Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Humminbird Helix 9, 10, 12 także Mega SI G2N / G3N / G4N

połączenie z pc

  • Please log in to reply
1196 replies to this topic

#221 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,676 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 30 May 2017 - 14:01

Pierwszy raz na wodzie z tym diabelskim ustrojstwem ( 7 SI G2N ) podniósł tylko ciśnienie i poziom frustracji . Na pierwszy rzut oka to mnie przerasta . Coś tam ustawiałem , jakieś obrazki się pojawiały ( choć nie do końca takie jak chciałem pewnie ) , GPS-a na razie nie tykam . Pierwsze i pewnie banalne pytanie dla wszystkich ,  którzy temat mają w paluszku - jak do cholerki zrobić , coby w danych wyświetlanych pojawił się odczyt napięcia baterii ( ustawiłem tylko alarm napięcia ) i zegar/czas rzeczywisty ?

Wiesz już teraz, że najlepiej w domu ćwiczyć, na wodzie szkoda czasu i nerwów.

2x c lick przycisk menu. W menu ustawienia masz opcję tryb użytkownika - wybierz zaawansowanego. W moim H5 są dwa rodzaje - skrzynki i nakładki. Wybierz na początek skrzynki. W menu poniżej(wybierz odczyty) masz 5 odczytów, w każdym możesz wybrać to, co potrzeba. Napięcie też.

Nie pamiętam jak wygląda sprawa odczytów - nakładek,musiałbym być na wodzie, bo w domu  w trybie normalnym nie wyświetlają się te nakładki, a w demo nie można tam wiele zmienić. Także wszytkie odczyty są do wyboru jako skrzynki, jako zakładki już raczej nie.

Pamiętaj o jednej rzeczy, potrzeba czasu, by rozkminić temat

Żeby komfortowo się pływało powyłączaj nadmiar widoków echa:

2xclick przycisk menu-opcja widoki(po prawej u góry) Pozostaw widoczne: widok sonaru, DI i obrazowania bocznego. Jeżeli nie używasz jeszcze mapki, to na początek wystarczy.


  • malinabar likes this

#222 OFFLINE   Jezi0rko

Jezi0rko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 posts
  • LokalizacjaK-Koźle
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Doboszyński

Posted 30 May 2017 - 14:19

Witam,

napięcie akumulatora pokazuje się tylko w sytuacji wyboru skrzynek :( przy nakładkach nie doszukałem się póki co nigdzie takiej możliwości.



#223 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 30 May 2017 - 14:26

Do lekcji marsz. Instrukcja w dłoń i wio

#224 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,676 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 30 May 2017 - 14:27

Cześć Piotrze ;)

Czyli lipa, bo te skrzynki trochę zmniejszają ekran, a to boli zwłaszcza na mniejszych modelach......

Ps. ty zmieniłeś telefon, ja też i nie wiedziałem kto się nagrał na skrzynce...kontaktów nie przeniosłem na sima



#225 OFFLINE   woojtek13

woojtek13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 posts

Posted 30 May 2017 - 22:12

U mnie nowy SSB 28 Ah i 14 godzin daje radę. Choć aku już wyżarło do 10,8 v
Oświetlenie - max
Model echa - ten sam.


Tapatalknięte z komórki

Ja mam Helixa 9 G2N SI czyli pobór prawie ten sam co dziesiątki i na akumulatorze 19Ah LiFepo4 Oswietlenie na max po 8,5 godz. pływania z Auto Cz.Live napięcie spada do 12,6V czyli jeszcze bym mógł długo popływać z włączonym echem. Z tego co zauważyłem to bardzo dużo echo pobiera prądu podczas nagrywania, aby móc później zrobić z tego mapę, wtedy akumulator wyłączył mi się samoczynnie po 8,5 godz.(taki zbieg okoliczności) z tym że mapki można też robić drugim sposobem czyli z zapisów trasy i jej/ich eksportowaniu na kartę a potem obróbka w programie na kompie, dzięki tej metodzie możemy wydłużyć znacznie pracę echa na akumulatorze oraz zapisy duuużo mniej ważą.

Natomiast Volty można też podejrzeć sobie gdy mamy włączone wyświetlanie diagnostyki GPS, u mnie GPS Diagnostic View. 



#226 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 31 May 2017 - 04:21

Ja mam Helixa 9 G2N SI czyli pobór prawie ten sam co dziesiątki i na akumulatorze 19Ah LiFepo4 Oswietlenie na max po 8,5 godz. pływania z Auto Cz.Live napięcie spada do 12,6V czyli jeszcze bym mógł długo popływać z włączonym echem.


Nie pomyliłeś się? To ile ma napięcia, jak wypływasz?


Tapatalknięte z komórki

#227 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,311 posts
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Posted 31 May 2017 - 05:43

Ja mam Helixa 9 G2N SI czyli pobór prawie ten sam co dziesiątki i na akumulatorze 19Ah LiFepo4 

Prawie robi różnicę. To nie tylko jeden cal różnicy, to również inna matryca z wyższą rozdzielczością 10" ma 1024 x 600, 9" 480 x 800. 


  • wilk325 likes this

#228 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 posts
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Posted 31 May 2017 - 14:24

Być może zadaję naiwne pytanie, ale czy kupując kartę zeroline trzeba też kupić Autochart Pro. Czy to jest ze sobą jakoś powiązane



#229 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,676 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 31 May 2017 - 14:31

Być może zadaję naiwne pytanie, ale czy kupując kartę zeroline trzeba też kupić Autochart Pro. Czy to jest ze sobą jakoś powiązane

Wszystko zależy od tego, co chcesz zrobić. Jeżeli tylko użycie live autochart (czyli tworzenie mapki z bieżących zapisów na łowisku) to kup samą kartę  z-lines, cena ok 450zł. Jeżeli chcesz bawić się mapami w szerszym zakresie- edycja, typowanie miejscówek w domu, jakieś graficzne wodotryski - wtedy kupić powinieneś pack i to w wersji pro. Licencja jest na 2 stanowiska i można część kasy odzyskać odsprzedając komuś kod licencyjny.



#230 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 posts
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Posted 31 May 2017 - 15:29

Sam nie bardzo wiem ;)...... bo nie znam programu i jakie ma możliwości, ani co daje sama karta poza możliwością dłuższego zapisu danych i czy można zapisywać logi bez niej, a potem przenieść na kompa.

Mam dr,depth i też nie wiem na ile będę go mógł wykorzystać.

Pierwsze pływanie z nowym echem w weekend :)



#231 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,676 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 31 May 2017 - 15:47

Z doktorkiem to na HB nie poszalejesz,(nie generuje mapy a same izobaty bez głębokości)  za to do oglądania map w domu się nada.



#232 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,624 posts

Posted 31 May 2017 - 16:49

Odpowiem sobie sam.
Wcześniej oczywiście napisałem do Humminbird czemu tak się dzieje. To mi napisali że tak jest i już. Potwierdzili moje odkrycie. Genialny support mają. :lol:

A że kupiłem Autochart Pro a wraz z nią ta nieszczęsną kartę, to po włożeniu okazało się że echo dostało nowe życie odnośnie AutoChart Live.
I zoom działa jak trzeba i twardość dna i zielsko i pewnie jeszcze coś. I zarysy akwenów nawet całkiem całkiem niezłe.
To tak na gorąco po włożeniu karty Zero Lines.
Przede mną ogarnianie softu.
A na marginesie to sprzedaż wiązaną Humminbird odwala jak się patrzy. Mogli też w odpowiedzi wspomnieć że potrzebna jest ta cholerna karta.... :angry:

Cześć, odezwałem się na priv , ale może tutaj też mógłbyś napisać więcej co się zmieniło jak włożyłeś tę kartę zero , w sensie sonar zaczął lepiej pokazywać ? Ja to przyznam się , że tak nie do końca ufam tym echosondom . Jakoś tak wydaje mi się , że można tak program ustawić żeby łuków , czy obrazków ryb było więcej. Jakie macie doświadczenia z tym Chirp ? Faktycznie widzicie więcej ryb i dzięki temu lepiej łowicie ? A tam gdzie echo nie widzi to faktycznie nie ma brań? Ja to patrzę bardziej jakie mam dno bo niestety bardzo często zdarzyło się , że odczyty ryb były , a brań niestety nie. Posiadam Humminbird 597 Di combo od paru lat, no i pewnie za jakiś czas trzeba będzie się przesiąść na coś nowego
Tomek

Edited by kostom63, 31 May 2017 - 16:50.


#233 OFFLINE   mpruszek

mpruszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 posts

Posted 31 May 2017 - 17:05

 a ja bym prosił o jakieś zrzuty ekranów z SI (może być nawet zdjęcie z tel )



#234 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 posts
  • LokalizacjaToruń

Posted 31 May 2017 - 17:43

Gdyby był ktoś chętny na podzielenie się (odstąpienie)  odpłatnie  licencją AutoChart PRO to jestem zainteresowany.



#235 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,311 posts
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Posted 31 May 2017 - 18:22

Cześć, odezwałem się na priv , ale może tutaj też mógłbyś napisać więcej co się zmieniło jak włożyłeś tę kartę zero , w sensie sonar zaczął lepiej pokazywać ? Ja to przyznam się , że tak nie do końca ufam tym echosondom . Jakoś tak wydaje mi się , że można tak program ustawić żeby łuków , czy obrazków ryb było więcej. Jakie macie doświadczenia z tym Chirp ? Faktycznie widzicie więcej ryb i dzięki temu lepiej łowicie ? A tam gdzie echo nie widzi to faktycznie nie ma brań? Ja to patrzę bardziej jakie mam dno bo niestety bardzo często zdarzyło się , że odczyty ryb były , a brań niestety nie. Posiadam Humminbird 597 Di combo od paru lat, no i pewnie za jakiś czas trzeba będzie się przesiąść na coś nowego
Tomek

Pisałem na priv.

A odnośnie Twojej pytania. 

Jak pisałem wcześniej można bardziej powiększać mapy, robić większe zbliżenie wcześniej zarejestrowanej batymetrii. To jest duży plus dla mnie.

Dwa, znika ograniczenie ośmiu godzin rejestracji mapy. Mapy możesz przenosić miedzy urządzeniami HB bo posiadasz kartę ZL. Pewnie coś jeszcze co dotyczy map, ale jeszcze nie miałem czasu grzebać więcej.

A jeszcze twardość dna i roślinność można wyświetlać. Na razie tylko tyle wiem, ale będę ogarniał temat z twardością jak czasu więcej złapię.

Wzrastają też możliwości silnika i-Pilot, kiedyś go będę miał  :P

Możliwości obrazowania nie zauważyłem aby się poprawiły. 


Edited by Pietruk, 31 May 2017 - 18:45.


#236 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 31 May 2017 - 18:31

Gdyby był ktoś chętny na podzielenie się (odstąpienie) odpłatnie licencją AutoChart PRO to jestem zainteresowany.


Tak wstępnie możemy sie dogadać.
Muszę sie zastanowić czy w ogóle chcę ten bajer ;-)
Wiem, wiem - mercedes wypasiony itd... ;-)


Tapatalknięte z komórki

#237 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,676 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 31 May 2017 - 18:50

Tak wstępnie możemy sie dogadać.
Muszę sie zastanowić czy w ogóle chcę ten bajer ;-)
Wiem, wiem - mercedes wypasiony itd... ;-)


Tapatalknięte z komórki

Daniel Legnicę atakuj na te wojny sonarowe, żeby było na czym oko zawiesić w realu a nie te ich marketingowe wygibasy.


  • Dano. likes this

#238 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 posts
  • LokalizacjaToruń

Posted 31 May 2017 - 19:05

Tak wstępnie możemy sie dogadać.
Muszę sie zastanowić czy w ogóle chcę ten bajer ;-)
Wiem, wiem - mercedes wypasiony itd... ;-)


Tapatalknięte z komórki

Jak podejmiesz jakąś decyzję to pisz na priv.



#239 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 posts
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Posted 31 May 2017 - 19:14

Być może też się zdecyduję na AutoChart PRO, (wtedy będę szukał "wspólnika")   :)  i zobaczyć  co się da zrobić z logami na dr.depth.

Na razie muszę zaliczyć pierwsze pływanie, a i 1,2 koła też nie chodzi piechotą :( 


Edited by dalton, 31 May 2017 - 19:15.


#240 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 31 May 2017 - 19:47

Daniel Legnicę atakuj na te wojny sonarowe, żeby było na czym oko zawiesić w realu a nie te ich marketingowe wygibasy.


Pamietam, pamietam ;-)
Tylko takiego nawału pracy dawno nie miałem.
Niemniej czerwiec ustalony, więc niebawem się stanie ;-)


Tapatalknięte z komórki
  • Pietruk likes this