Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

PZW od kuchni


  • Please log in to reply
979 replies to this topic

#141 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,158 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Posted 03 February 2016 - 15:40

za danymi obwinionego mam problem bo to Zarząd Okręgu (ich nie wymieniłem z imienia i nazwiska) tylko napisałem, że Zarząd Okręgu łamie par. 14 ust 1 i 3 Statutu PZW i podałem którą uchwałę ZG oraz dorzuciłem do tego uchwałę programową Zjazdu PZW


Edited by wuran, 03 February 2016 - 15:41.


#142 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 03 February 2016 - 21:22

Hmm, trochę niewłaściwie postąpiłeś. Formalnie postępowanie dyscyplinarne można wszcząć jedynie przeciwko konkretnemu członkowi PZW. 

Jeśli ZO podjął uchwałę, która jest niezgodna ze statutem lub z innym prawem wewnętrznym, to powinieneś zaskarżyć tę uchwałę i żądać jej uchylenia. Taką skargę składa się do ZG, który może uchylić każdą uchwałę niższego szczebla. Jeśli ZG uchyli uchwałę i stwierdzi jej niezgodność ze statutem, wówczas Rzecznik Dyscyplinarny wszczyna postępowanie przeciwko osobom, które ją przegłosowały. Postępowanie jest wszczynane na wniosek ZG. Gdyby, z jakichś przyczyn, ZG nie wnioskował o zbadanie sprawy, wówczas możesz Ty taki wniosek złożyć, ale przeciwko konkretnej osobie. Jest na to rok od czasu ujawnienia faktu złamania statutu, tj. od daty wejścia w życie uchylonej uchwały.



#143 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,158 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Posted 03 February 2016 - 21:59

ale chodzi o fakt braku publikacji uchwał, a ten ma być wykonywany przez władze okręgu bo Uchwała nr 97 Prezydium ZG PZW z dnia 25 stycznia 2013 r. oraz uchwała XXX Krajowego Zjazdu Delegatów PZW z 25 października 2013 roku w sprawie kierunków działania Polskiego Związku Wędkarskiego w latach 2013-2017. w pkt. A II 5 Zjazd zobowiązuje do podjęcia następujących działań, m.in.: "wszystkie jednostki terenowe do upowszechniania elektronicznej formy publikacji uchwał władz i organów oraz wdrożenia poczty elektronicznej w kontaktach wewnątrz kół, okręgów oraz dla działaczy władz i organów" - co ja zrobię że władze okręgu o organ kolegialny, więc zgłosiłem organ jako taki bo uchwały odnoszą się do organu a nie do np Prezesa Okręgu



#144 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 03 February 2016 - 22:27

Wobec powyższego powinieneś napisać zwykłą skargę do ZG z zarzutem niewykonania uchwały zjazdowej. Postępowanie dyscyplinarne to kolejny krok wobec każdego z członków ZO z osobna lub wobec konkretnego członka ZO, który jest za to odpowiedzialny. 



#145 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,158 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Posted 03 February 2016 - 22:30

a w jakim trybie jest zwykła skarga?



#146 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 03 February 2016 - 22:42

Nie ma żadnego, szczególnego trybu. Ty, Marcin P......., członek Koła Nr .. w Okręgu PZW w Lublinie, skarżysz ZO w związku z niedopełnieniem obowiązków zawartych w uchwale nr .... XXX Krajowego Zjazdu Delegatów PZW z 25 października 2013 roku w sprawie ..... itd. Żądasz natychmiastowego przymuszenia ZO do wykonania obowiązków wynikającypar. 14 ust 1 i 3 Statutu PZW.  Sugerujesz wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec winnych tego zaniedbania w trybie ....... Regulaminu Postępowania w Sprawach Przewinień Członków PZW ...... itd. Prosisz o informację na temat działań podjętych przez ZG.



#147 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,158 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Posted 04 February 2016 - 06:53

wysłałem troszkę inaczej i zobaczę co będzie, wcześniej dałem sportową szansę ZO bo wysłałem do nich wezwanie aby najpierw sami zaczęli robić co do nich należy, zero odzewu więc to do GSK to kolejny krok



#148 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 04 February 2016 - 10:00

Ciekaw jestem reakcji, dawaj znać o wynikach.



#149 OFFLINE   talon

talon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 05 February 2016 - 13:24

I co z tym ZGPZW.Potrzebny jest wędkarzowi czy nie?



#150 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 05 February 2016 - 13:38

Wybacz Kolego, nie o tym jest wątek, odpowiedzi nie będzie, a kolejne pytanie usunę.



#151 OFFLINE   talon

talon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 05 February 2016 - 17:20

Chciałem poszerzyć swoją wiedzę na temat PZW.

Rozumiem,dziękuje za odpowiedz.



#152 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Posted 06 February 2016 - 20:01

A mnie ciekawi jedna kwestia. Mam opłacone same członkostwo w Siedleckim okręgu, i chcąc skorzystać ze zniżki na okręgówkę w tymże okręgu, opłacam wpierw okręgówkę w Mazowieckim. Czy mając te dwie opłaty (bez okręgowej Siedleckiej) wolno mi już łowić na Mazowieckich wodach, czy muszę mieć jednak zrobione wszystkie opłaty w kole macierzystym. Od poniedziałku znajdę się w takiej sytuacji i bardzo mnie to ciekawi, bo nad wodę ciągnie jak diabli. Potwierdzi lub zaprzeczy ktoś? ;)



#153 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 06 February 2016 - 20:21

Zezwolenie na wędkowanie w okręgu mazowieckim dostałeś, więc możesz tam łowić. Jeśli zechcesz łowić w okręgu siedleckim, wówczas musisz opłacić tutaj składkę okręgową, podobnie jak w każdym innym okręgu.

Obniżona składka okręgowa w siedleckim przysługuje każdemu członkowi koła okręgu siedleckiego, który opłaci składkę okręgową gdzie indziej (nie tylko w mazowieckim). 


  • gutekjelonki likes this

#154 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 07 February 2016 - 21:00

Robercie, zgodnie z Twoją sugestią wpisy na temat zmian w RAPR zostały przeniesione do wątku Zmiany w Regulaminie 2016.

Tam zapraszam wszystkich uczestników do dyskusji i wskazywania kolejnych błędów naszych prawodawców.

 

Bartek - bartsiedlce


  • joker likes this

#155 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 14 February 2016 - 01:14

Witaj Bartku

Czy mógł byś przedstawić jak wygląda to z puntu formalnego przeniesienie się do innego koła w innym Okręgu ???

Czy to jest standardowa procedura jak w przypadku zmiany koła w granicach macierzystego okręgu zgodnie z § 10 ust. 3 Statutu PZW



#156 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 14 February 2016 - 22:02

Tak Karolu, zmiana Koła jest zmianą Koła, bez względu na przynależność okręgową. 



#157 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 14 February 2016 - 22:12

Ciekawe jak wygląda wówczas sprawa opłaconych już składek na 2016r - rozumiem że wiąze się to z opłatą okręgową w nowym okregu.

Okręg do , którego mam zamiar się przenieść ( takie są plany )  posiada z obecnym moim okręgiem pełne porozumienie...


Edited by Karol Krause, 14 February 2016 - 22:13.


#158 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,852 posts
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Posted 14 February 2016 - 22:17

Ciekawe jak wygląda wówczas sprawa opłaconych już składek na 2016r - rozumiem że wiąze się to z opłatą okręgową w nowym okregu.

Okręg do , którego mam zamiar się przenieść ( takie są plany )  posiada z obecnym moim okręgiem pełne porozumienie...

 

Jeśli zamierzasz się przenieść z uwagi na to że Twój okręg z innym pożądanym nie ma porozumień a ten do którego chcesz się przenieść ma z pożądanym porozumienie to i tak musisz opłacić składkę okręgową w tym okręgu do jakiego chcesz przejść mimo porozumień bez dopłat pomiędzy Twoim obecnym okręgiem a tym do jakiego planujesz się przenieść.



#159 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 14 February 2016 - 22:19

W bieżącym roku nie możesz się przenieść. Opłacenie składki członkowskiej (ogólnokrajowej 75 zł) w Kole skutkuje Twoim członkostwem w tymże. Składki okręgowe możesz opłacić w dowolnej liczbie Okręgów w kraju, to nie powoduje zmiany Twojej przynależności do Koła.



#160 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 14 February 2016 - 22:19

Co do składki okręgowej to rozumiem - też mam takie zdanie

Ciekawe jak z resztą  ;)