Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka na jazie i klenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Andrzej2401

Andrzej2401

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 listopad 2015 - 18:57

Potwierdzam, na plecionce Duel 0,06 leciutkie  woblery lecą duuużo dalej :) Byłem dzisiaj na rybach i kilkanaście kleni wyjętych :) Sprzęt to Dragon Moderate i wspomniana już plecionka :)


Użytkownik Andrzej2401 edytował ten post 14 listopad 2015 - 18:57


#22 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 15 listopad 2015 - 14:57

Na moje oko ok. 20% dłuższe. Na nanofilu jeszcze dalej lata. Pod warunkiem, że jest w miarę świeży. Dużo zależy od samej plecionki. Im bardziej śliska tym lepiej.

 

Swoją drogą jeżeli komuś zależy na dalekich rzutach małymi przynętami to polecam cykady. Małe, ciężki, lotne i przede wszystkim łowne :)

 

@lukasz_c, jeśli to nie tajemnica to zdradź, na jakie cykady łowisz? Firmowe - ogólnodostępne czy jakieś hand-made?



#23 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 listopad 2015 - 20:05

Mam trochę sprzedanego P-Line TCB8 0,08 albo 0,10 na cele kleniowo-okoniowe i klienci sobie bardzo chwalą. Ładnie z niej lata. Dodatkowo można sobie dokupić na metry FC co by końcówki były niewidzialne i dalej latało.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

#24 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 16 listopad 2015 - 07:59

@lukasz_c, jeśli to nie tajemnica to zdradź, na jakie cykady łowisz? Firmowe - ogólnodostępne czy jakieś hand-made?

 

Nie ma to jak HM - wiadomo :) ale spinmady też dają radę.



#25 OFFLINE   MielSos420

MielSos420

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 16:38

Sam jestem na etapie poszukiwań takiego kija :) Na chwilę obecną od biedy używam Mikado Inazuma Flash Perch 260 i daje radę. Przymierzam się do Dragona HM 80 Golden River, tylko ta cena... 

 Ja używam Dragon HM 80 River Runner... bardzo uniwersalny kij, łowie nim jazie i klenie bardzo malutkimi woblerkami, a i pstrągi na 5-6cm woblery nie są dla kija problemem... na jeziorach daje radę nawet z wahadłami do 15g.

Golden River'em łowiłem też, bardzo fajny kijek pod jazio klenie :)



#26 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 17 listopad 2015 - 19:53

Łowił ktoś z Was plecionką Dragona Fishmaker szarą?



#27 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 listopad 2015 - 13:42

 Ja używam Dragon HM 80 River Runner... bardzo uniwersalny kij, łowie nim jazie i klenie bardzo malutkimi woblerkami, a i pstrągi na 5-6cm woblery nie są dla kija problemem... na jeziorach daje radę nawet z wahadłami do 15g.

Golden River'em łowiłem też, bardzo fajny kijek pod jazio klenie :)

 

Jakbyś określił akcję tego Golden River'a? Ugięcie szczytowe czy przesunięte do środka? Jaki realny cw?


Użytkownik lukasz_c edytował ten post 18 listopad 2015 - 13:43


#28 OFFLINE   MielSos420

MielSos420

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 29 marzec 2016 - 22:07

Jakbyś określił akcję tego Golden River'a? Ugięcie szczytowe czy przesunięte do środka? Jaki realny cw?

 Nie pamiętam, jak to już z nim było dokładnie. Łowiłem tym kijem w Norwegii pstrągi w okolicznych jeziorkach i pamiętam ze mi bardzo zaimponował nawet chciałem go kupić w Polsce. 
Łowiłem tam portkami, twisterami i niewielkimi obrotówkami i mi bardzo przypadł do gustu. Tak jak pisałem wcześniej- mam River Runner do 21,5g i tym kijem daje rade łowić jazie 2,2cm woblerkami i pstrągi 6cm woblerami dlatego nie kupiłem Golden River'a.



#29 OFFLINE   Damian Ł.

Damian Ł.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaGalicja

Napisano 30 marzec 2016 - 19:58

Do "kleniowania" używam przeważnie Power Pro 8 lb (zielona) - sprawdza się dobrze, z tym, że ale nie łowię na woblerowy drobiazg poniżej 3,5 cm.

Świetnie czuć pracę przynęt - plecionka jeszcze lepiej sprawdza się przy połowie brzan (cały czas czuję, czy wobler sterem stuka o dno) - tylko trzeba stosować jeszcze lepsze kotwiczki...

W tym sezonie zamierzam przetestować również plecionkę 5 lb (ale to pod klenie).


  • Slig lubi to

#30 OFFLINE   MielSos420

MielSos420

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 22:22

Ja właśnie w tym sezonie mam zamiar zacząć używać plecionki pod jazio-klenie. Do tej pory używam żyłek, ale jak tylko przyjdzie dostawa plecionek zakładam cieńutką  i lecę nad rzekę :)
Jak uważacie, czy do jazi-kleni nadaje się tylko żyłka?



#31 OFFLINE   xwaldi

xwaldi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaZakopane/Gorlice
  • Imię:Waldemar

Napisano 03 kwiecień 2016 - 09:01

Uważam, że na klenie to tylko żyłka i to możliwie jak najcieńsza, nawinięta pod sam rant szpuli, zwłaszcza jak łowi się lekkimi przynętami np. smużakami. Ja klenie łowię żyłkami 0,14mm - 0,18mm w zależności od miejsca, stosowanych przynęt i możliwych przyłowów. 



#32 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 03 kwiecień 2016 - 09:28

Mnie najlepiej sprawdzał się Nanofil, FireLine też spoko, obecnie nawinąłem Kamatsu Techron 0,03. Jest głośniejsza i sztywniejsza od poprzedniczek, za to mocniejsza. Nie mam żadnego problemu z łowieniem smużakami przy użyciu powyższych linek, klenie i jazie też nie widzą przeciwwskazań ;)
  • xyzzvpc lubi to

#33 OFFLINE   Sebastian Lovec-Rapy

Sebastian Lovec-Rapy

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawww.Lovec-Rapy.eu
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Rybitwa

Napisano 03 kwiecień 2016 - 10:38

Używam power pro 5lb ciemna zieleń w wislanej wodzie bez problemu ogarnia klenie i jazie , liczba brań taka sama jak na żyłce - 0,18 . Poprzedni sezon testowałem też plecionkę w małej/sredniej rzeczce w czystej wodzie do metra głębokości i tutaj niestety było około 10 wyjść do wobka na 10-15 wypadów po 2-3h . Moim zdaniem stostowanie plecionki ma sens w trąconej wodzie :)



#34 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 03 kwiecień 2016 - 10:44

Zawsze przecież możesz dowiązać przypon np. z fluorocarbonu lub żyłki i dalej łowić plecionką ;) Czuć przynętę świetnie, nie trzeba mocno zacinać, rzuty dalsze. Dla mnie same + łowienia na plećkę. Z żyłki w ogóle zrezygnowałem.
  • xyzzvpc lubi to

#35 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 03 kwiecień 2016 - 11:05

U mnie 80% czasu nad wodą to PE 0.3 Sunline lub Varivas plus przypon z fluorocarbonu 0.12mm do 0.18mm zależnie od potrzeb. Choć czasami muszę zmienić szpulkę na mono, najczęściej wtedy jak płynie mocno zasyfiona woda lub przy ujemnych temperaturach, wole zniszczyć żyłkę niż plecionkę za 150-300zł.

 

Lotność małych przynęt zdecydowanie na korzyść PE, spadku ilości brań nie zanotowałem. Kiedyś byłem zagorzałym zwolennikiem żyłek ale to już przeszłość. Wydaje mi się że główna przyczyna dla której ludzie zniechęcają się do plecionek są nietrafione zakupy, czy to za mocna linka czy zwyczajnie słaba jakościowo. Jeżeli miałbym wybierać między PP i podobnymi produktami a żyłką zdecydowanie wole żyłkę. Z tańszych na pewno Kamatsu Techron warty uwagi. Jjeżeli ktoś chce pokochać łowienie kleni czy jazi na plecionki polecam odżałować trochę grosza i kupić Varivas Light Game 0.2-0.3 lub inna Japońską PE w granicach stówki, nie musi kosztować od razu 300-400zł za 150m :) Rożnica między linkami z JP a resztą świata jest duża.


Użytkownik gajosik edytował ten post 03 kwiecień 2016 - 11:05

  • malinabar lubi to

#36 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 03 kwiecień 2016 - 14:57

Dokładnie tak jak pisze Paweł . Dodam tylko , że zastosowanie dobrej ośmiosplotowej PE 0.6 z przyponem lub bez , według potrzeb , również nie powoduje dyskomfortu przy jaziokleniowaniu .



#37 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 03 kwiecień 2016 - 22:36

U mnie 80% czasu nad wodą to PE 0.3 Sunline lub Varivas plus przypon z fluorocarbonu 0.12mm do 0.18mm zależnie od potrzeb. Choć czasami muszę zmienić szpulkę na mono, najczęściej wtedy jak płynie mocno zasyfiona woda lub przy ujemnych temperaturach, wole zniszczyć żyłkę niż plecionkę za 150-300zł.

 

Lotność małych przynęt zdecydowanie na korzyść PE, spadku ilości brań nie zanotowałem. Kiedyś byłem zagorzałym zwolennikiem żyłek ale to już przeszłość. Wydaje mi się że główna przyczyna dla której ludzie zniechęcają się do plecionek są nietrafione zakupy, czy to za mocna linka czy zwyczajnie słaba jakościowo. Jeżeli miałbym wybierać między PP i podobnymi produktami a żyłką zdecydowanie wole żyłkę. Z tańszych na pewno Kamatsu Techron warty uwagi. Jjeżeli ktoś chce pokochać łowienie kleni czy jazi na plecionki polecam odżałować trochę grosza i kupić Varivas Light Game 0.2-0.3 lub inna Japońską PE w granicach stówki, nie musi kosztować od razu 300-400zł za 150m :) Rożnica między linkami z JP a resztą świata jest duża.

A moze duza czesc wedkarzy stosuje wciaz zylki przy polowie kleni/jazi dla jak by to nazwac spokojniejszych doznan w czasie brania i cholu ryby.Mam  na mysli branie klenia na typowej klusce gdzie zaciecia to tylko uniesienia kija do gory.Hol to lagodne ugiecia,ewentualne spokojne odjazdy.....finezja sama w sobie.Nie to co potezne szarpniecia w czasie brania i nerwowe dygotania w czasie holu ryby.Przeciez nie chodzi o to zeby daleko zucic i miec rybe w podbieraku w 10sec.Raz w tylko lowilem klenie z nawinieta plecianka ale dlatego ze kolowrotek byl przymocowany do wedziska o cw.7g.Ryby byly do

45cm,ale gdyby byly wieksze nic nie dalaby mi wieksza moc plecionki od zylki bo wedka niepozwala na jakiekolwiek silowanie sie w czasie holu.

To tylko moje zdanie i nie zazekam sie ze w tym sezonie nie sprobuje poraz kolejny lowic klenie czy pstragi na PE.Tylko po to zeby wiedziec :)



#38 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 04 kwiecień 2016 - 06:24

Ja łowię wędką do 5g wyrzutu, w zeszłym roku bez problemu dawała radę kleniom i jaziom powyżej 50 cm. Przedwczoraj wyciągnąłem nią grubą brzanę 70 cm. Ale kijek kijkowi nie równy ;)

#39 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2016 - 07:04

Dokładnie tak jak pisze Paweł . Dodam tylko , że zastosowanie dobrej ośmiosplotowej PE 0.6 z przyponem lub bez , według potrzeb , również nie powoduje dyskomfortu przy jaziokleniowaniu .

Ale co, te japońskie plecionki się rozciągają i amortyzują ryby zapięte "za skórkę"? A ta PP dla pospólstwa, już nie? ;) Bo nie rozumiem ;)


  • beton007 lubi to

#40 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 04 kwiecień 2016 - 07:52

Ale co, te japońskie plecionki się rozciągają i amortyzują ryby zapięte "za skórkę"? A ta PP dla pospólstwa, już nie? ;) Bo nie rozumiem ;)

Myślę, że bardziej chodzi tu o stosunek grubości do wytrzymałości linki a co za tym idzie dalsze rzuty lekkimi wabiami.

Co do PP to grubości poniżej 0,15 już nigdy nie kupię. W tej cenie można kupić dużo lepsze linki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych