Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW od kuchni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
979 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 15 styczeń 2016 - 14:15

Bardzo dziękuję za odpowiedzi,więc muszę zapytać w kole do którego przynależę jak to funkcjonuje😊

#122 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 styczeń 2016 - 14:23

Hmmm...  :wacko: naprawdę wystarczy zajrzeć do rejestru...



#123 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 17:13

Witam. A ja mam takie pytanie: Koło wędkarskie, jak to przeważnie bywa, pobiera składki na zarybienie oraz drugi rodzaj pieniędzy z odpisu ze składki członkowskiej i tu zależy od tego czy jest np straż itd nawet do 40% i pytanie dotyczy własnie tych pieniędzy, na co mogą być wykorzystywane przez Koło oprócz działalności sportowej i administracyjnej?  Druga część pytania to: z jakich pieniędzy Koła można przeprowadzać działania takie jak: umocnienia brzegów czy pogłębianie zbiornika, koszenie brzegów lub wynajem gruntu od osoby prywatnej pod parking dla wędkarzy? 



#124 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 16 styczeń 2016 - 07:48

Witam. A ja mam takie pytanie: Koło wędkarskie, jak to przeważnie bywa, pobiera składki na zarybienie oraz drugi rodzaj pieniędzy z odpisu ze składki członkowskiej i tu zależy od tego czy jest np straż itd nawet do 40% i pytanie dotyczy własnie tych pieniędzy, na co mogą być wykorzystywane przez Koło oprócz działalności sportowej i administracyjnej?  Druga część pytania to: z jakich pieniędzy Koła można przeprowadzać działania takie jak: umocnienia brzegów czy pogłębianie zbiornika, koszenie brzegów lub wynajem gruntu od osoby prywatnej pod parking dla wędkarzy? 

ad. pyt. 1 - na nic więcej

ad. pyt. 2 - z własnych, dobrowolnych składek członków



#125 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 17 styczeń 2016 - 12:45

Dziwna sprawa...Patrząc jak funkcjonuje moje koło wędkarskie,zadaje sobie takie samo pytanie,na co idą te pieniądze?moje koło znajduje się w piwnicy,są tylko dwa stoły i cztery krzesła..Dziwna sprawa..idąc tym tropem,co jakiś czas słyszę o odłowach kontrolowanych,a na jednym z jezior Kociewia usłyszałem w kole że jest za dużo sandacza i po trzepaniu jeziora obecnie ciężko złapać 30+.Na bazarze w moim mieście patrzę....ale numer pani sprzedaje żywe (część padnięta)sandacze,szczupaki,więc pytam z ciekawości skąd ma rybki,a pani na to...z martwej wisły od rybaków...jest styczeń okres ochronny...Dziwna sprawa

Użytkownik Marioo edytował ten post 17 styczeń 2016 - 13:16


#126 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 styczeń 2016 - 21:35

Druga część pytania to: z jakich pieniędzy Koła można przeprowadzać działania takie jak: umocnienia brzegów czy pogłębianie zbiornika, koszenie brzegów lub wynajem gruntu od osoby prywatnej pod parking dla wędkarzy? 

 

Umocnienia brzegów czy pogłębienie zbiornika to nie są zadania jakie może wykonywać PZW. PZW dzierżawi wodę do użytkowania rybackiego, a nie grunt.

 

Koło może nabyć kosiarkę, nie ma problemu, np. pod przygotowywanie stanowisk na zawody wędkarskie.

 

Teren pod parking może wynająć Okręg, Koło może złożyć taki wniosek z odpowiednim uzasadnieniem.  



#127 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 17 styczeń 2016 - 21:55

Użytkownikiem rybackim jest okręg, a nie koło ... Całość składek okręgowych, pobieranych przez koło, jest odprowadzana do budżetu okręgu. W kole sa tylko pieniądze z części składki członkowskiej, podstawowej, według uzgodnień z okręgiem.

Koło może być samodzielnym wykonawcą budżetu, ale mało komu sie chce ... Wtedy mogłoby prowadzić działania w imieniu okręgu.

Okręg może wykonywać prace w korycie rzeki, ale w uzgodnieniu z RZGW, według projektu. Do tego może wykorzystywać własne środki, jak i uzyskiwać finansowanie z innych źródeł. Tylko znów - mało komu sie chce ... Ale sa w Polsce tacy, którym sie chce, i którzy tego rodzaju prace robią.

Mogą tez być wody własne okręgu, a wtedy mozna na swoim gruncie robić więcej.

Osobowość prawną, a wiec i zdolność prawną do zawierania umów, ma okręg. Koła nie maja osobowości prawnej.

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#128 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 18 styczeń 2016 - 07:50

Użytkownikiem rybackim jest okręg, a nie koło ... Całość składek okręgowych, pobieranych przez koło, jest odprowadzana do budżetu okręgu. W kole sa tylko pieniądze z części składki członkowskiej, podstawowej, według uzgodnień z okręgiem.
Koło może być samodzielnym wykonawcą budżetu, ale mało komu sie chce ... Wtedy mogłoby prowadzić działania w imieniu okręgu.
Okręg może wykonywać prace w korycie rzeki, ale w uzgodnieniu z RZGW, według projektu. Do tego może wykorzystywać własne środki, jak i uzyskiwać finansowanie z innych źródeł. Tylko znów - mało komu sie chce ... Ale sa w Polsce tacy, którym sie chce, i którzy tego rodzaju prace robią.
Mogą tez być wody własne okręgu, a wtedy mozna na swoim gruncie robić więcej.
Osobowość prawną, a wiec i zdolność prawną do zawierania umów, ma okręg. Koła nie maja osobowości prawnej.
Pozdrawiam serdecznie
Jerzy Kowalski


Proponuję przeczytać Regulamin Organizacjyjny Koła

§1 roz.5 pkt.4 oraz § 4 pkt. 1


Mam wątpliwości odnośnie części wypowiedzi,

"...Okręg może wykonywać prace w korycie rzeki... "

#129 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 18 styczeń 2016 - 21:01

Proponuję przeczytać Regulamin Organizacjyjny Koła
§1 roz.5 pkt.4 oraz § 4 pkt. 1
Mam wątpliwości odnośnie części wypowiedzi,
"...Okręg może wykonywać prace w korycie rzeki... "


Dziękuję za to uzupełnienie. Właśnie o regulamin koła chodzi. Tylko ńie znam zbyt wielu kół, w których byłoby dosc zapału, zeby możliwości zawarte w tym regulaminie wykorzystywać.

Natomiast nie bardzo rozumiem o jakie watpliwości chodzi? ;-)

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski

#130 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 styczeń 2016 - 07:55

Guma. W zasadzie wysypywanie kamieni i żwiru w celu zbudowania tarlisk można by nazwać pracami w korycie rzeki. I takie prace są uzasadnione z punktu widzenia użytkownika rybackiego i są wykonywane np. Biała Przemsza.

 

Mam wątpliwości, czy prace związane z regulacją koryta rzeki, które miałyby wpływ na poziom wód zgłaszałby użytkownik rybacki jako chętny do ich wykonania z własnych środków. Może o takie prace w korycie rzeki, czy chodzi?



#131 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 03 luty 2016 - 12:00

mam pytanie dotyczące wniosku do sądu koleżeńskiego, jaka jest procedura? napisałem mejla do gsk@pzw.org.pl ale nie mam odpowiedzi, więc może ktoś wie jak się zgłasza itp

przeczytałem regulamin działania sądów koleżeńskich ale tam nie znalazłem odpowiedzi jak wygląda sam proces zgłoszenia sprawy



#132 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 03 luty 2016 - 12:23

mam pytanie dotyczące wniosku do sądu koleżeńskiego, jaka jest procedura? napisałem mejla do gsk@pzw.org.pl ale nie mam odpowiedzi, więc może ktoś wie jak się zgłasza itp
przeczytałem regulamin działania sądów koleżeńskich ale tam nie znalazłem odpowiedzi jak wygląda sam proces zgłoszenia sprawy


Należy złożyć wniosek do Koła, w którym
jest wędkarz którego dotyczy sprawa. Zarząd Koła przekazuje sprawę do Rzecznika Koła . Ten z kolei sprawdza czy dane zgłoszenie kwalifikuje się do rozpatrzenia przez Sąd Koleżeński.

Dotyczy to członków Koła.

Jeśli jednak sprawa ma dotyczyć członka Koła który pełni funkcje statutowe czyli jeśli jest we władzach Koła to sprawę rozpatruje wyższa instancja. W tym przypadku Okręgowy Sąd Koleżeński.

#133 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 03 luty 2016 - 12:28

ja muszę na samą górę, bo chodzi o Zarząd Okręgu więc muszę do GSK, czy wniosek ma wymogi formalne? pisemny, mejlowy etc



#134 OFFLINE   talon

talon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 03 luty 2016 - 12:44

Co to jest ZGPZW?Do czego jest potrzebny członkom PZW,czy musi być?



#135 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 03 luty 2016 - 12:45

Poczta elektroniczna jest tak samo traktowana jak klasyczna.

Wniosek musi spełniać pewne przesłanki. Znajdziesz je w Statucie PZW.

Konkretnie § 14 i 16

#136 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 03 luty 2016 - 12:53

w statucie w art 14 i 16 nie ma żadnych przesłanek co do formy wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego



#137 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 03 luty 2016 - 13:08

Chodzi mi o przesłanki wymienione w §14

We wniosku musisz podać :

1.kogo on dotyczy
2.punkt który mógł być złamany

Jeżeli chodzi o " wszczęcie postępowania " to zadanie Rzecznika.

Samą "formą wniosku" się nie przejmuj.

Istotne jest to, czego dopuścił się powód.

#138 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 03 luty 2016 - 13:25

(..)

Istotne jest to, czego dopuścił się powód.

chyba pozwany a jak właśnie znalazłem w nomenklaturze PZW na tym etapie to obwiniony :D

http://www.pzw.org.p...w_pzw_20141.pdf



#139 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 03 luty 2016 - 14:49

W terminologii prawniczej jest pojęcie: powód, pozwany, obwiniony , itp.

Jest też język prawny oraz prawniczy niby to samo a jednak są istotne różnice.

Ale nie tego dotyczy Twoje pytanie.

#140 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 luty 2016 - 15:25

Dzięki @Guma za wyjaśnienia.

 

Wniosek powinien zawierać dane zgłaszającego (świadka), dane obwinionego, dane pokrzywdzonego, zarzuty merytoryczne wraz z uzasadnieniem prawnym. Wniosek kieruje się do Rzecznika Dyscyplinarnego odpowiedniej instancji.

 

Marcinie, wysyłam Ci regulamin w pigułce, zawiera najistotniejsze sprawy zebrane w kolejne kroki postępowania.