku). Pozwól zatem, że ja pisownię polską wedle tej samej reguły stosował będę dla polskiej prasy a nazwy antypolskich szmatławców pisać będę z małej litery ze wszelkimi wyrazami braku szacunku. Koniec OT z mojej strony.

Wolnoć Tomku w swoim domku. Porównanie reguł pisowni polskiej z prawem uważam za nietrafione.



#119 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 październik 2015 - 07:51

Wolnoć Tomku w swoim domku. Porównanie reguł pisowni polskiej z prawem uważam za nietrafione.

 

Racja, strzelić byka na jakimś forum a strzelić do chronionego ptaka, bądź do tego publicznie zachęcać, to zupełnie inny kaliber.

 

Podsumowując - nie wierzę oczom co tu widzę, rozmodleni w C&R zachęcają do zabijania innych zwierząt, bez obciachu. Pewnie sobie dodajecie +100 wspaniałości ględząc w ten sposób. Prawda jest taka, że nawet jak ubijecie kilka kormoranów, to jedynym efektem będzie trup, ewentualnie duma egzekutora.

 

Chcecie mniej kormoranów ? To załóżcie petycję, piszcie pisma, utwórzcie osobny dział na jerkbait, proponuję nazwę roboczą "co nam przeszkadza w łowieniu ryb i jak to zajebać", bo te szczeniackie wpisy powyżej nie są godne posiadaczy mózgów.


  • wujek, silurus i radek_u lubią to

#120 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 październik 2015 - 08:07

Proce i strzelanie to nie jest dobry pomysł. Wędkarz nie jest od tego żeby sam eliminował dany gatunek bo jest to bezprawne, a poza tym nieskuteczne. Co z tego że ze stada 200 ptaków ustrzelicie jednego, góra dwa ptaki. Kormorany głupie nie są i bardzo rzadko dają do siebie blisko podpływać, jak skojarzą człowieka z zagrożeniem to nie ustrzelicie nawet jednego. Owszem zdarzało mi się że wpływałem przypadkowo :) w stado polujących ptaków i wtedy te wynurzające się trochę później startowały od innych. Na Wiśle tylko z pływadła jest szansa na bliższe podejście kormorana.

Jedyny wg mnie skuteczny sposób to ograniczenie miejsce lęgowych  w koloniach, który na dłuższym etapie powinien dać efekt. Nie mam na myśli bestialskiego wyrzucania młodych z gniazd i strzelania do starych kiedy karmią młode bo w ten sposób postępują tylko prymitywy, ale są inne metody które ograniczą sukces lęgowy. Niestety musiałoby dość do międzynarodowej współpracy żeby przyniosło to efekt.