Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paaanie, chce kij ale nie wiem jaki!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4565 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 listopad 2023 - 20:15

No to dobrze napisałeś, guma 20cm spokojnie może 55g ważyć, więc się wszystko zgadza, poza tym, że to jednak nie jest "szczupak na lekko" :P

 

Kwestia interpretacji. Tak obiektywnie to powiedzmy średnio bo jednak jest wiele przynęt o masie minimum  4 razy większej  ...


  • Alexspin i Andżej lubią to

#162 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 listopad 2023 - 20:44

Kwestia interpretacji. Tak obiektywnie to powiedzmy średnio bo jednak jest wiele przynęt o masie minimum  4 razy większej  ...

Jest "szara strefa" i jest strefa pojęć jasnych. 55g + jakieś obciążenie to nie jest w Polsce "szczupak na lekko" i tyle.
Tak samo 5m fura to nie jest "mały samochód miejski". Itd. itp.
Niezbyt mnie obchodziło czy to jest "szczupak na średnio", czy "na ciężko", bo to kwestia dalece drugorzędna.

Tak czy owak, sam podobnego cw szukam w caście, bo 15cm guma na Odrze czasem nie dociera do dna sensownie bez 30g obciążenia, ale jak ktoś znajdzie taki fajny spinning, to też będzie ciekawy punkt wyjścia :)


Użytkownik Andżej edytował ten post 22 listopad 2023 - 20:44

  • jakub75 lubi to

#163 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2651 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 23 listopad 2023 - 08:46

Witam, szukam szukam i znaleźć nie mogę, a mianowicie szukam kija pod bolenie na lekko tak w okolicach 18-20 gram cw. Długość kija ok 2,5 -2,6 im lżejszy tym lepiej, dobrze żeby miał trochę mocy w dolniku. Łowię głównie na bezsterowe woblery i czasami trzeba sie napracować kijem przy animacji przynęty, dlatego waga jest dla mnie ważna. Kołowrotek jaki będzie założony to zauber 3000.
Raczej szukam czegoś budżetowego myślę max 350pln.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Obecnie w dobrej cenie można znaleźć SG4 od Savage Gear.

#164 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 14 grudzień 2023 - 17:31

Cześć
Pytanie do osób, które nie jeden kij miały w ręce i mogą coś doradzić. Dzisiaj podczas ostatniego wypadu w pierwszym rzucie złamałem mojego poczciwego microflexa 2.1 do 10g. Ten kij był dla mnie uniwersalny pod okonia a nawet paszoki. Obsługiwał u mnie przynęty gumowe do około max 8cm choć przeważnie były to 5cm. Ale jak trzeba było to i obrotówkę 2 podpinałem i czasami małe woblery. Przyłowy ryb do 80cm nie robiły wrażenia. I szukam czegoś podobnego ale wyżej klasę. Wydać chciałbym 400-500zl. Złamał się bo gdzieś nim uderzyłem nad rękojeścią bo by pewnie miał u mnie dożywocie

#165 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 14 grudzień 2023 - 19:44

Savage Gear Custom UL do 10 g - pasuje idealnie do opisu.
  • Tiur lubi to

#166 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 grudzień 2023 - 01:08

Teton 2-10g. Szczupaka 86cm wyjąłem na miękko. A jest finezyjny w holu nawet małych okoni.

#167 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 15 grudzień 2023 - 10:16

Teton 2-10g. Szczupaka 86cm wyjąłem na miękko. A jest finezyjny w holu nawet małych okoni.


Ten teton ze zniżkami wyszedł by ok 650zl. Za tą cenę wolałbym coś u nas kupić z gwarancją

#168 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 grudzień 2023 - 22:24

Ten teton ze zniżkami wyszedł by ok 650zl. Za tą cenę wolałbym coś u nas kupić z gwarancją


Nie wiedziałem że tyle to teraz kosztuje.. dwa lata temu za 350zł kupiłem. Może używka.. gwarancja na złamanie wędki.. no może działa. Ale po co łamać ?😇

Użytkownik Bolesław edytował ten post 15 grudzień 2023 - 22:27

  • Tiur i Alexspin lubią to

#169 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3698 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 19 grudzień 2023 - 07:48

(...) Ale po co łamać ?

Zgadzam się z Tobą w 100%%. Tak trzymaj! :good:
 



#170 OFFLINE   młodynalekko

młodynalekko

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 grudzień 2023 - 17:23

Czesc, szukam kija na okonie na lekko. Lapie glownie na 4 zbiornikach, dwa to dosc duze glebokie jeziora do 25m glebokosci, jedno male jeziorko z maksymalna glebokoscia okolo 5m i rzeka Narew, ktora dopiero powoli bede odkrywal. Dosc sporo czasu szukam kija, ale na nic nie moge sie zdecydowac bo nigdzie nie ma wystarczajaco informacji. W sklepach Białystok/Augustów jest dosc okrojony wybor i nigdzie nie moge wziac upatrzonych kijow do reki. W tym sezonie mialem okazje pobawic sie kijkiem robinsona do 3g (nie pamietam jaki to model) z bialorybem na spinning. Pierwsze pytanie, czy dam rade polaczyc kij okoniowy z bialorybem na spinning? Okonie beda lowione glownie obrotowkami, malymi gumami,tantami hak offsetowy + czeburaszka. Czasami lowie z lodki, a czasami z brzegu, mysle ze kij okolo 2,2 bedzie pasowal i tu i tu. Jezeli chodzi o wymagania, to dobrze zeby kij byl wklejanka (z tego co mi wiadomo, latwiej rzuca sie mniejszymi przynetami, kij lepiej sie laduje przy rzucie) i zeby bardzo dobrze bylo czuc nawet najmniejsze brania. Dobrze by bylo, zebym mogl nim rzucic. Szczerze to nie jestem ekspertem wedkarskim i nie mam 20 letniego doswiadczenia takze w miare mozliwosci prosba o podrzucenie jakis pomyslów. Jezeli chodzi o budzet, to nie chcialbym przeznaczyc na ten cel milionow, ale jak beda do tego przeslanki i kij mi sie spodoba to moge przeznaczyc nawet i 1200-1300pln. Mam pare wedzisk na oku a sa to:

 

Favourite Bluebird do 5g (do tej w ogole nie jestem przekonany, znam dwie osoby co go mialy i po dwoch tygodniach sie jej pozbyly), 

 

Graphiteleader FINEZZA UX 2,26m 0,5-5g Wędka Daiwa Trout Area Commander 2.1m 1-6g Robinson Diaflex Speeder Perch 2,55m 1-8g 2cz S

#171 OFFLINE   Warciany

Warciany

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Imię:Artur

Napisano 27 grudzień 2023 - 17:33

Szukam wędki/blanku o następujących parametrach
 

długość 2,4-2,5m
c.w. do 28g
akcja w rozumieniu anglosaskim medium slow (u nas trzeba by to było nazwać ugieciem parabolicznym)
materiał  -wysoki moduł, kijek ma być sprężysty i kołkowaty, pod żadnym pozorem nie być lejącym batem.



#172 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 27 grudzień 2023 - 17:37


Czesc, szukam kija na okonie na lekko. Lapie glownie na 4 zbiornikach, dwa to dosc duze glebokie jeziora do 25m glebokosci, jedno male jeziorko z maksymalna glebokoscia okolo 5m i rzeka Narew, ktora dopiero powoli bede odkrywal. Dosc sporo czasu szukam kija, ale na nic nie moge sie zdecydowac bo nigdzie nie ma wystarczajaco informacji. W sklepach Białystok/Augustów jest dosc okrojony wybor i nigdzie nie moge wziac upatrzonych kijow do reki. W tym sezonie mialem okazje pobawic sie kijkiem robinsona do 3g (nie pamietam jaki to model) z bialorybem na spinning. Pierwsze pytanie, czy dam rade polaczyc kij okoniowy z bialorybem na spinning? Okonie beda lowione glownie obrotowkami, malymi gumami,tantami hak offsetowy + czeburaszka. Czasami lowie z lodki, a czasami z brzegu, mysle ze kij okolo 2,2 bedzie pasowal i tu i tu. Jezeli chodzi o wymagania, to dobrze zeby kij byl wklejanka (z tego co mi wiadomo, latwiej rzuca sie mniejszymi przynetami, kij lepiej sie laduje przy rzucie) i zeby bardzo dobrze bylo czuc nawet najmniejsze brania. Dobrze by bylo, zebym mogl nim rzucic. Szczerze to nie jestem ekspertem wedkarskim i nie mam 20 letniego doswiadczenia takze w miare mozliwosci prosba o podrzucenie jakis pomyslów. Jezeli chodzi o budzet, to nie chcialbym przeznaczyc na ten cel milionow, ale jak beda do tego przeslanki i kij mi sie spodoba to moge przeznaczyc nawet i 1200-1300pln. Mam pare wedzisk na oku a sa to:

Favourite Bluebird do 5g (do tej w ogole nie jestem przekonany, znam dwie osoby co go mialy i po dwoch tygodniach sie jej pozbyly),
Graphiteleader FINEZZA UX 2,26m 0,5-5g Wędka Daiwa Trout Area Commander 2.1m 1-6g Robinson Diaflex Speeder Perch 2,55m 1-8g 2cz S


Na dniach będę sprzedawał graphiteleader w dobrej kasie:
1.GLFS-7112ML-T
2.GOFCS-682UL-T

#173 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 27 grudzień 2023 - 17:40

Szukam wędki/blanku o następujących parametrach

długość 2,4-2,5m
c.w. do 28g
akcja w rozumieniu anglosaskim medium slow (u nas trzeba by to było nazwać ugieciem parabolicznym)
materiał -wysoki moduł, kijek ma być sprężysty i kołkowaty, pod żadnym pozorem nie być lejącym batem.


To ma być kołek czy parabola?jaki budżet?

#174 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 27 grudzień 2023 - 17:44

Okonie i białoryb.... Niemożliwe.
Gumy 9-12cm na główkach 5g+ i mini gumki...

#175 OFFLINE   młodynalekko

młodynalekko

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 grudzień 2023 - 17:58

Na dniach będę sprzedawał graphiteleader w dobrej kasie:
1.GLFS-7112ML-T
2.GOFCS-682UL-T

A co się dzieje że sprzedajesz? Jakiś powód? Jak oceniasz kijki? 



#176 OFFLINE   młodynalekko

młodynalekko

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 grudzień 2023 - 18:04

Okonie i białoryb.... Niemożliwe.
Gumy 9-12cm na główkach 5g+ i mini gumki...

A dlaczego nie? Sporo filmikow jest nawet jak na te bluebirdy do 5g szczupaki holuja bez mniejszego problemu. Nie lapie okoni na gumy 9-12 cm. bardziej tanty max do 5-6 cm i obrotówki wchodziłyby w grę i jakieś małe jaskółeczki



#177 OFFLINE   Warciany

Warciany

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Imię:Artur

Napisano 27 grudzień 2023 - 18:09

To ma być kołek czy parabola?jaki budżet?

 

Budżet bez znaczenia. 
Parabola pod obciążeniem, materiał ma być sztywny. Celowo nie pisałem, że akcja ma być szybka bo co innego oznacza akcja podawana przez producentów amerykańskich a co innego u nas nazywa się akcją dlatego  dałem opis jaki dałem;)



#178 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 27 grudzień 2023 - 18:11

Budżet bez znaczenia.
Parabola pod obciążeniem, materiał ma być sztywny. Celowo nie pisałem, że akcja ma być szybka bo co innego oznacza akcja podawana przez producentów amerykańskich a co innego u nas nazywa się akcją dlatego dałem opis jaki dałem;)


Poczytaj o nissin ares 806 slow,będę miał na sprzedaż ale trochę dłuższy jest.kijek petarda.

#179 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 grudzień 2023 - 00:03

Są jeszcze kije flagmana, azura, tsuri, crazy fish, inne favorite (te pod paszoki), seika itd.
Popatrz jeszcze na tych producentów

Najnowsze Tsuri do paszokow z rękojeścią w pełnym drewnie jest poprostu piękny. A i gnie się rewelacyjnie!

 

WOPmmeJ.jpg



#180 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 16 styczeń 2024 - 11:26

Panowie, potrzebuję pomocy.
Moja szafa przez lata trochę uszczuplała i brakuje mi jednego bardzo istotnego kija.

Boleń z brzegu
Odra w okolicach Szczecina, więc odległość rzutu dość istotna coby sięgać filary mostów

Preferowana długość kija 2,70-3,00m
Raczej z tych mocniejszych, które spokojnie rzucą blachą pod 40g wagi.

Wcześniej śmigałem z Avidem do 28g z którego tak naprawdę byłem średnio zadowolony do tego konkretnego łowienia oraz SG parabellum 3.07m do 32g (stara seria, przed CCSem) i ten mega mi leżał jednak miał przesadnie długi silnik.

Budżet elastyczny, jednak chciałbym się z kijem zamknąć w przedziale 1000zł. Chociaż nie ukrywam, że czym mniej tym lepiej

Wysłane z mojego KINGKONG STAR przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych