Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na narty - czyli zimowa odskocznia od ryb!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
576 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 19 luty 2020 - 10:13

Tego to nie wiem. Były na pewno z rocznika 19/20. Najważniejsze jest że miały dziury w dziobach i żółte zole

Nie będę się sprzeczał, ale nierealne jest żeby to była ta narta z zawodniczym wiązaniem i płytą curv booster(z poprzednich sezonów ze zwykłą płytą czy juniorską tak i w PL też w podobnych cenach byś dostał). Powiem też, że jeśli prawdą jest to co wcześniej napisałeś, że jesteś średnio zaawansowany(nawet solidnie jeżdżący) to zdecydowanie bardzo wysoko mierzysz z tą nartą  :) 
 

 

Zastanawiają mnie za to wysokie ceny Atomica G9. Chyba to zwycięstwo w World Ski Test Tak działa.

2200 to wysoka cena? Za tej klasy nartę? Zwróć też uwagę, że to gigantka nie slalomka  ;)


  • biturbo lubi to

#382 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 20 luty 2020 - 19:19

Kilka dni temu poszedlem pelen animuszu do lokalnego sklepu zeby kupic swoje pierwsze butki ale moja wizyta spalila na panewce. Okazalo sie, ze i owszem sklep posiada cala aparature i zaplecze ( nawet nie potrafie powiedziec co ja tam widzialem) i caly proces trwa ok 2 godzin ale najwyrazniej trzeba za to slono doplacic. No bo jak mozna wytlumaczyc ze taki sam but w int mozna kupic za ok £120 a w tym sklepie kosztuje £310? Mialem na buty ok £150 ale powiedziano mi ze w zaleznosci o ksztaltu mojej stopy buty jaki beda mi pasowaly kosztowc beda od £300 do £500. I tu czar prysl  :wacko:

 

Ps Dodam ze poszedlem do nastepnego sklepu i cala historia sie powtorzyla.



#383 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 20 luty 2020 - 20:21

150 £, to raczej nie wiele jak na buty narciarskie, ale już za 200-250 £ to powinieneś coś sensownego dostać.

Może taniej wyjdzie Tobie poprzymierzać w sklepie stacjonarnym, kupić w necie i dopiero tuningować w sklepie/serwisie

 

Ja w poniedziałek wybieram się do Intersportu.  Tak na sucho internetowo mam dwóch faworytów, Atomic Hawx Ultra 110X F110 i Head Nexo LYT 110X M 608084. Ale wszystko okaże się na miejscu.

Niestety w ofercie intersportu nie widzę fischera.


Użytkownik Artech edytował ten post 20 luty 2020 - 21:07

  • Pawgas lubi to

#384 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4641 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 luty 2020 - 20:24

Najlepiej to kupić w sklepie i to w marcu albo kwietniu bo w dobrym sklepie takie usługi świadczą i po sezonie taka usługa jest w cenie buta. Nie znam cen w Anglii, ale w Polsce dobre buty to około 1000 zł. nawet z plusem. A świeżość po prostu bezcenna 😂

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 20 luty 2020 - 20:26


#385 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 20 luty 2020 - 21:12

Najlepiej to kupić w sklepie i to w marcu albo kwietniu bo w dobrym sklepie takie usługi świadczą i po sezonie taka usługa jest w cenie buta. Nie znam cen w Anglii, ale w Polsce dobre buty to około 1000 zł. nawet z plusem. A świeżość po prostu bezcenna

 

Myślę że 1000 zł to baza za dobre buty. Aby utrzymać świeżość butów polecam zakupić suszarkę z ozonowaniem. W tym roku kupiłem z firmy Media-Tech takie urządzenie i jest świetne. Pakujesz buty do suszenia na 2 godziny i dodatkowo ozonowanie celem zabicia bakterii. Super sprawa codziennie suche buty zakładać.


Użytkownik Pawgas edytował ten post 20 luty 2020 - 21:14

  • S.N. lubi to

#386 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 20 luty 2020 - 21:15

A tu w "moim" rozmiarze prawie darmo https://skiteam.pl/b...cuum-m-w13.html

Szkoda że w Szczecinie nie ma jak przymierzyć 


  • S.N. lubi to

#387 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 20 luty 2020 - 21:19

A tu w "moim" rozmiarze prawie darmo https://skiteam.pl/b...cuum-m-w13.html

Szkoda że w Szczecinie nie ma jak przymierzyć 

Za tę cenę warto się zastanowić nawet jeśliby trzeba było odesłać. Tylko gdzie je dać do formowania bo chyba w Szczecinie żaden sklep nie ma maszyny do Vacum.

 

Zastanów się nad butami z systemem walk/ride. Naprawdę daje odpocząć stopom. 


Użytkownik Pawgas edytował ten post 20 luty 2020 - 21:21

  • Artech lubi to

#388 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4641 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 luty 2020 - 22:05

O tej suszarce to myślałem i ja. Dzięki za podpowiedź co do konkretnego urządzenia. Co do ceny to jak już pisałem kupować w kwietniu czy nawet maju i da się w granicach 1000 zł. dobre buty kupić. Artur zawsze możesz kupić i przez neta o ile jest bezproblemowa możliwość zwrotu.

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 20 luty 2020 - 22:05


#389 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 21 luty 2020 - 09:47

Butów Fischera Vacuum jeśli pasują nie trzeba wygrzewać. Sklepy, które sprzedają takie buty mają usługę wliczoną w cenę o ile posiadają oczywiście maszynę. Jeżeli kupi się buty w sklepie, który nie posiada maszyny i chce się je dopasować  to w PL trzeba zapłacić od 250 do 400 złotych w zależności czy to PVB czy FullFit. Ja osobiście bardzo polecam takie wygrzewanie i maszynę dwustrefową, bo to zdecydowanie podnosi komfort i wygodę. Przy butach Vacuum trzeba pamiętać, żeby trzymać buty z dala od źródeł ciepła, bo się odkształcą lub powrócą do pierwotnej formy jeśli były wygrzewane, dlatego jak używa się suszarki to botki wewnętrzne trzeba wyjąć ze skorupy. 

 

 

Zastanów się nad butami z systemem walk/ride. Naprawdę daje odpocząć stopom. 

Obecnie nazywa się to Grip Walk i jest to standardem u wszystkich producentów i wszyscy producenci zmierzają do tego, żeby tylko takie podeszwy stosować(oprócz butów zawodniczych).


  • S.N. lubi to

#390 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 21 luty 2020 - 11:47

Obecnie nazywa się to Grip Walk i jest to standardem u wszystkich producentów i wszyscy producenci zmierzają do tego, żeby tylko takie podeszwy stosować(oprócz butów zawodniczych).


Nie chodzi mi o podeszwy ale system blokowania i odblokowania cholewki buta. Wszystkie buty Skitour to mają i chyba większość freeride.
  • radek_u lubi to

#391 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 21 luty 2020 - 16:58

Nie chodzi mi o podeszwy ale system blokowania i odblokowania cholewki buta. Wszystkie buty Skitour to mają i chyba większość freeride.

Walk To Ride to podeszwy które tak jak Grip Walk ułatwiają chodzenie, a Ci chodziło o Ski Walk, który też ułatwia chodzenie po przez odblokowanie mechanizmu zginania cholewki :)
Szczerze to mam to w Ranrerach Fischera tyle, że przy górnej klamrze i ani razu nie użyłem, bo nigdy o tym nie pamiętam  :D



#392 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 22 luty 2020 - 10:37

Każde udogodnienie w butach to plus, ale nie jest to priorytet.
Kiedyś miałem ten system do chodzenia w butach z wypożyczalni ale podobnie jak Radek, po prostu o tym zapominałem.
Najważniejsze jest dopasowanie buta.

#393 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 24 luty 2020 - 13:50

Miały być Atomici akbo Heady... a do domu wróciłem z Salomonami 😎
Załączony plik  IMG_20200224_134709.jpg   57,74 KB   3 Ilość pobrań
  • Pawgas i biturbo lubią to

#394 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 24 luty 2020 - 16:03

Miały być Atomici akbo Heady... a do domu wróciłem z Salomonami
attachicon.gif IMG_20200224_134709.jpg

będziesz zadowolony salomony mają opinię najwygodniejszych butów


  • Artech lubi to

#395 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 24 luty 2020 - 16:16

No i elegancko - nieważne jaka marka, ważne żeby dobrze leżały. Jeszcze takie ładne - nie poobijane. Cholewki wydają się dość wąskie więc pewnie bym nie wcisnął takich na moje kolarskie łydki  :D

 

W Intersport byłeś? Jak wrażenia z jakości obsługi?


Użytkownik Pawgas edytował ten post 24 luty 2020 - 16:21


#396 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 24 luty 2020 - 17:13

Tak, byłem w Intersporcie. Obsługa na tyle dobra, że wyszedłem z butami, ale do bardzo dobrej trochę brakuje, bo sumie na butach zna się jeden sprzedawca i musi skakać od jednego do drugiego klienta. Jakiegoś specjalnego skanera stóp też nie mają, tylko zwykłą matę do mierzenia.

Mierzyłem wspomniane wyżej atomici i były ok ale mnie nie przekonały, później do przymiarki dostałem rossignol hero 110. Zajebiste buty ale nie dla mnie, po 3 minutach nogi już bolały. Na koniec dostałem salomony 100 i były twardsze a przede wszystkim wygodniejsze i lepiej dopasowane od atomiców 110 



#397 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 24 luty 2020 - 17:55

Na przyszły sezon wypożycze sobie chyba jakieś buty z flexem 100-110 i zobaczę jak będzie się jeździło. Od chyba 2010 roku jeżdżę w Lange Concept 8 z flexem 75-85. Ciekawi mnie jaka będzie różnica.

#398 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4641 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 luty 2020 - 18:07

Na przyszły sezon wypożycze sobie chyba jakieś buty z flexem 100-110 i zobaczę jak będzie się jeździło. Od chyba 2010 roku jeżdżę w Lange Concept 8 z flexem 75-85. Ciekawi mnie jaka będzie różnica.

 

Przede wszystkim zależy to od konkretnych butów bo co innego flex 110 w np. rossignol hero, a czym innym jest w modelu hawx od Atomica, jeszcze inaczej go odczujesz w butach szerszych także jak chcesz iść tą drogą to wypożycz kilka różnych modeli ... A najlepiej to pojeździj po sklepach. Akurat w stolicy i okolicy można coś wybrać ;)


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 24 luty 2020 - 18:09


#399 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 24 luty 2020 - 18:28

Wątpię abyś w jakiejś wypożyczalni dostał buty z fleksem powyżej 90...

#400 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 24 luty 2020 - 18:58

Na przyszły sezon wypożycze sobie chyba jakieś buty z flexem 100-110 i zobaczę jak będzie się jeździło. Od chyba 2010 roku jeżdżę w Lange Concept 8 z flexem 75-85. Ciekawi mnie jaka będzie różnica.

 

Różnica będzie taka że przy zmuldzonej trasie piszczele dostaną mocniej  :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych