Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Helix 9, 10, 12 także Mega SI G2N / G3N / G4N

połączenie z pc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1196 odpowiedzi w tym temacie

#1081 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 27 listopad 2022 - 16:05

Możesz podłączyć, urządzenia zwykle mają zabezpieczenie przed podłączeniem odwrotnie biegunów. Jak nie zadziała to zmienisz bieguny.


  • GregORnot lubi to

#1082 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 27 listopad 2022 - 17:21

Potwierdzam, kiedyś miałem sam przewód zasilający bez tej wtyczki i podłączałem na czuja, nic się nie uszkodziło, a czasem trzeba było odwrócić wtyczkę.



#1083 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 28 listopad 2022 - 12:28

ok, dzięki

 

fakt nic się nie dzieje po odwrotnym podłączeniu -- ale plus jest od wewnątrz jakby ktoś kiedyś szukał ;)


Użytkownik t-a-d-e-k edytował ten post 28 listopad 2022 - 12:28


#1084 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 luty 2023 - 07:38

Nowe firmware dla Helixów:

https://www.humminbi...C1xC5IhB102o2Ns



#1085 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 01 luty 2023 - 20:30

Zamierzam przed nowym sezonem kupić Helixa 9 G4N.Koledzy może dacie jakieś namiary gdzie to wyglada najkorzystniej cenowo?

#1086 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 luty 2023 - 20:34

Zamierzam przed nowym sezonem kupić Helixa 9 G4N.Koledzy może dacie jakieś namiary gdzie to wyglada najkorzystniej cenowo?

Dzwoń do sklepów i pytaj. Ceny na oficjalnych witrynach to jedno, końcowa cena może być zupełnie inna in plus dla kupującego. 



#1087 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 01 luty 2023 - 20:47

Właśnie dzisiaj dostaliśmy nowy cennik. Tanio to już było, tak jak pisałem wcześniej...



#1088 OFFLINE   cudak

cudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 02 luty 2023 - 01:55

Czy dobrze rozumiem?

Humminbird Helix 9 MSI+ G4N posiada wyświetlacz HD 1024H x 600V i częstotliwości skanowania 50/83/200/455/800/1200MHz?

a Lowrance HDS-9 Pro (jako nowość) posiada wyświetlacz HD 1280H x 720V i częstotliwości skanowania 50/83/200/455/700/800/1075/1200MHz?

Czemu Lowrance jest prawie dwa razy droższy? Ktoś mógłby tak w skrócie to napisać?

Rozumiem, że Lowrance jest nowszy technologicznie, ma lepszy wyświetlacz dotykowy. Ale czy to tylko tyle?

Użytkownik cudak edytował ten post 02 luty 2023 - 02:05


#1089 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 02 luty 2023 - 07:14

Tu chyba bardziej chodzi o możliwości rozbudowy HDSa, a z nim całej sieci urządzeń mniej lub bardziej przydatnych dla nas wędkarzy.

#1090 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 luty 2023 - 07:49

Czy dobrze rozumiem?

Humminbird Helix 9 MSI+ G4N posiada wyświetlacz HD 1024H x 600V i częstotliwości skanowania 50/83/200/455/800/1200MHz?

a Lowrance HDS-9 Pro (jako nowość) posiada wyświetlacz HD 1280H x 720V i częstotliwości skanowania 50/83/200/455/700/800/1075/1200MHz?

Czemu Lowrance jest prawie dwa razy droższy? Ktoś mógłby tak w skrócie to napisać?

Rozumiem, że Lowrance jest nowszy technologicznie, ma lepszy wyświetlacz dotykowy. Ale czy to tylko tyle?

Źle patrzysz. HDS to topowy tier Lowrance z całym inwentarzem- jasnym, dotykowym ekranem, rozbudowanymi funkcjami sieciowymi i obsłudze morskich peryferiów. Topką HB jest Apex, a tutaj ceny są już grube. Helixowi to odpowiada Elite FS, choć też ciężko to porównywać-  w obecnej sytuacji HB Helix jest ich najniższym tierem urządzeń czyli patrzac tymi kategoriami - powinien być ustawiany obok Hooka reveal od Navico. 



#1091 OFFLINE   cudak

cudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 02 luty 2023 - 19:34

Aha :)

 

I wszystko jasne. Dzięki

 

Hmm..... To ten Helix z tym Mega SI+ to chyba fajna opcja. Przy tej cenie.


Użytkownik cudak edytował ten post 02 luty 2023 - 19:43


#1092 OFFLINE   cudak

cudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 03 luty 2023 - 15:29

Ok. Chciałem edytować powyższego posta, ale nie ma opcji EDYTUJ. Wczoraj była.

 

Więc tak:

 

Aha :)

 

I wszystko jasne. Dzięki

 

Hmm..... To ten Helix z tym Mega SI+ to chyba fajna opcja. Przy tej cenie.

 

Pisząc przy tej cenie, chodziło mi o cenę z dnia 01-02.02.2023r., która była jeszcze do zaakceptowania około 6500zł

 

Obecnie jest nie do zaakceptowania (oczywiście moje subiektywne zdanie), bo Humminbird zmienił cennik i teraz to katalogowo jest 7890zł :o :o :o :o

 

Musiałem to sprostować. Bo uważam, że teraz Helix z tym MSI+ już nie jest fajną opcją. SZCZEGÓLNIE przy tej cenie.

 

Poszukam coś z innej firmy.


Użytkownik cudak edytował ten post 03 luty 2023 - 15:31

  • Ziomal lubi to

#1093 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 03 luty 2023 - 17:39

Helix bardzo fajne Echo, tylko dotyku brakuje. Ja już bym się nie przestawił. Jak koledze ustawiałem jakieś Echo beż dotyku to w ekran pukałem 🙂 wszystko obecnie jest drogie. Rozważałem solixa plus terrove ale jak zobaczyłem cennik na ten rok to zostałem przy carbonie i kupiłem motorguide. Tanio to już niestety było....

#1094 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 luty 2023 - 17:59

Helix bardzo fajne Echo, tylko dotyku brakuje. Ja już bym się nie przestawił. Jak koledze ustawiałem jakieś Echo beż dotyku to w ekran pukałem wszystko obecnie jest drogie. Rozważałem solixa plus terrove ale jak zobaczyłem cennik na ten rok to zostałem przy carbonie i kupiłem motorguide. Tanio to już niestety było....

 A najciekawsze, że będziesz mógł upgradować Carbona, fakt, że nietanio ale on porobi moduł S3100 z przetwornikiem z MHz, więc nie tęskniłbym za Solixem a i tak pewnie taniej wyjdzie twój set z modułem i dziobówką jak w Terrova i Solix. 


  • Lucas lubi to

#1095 OFFLINE   cudak

cudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 04 luty 2023 - 10:54

Reasumując.... To tak jak koledzy piszecie. Motto na te czasy to.....

 

Tanio to już niestety było... :D :D

 

No cóż, ale trzeba sobie jakoś radzić. Ja na chwilę obecną pasuje, zobaczymy co się z tego wszystkiego wyklaruje.


Użytkownik cudak edytował ten post 04 luty 2023 - 10:55


#1096 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 04 luty 2023 - 11:48

Klarować się będzie tlyko wyższa cena. HB dał już podwyżki a slyszlalem ze niby w marcu maja ceny jeszcze wzrosnąć, ale czas pokaże czy to plotka czy rzeczywistość.

#1097 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 luty 2023 - 14:17

Kolej na pozostałych producentów.

#1098 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 04 luty 2023 - 20:59

Są jeszcze sklepy co się nie podniosły z dnia na dzień(stare dostawy) jak producent z nowym towarem.Ale już takie myślenie jak nasze hobby i nasz związek im szybciej im większe bym drożej.Ale może dla nas taka refleksja koledzy ze z echo i tak się nie liczy?

#1099 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 04 luty 2023 - 21:09

Trzeba pytać o dostępność w takich sklepach co niby mają na stanie w starej cenie, nieraz to fikcja.

#1100 OFFLINE   cudak

cudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 05 luty 2023 - 01:34

Trzeba pytać o dostępność w takich sklepach co niby mają na stanie w starej cenie, nieraz to fikcja.

Są jeszcze sklepy co się nie podniosły z dnia na dzień(stare dostawy) jak producent z nowym towarem.Ale już takie myślenie jak nasze hobby i nasz związek im szybciej im większe bym drożej.Ale może dla nas taka refleksja koledzy ze z echo i tak się nie liczy?

Panowie, bądźmy realistami. Kasa rządzi i tyle. Tak, na marginesie miałem o tym nie pisać, ale... Nie wytrzymałem 😁 Jak już poruszyliście temat...

Opiszę moją przygodę:
W jednym ze sklepów, kilka dni temu były jeszcze dostępne modele Helix 9 G4N. Minął jeden dzień i zdecydowałem się na zakup. Więc postanowiłem zadzwonić i zamówić. Na moje nieszczęście Humminbird wprowadził akurat nowy cennik. Od razu usłyszałem, że ostatnie modele są już zarezerwowane. Ale mogę kupić już w nowej cenie 7890 zl, bo właśnie składają zamówienie. Oczywiście zrabatują troszkę tą cenę katalogową. Reasumując, wg mnie sprzedadzą właśnie te niby zarezerwowane (kupione po starej cenie) już jako niby z nowej dostawy.

To są właśnie uczciwi sprzedawcy i prawdziwe realia. Oczywiście nie wszyscy. Dlatego odpuszczam sobie zakup w Polsce. Bo mamy "miszczuf" handlu, którzy WIEDZĄ, że nie potrafimy myśleć. 😂🤣

Użytkownik cudak edytował ten post 05 luty 2023 - 02:01

  • Biesan i Lucas lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych