Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paaanie, chce kij ale nie wiem jaki!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
211 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 styczeń 2024 - 12:01

Najnowsze Tsuri do paszokow z rękojeścią w pełnym drewnie jest poprostu piękny. A i gnie się rewelacyjnie!

 

 

Macie jakieś doświadczenia z takimi rękojeściami? Nie rysują/wycierają się? 



#182 ONLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 16 styczeń 2024 - 12:05

W natural heart także jest rękojeść z drewna.
Łowiłem kijkiem dużo, czasami i codziennie.
Nie zauważyłem by był wytarty lub porysowany.
Pewnie też zależy od rodzaju użytego drewna i impregnacji

#183 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 21 styczeń 2024 - 17:03

Koledzy szukam kija do "średniego" łowienia szczupaków, sporadycznie sandaczy i dużych okoni, na wahadła, wobki i gumy 8-12cm + główki 5-20g

Na łódkę, ale nie za krótki, tak powiedzmy od. 220 do 250cm, c.w. od 10-12g do 50-60g w kwocie do 600-800 zł. Ale wiadomo -  chętnie tańszy.. ;)

Blank najchętniej taki trochę "pół-paroboliczny" coś jak STC..

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi i propozycje..



#184 OFFLINE   marcinb11

marcinb11

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 styczeń 2024 - 15:57

Możecie mi podpowiedzieć co będzie lepszym wyborem?

 

Mikado kamisori zander 240cm do 35g cw

 

Robinson cityliner zander spin 226cm 8-38g cw



#185 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 02 luty 2024 - 11:28

Możecie mi podpowiedzieć co będzie lepszym wyborem?

 

Mikado kamisori zander 240cm do 35g cw

 

Robinson cityliner zander spin 226cm 8-38g cw

Jakbyś napisał, gdzie łowisz, rzeka czy jezioro/zalew, jaki rodzaj przynęt zamierzasz miotać, byłoby łatwiej podpowiedzieć. Pewnie z łodzi.  A tak to "plum".

O serii cityliner mam pozytywną opinię, łowiłem dłuższym (259) z brzegu. Z łodzi łowię kijami o długości 198 - 213, a gramatury to już szerokie spektrum. 


Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 02 luty 2024 - 11:35


#186 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 02 luty 2024 - 22:51

Koledzy szukam kija do "średniego" łowienia szczupaków, sporadycznie sandaczy i dużych okoni, na wahadła, wobki i gumy 8-12cm + główki 5-20g

Na łódkę, ale nie za krótki, tak powiedzmy od. 220 do 250cm, c.w. od 10-12g do 50-60g w kwocie do 600-800 zł. Ale wiadomo -  chętnie tańszy.. ;)

Blank najchętniej taki trochę "pół-paroboliczny" coś jak STC..

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi i propozycje..

Moim zdaniem SG Predator custom fast shad <45g. Tylko nie wiem czy robią jeszcze. Naprawdę dobry kij. Mocny 60g tez obsłuży. Bardzo go lubię. Choć na co dzień z łódki łowię teraz dwoma stc w jednoskladzie bo lżejsze. I naprawdę rzuca spoko od 10g wiec ma szeroki zakres. 


  • ubot lubi to

#187 OFFLINE   TARAS

TARAS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Tarasiewicz

Napisano 06 luty 2024 - 01:28

Mam na sprzedaż wędkę z Corona fishing. Dziką Rzeka 256 MHF. Niestety chce za nią 900 + koszta wysyłki. Co do opisu zastosowania pasuje idealnie. Jest film na YT.na temat tej wędki

#188 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 06 luty 2024 - 18:09

Mam na sprzedaż wędkę z Corona fishing. Dziką Rzeka 256 MHF. Niestety chce za nią 900 + koszta wysyłki. Co do opisu zastosowania pasuje idealnie. Jest film na YT.na temat tej wędki

Prześpię się z tematem.., nie mówię nie.. ;)

Jak coś to reszta na PW..



#189 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 10 luty 2024 - 00:36

Panowie, potrzebuję pomocy.
Moja szafa przez lata trochę uszczuplała i brakuje mi jednego bardzo istotnego kija.

Boleń z brzegu
Odra w okolicach Szczecina, więc odległość rzutu dość istotna coby sięgać filary mostów

Preferowana długość kija 2,70-3,00m
Raczej z tych mocniejszych, które spokojnie rzucą blachą pod 40g wagi.

Wcześniej śmigałem z Avidem do 28g z którego tak naprawdę byłem średnio zadowolony do tego konkretnego łowienia oraz SG parabellum 3.07m do 32g (stara seria, przed CCSem) i ten mega mi leżał jednak miał przesadnie długi silnik.

Budżet elastyczny, jednak chciałbym się z kijem zamknąć w przedziale 1000zł. Chociaż nie ukrywam, że czym mniej tym lepiej

Wysłane z mojego KINGKONG STAR przy użyciu Tapatalka

Graphiteleader argento ux 295cm 7-40g, cena ok 1100zł

Użytkownik Ostry krokodylec1 edytował ten post 10 luty 2024 - 00:37


#190 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 10 luty 2024 - 09:29

Rzuty, ciężar opisałeś, ale jaką lubisz akcję? Bolek wali, jak trafi, że kotwiczki odgina wiec nie trzeba jakiegoś szybkiego kija. 
Pasująca Ci parabelka sugeruje raczej miękkie kije. Ja łowię na fasty bo tak lubię i np sg4 mi pasowało choć to raczej sandaczówka niż boleniówka.

Ja tak lubię ale tez z powodu sięgania boleni na mx odległości sztywniak ułatwia wcięcie, szczególnie jak się trafi coś innego niz boleń. A u nas nie ma co wybrzydzać  ;) Odra niby ta sama ale to nie Szczecin …

 

Jeżeli silńik to po guglowemu dolnik  ;) to zawsze można obciąć.

 

To tak nie biorąc pod uwagę miękkości mi sie bolki dobrze łowiło na Shimano chyba Vertebra miękki kij ładujący przynęty ale się nadawał tylko na bolka, bo klucha, wiec leży (taniocha). Ja wole fasty wiec naprawdę fajnie mi się łowi na SG custom fast shad (3-16 i do45), dobrze miotają, ale oba to długi dolnik, był moment, że na Mietkowie łapałem na sg4 wiec sztywniaka, a teraz do tego na łódce mam avida Inshore i ten jest dla mnie super. 
Tylko ja sie nie nastawiam na jeden gatunek, łowię co przyroda zaoferuje akurat w ten dzień,  i nawet mając 3 wędki na łódce bardziej je dzielę wagowo niz gatunkowo. No i najbardziej lubię fasty. (Nie xfast).

 

A No i jeszcze jeden ważny parametr: waga kija. Bo jak sie nastawiasz na bolenie to trzeba sie namachać.

 

Mam nadzieje że się nie obrazi … najlepiej jakby się wypowiedział Guciolucky. Spec od boleni i dziesiątki kijów (jak nie setki) przełowił to Ci najwiecej pomoże.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 10 luty 2024 - 09:36


#191 OFFLINE   Imperator27

Imperator27

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaGoleniów
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Pietrzak

Napisano 10 luty 2024 - 16:27

Fiume River Power i Mistrall z którejś serii Feederowej. Aż sam przyniosłem swoje Fiume by porównać. Identyko spacing, ta sama pianka i pseudo korek w takich samych miejscach, identyczne przelotki ale omotki inne. Wykończenia typu zaczep na hak, końcówka rękojeści czy sam uchwyt takie same.


O rodbuildingu celowo nie pisałem, gdyż na rynku PL nie można spotkać wędzisk seryjnie budowanych na większości popularnych blanków. Do każdego blanku można dobrać kilkadziesiąt różnych koncepcji wykończenia w różnych przedziałach cenowych. Tutaj musiałby wypowiedzieć się ktoś, kto zawodowo składa kije. Ale co by nie mówić są w PL kije dostępne w cenach netto, które przebijają owe 2000 zł brutto. Bardzo rzadko w sprzedaży, ale w takich cenach hurtowych.


Zapomniałem dopisać jeszcze o adaptacji kijów w rynku USA czy JP na nasze realia. Amerykanie inaczej łowią Walleye niż my i często kije o oznaczeniach Walleye w zupełności nie odpowiadają naszym wędkarzom łowiącym z opadu. Bardziej w tej kwesti widzi się kije do łowienia bassów. Po prostu kije walleye są miękksze niż bass i te średnio odpowiadają na łowienie z opadu. Amerykanie łowią walleye często łącząc przynęty żywe lub ich kawałki z przynętami sztucznymi. Jeśli nie ma rozróżnienia a jest specjalizacja to również warto tym się kierować.

Kij do sniper spinnerbait czy pullbait nie będzie podobny do typu Snap Jig mimo, iż są w tej samej serii, np St.Croix Legend Tournament.



#192 OFFLINE   Janz

Janz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaLeżajsk

Napisano 20 luty 2024 - 10:50

Czołem,

 

Mam potrzebę "miecia" nowego kija. Zdarza się to rzadko ale stało się. Kij klenio-jaziowy z tendencja do lekkiego uniwersału- sprawa przerabiana niejednokrotnie na forum. Bazując na tym z celuje w któregoś Blaasa: SLS10010-2N lub SLF10010-2N.

Łowie na nizinnym Sanie (tu nie ma problemu z długością kija) lub mniejsze rzeczki ale silnie zarośnięte brzegi, przeważnie rzucanie w bok od nawisy z traw, krzaki itp. -stąd długość kija (2,7m bywa krótki).

Przynęty to raczej lekkie śmieci więc interesuje mnie raczej dolny zakres rzutowy i możliwość ciskania takimi maluchami 2-3cm żuki (nawet nie wiem ile to może ważyć 2g?). Górą z tego co czytałem żaden z tych kijów nie przeskoczy obrotówki nr 2 tak czy smukłego woblera 5cm więc to nie ma aż takiego znaczenia. Blank 10 funtów bo nie lubię rzeczy zbyt delikatnych w ręce, a nie chcę się tarmosić z jakimś przypadkowym "bolesławem"  czy innym...

Myślę że do założeń pasują oba z tych blanków ale co zrobić aby podciągnąć to pod jakąś uniwersalność czyli jakąś małą gumę dla okonia czy szczupaczka czy tego bolenia który gdzieś niedaleko się pokazuje. Czy któryś z tyk patyków będzie trochę/ wyraźnie lepszy do takich zastosowań, a może jest jeszcze inna opcja która przegapiłem? Biorąc od uwagę ilość łowiących, a każdy inaczej liczę na jakieś podpowiedzi

 



#193 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 20 luty 2024 - 11:04

Jakby co będę sprzedawał slxf10010 w dobrej cenie.

#194 OFFLINE   lesnypatataj

lesnypatataj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 23 luty 2024 - 12:16

Cześć,
Poszukuje kija typowo okoniowego pod małe woblerki/Twitche 5cm- 6cm, generalnie twarde przynęty okolice 4-7g, woda tylko stojąca o stosunkowo małej głębokości do 2m. Chce, żeby kij był możliwe jak najszybszy (bardzo lubię elektryczne kije) od długości ok 2m-2,20m

Bardzo wpadł mi w oko Robinson Diaflex Speeder Perch Spin 1-8g 186cm, ale raz, że bardzo ciężko go zdobyć na rynku, a dwa, że jest jednak trochę za krótki na wodę stojącą...
Budzet to ok 500 zł

Może ktoś coś polecić? Dzieki za pomoc



#195 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 24 luty 2024 - 10:31

Masz fajną wędke teraz na giełdzie do takiego łowienia, major craft finetail, 218cmm 2-10g, Kolega Rally sprzedaje akurat za 500zł.
Mialem ją do twicha i przynet twardych jest stworzona właśnie
  • Voiteh lubi to

#196 OFFLINE   ask

ask

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 luty 2024 - 13:41



Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Użytkownik ask edytował ten post 24 luty 2024 - 13:42

  • Ostry krokodylec1 lubi to

#197 OFFLINE   roost

roost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 24 luty 2024 - 19:00

Ewentualnie jak chcesz coś szybszego to:CROSTAGE CRX-T692AJI również z Major Crafta. Jest też dluzsza wersja.

#198 OFFLINE   Bartas22

Bartas22

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaPoznan
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 11 marzec 2024 - 11:44

Cześć Panowie, sezon idzie, chciałbym się trochę dozbroić.

Aktualnie dysponuje dwoma zestawami mianowicie:

1. SG MPP2 2.74 10-30 + Okuma Ceymar 3500 - wykorzystuje go głównie do obsługi gum 7.5-12.5 cm + wachadlowek i obrotowek, typowo pod szczupaka

2. Dragon Finesse Jig 0.5-7 1.98 + Daiwa Ninja 2000 - małe przynęty + małe obrotoweczki i wobki na okonie (na plecionce)

Chciałbym dokupić jeszcze dwa zestawy:

1 pod boczny Trok, łowienie z brzegu, na ciężarku 5-10 gram

2 pod rzucanie większymi gumami i jerkami pod szczupaka na grubo, również z brzegu (tylko klasyczna wędka i kołowrotek - nie jestem na razie przekonany do casta)

Moglibyście coś polecić żeby z tego co mam i z tego co chciałbym dokupić żeby mieć 4 sensowne zestawy.
Ogólnie jako wędkarz dobrze czuje się z wędkami koło 2.4 są w miarę uniwersalne i wole raczej szybsze niz wolniejsze wędki. Zakres cen które mogę przeznaczyć to te 200-300 zł na każdy element. Poradzicie coś ?

Użytkownik Bartas22 edytował ten post 11 marzec 2024 - 11:57


#199 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 27 marzec 2024 - 21:20

Koledzy czy ktoś ma lub używał już kija Shimano LESATH SEA TROUT  New 2023..?

Chodzi mi o ogólne wrażenia i odczucia - wszelkie opinie..


Użytkownik ubot edytował ten post 27 marzec 2024 - 21:20


#200 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 30 marzec 2024 - 16:14

Cześć Panowie, sezon idzie, chciałbym się trochę dozbroić.

2 pod rzucanie większymi gumami i jerkami pod szczupaka na grubo, również z brzegu (tylko klasyczna wędka i kołowrotek - nie jestem na razie przekonany do casta)

Moglibyście coś polecić żeby z tego co mam i z tego co chciałbym dokupić żeby mieć 4 sensowne zestawy.
Ogólnie jako wędkarz dobrze czuje się z wędkami koło 2.4 są w miarę uniwersalne i wole raczej szybsze niz wolniejsze wędki. Zakres cen które mogę przeznaczyć to te 200-300 zł na każdy element. Poradzicie coś ?

A myślałeś o jakimś Shimano? Mam SpeedMastera 14-42 trochę dłuższy niż pytasz bo 2,7 i był królem wyjazdu na szczupaki do Finlandii, Technium do 40 też wyciągał super sztuki pomimo pełniejszej akcji. Ze sztywniejszego SG4 do 80g już kilka mniejszych spadło. Ale po tym wyjeździe wiem że biczowanie cały dzień Canibalem 15 czy 17,5 w spinie potrafi pozbawić skóry na opuszkach palców






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych