Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro DADAJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1362 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 24 wrzesień 2019 - 16:37

Dla bywalców roczne pozwolenie na slip kosztuje 250zł, wtedy możesz slipować codziennie. Ja rozumiem że cała polska przyjeżdża na mazury marudzić jak tu drogo ale dajcie ludziom z czegoś żyć.

 

Żeby w tej kwocie 25 zł było coś jeszcze np. parking strzeżony, bym jeszcze rozumiał. Ale nic z tych rzeczy, zrzuciłeś i spadaj szukać parkingu (wiem, parking blisko),

ale w tej sytuacji, polowa tej kwoty była by rozsądna. 

 

A i komu tam zapłacić godzinę przed wschodem słońca w listopadzie? Chyba temu kotowi co tam sobie spaceruje  :lol:

Ciekawe czy w pierwsze przymrozki slip będzie posypany solą, w końcu zapłacone powinno być odlodzone  :P

 

Wiem, czepiam się , ale cena jest moim zdaniem nieporozumieniem jak za jedno slipowanie.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 24 wrzesień 2019 - 16:39

  • golenia lubi to

#1122 OFFLINE   Robert.Bart

Robert.Bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaBartoszyce

Napisano 24 wrzesień 2019 - 20:43

Witam można skorzystać ze slipu
obok plaży gminnej po drugiej stronie jeziora dawny Hotel Frajda lub obok pomostów hotelu Start Dadaj w tym miejscu nie wiem jak z opłatą. Jest jeszcze
dobry slip betonowy nawet duże jachty wodują tam na terenie prywatnym domków we wsi Wilimy .

#1123 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 24 wrzesień 2019 - 22:43

Żeby w tej kwocie 25 zł było coś jeszcze np. parking strzeżony, bym jeszcze rozumiał. Ale nic z tych rzeczy, zrzuciłeś i spadaj szukać parkingu (wiem, parking blisko),
ale w tej sytuacji, polowa tej kwoty była by rozsądna.

A i komu tam zapłacić godzinę przed wschodem słońca w listopadzie? Chyba temu kotowi co tam sobie spaceruje :lol:
Ciekawe czy w pierwsze przymrozki slip będzie posypany solą, w końcu zapłacone powinno być odlodzone :P

Wiem, czepiam się , ale cena jest moim zdaniem nieporozumieniem jak za jedno slipowanie.

Parking, przed wypłynięciem kawka, w trakcie piwko i kiełbaska a w grudniu solą posypane no i wtedy to ja rozumiem za co płacę :D

Tam o ile się nie myle na kartce przy slipie jest nr konta do wpłaty.

Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 24 wrzesień 2019 - 22:44


#1124 OFFLINE   kamol84

kamol84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Lokalizacjaolsztyn
  • Imię:kamil

Napisano 25 wrzesień 2019 - 05:29

Mogę się mylić, ale zdaje mi się, że wprowadzona opłata za slip miala za zadanie odstraszyć ludzi z niego korzystających nieodpowiedzialnie. I wcale nie chodzi mi tu o wędkarzy, bo oni dostali tylko rykoszetem.

Wysłane z mojego SM-J610FN przy użyciu Tapatalka

#1125 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 25 wrzesień 2019 - 06:55

W sezonie wiosenno letnim, żeglujący klubowicze BYŻ spotykają się tam, spędzają czas w gronie znajomych, organizują regaty itp po edycji zawodów gatmina kiedy to dadaj został okrzyknięty medialnie jedynie słusznym łowiskiem w polsce, sytuacje z wiecznie kręcącymi się samochodami z przyczepami po prostu stały się uciążliwe, stąd opłata za slip, słuszna zresztą.

#1126 OFFLINE   Przem1987

Przem1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:M

Napisano 25 wrzesień 2019 - 07:30

Witam,

poszukuję kwatery nad Dadajem wraz z łódką w rozsądnych pieniądzach,ponieważ dotychczasowe miejsce gdzie jeździłem nie wypaliło.

Będę wdzięczny za wszelkie namiary i dzięki za pomoc.



#1127 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 25 wrzesień 2019 - 07:33

W sezonie wiosenno letnim, żeglujący klubowicze BYŻ spotykają się tam, spędzają czas w gronie znajomych, organizują regaty itp po edycji zawodów gatmina kiedy to dadaj został okrzyknięty medialnie jedynie słusznym łowiskiem w polsce, sytuacje z wiecznie kręcącymi się samochodami z przyczepami po prostu stały się uciążliwe, stąd opłata za slip, słuszna zresztą.

 

W sezonie rozumiem, ale tak jak teraz kiedy to sezon jest bardziej wędkarski niż żeglugowy, mogli by przemyśleć obniżenie opłaty. Widzę Sławku że masz tam jakiś kontakt, może im to zasugeruj. 

Wolał bym im te 10 zł zostawić i się nie bujać na dzikim, ale za 25 zł to pomęczę się na dzikim. (Lepiej mieć wróbla w garści niż gołębia na dachu.)

 

Parking, przed wypłynięciem kawka, w trakcie piwko i kiełbaska a w grudniu solą posypane no i wtedy to ja rozumiem za co płacę :D

Tam o ile się nie myle na kartce przy slipie jest nr konta do wpłaty.

I pruknąć w oponki  :lol:  :lol:  :lol:

 

Załączony plik  BTZ.JPG   43,29 KB   38 Ilość pobrań



#1128 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 26 wrzesień 2019 - 09:28

Strona GRW Olsztyn nie działa. Gdzie mogę kupić zezwolenie na Dadaj będąc już na miejscu?


  • Elendil lubi to

#1129 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 26 wrzesień 2019 - 09:38

Strona GRW Olsztyn nie działa. Gdzie mogę kupić zezwolenie na Dadaj będąc już na miejscu?


Ja zawsze kupuję w Star Dadaj zjadajac przy okazji obiad
  • luk_80 lubi to

#1130 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 26 wrzesień 2019 - 09:40

W Biskupcu w sklepie wędkarskim lub w hotelu Star Dadaj, lub przelewem.

 

http://webcache.goog...l&ct=clnk&gl=pl


  • golsyl lubi to

#1131 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 26 wrzesień 2019 - 09:40

Każdy sklep wędkarski w Olsztynie. W Biskupcu pewnie też.



#1132 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 26 wrzesień 2019 - 09:43

57 1140 2004 0000 3802 3715 9289
W tytule imię nazwisko, data łowienia
20 zł dzień.
  • luk_80 lubi to

#1133 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 26 wrzesień 2019 - 09:44

Każdy sklep wędkarski w Olsztynie. W Biskupcu pewnie też.

A to byś się zdziwił :) Akurat w Olsztynie jest deficyt na okresowe, roczne owszem ale dniówki... brak kwitów. Dlatego lepiej to zrobić przelewem.



#1134 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 26 wrzesień 2019 - 09:45

O widzisz. U Knapa, Darka i na Zatorzu zawsze były ...



#1135 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 26 wrzesień 2019 - 09:50

A dobry czas-okres się zbliża, te zielone sandacze podgryzają

04d84e9638946305a4049f354cb39bf0.jpg

#1136 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 28 wrzesień 2019 - 19:41

Wyłącznie dla ludzi o mocnych nerwach - palec w japie


8c453d4ac2091f898d819836d1677f26.jpg

#1137 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 wrzesień 2019 - 19:43

Wyłącznie dla ludzi o mocnych nerwach - palec w japie

 

Ładny sierściuch


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 04 październik 2019 - 13:07

  • Sławek.Sobolewski i Radbraw lubią to

#1138 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 03 październik 2019 - 22:18

parę słów o slipie na BTŻ , ponieważ jestem w zarządzie tego Stowarzyszenia brałem udział w ustalaniu kwot, zasad itd myślę że powinienem wyjaśnić ten temat  . Dzięki Sławek za rozsądne spojrzenie na sprawę i jako wyjaśnienie dlaczego opłaty już tłumaczę - po pierwsze rzeczywiście sprawa zrobienia slipu - jak ktoś kiedyś robił coś takiego to wie ile to kosztuje pracy i kasy , druga sprawa to dbanie o ten teren - koszenie traw , poprawianie połamanych płyt chodnikowych które co jakiś czas się niszczą , zrobienie dobrego , twardego dojazdu itd , i trzecia chyba najważniejsza sprawa , my za ten teren co roku musimy płacić kilka tysięcy opłaty dzierżawnej do Urzędu Miasta . Ponieważ nie prowadzimy de facto działalności gospodarczej jako takiej musimy to płacić z naszych składek i stąd wziął się pomysł opłat za slip. Dodam tylko że zdecydowana większość slipów które znajdują się na terenie jakichś klubów czy stowarzyszeń jest płatne . I wcale nasza stawka nie jest jakaś super wysoka , raczej w dolnej części stawki . Z drugiej strony jak już ktoś napisał wyżej , slipów na Dadaju jest kilka więc jak ktoś uważa że drogo lub coś innego mu nie pasuje , ma wybór , nikt nie zmusza do korzystania akurat z tego slipu . Z żeglarskim pozdrowieniem itd :-)


Użytkownik mjarecki edytował ten post 03 październik 2019 - 22:18


#1139 OFFLINE   RobertGrudziądz

RobertGrudziądz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 08 październik 2019 - 14:23

Cześć czy ktoś z kolegów pomógł by mi z batymetrią tej wody. Nie znam.kompletnie jeziora za tydzień jadę na tydzień na urlop nie liczę na pokazanie górek miejscówek itd. W necie mapy batymetryczne są kiepskiej jakości. Podesłał by ktoś coś w lepszej wersji może z jakimiś oznaczeniami miejsc niebezpiecznych bo chyba takowe są A nie chciał bym dzwona zaliczyć. Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam

#1140 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 08 październik 2019 - 15:05

Widziałeś post 1111 ?