Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW od kuchni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
979 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2158 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 21 grudzień 2015 - 16:04

mam pytanie o uchwały ZO PZW i Prezydium ZO PZW:

kiedy faktycznie wchodzą w życie skoro nigdzie nie są publikowane (tak, wiem niby jest obowiązek publikacji Uchwała nr 97 Prezydium ZG PZW  z dnia 25 stycznia 2013 ) ale różne okręgi różnie to wykonują



#102 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 grudzień 2015 - 16:23

Uchwały wchodzą w życie w zależności od ich treści. To podejmujący uchwałę decydują o tym, w tekście każdej jest określony termin. Może być z dniem podjęcia, może być późniejszy. Zarząd ma prawo zatwierdzić lub uchylić każdą uchwałę Prezydium.



#103 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2158 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 22 grudzień 2015 - 09:52

czy coś grozi za nieprzestrzeganie Uchwał Prezydium ZG czy tez uchwał Krajowego Zjazdu PZW? coś oprócz paragrafu 16 Statutu PZW?


Użytkownik wuran edytował ten post 22 grudzień 2015 - 10:00


#104 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 grudzień 2015 - 09:55

Konsekwencje organizacyjne, tzn sprawa może zostać skierowana do rzecznika dyscyplinarnego i ewentualnie do Sądu Koleżeńskiego. Rzecznik jest swego rodzaju prokuratorem, jeśli uzna, że sprawy nie ma, to umorzy. W przeciwnym wypadku przygotowuje dokumenty do rozpoznania sprawy przez Sąd.



#105 OFFLINE   dwadziesciaszesc

dwadziesciaszesc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 23 grudzień 2015 - 09:20

witam

 

Tylko informacyjnie.

Od przyszłego sezonu PZW ma na pewno o jeden okręg mniej.

Decyzją Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów Okręgu PZW Leszno z 20.12.2015r. Okręg PZW Leszno połączył się z Okręgiem PZW Poznań.

 

Jeszcze nawiązując do mojego wcześniejszego pytania o przeniesieniu praw i obowiązków wynikających z różnych umów.

Zastosowanie będzie miała w tym przypadku "Sukcesja uniwersalna".

 

Pozdrawiam

Marcin



#106 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 grudzień 2015 - 10:43

Ciekawostka ZG wprowadził obowiązek wypełniania kart ewidencyjnych.

http://www.pzw.org.p...h__elektroniczn

Karta ewidencyjna ma posłużyć do stworzenia okręgowych baz danych.  Czy przyczyni się do większego chaosu przy opłacaniu składek? Pożyjemy zobaczmy.

 

Nie zagłębiałem się w ten temat za bardzo, ale chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie została wybrana firma Aquarius Corp.


Użytkownik gringo edytował ten post 23 grudzień 2015 - 10:43


#107 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 grudzień 2015 - 12:27

Ciekawostka ZG wprowadził obowiązek wypełniania kart ewidencyjnych.

http://www.pzw.org.p...h__elektroniczn

Karta ewidencyjna ma posłużyć do stworzenia okręgowych baz danych.  Czy przyczyni się do większego chaosu przy opłacaniu składek? Pożyjemy zobaczmy.

 

Nie zagłębiałem się w ten temat za bardzo, ale chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie została wybrana firma Aquarius Corp.

Też się zastanawiam do czego ma to służyć? Może ktoś wie?

 

A z kartami to jak zwykle biurokratyczne żarty są - przecież te dane są w naszych kartotekach - jedynie poza zgodą na przetwarzanie danych a to też można było załatwić inaczej. No ale w sumie nie jest to duży problem wypełnić mały formularz ;)

 

Wybór firmy też mnie zastanawia - poszperałem w sieci - firma co prawda istnieje od kilku lat, ale głucho o niej... Żeby znowu nie byli to amatorzy, którzy za grubą kasę udostępnią nasze dane światu...



#108 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 23 grudzień 2015 - 13:40

Karta ma służyć stworzeniu ogólnopolskiej bazy danych członków PZW. Kartoteki są w wielu przypadkach mało aktualne.

Z tego, co mi wiadomo, baza ma służyć przede wszystkim celom statystycznym. 

Dlaczego Aquarius? Nie mam pojęcia, mogę się tylko domyślać. Jeśli pamięć mnie nie myli, to oni stworzyli system e-okoń, czyli możliwość zakupienia zezwoleń okresowych w niektórych okręgach oraz zezwoleń u innych dzierżawców wód. Może jest chęć zmuszenia wszystkich okręgów do wprowadzenia takich rozwiązań?


  • peekol lubi to

#109 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 grudzień 2015 - 14:36

Z tego, co mi wiadomo, baza ma służyć przede wszystkim celom statystycznym. 

 

Dzięki Bartku za odpowiedź! Cele statystyczne, ale adres zamieszkania dokładny... A już miałem nadzieję że będzie to coś na kształt CEPiK co pomoże np. strażnikom zweryfikować nasze uprawnienia...
 
Co do wykonawcy - tak, to chyba Ci od e-Okonia - dla mnie nie wygląda to poważnie (firma zarejestrowana w prywatnym mieszkaniu, kapitał zakładowy mizeria jakaś...), ale święta zaraz... może powinienem zdjąć te czarne okulary...

  • bartsiedlce lubi to

#110 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 23 grudzień 2015 - 15:52

Choć na Święta załóż różowe  :P



#111 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 grudzień 2015 - 22:03

Do celów statystycznych są lepsze dane dla PZW - listy wpłat skarbików. Mamy czarno na białym wszystkie dane statystyczne. :)

 

Z wzoru karty ewidencyjnej wyraźnie wynika, że chodzi o dane osobowe członków. Dane takie zbierane są od lat w kartotekach Kół. Więc chodzi to raczej o obowiązek Ustawowy.

 

Rozumiem, że obowiązek wypełnienia Kart Ewidencyjnej występuje tylko tam, gdzie opłacam Składkę Członkowską. Wnoszenie opłat za połów ryb w innych Okręgach raczej nie powinno skutkować wypełnieniem kolejnej Karty Ewidencyjnej. Funkcje pełni się tylko tam, gdzie jest się członkiem, a nie wyłącznie wpłacającym opłatę na połów ryb. Czy tak to będzie wyglądało w praktyce?



#112 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 grudzień 2015 - 09:22

Dokładnie tak, kartę wypełnia się przy opłacie członkowskiej, czyli u skarbnika macierzystego koła.


  • joker lubi to

#113 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:16

Witam mam pytanie do kolegów jaki jest cel wprowadzenia rejestru połowów?.Pierwszy raz w naszym kraju opłaciłem składki i dostałem taki prezent,w postaci książeczki.😊

#114 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:31

Rejestr połowów jest po to by wypełnić zobowiązania użytkownika rybackiego w zakresie dokumentacji rybackiej, a także po to, by użytkownik rybacki mógł ocenić presję połowową, oraz strukturę poławianych ryb.



#115 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5504 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:43

Formalnie zapewne tak jest . W rzeczywistości pic na wodę. Tworzenie papierologi i nic poza tym. Odłowy kontrolne zobrazuja stan rybostanu. Aby filozofia rejestru się sprawdziła, należało by :ogrodzic akwen płotem na wysokość 5m ,zrobić jedno wejście z wartownikiem wyposażonym w pale ,wagę i umiejętność liczenia. W tedy owszem ma to sens.

Użytkownik siarq edytował ten post 14 styczeń 2016 - 21:45


#116 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 15 styczeń 2016 - 06:15

Czy jest to obowiązkowe wpisywanie ryb?pytam ponieważ wypuszczam wszystkie złowione ryby😯

#117 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 15 styczeń 2016 - 08:08

Czy jest to obowiązkowe wpisywanie ryb?pytam ponieważ wypuszczam wszystkie złowione ryby

 

Wpisujesz tylko te co zabierasz. Te co wypuszczasz nie podlegają rejestrowaniu.



#118 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 15 styczeń 2016 - 09:09

Więc nie muszę wypełniać?.Bardzo dziękuje koledzy za informacje😊

#119 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 10:00

Powinna być jakaś instrukcja do rejestru, albo zapisy w regulaminie dołączanym do zezwolenia. Zazwyczaj minimalnym wymganiem jest wpisanie daty i miejsca dokonywania połowu przed jego rozpoczęciem.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#120 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 styczeń 2016 - 10:03

Więc nie muszę wypełniać?.Bardzo dziękuje koledzy za informacje

Instrukcję wypełniania znajdziesz w rejestrze - warto przeczytać...

 

Każdy okręg ma swoje zasady, zwykle wypuszczonych ryb nie trzeba wpisywać, ale np okręg Piotrkowski prosi grzecznie o wpisywanie również wypuszczanych ryb konkretnych gatunków.

Mój okręg Wrocławski w tym roku zniósł obowiązek wpisywania obecności na łowisku :D - trzeba wpisać dopiero jak ktoś zabiera rybę.

 

Edit: @Jerzy Kowalski wyprzedził mnie chwilkę :)


Użytkownik peekol edytował ten post 15 styczeń 2016 - 10:04