Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na narty - czyli zimowa odskocznia od ryb!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
576 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 20 listopad 2017 - 20:32

Wierchomla jak najbardziej.
Trasy dla wszystkich. Od amatorów na alpejczykach skończywszy.

#142 OFFLINE   Tb01

Tb01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 20 listopad 2017 - 20:45

Artech jak będziesz potrzebował jakieś info o Białce to pisz.

#143 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 20 listopad 2017 - 20:59

W Polsce tylko byłem. W Szczyrku, Białce, Zakopanem, Krynicy, i w Wierchomli. I to właśnie Wierchomla najmilej jest przezemnie wspominana. Mało tego, będąc w Krynicy też jeździłem 2 dni na Muszynę żeby na tamtych stokach pośmigać. Mimo tego że Wierchomla wtedy była delikatnie mówiąc "dziurą" to ma jakiś taki wyjątkowy urok. Nie wiem jak teraz ale pamiętam jak stoki były do 22 czynne i właśnie te wieczory były najlepsze. Deskę się odpinało i czekało na szczycie aż przejedzie ratrak żeby mieć świeży "sztruks" tylko dla siebie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#144 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 21 listopad 2017 - 16:24

Dzięki Panowie za sugestie. Znaleźliśmy fajną i niedrogą kwaterę w Bukowinie (czekam jeszcze na potwierdzenie) i to na 90 % tam się skierujemy. Wierchomla może następnym razem.


Użytkownik Artech edytował ten post 21 listopad 2017 - 16:25


#145 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 23 listopad 2017 - 21:01

No i niestety pani od kwatery coś ściemniać zaczyna i się okazuje, że ma zajęte.  W sumie mam drugą w pobliżu zaklepaną, ale się dowiedziałem, że razem z nami ferie ma również mazowieckie, z którego to ludziska ciągną w okolice Zakopanego  :(  

Coś ktoś może powiedzieć o warunkach w okolicach Szczyrku i okolic? Bo chyba w śląskim najmniejszy tłok będzie w tym czasie...



#146 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 listopad 2017 - 22:26

Panowie, jakieś opinie nt. Czarnej góry ? Tej w kotlinie kłodzkiej.

#147 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 24 listopad 2017 - 07:18

Panowie, jakieś opinie nt. Czarnej góry ? Tej w kotlinie kłodzkiej.

Bardzo piękny resort lecz czasem trasy bardzo oblodzone I od godziny 11bywa tam bardzo tłocznie
  • rower26 lubi to

#148 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 24 listopad 2017 - 07:21

No i niestety pani od kwatery coś ściemniać zaczyna i się okazuje, że ma zajęte. W sumie mam drugą w pobliżu zaklepaną, ale się dowiedziałem, że razem z nami ferie ma również mazowieckie, z którego to ludziska ciągną w okolice Zakopanego :(
Coś ktoś może powiedzieć o warunkach w okolicach Szczyrku i okolic? Bo chyba w śląskim najmniejszy tłok będzie w tym czasie...


No to kolego, zaszalałeś w szczyrku zawsze są kolejki I dużo ludzi tym bardziej w tym roku gdzie ludzie będą chcieli wyprubować nowe krzesełka ale ogulnie polecam, z mojej strony powiem warto odwiedzic wisłę Tanio nartomiast jest w korbielowie ceny śmieszne a trasy I długość bardzo fajne uwielbiam tam jezdzic bardzo polecam

#149 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 24 listopad 2017 - 08:21

Damian, nie znam się zupełnie na tym gdzie i jaki tłok jest na stokach. Gdybam na oodstawie grafiku ferii. Niestety zachodniopomorskie ma razem z dolnośląskim, opolskim i mazowieckim... i całe polskie góry obstawione 😉 do tej pory stacjonowaliśmy w Szklarskiej a na stok jeździliśmy do Czech. W tym roku chcieliśmy coś zmienić, dlatego wybraliśmy okolicę Białki ale nie miałem świadomości, że Warszawa ma ferie razem z nami. Z grafiku wychodzi, że śląskie nie ma w tym czasie ferii to pomyślałem, że może tam.

#150 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 listopad 2017 - 09:40

Damian, nie znam się zupełnie na tym gdzie i jaki tłok jest na stokach. Gdybam na oodstawie grafiku ferii. Niestety zachodniopomorskie ma razem z dolnośląskim, opolskim i mazowieckim... i całe polskie góry obstawione do tej pory stacjonowaliśmy w Szklarskiej a na stok jeździliśmy do Czech. W tym roku chcieliśmy coś zmienić, dlatego wybraliśmy okolicę Białki ale nie miałem świadomości, że Warszawa ma ferie razem z nami. Z grafiku wychodzi, że śląskie nie ma w tym czasie ferii to pomyślałem, że może tam.

UUU....Białka Tatrzańska podczas mazowieckich ferii. Twardy zawodnik z Ciebie. 


  • Artech lubi to

#151 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 24 listopad 2017 - 10:48

Damian, nie znam się zupełnie na tym gdzie i jaki tłok jest na stokach. Gdybam na oodstawie grafiku ferii. Niestety zachodniopomorskie ma razem z dolnośląskim, opolskim i mazowieckim... i całe polskie góry obstawione 😉 do tej pory stacjonowaliśmy w Szklarskiej a na stok jeździliśmy do Czech. W tym roku chcieliśmy coś zmienić, dlatego wybraliśmy okolicę Białki ale nie miałem świadomości, że Warszawa ma ferie razem z nami. Z grafiku wychodzi, że śląskie nie ma w tym czasie ferii to pomyślałem, że może tam.

Jedz do Korbielowa a jeśli szczyrk to tylko czyrna solisko plus osrodek sport polaczone są na jednym karnecie jeśli nie tu to Wal na wisłę jest mnóstwo fajnych stokow oraz w dobrej cenie pensjonaty
  • Artech lubi to

#152 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 24 listopad 2017 - 11:22

Białka jest fatalna jeśli chodzi o liczbę ludzi i czas oczekiwania do wyciągów. Przybyło tras ale też ludzi. Trochę lepiej jest w Jurgowie, choć też gęsto. Małe Ciche jest luźniejsze, ale nigdy tam nie jeździłem. Znajomi chwalą. Zawsze jeżdżę tuż po Nowym Roku i wtedy jest mnóstwo ukraińców i innych ruskich. Najlepiej się jeździ od 9 do 11 i później po 17.
Już się szykuje na styczeń po woli ........ Oby śniegu było dużo 😊

#153 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 24 listopad 2017 - 12:14

JA bym jednka obstawiał te Krynice i Wierchomlę. Zazwyczaj jeżdżę  sobota -niedziela. I na tych stokach o których pisałem wcześniej nigdy nie zdarzyło mi się stać dłużej w kolejce jak 3 -4 minuty.

Może miałem szczęście - a może taki urok tych stoków.

A na tylu trasach i wyciągach ( na Jaworzynie chyba 5 dostępnych z jednego parkingu, na Wierchomli chyba z 10 z jednego parkingu) jakoś sie to szybko rozjeżdża i ani tłoku na wyciągu ani tłoku na stoku.


  • Artech lubi to

#154 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 listopad 2017 - 12:15

Bardzo piękny resort lecz czasem trasy bardzo oblodzone I od godziny 11bywa tam bardzo tłocznie

A jeszcze zapytam. Stacjonował będę właściwie bliżej stacji narciarskiej Kamienica (2km) niż Czarna góra (8km) czy na tej Kamienicy jest w miarę luźno? Niestety pakuję się z Mazowieckiego w okresie ferii Dolnośląskich od 13.01.



#155 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 24 listopad 2017 - 18:57

Poszukam czegoś w okolicach Wierchomli chyba...

Znalazłem jeszcze takie coś jak Istebna. Zagroń i Złoty Groń. Macie jakieś doświadczenia z tymi Kompleksami?



#156 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 24 listopad 2017 - 19:25

Poszukam czegoś w okolicach Wierchomli chyba...
Znalazłem jeszcze takie coś jak Istebna. Zagroń i Złoty Groń. Macie jakieś doświadczenia z tymi Kompleksami?


A czemu nie Sudety? Jeździłeś w Pasiekach, jedź do Spindla albo Janskich.

#157 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 24 listopad 2017 - 19:38

A czemu nie Sudety? Jeździłeś w Pasiekach, jedź do Spindla albo Janskich.

Nigdzie, poza okolicami Szklarskiej nie byłem. Wierchomla odpada, bo niejeżdżąca żona marudzi że nie będzie miała co robić  :angry:



#158 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 24 listopad 2017 - 19:59

A jeszcze zapytam. Stacjonował będę właściwie bliżej stacji narciarskiej Kamienica (2km) niż Czarna góra (8km) czy na tej Kamienicy jest w miarę luźno? Niestety pakuję się z Mazowieckiego w okresie ferii Dolnośląskich od 13.01.


W tym okresie zawsze tam jest ciasno polecam też zieleniec jest super I da się pojezdzić

#159 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 24 listopad 2017 - 20:03

Poszukam czegoś w okolicach Wierchomli chyba...
Znalazłem jeszcze takie coś jak Istebna. Zagroń i Złoty Groń. Macie jakieś doświadczenia z tymi Kompleksami?

Obydwa kompleksy fajne lecz mało tras dla poczatkujacych może starczy ale pojezdzić się da lepiej podjechac do wisly kawalek dalej a stokow masz do wyboru pełno ja od siebie polecam soszów.
  • Artech lubi to

#160 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:42

Panowie jak tam przygotowania?  :)  Ja właśnie zakupiłem dzisiaj skipassy ... promocja była  :D  :P