Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW od kuchni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
979 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 01 grudzień 2023 - 06:50

(...) czy naprawdę im starszy - tym głupszy ? :)

Masz rację, idealnie sprawdza się w Twoim przypadku. Podziwiam Twoją samoocenę i odwagę cywilną do publicznego głoszenia samokrytyki. :clappinghands:


  • Andżej lubi to

#922 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 01 grudzień 2023 - 09:59

Że niby czego użytkowania?

To i ty już z owego "użytkowania" chyba zaczynasz być mało zadowolony? Mimo całej sympatii do związkowych idei...
A nie wolał byś tak sobie zamiast jednego szczupaczka - złowić kilkadziesiat? Dziennie oczywiście.
Tylko nie pisz, że było by to nudne.


Rzecz oczywista, że mając wody z takim potencjałem, każdy w miarę ogarnięty wędkarz powinien łowić po kilkadziesiąt szczupaków dziennie. Nudy by nie było, bo co ktoryś z tych kilkudziesieciu szczupaków miałby zapewne metr albo i więcej.
Każdy uprawniony do rybactwa, który nie jest w stanie wykorzystać tych możliwości i zapewnić nam takich warunków połowu to nieudacznik, złodziej, a nichybnie i pijak. ☺
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#923 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 01 grudzień 2023 - 10:30

Rzecz oczywista, że mając wody z takim potencjałem, każdy w miarę ogarnięty wędkarz powinien łowić po kilkadziesiąt szczupaków dziennie. Nudy by nie było, bo co ktoryś z tych kilkudziesieciu szczupaków miałby zapewne metr albo i więcej.
Każdy uprawniony do rybactwa, który nie jest w stanie wykorzystać tych możliwości i zapewnić nam takich warunków połowu to nieudacznik, złodziej, a nichybnie i pijak. ☺

Rozumiem rozgoryczenie i ten sarkazm. Pewnie po iluś latach zaangażowania w człowieka uderza rażący brak wdzięczności. Chociaż za pracę należy się wynagrodzenie, nie wdzięczność.
Ale z drugiej strony, na prawdę nie ma się z czego cieszyć. Mamy równie pochyłą, gdzie człowiek nie wyjedzie, wędkarsko jest lepiej.
Coś tu się nie udało. Osobiście miałbym poczucie porażki.



#924 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 01 grudzień 2023 - 12:13

Rozumiem rozgoryczenie i ten sarkazm. Pewnie po iluś latach zaangażowania w człowieka uderza rażący brak wdzięczności. Chociaż za pracę należy się wynagrodzenie, nie wdzięczność.
Ale z drugiej strony, na prawdę nie ma się z czego cieszyć. Mamy równie pochyłą, gdzie człowiek nie wyjedzie, wędkarsko jest lepiej.
Coś tu się nie udało. Osobiście miałbym poczucie porażki.


To ani rozgoryczenie, ani poczucie braku wdzięczności ☺.
Myślę tylko, że rozsądek powinien rozdzielać rzeczywistość od wyobraźni, często nazbyt wybujałej wyobraźni. Trzeba zdawać sobie sprawę, że przy określonej presji i możliwosci produkcyjnej wody, choćby nie wiem jakie starania podjąć to wszyscy chętni i tak sobie do bólu nie połowią.
  • Mysha i Darek P lubią to

#925 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2023 - 12:39

Doświadczenia moje i moich znajomych podpowiadają mi, że pozostał już tylko ból.

#926 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 grudzień 2023 - 14:52

Pisane było pewnie z milion razy ... Ale ponoć kropla drąży skałę ... Na początek zmniejszyć limity o kilkadziesiąt % i zacząć to egzekwować. Do tego kary adekwatne do wykroczenia. Po 2 latach będzie widać poprawę. Po 6 może 8 nie byłoby narzekania. A wody mamy piękne.
A i jescze 5 tysięcy z automatu za wyrzucanie petów i innych śmieci z samochodu zamiast czajenia się po krzakach na kogoś kto prędkość przekroczy 😉

#927 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 01 grudzień 2023 - 15:46

Rozumiem rozgoryczenie i ten sarkazm. Pewnie po iluś latach zaangażowania w człowieka uderza rażący brak wdzięczności. Chociaż za pracę należy się wynagrodzenie, nie wdzięczność.
Ale z drugiej strony, na prawdę nie ma się z czego cieszyć. Mamy równie pochyłą, gdzie człowiek nie wyjedzie, wędkarsko jest lepiej.
Coś tu się nie udało. Osobiście miałbym poczucie porażki.

To też nie do końca tak.U nas udalo calkiem dobrze wlasnie dzięki takim ludziom jak @rybarak.Akurat tam gdzie łowię i angażuję się w działania na rzecz Stowarzyszenia naprawdę nie mogę narzekać. Kłusowników udało się ogarnąć,rybakom podziękowaliśmy wiele lat temu, limity mamy sensowne, wymiary widełkowe na różne gatunki ryb ,własnych strażników etatowych.Ryby są.Ja osobiście zgrzeszyłbym gdybym narzekał.Jednak eldorado przy takiej gęstości zaludnienia nie da się stworzyć.Nie postawimy strażnika przy każdym wędkujacym.RZGW a Teraz Wody Polskie co chwila marnują lub utrudniają naszą robotę.Co roku walczymy z trucicielami.Zarybienia drapieżnikami zwiększamy tez rokrocznie.
Nie jest też tak że nie da się pogodzić pomocy w działaniach na rzecz wody z wędkowaniem.Wszystko kwestia chęci i skali. Gdyby więcej osób chciało/mogło pomagać czasem było by nam łatwiej ale dajemy radę.
  • Sławek Oppeln Bronikowski, Mysha, bartsiedlce i 5 innych osób lubią to

#928 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 01 grudzień 2023 - 16:15

O to już wiem który okręg :) Moim zdaniem wyróżniający się zdecydowanie na plus, także gratuluję świetnej roboty.


  • Darek P lubi to

#929 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 grudzień 2023 - 02:08

No oczywiście, używania&pożytkowania przez tzw. członka bliżej mu niezrozumiałej idei  :)

 

Widzisz Roman,  w życiu każdego pasjonata wędki pojawia się kilka kolejno następujących faz rozwojowych. Pierwsza - złowić cokolwiek, druga - złowić jeszcze więcej cokolwiek, trzecia - łowić różne gatunki, czwarta - łowić okazy. No i oczywiście móc się tym pochwalić, co z miejsca podnosi samoocenę.. ale jest straszliwie niskim imperatywem - przez co najbardziej demokratyzującym..

Przeszedłem bardzo dawno te fazy wzrostowe, i szczerze powiem, całkowicie zapomniałem o tej freblówce. Bez kitu! Co nie znaczy, że utknąłem na którymś etapie. Łowię dla czystego i nieskończenie abstrakcyjnego piękna łowienia..

 

A ty mi tu wyjeżdżasz z prostym konsumpcjonizmem  :D I tak nie zrozumiesz  :)    

 Mnie dopadła piąta faza - tylko ciężko ją nazwać rozwojową. Nie chce mi się jechać na ryby mając w perspektywie wynik podobny do tego, gdybym sobie na trawniku porzucał.

I nie opowiadaj bzdur, że wędkowanie bez łowienia ryb, to jeszcze wędkarstwo.

 

Rozumiem od bardzo dawna Twoje zachowanie...


  • elmo i Andżej lubią to

#930 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 grudzień 2023 - 02:15

Rzecz oczywista, że mając wody z takim potencjałem, każdy w miarę ogarnięty wędkarz powinien łowić po kilkadziesiąt szczupaków dziennie. Nudy by nie było, bo co ktoryś z tych kilkudziesieciu szczupaków miałby zapewne metr albo i więcej.
Każdy uprawniony do rybactwa, który nie jest w stanie wykorzystać tych możliwości i zapewnić nam takich warunków połowu to nieudacznik, złodziej, a nichybnie i pijak. ☺

 Na prywatnych łowiskach można, na związkowych już nie. Naprawdę Cię to nie dziwi???

Jak się dba, tak się ma.

Tylko to nie wędkarze, lecz zarządzający wodami ustalają warunki. Ile razy to trzeba powtórzyć???

 

Ktoś na FB wrzucił wartość opłat. Ciekawie to wygląda.. chcąc wędkować na wodach związkowych w całej Polsce - trzeba - wydać trzymiesięczną pensję.

Nigdzie w Europie nie ma takich z księżyca wziętych opłat.

I co w zamian???

 

Tylko proszę bez żalów, że to stowarzyszenie, wszyscy powinni...


  • Andżej lubi to

#931 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 grudzień 2023 - 06:59

Roman - czemu ty nie spisz po nocach!? Ja wstałem wcześniej, bo śniłem o jabłeczniku upieczonym wieczorem przez moja żonę  :)

 

Zdaje się, że też nie bardzo rozumiesz pojęcie - znane albo i nieznane - występujące tu i ówdzie pod tytułem, sztuka łowienia. Ona nie zależy od ilości ryb  :) 

Spróbuje też ci  przybliżyć prostą przyczynę permanentnie trwających rynkowych niedoborów w rybostanie. Jak chyba kumasz - trochę powinieneś kumać - to nasze wielkie stowarzyszenie,  wieloletnim, oddolnym wysiłkiem członków wiernych, biernych ale wiernych, zostało pomyślnie scentralizowane. Co za tym idzie pojawił się winny tego że wyznawcy #dużotaniotesco oraz powszechnego, oraz niczym nie ograniczonego  dostępu do białka, nie mogą się w pełni zrealizować.. 

 

Jak się pozbyć tych wysoce obsługowych tobołów, oczekujących prima sort obsługi, bez zwyczajnego wywalenia na zbity pysk? Być może wysoka składka sprawi, że sobie pójdą,, :)  



#932 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 grudzień 2023 - 13:43

.... Jak chyba kumasz - trochę powinieneś kumać - to nasze wielkie stowarzyszenie,  wieloletnim, oddolnym wysiłkiem członków wiernych, biernych ale wiernych, zostało pomyślnie scentralizowane....

 

 

 No przecież to nie jest prawda. Bywa, że sam piszesz co innego.

To wola wodza niegdysiejszego, doprowadziła do tej sytuacji. Centralizacji - nie tylko w wędkarstwie. Wszędzie indziej(nie do końca) sobie z tym poradzono i jest normalnie(handel).

W czasach do których też w chwilach szczerości tęsknisz...



#933 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 02 grudzień 2023 - 19:03

Prawda jest prosta i swoje podstawy ma na samym dole...

Na zebrania wyborcze w kołach chodzą od lat ci sami ludzie.

Chetnych do kandydowania brak, więc wybierają tych samych, a czasem jedynych który się zgłoszą.

Ci, jako juz przedstawiciele, wybierają kolejnych coraz wyżej aż do samej wierchuszki.

Jakaś cudowna siła ma to zmienić??

Rozporżadzenie ministra, czy innego ministranta??

 

Czemu gdzie indziej jest lepiej?? Bo tam jak ludziom jest źle, to się zbierają, wychodzą i zmieniają. U nas popier...ą na forach czy fejsiku i czekają że ktoś wszystko zrobi za nich...



#934 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 02 grudzień 2023 - 19:33

Prawda jest prosta i swoje podstawy ma na samym dole...

Na zebrania wyborcze w kołach chodzą od lat ci sami ludzie.

Chetnych do kandydowania brak, więc wybierają tych samych, a czasem jedynych który się zgłoszą.

Ci, jako juz przedstawiciele, wybierają kolejnych coraz wyżej aż do samej wierchuszki.

Jakaś cudowna siła ma to zmienić??

Rozporżadzenie ministra, czy innego ministranta??

 

Czemu gdzie indziej jest lepiej?? Bo tam jak ludziom jest źle, to się zbierają, wychodzą i zmieniają. U nas popier...ą na forach czy fejsiku i czekają że ktoś wszystko zrobi za nich...

Bo Polska to dziwny kraj. Gdzie nie spojrzysz, to wszystko rozgrabione, począwszy od Bałtyku, aż po Tatry. Wszystkie dziedziny gospodarki leżą na łopatkach, Bałtyk pusty, wody nizinne również, o górskich nie wspomnę. Coś tam się ostało, ale resztki. I ktoś się tym przejmuje? Mają to w czterech literach. Ktoś się martwi losem grupki wędkarzy, że nie mają co łowić, albo nie mają gdzie? Rolnikami nikt się nie interesuje, a co dopiero wędkarzami. Dodam tylko, że zrobił się taki grzecznie mówiąc rozpiździej, że u mnie na Noteci nawet ukleje zniknęły.


  • Biesan lubi to

#935 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 02 grudzień 2023 - 21:53

Polska to dziwny kraj - tylko narzekanie.

 

A co do gospodarki leżącej na łopatkach … np rolnictwo nigdy nie miało się lepiej. Aż kapie kasą i przeinwestowaniem.

 

Ostatnio córka jednego rolnika kończyła ze mną rozmowę jaka to bieda jest, po czym wsiadła do M9 za jakieś 700tysi i odjechała.  :D
 

A u mnie na zatrutej Odrze patrz ryb masa. Naprawdę.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 02 grudzień 2023 - 21:54


#936 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 02 grudzień 2023 - 22:03

To ty chyba w innej Polsce żyjesz.


  • Biesan i S.N. lubią to

#937 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 grudzień 2023 - 01:16

Prawda jest prosta i swoje podstawy ma na samym dole...

Na zebrania wyborcze w kołach chodzą od lat ci sami ludzie.

Chetnych do kandydowania brak, więc wybierają tych samych, a czasem jedynych który się zgłoszą.

Ci, jako juz przedstawiciele, wybierają kolejnych coraz wyżej aż do samej wierchuszki.

Jakaś cudowna siła ma to zmienić??

Rozporżadzenie ministra, czy innego ministranta??

 

Czemu gdzie indziej jest lepiej?? Bo tam jak ludziom jest źle, to się zbierają, wychodzą i zmieniają. U nas popier...ą na forach czy fejsiku i czekają że ktoś wszystko zrobi za nich...

 Prawda dla niektórych jak widać prosta nie jest. Po co zebrania? Po co owe zarządy, zarybienia, SSR, i wiele innych funkcji i funkcyjnych z czasów przeszłych???

 

Czy bywanie na zebraniach to aby wędkarstwo???

 

Czy SSR która niewiele może a jeszcze mniej chce to ochrona wód???

 

Jak to zmienić? 

 

Rozwiązać. Zacząć od nowa. Tym co się chce. 

 

Przestać opowiadać, że to jest jedyny możliwy model wędkarstwa.


  • Andżej lubi to

#938 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 grudzień 2023 - 07:23

Ależ Roman, uparłeś się chyba zostać żywą apoteozą postępowego twierdzenia, jakoby to byt kształtował naszą świadomość.. a nie odwrotnie. Jak widać jest to pogląd wyjątkowo popularny pośród rybaków-amatorów, zawężającą ich niemniej wąska rzeczywistość do niemniej prostego paradygmatu - ja ino tylko trzaskam rybki, a ktoś inny powinien mi to zapewnić w podskokach. Cd. opiekuńczego państwa.. 

Mógłbyś kiedyś dopuścić do swojej świadomości pogląd, że stowarzyszenie nie jest Lidlem ani Biedronką, a tylko formą dobrowolnej wspólnoty o prawach i obowiązkach równo na członków rozłożonych,  bardziej złożonych i dużo szerszych niż bezstresowa eksploatacja - w co nie wierzę, ale po koleżeńsku wyrażam zgodę. Multikulturowość!!  :) 

 

Trout Unlimited w naszym wydaniu zobaczysz 01.01.  :)  


  • DanekM i Fatso lubią to

#939 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 grudzień 2023 - 17:16

Ależ Roman, uparłeś się chyba zostać żywą apoteozą postępowego twierdzenia, jakoby to byt kształtował naszą świadomość.. a nie odwrotnie. Jak widać jest to pogląd wyjątkowo popularny pośród rybaków-amatorów, zawężającą ich niemniej wąska rzeczywistość do niemniej prostego paradygmatu - ja ino tylko trzaskam rybki, a ktoś inny powinien mi to zapewnić w podskokach. Cd. opiekuńczego państwa.. 

Mógłbyś kiedyś dopuścić do swojej świadomości pogląd, że stowarzyszenie nie jest Lidlem ani Biedronką, a tylko formą dobrowolnej wspólnoty o prawach i obowiązkach równo na członków rozłożonych,  bardziej złożonych i dużo szerszych niż bezstresowa eksploatacja - w co nie wierzę, ale po koleżeńsku wyrażam zgodę. Multikulturowość!!  :)

 

Trout Unlimited w naszym wydaniu zobaczysz 01.01.  :)  

Ale to żadne stowarzyszenie - znaczy że stowarzyszenie to ma tylko w statucie zapisane - że stowarzyszenie. Tak dla zmyłki - coś trzeba było napisać.

 

To jedyny postkomunistyczny stwór który nie wiedzieć dlaczego jeszcze istnieje.

Wiele razy o tym było, a Ty swoje...

Pochwal jeszcze ŚwP(wypada tak?) towarzysza prezesa...



#940 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 grudzień 2023 - 18:33

Oczywiście, że jest stowarzyszeniem - choć zrozumienie litery statutu jest zerowe, czego jesteś żywym przykładem. Jest przez to stowarzyszeniem dysfunkcjonalnym, oddolnie przemodelowanym na miarę horyzontów członka - tragikomicznego wytworu postkomuny - ale na nic innego tych nieszczęśników nie stać. Do formuły stowarzyszenia trzeba dorosnąć - co człowiekom z wędką w najbliższej perspektywie nie grozi  :) 

Na całe szczęście, Wody Polski ruszyły im z pomocą, w sukurs  :)

Też niedobrze!!?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych