Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wybór optymalnego obiektywu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 listopad 2015 - 19:50

Zakładając że będę focił w przedziale przysłon 5,6-8,0 to jaki obiektyw około 24mm byście polecili. Zależy mi żeby to był ultraostry obiektyw przy tym zakresie przysłon.

w tym przedziale to prawie... każdy :ph34r:


  • patu lubi to

#102 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 listopad 2015 - 20:17

wszystko to prawda, moim zdaniem należy sie kierowac bardziej zakresem ogniskowych które nam bedą odpowiadać jak i jakością/rozdzielczością obrazu. 

oczywista dobrze mieć możliwość focenia w swietle zastanym bez lampy, ale jak pisałem wcześniej nie warto robić z tego "zagadnienia"

 

Pełna zgoda ....

Aparaty teraz są tak dobre, że podkręcenie do ISO ... w kosmos daje i tak świetny obrazem :) A widziałem gdzieś na internecie jakiegoś sony, gdzie robili zdjęcia w nocy 

 

 



#103 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 01 listopad 2015 - 20:52

@patu Dzięki za podpowiedź - ten Tamron 15-30/2.8 robi wrażenie. Przeglądam właśnie jego recenzje - fajne szkło.

 

@jano Prawie robi wielką różnice :) Moja Tokina 19-35 ma MTF rzędu 40 lpmm w centrum i około 30 lpmm na brzegach w przedziale przysłon 5,6-8,0 - ale taka ostrość jest dla mnie niewystarczająca. Szukam czegoś lepszego niż mam. Tamron 15-30 jest lepszy bo ma MTF 43 lpmm w centrum i 35 lpmm na brzegu.

 

Szukając w sieci znalazłem jeszcze supertanią alternatywę UWA (jakby ktoś szukał wersji ekono) za 600zł:

Tokina 17mm f/3.5 AT-X AF - ktoś miał to szkło? Może to ciekawa alternatywa dla Samyanga 14/2.8 bo ma AF.

http://forum.nikonia...ad.php?t=244088


Użytkownik ictus edytował ten post 01 listopad 2015 - 20:54


#104 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 listopad 2015 - 21:04

przymierzałem się kiedyś do T.15-30, absolutnie mnie nie przekonał, trafiłem na używany C.17-40 i było o niebo lepiej żałuję, że się go pozbyłem...



#105 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 listopad 2015 - 21:26

@patu Dzięki za podpowiedź - ten Tamron 15-30/2.8 robi wrażenie. Przeglądam właśnie jego recenzje - fajne szkło.

 

@jano Prawie robi wielką różnice :) Moja Tokina 19-35 ma MTF rzędu 40 lpmm w centrum i około 30 lpmm na brzegach w przedziale przysłon 5,6-8,0 - ale taka ostrość jest dla mnie niewystarczająca. Szukam czegoś lepszego niż mam. Tamron 15-30 jest lepszy bo ma MTF 43 lpmm w centrum i 35 lpmm na brzegu.

 

Szukając w sieci znalazłem jeszcze supertanią alternatywę UWA (jakby ktoś szukał wersji ekono) za 600zł:

Tokina 17mm f/3.5 AT-X AF - ktoś miał to szkło? Może to ciekawa alternatywa dla Samyanga 14/2.8 bo ma AF.

http://forum.nikonia...ad.php?t=244088

 

 

samyanga miałem i to naprawdę świetny opiektyw, jakośc obrazu zabija moim zdaniem a na dx to idealna ogniskowa na ryby.

AF zupełnie nie jest potrzebny. ustawiasz raz na skali 2.5m i masz wszystko ostre od 1m do nieskaczoności. 

w innych przypadkach ma kropkę potwierdzenia ostrości i to zupełnie wystarcza. nigdy nie zrobiłem nieostrej fotki tym obiektywem.

moim zdaniem w tym sosie cieżko dostać taki fajny obietyw z tak dobrą jakością i wykonania i obrazu. 

polecam


Użytkownik peresada edytował ten post 01 listopad 2015 - 21:30


#106 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 listopad 2015 - 21:32

Jeśli szukasz killera ostrości ... to polecam coś ze stajni Zeiss'a. Miałem 35mm f/2 i ... pod każdym względem fantastyczny obiektyw ... na pewno był mega ostry. Nie wiem jak inne za 35mm mogę ręczyć. Pozostałe nie wiem bo nie miałem. Tylko ... to też manuale ... w każdym razie do Nikona ... a resztą się nie interesowałem.


  • ictus lubi to

#107 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 listopad 2015 - 22:39

@patu Dzięki za podpowiedź - ten Tamron 15-30/2.8 robi wrażenie. Przeglądam właśnie jego recenzje - fajne szkło.

 

@jano Prawie robi wielką różnice :) Moja Tokina 19-35 ma MTF rzędu 40 lpmm w centrum i około 30 lpmm na brzegach w przedziale przysłon 5,6-8,0 - ale taka ostrość jest dla mnie niewystarczająca. Szukam czegoś lepszego niż mam. Tamron 15-30 jest lepszy bo ma MTF 43 lpmm w centrum i 35 lpmm na brzegu.

 

Szukając w sieci znalazłem jeszcze supertanią alternatywę UWA (jakby ktoś szukał wersji ekono) za 600zł:

Tokina 17mm f/3.5 AT-X AF - ktoś miał to szkło? Może to ciekawa alternatywa dla Samyanga 14/2.8 bo ma AF.

http://forum.nikonia...ad.php?t=244088

Słaba ostrość w rogach to przypadłość budżetowych ( a i nie tylko ) UWA pod FX. To że w testach  Tokina ma 40lpmm nie oznacza, że Twój egzemplarz tyle ma..to tylko tabelki.

Rada - nie bierz tak szerokiej stałki (17mm) pod FX, bo będziesz żałował. Jeżeli budżetowo, to polecam T 17-35/2.8-4. Ja trafiłem na niemal nowy, świetny egzemplarz od kolekcjonera z forum Nikona. Bardzo fajny jest Nikkor 28/1.8, ale brakowało mi jednak zooma.Przy fotofishingu i zdjęciach z niedużej odległości, musiałem sporo go przymykać co by zmieścić się w GO.



#108 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 02 listopad 2015 - 15:36

Kluczowa ogniskowa ktorej szukam to 24mm - tego kestem pewin. Dzieki @Patu za podpowiedzi.

Znalazlem jeszcze jedna nowosc ktora podobno kasuje wszystkie stalki nikona czyli najnowsza Sigma 24-35/2. Mial ktos to w reku?

#109 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 02 listopad 2015 - 16:27

sigma ostatio wypuszcza napawdę wybitne obiektywy za ułamek ceny nikkorów.

tutaj fajne porównanie 18-35 1.8 ( wskazana 24-35/2 ma bardzo podobne osiągi) do drogich stałek nikona,

 

 

ps. 

w tle miejski odcinek kapitalnej pstragowej BOW


Użytkownik peresada edytował ten post 02 listopad 2015 - 17:12

  • remek lubi to

#110 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 listopad 2015 - 16:46

myślałem o tym obiektywie do filmowania ... natomiast nie zdecydowałem się na aparat jako narządzie do filmowania i odpuściłem ale myślę bardzo podobnie ...



#111 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 listopad 2015 - 22:05

może weźmiesz sobie 20mm, f1.4? ;)

http://www.optyczne....ywu&test_ob=376



#112 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 02 listopad 2015 - 22:19

Jak ma być mega ostre /tylko nie wiem jaka szerokość / to może coś z dopiskiem macro?



#113 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 listopad 2015 - 07:49

Jak ma być mega ostre /tylko nie wiem jaka szerokość / to może coś z dopiskiem macro?

no nie bardzo,

to zazwyczaj obiektywy ostre, ale tele typu 100-180mm (FF), a kolega pytał o szeroki kąt



#114 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 listopad 2015 - 10:07

Kup sobie nikkora 14-24 f/2.8. To mega ostre szkło :) i świetne optyczne ... tylko trzeba będzie zmienić system :)



#115 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 03 listopad 2015 - 10:20

Kup sobie nikkora 14-24 f/2.8. To mega ostre szkło :) i świetne optyczne ... tylko trzeba będzie zmienić system :)

 

I niestety mega drogie :(



#116 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 listopad 2015 - 11:28

Paweł, do jakiej puszki (FX) podepniesz obiektyw?



#117 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 03 listopad 2015 - 19:09

Mam Canona 5d Mark II - kupilem za smieszne pieniadze razem z obiektywem Canon 50/1.4. Do niego podepne szklo. Systemu nie zmienie bo mnie nie stac.

Nie wiedzialm nawet ze Sigma juz wypuscila 20mm :) Wyglada na super sprzet. Myslalem o 24mm bo ogniskowa wydaje sie optymalna. Porobie testy moja Tokina 19-35, moze 20mm da rade ale sklaniam sie do 24mm albo 24-35mm. Musze je sobie dokladniej porownac.

Użytkownik ictus edytował ten post 03 listopad 2015 - 19:11


#118 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 listopad 2015 - 19:30

Prowokuję :) Nie zmieniaj. Kup obiektyw i rób zdjęcia. Obiektyw to 10-20% całości. Nawet iPhonem można zrobić zdjęcia, które zostaną uznane przez NG za wybitne. Widziałem wiele świetnych zdjęć zrobionych kitowym obiektywem.
  • Kamil Z. lubi to

#119 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 listopad 2015 - 19:33

Podstawa to pomysł i wykorzystanie światła.
  • Kamil Z. lubi to

#120 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 03 listopad 2015 - 19:57

Tutaj dla zainteresowanych bardzo fajna stronka, gdzie można przeglądać zdjęcia robione praktycznie wszystkimi dostępnymi obiektywami na rynku. Jest możliwość przeglądania zdjęć takiego obiektywu jaki sobie życzymy. Jako ciekawostka można jeszcze posortować zdjęcia na pełnej klatce i cropie. Oczywiście jest jeszcze parę innych ułatwień, między innymi dane każdego kadru....

 

Miłego oglądania, bo naprawdę galeria jest olbrzymia.

 

http://pl.pixelpeepe..._max=none&res=3


  • doktorek i malinabar lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych