Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Helix 9, 10, 12 także Mega SI G2N / G3N / G4N

połączenie z pc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1196 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 05 luty 2023 - 02:21

Tak samo jest i w innych krajach w EU.

Chociaż we czwartek dzwoniłem do sklepu wlansie za HB i powiedzieli mi ze maja ostatnia sztukę w danej cenie bo jest ze starej dostawy i ze kolejna jak już wjedzie to ceny będą około 10% wyższe.
  • GregORnot lubi to

#1102 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 05 luty 2023 - 07:29

Cudak o tym właśnie piszę, kolega miał taką samą sytuację z solixem 12'. Na przełomie roku znalazł popularny sklep gdzie cena jeszcze była w okolicy 12k, Echo dostępne. Dzwoni a tu dostaje informację, że to jeszcze stara cena niezmieniona na stronie i mają już w nowej 🙂
W obecnej chwili chyba bym szukał uzywki na gwarancji.
  • GregORnot lubi to

#1103 OFFLINE   cudak

cudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 05 luty 2023 - 12:27

Marcinie... To jest normalne, że jak wchodzi nowy cennik to dystrybutorzy / dilerzy dostosowują się do niego. Ale produkt mają na zamówienie. Razem z kolegą Lucasem "mówimy" o przypadku gdy na stronie widnieje np napis, "Na stanie 3szt." A później się okazuje, że tak naprawdę nie wiadomo czy są czy nie. I cała historia 😁

Są dwa przypadki:

Pierwszy: Kupujący widzi "Na stanie 3szt." Myśli sobie fajnie, mają na stanie nie sprzedają towaru którego nie mają. Szybko kupi i szybko dostanie. Jednym słowem super sklep.

Drugi: Zmienia się cennik i nagle tych "Na stanie 3szt." nie ma 😂 Bo automatycznie stają się produktami z najnowszej dostawy.

Dobra mniejsza o to. Nie ma co drążyć tematu. Ja już wiem jak jest i postanowiłem napisać o tym tutaj.

P.S. Zapomniałem dodać, że bacznie obserwują i udzielają się na tym forum. Kilka dni temu mój nowo poznany kolega powiedział mi, że tutaj powoli robi się "targowisko". Oczywiście jest tutaj mnóstwo świetnych ludzi co mają wiedzę i chcą się z nią dzielić. Żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał, że przekreślam to forum.

#1104 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 luty 2023 - 14:14

Cudak o tym właśnie piszę, kolega miał taką samą sytuację z solixem 12'. Na przełomie roku znalazł popularny sklep gdzie cena jeszcze była w okolicy 12k, Echo dostępne. Dzwoni a tu dostaje informację, że to jeszcze stara cena niezmieniona na stronie i mają już w nowej
W obecnej chwili chyba bym szukał uzywki na gwarancji.

Ale prawo byłoby po twojej stronie w momencie zakupu. To problem sklepu, że nie zmienił ceny. 



#1105 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 luty 2023 - 14:16

Trzeba było klepać przez neta od razu

#1106 OFFLINE   cudak

cudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 05 luty 2023 - 14:27

Ale prawo byłoby po twojej stronie w momencie zakupu. To problem sklepu, że nie zmienił ceny.

Pewnie masz rację, ale nie mam ochoty na "batalię".

Trzeba było klepać przez neta od razu

Zapytałem się właśnie też o to. Co by było gdybym kupił i zapłacił, bo było na stanie. Usłyszałem odpowiedź, że najprawdopodobniej zamówienie byłoby anulowane. 🙃

Użytkownik cudak edytował ten post 05 luty 2023 - 14:36

  • kostom63 lubi to

#1107 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5482 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 luty 2023 - 14:42

Ale prawo byłoby po twojej stronie w momencie zakupu. To problem sklepu, że nie zmienił ceny.


Tak Można Maciek kupic w sklepie stacjonarnym, idziesz do kasy i muszą sprzedać w cenie która jest na polce- siostra kiedyś tak laptopa.kupila sporo taniej. Oczywiście ferment i zadyma.sie robi w sklepie , ale kupujący jest na pozycji wygranej. W necie , sprzedający poprostu zwróci pieniądze i anuluje zamowienie - nic.mu nie zrobisz

#1108 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 05 luty 2023 - 17:02

Tylko ze koledzy jeszcze sporo tego wisi w sklepach i to nie takich małych po starych cenach.Jutro zadzwonię i się zapytam a chciałem dzisiaj kupić.

#1109 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 05 luty 2023 - 19:10

Celowa polityka sklepów... utrzymywanie starej ceny na stronie...a w rzeczywistości chodzi o generowanie ilości odsłon w sieci co przekłada się na pozycję... prędzej czy później ktoś kupi..

#1110 OFFLINE   cudak

cudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 05 luty 2023 - 19:51

Tylko ze koledzy jeszcze sporo tego wisi w sklepach i to nie takich małych po starych cenach.Jutro zadzwonię i się zapytam a chciałem dzisiaj kupić.

Możesz rozwinąć? Chcesz kupić? Bo jeśli znajdziesz sklep, który sprzeda po starej cenie to daj znać.

Celowa polityka sklepów... utrzymywanie starej ceny na stronie...a w rzeczywistości chodzi o generowanie ilości odsłon w sieci co przekłada się na pozycję... prędzej czy później ktoś kupi..

Dokładnie tak jest.

Użytkownik cudak edytował ten post 05 luty 2023 - 19:55


#1111 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 05 luty 2023 - 20:01

Możesz rozwinąć? Chcesz kupić? Bo jeśli znajdziesz sklep, który sprzeda po starej cenie to daj znać.


Ok.Jutro będę dzwonił do tych sklepów (znalazłem trzy) to dam znać jak sprawa wyglada

Użytkownik Korczas edytował ten post 05 luty 2023 - 20:05


#1112 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 06 luty 2023 - 14:04

Daj znać. Też jestem ciekawy. Ostatnio forumowicze pytają mnie o nowe ceny, a te są oszałamiające...

#1113 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 07 luty 2023 - 11:20

Na spokojnie można jeszcze kupić w starych cenach.Ja się pytałem bardziej szczegółowo o Helix 9” mega si g4n ale tez były inne modele.Towaru ze starych dostaw na rynku jest jeszcze całkiem sporo tylko przedstawicie i sklepy robią ferment a dlaczego to już każdy wie.

#1114 OFFLINE   cudak

cudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 07 luty 2023 - 22:16

Na spokojnie można jeszcze kupić w starych cenach.Ja się pytałem bardziej szczegółowo o Helix 9” mega si g4n ale tez były inne modele.Towaru ze starych dostaw na rynku jest jeszcze całkiem sporo tylko przedstawicie i sklepy robią ferment a dlaczego to już każdy wie.

@Korczas... Bez urazy, ale mylisz się. NIE KUPISZ W STAREJ CENIE. Proszę nie wprowadzaj w błąd. Wypadałoby podać konkretne argumenty. Czyli najlepiej sklep.

 

Co do tego, że towaru ze starych dostaw jest sporo na rynku... tu pewnie masz racje.


Użytkownik cudak edytował ten post 07 luty 2023 - 22:18


#1115 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 07 luty 2023 - 23:31

Mylisz się kolego!!!Na spokojnie można kupić w starej cenie wystarczy poszukać i podzwonić.Jeszcze są normalne sklepy co stare dostawy mają na półkach i chcą to sprzedać bo i tak zarabiają.Nikogo tu nie wprowadzam w błąd bo po co miał bym to robić jak nie mam w tym żadnego interesu.
  • mario i Biesan lubią to

#1116 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 08 luty 2023 - 00:55

Dziś kupiłem terrove po starej cenie. Była ostatnia sztuka. Mówili ze w kolejnej dostawie będzie cena napewno 10% w górę.
Niektóre sklepy coś tam jeszcze maja. Najlepiej dzwonić jak wyzej. Plus cisnąć się o niższa cenę, negocjować zawsze trzeba.

#1117 OFFLINE   cudak

cudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 09 luty 2023 - 00:02

Napisałem tylko sytuację z życia wziętą. Obdzwoniłem chyba wszystkich i nikt nie miał na stanie echosondy Helix 9 MSI+ G4N w starej cenie. Gdybym wcześniej tego nie zrobił to na pewno nie pisałbym tutaj, że nie ma. @Marcin1991 temat tyczy się echosondy... a nie silników.

 

@Korczas... razem z kolegą @karkoszek czekaliśmy na konkretne info, bo napisałeś, że są. A usłyszeliśmy tylko... trzeba dzwonić i pytać. Ok, rozumiem. Jednak ja to zrobiłem wcześniej i NIE MA przynajmniej dla mnie NIE MA  :) 

 

P.S. Nie będę więcej drążył tematu, bo niektórzy robię się nerwowi. A nie o to chodzi. Myślę, że to co chciałem napisać, napisałem. Każdy dojdzie sobie to tego SAM. Jak obdzwoni wszystkich.


  • Lucas lubi to

#1118 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 11 marzec 2023 - 08:51

Kupiłem kilka tygodni temu nowego HELIX-a 12 CHIRP GPS MEGA SI G4N 
 

Mam pytanie do użytkowników powyższego modelu.
Czy spotkaliście się z błędami w zapisie mapy batymetrycznej zrobionej rzecz jasna na karcie ZeroLine na wcześniejszym modelu Helixa (w moim przypadku mapowanie było wykonane na Helixie 7 SI G3) po włożenie tej karty i odczycie AutoChart w nowej zabawce Helix 12 MSI G4N ???

Błędy są następujące:
- nie odczytuje z mapy nawigacyjnej waypoint-ów z screenshot-em ekranu (ikona aparatu foto) - punkty na mapie pokazuje,  nie pokazuje zawartości screenshot-ów,
- stworzone mapy AutoChart zawierają w pewnych fragmentach (są to duże powierzchnie około 100 - 200 mkw.)  istotne błędy  -  pojawiają się dziwaczne nieistniejące  wypłycanie. Co ciekawe błędy te, nie występują na wszystkich zmapowanych akwenach, ale tylko na kilku z nich.
- screenshoty nie są również widoczne w zakładce: Widok zrzutu ekranu i nagrywania.

Zakupiony Helix 12 MSI G4N miał pierwotnie wersję oprogramowania 2.660  - błędy jak wyżej ujawniły się. Wgrałem najnowszą wersję oprogramowania 2.800 błędy nadal są.

Jest to dla mnie istotny problem, gdyż mam sporządzona batymetrię znacznych obszarów kilkunastu zbiorników.

Proszę podzielcie się ze mną Waszą wiedzą w tym zakresie.

Pozdrawiam Paweł.
 



#1119 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 marzec 2023 - 09:30

Cześć Paweł, nasz wspólny znajomy wspominał mi o sprawie tych błędów. Jak coś, możesz mi wysłać dane jednego z jezior na @, odpalę w programie i będzie widać, czy dane skrzywione, czy ich wyświetlanie w nakładce LiveAutochart. 

Jeśli to drugie, to będzie można je przemielić w programie do zwykłego Autocharta- AC Poza tym mam obecnie 9tkę g4 od kolegi i sprawdzę czy cyrk jest i u mnie. 

Oczywiście włączyłeś funkcję wpt to photo w menu 12tki?


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 11 marzec 2023 - 09:31


#1120 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 11 marzec 2023 - 09:35

Dzieliłem się swoimi mapami z kolegami a oni swoimi i czy to na Helix, czy to na Solix, nigdy nie było kłopotu. 

Jak wspomiał Maciek, można wrzucić to w AC na kompie. Dysponuję wersją Pro w razie co....

Na Solix raz brzydko wyświetlało linie izobat, ale wystrczyło poklikać w ustawieniach gęstości i wszysko sie naprawiło.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych