Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PIERWSZY ODCINEK NO KILL WE WROCŁAWIU - AKCJA STREET FISHING POLAND

no kill street fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#61 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2791 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 05 styczeń 2016 - 10:31

Szacun. Kłaniam się nisko.


  • Zed Zgred lubi to

#62 Guest_SławomirW_*

Guest_SławomirW_*
  • Guests

Napisano 05 styczeń 2016 - 22:06

.... a w rejestrze słowa nie ma o tym "no killu"... :)



#63 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 05 styczeń 2016 - 22:54

.... a w rejestrze słowa nie ma o tym "no killu"... :)

W niczym to nie przeszkadza. Będą tablice informacyjne na łowisku, nie będzie opcji się wyłgać że się nie wiedziało :) Tak poza tym było bardzo mało czasu, zebranie zarządu odbyło się w drugiej połowie grudnia, wykazy już były w druku.


Użytkownik ZedSet edytował ten post 05 styczeń 2016 - 23:11


#64 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 06 styczeń 2016 - 12:50

Rafał, może warto rozważyć wydrukowanie małych karteczek z informacją o uchwale dodawanej do zezwolenia? Okręg Cz-wa ma w zwyczaju takie coś dawać w przypadku podjęcia jakieś uchwały "rzutem na taśmę" i/lub  informacji o porozumieniach zawartych pod koniec negocjacji ;)

Tym bardziej że wielu wędkarzy opłat jeszcze nie dokonało, więc chwila jest.



#65 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 06 styczeń 2016 - 14:18

@Zed, tych tablic to tak więcej od razu naprodukujcie, bo na bank będą ginąć. :D Z drugiej strony ciekawy będzie ten kanał jak można będzie siatę ryb na federa nawalić, pokisić i "uwolnić" ! :D No i te zadziory u gliździarzy. :D


  • mariusz79 lubi to

#66 ONLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 06 styczeń 2016 - 23:22

Rafał, może warto rozważyć wydrukowanie małych karteczek z informacją o uchwale dodawanej do zezwolenia? Okręg Cz-wa ma w zwyczaju takie coś dawać w przypadku podjęcia jakieś uchwały "rzutem na taśmę" i/lub  informacji o porozumieniach zawartych pod koniec negocjacji ;)

Tym bardziej że wielu wędkarzy opłat jeszcze nie dokonało, więc chwila jest.

Wielu wędkarzy już wykupiło pozwolenia, karteczki nie załatwią sprawy, poza tym tak łatwo je zgubić ;)

 

@Zed, tych tablic to tak więcej od razu naprodukujcie, bo na bank będą ginąć. :D Z drugiej strony ciekawy będzie ten kanał jak można będzie siatę ryb na federa nawalić, pokisić i "uwolnić" ! :D No i te zadziory u gliździarzy. :D

Tablic oczywiście będzie więcej, nadprodukcja wliczona w koszta. Jak chodzi o trzymanie ryb w siatkach to i owszem będzie taka możliwość tylko podczas zawodów (spławik/feder) rozgrywanych na odcinku. Czas przetrzymywania ryb mam nadzieję będzie skrócony do minimum. Z tego co się orientuję max 4h.



#67 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 08 styczeń 2016 - 10:22

Był juz ktoś ze spinen? Orietujecie sie czy jest zamarznięte powyzej mostu Chrobrego? Koło Jagielońskich zamarzniete.



#68 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 14 styczeń 2016 - 15:34

Czekamy na info z okręgu, niedługo montaż tablic informacyjnych wzdłuż kanału powodziowego :)



#69 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 14 styczeń 2016 - 16:35

Fajnie sie stalo I to pod moja chalupá

Użytkownik mirko filipovic edytował ten post 14 styczeń 2016 - 16:36

  • Zed Zgred lubi to

#70 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 14 styczeń 2016 - 17:21

Mam doskonaly widok na kanal z okna , oko saurona bedzie czuwać


  • Slavobeer, marienty i Zed Zgred lubią to

#71 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 14 styczeń 2016 - 18:04

Mam doskonaly widok na kanal z okna , oko saurona bedzie czuwać

Ja mam kawałek na łowisko ale jak zobaczysz kogoś majtającego muchówką to mogę być ja :D


  • WHITE14 lubi to

#72 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 18:55

Ja mam kawałek na łowisko ale jak zobaczysz kogoś majtającego muchówką to mogę być ja :D

Albo ja;)

 

Pytanie odnośnie powodziówki. Łowimy całą dobę? Nie ma ograniczeń, jak na górskiej?


  • Zed Zgred lubi to

#73 OFFLINE   pankowaty

pankowaty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Michał

Napisano 14 styczeń 2016 - 19:53

Jaceen, nie ma ograniczenia w nocy. Regulamin znajdziesz tu: http://www.pzw.org.p...zowy_powodziowy

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

#74 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 14 styczeń 2016 - 20:00

Ograniczeń czasowych brak. Będą nocne klenie :rolleyes:


  • Kamil Z. lubi to

#75 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 20:35

Dziękuję Wam za info.

 

 Będą nocne klenie :rolleyes:

 

Oby to były prorocze słowa;)

 

PS

Nie wiem, czy było, ale zaglądnijcie (  okręg wrocławski ) na 16 stronę Rejestru Amatorskiego Połowu Ryb i dokładnie przeczytajcie.

Wędkarz ma obowiązek...  z zachowaniem zasady "złów i wypuść" ...

 

I jeszcze strona 6 pkt 4 dotyczący limitów tygodniowych i górnych wymiarów na Mietkowie.

pzdr.

 


Użytkownik jaceen edytował ten post 14 styczeń 2016 - 20:58


#76 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:52

Limity na Mietkowie i górne wymiary to kolejna zmiana na +.  Jak będzie w kolejnych latach, czy uda się jeszcze dokonać jakichś zmian? Zobaczymy, na pewno będzie trudniej ale napierać trzeba :)


  • hlehle lubi to

#77 OFFLINE   Festusus

Festusus

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 styczeń 2016 - 16:16

Bardzo się cieszę z tego łowiska. Nareszcie! :) Proszę mi wyjaśnić co to jest podbierak bezwęzłowy? Taki zwykły z czarnej siatki z allegro za 35/40 zł tez się nada?



#78 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 27 styczeń 2016 - 19:38

Bardzo się cieszę z tego łowiska. Nareszcie! :) Proszę mi wyjaśnić co to jest podbierak bezwęzłowy? Taki zwykły z czarnej siatki z allegro za 35/40 zł tez się nada?

Podbierak bezwęzłowy to taki, który nie posiada węzełków w kącikach oczek. Dzięki temu powierzchnia/płaszczyzna siatki jest bardziej jednolita i nie zbiera tak dużo śluzu z ryby.
Ja także cieszę się z tego łowiska :)



#79 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2016 - 20:22

To co wczoraj wydawało się niemożliwe, dzisiaj stało się rzeczywistością. Co dokładnie? Po tytule naszej wiadomości pewnie domyślacie się o co chodzi. Miło nam poinformować, że jesteśmy autorami kolejnej pozytywnej zmiany w Polsce. Tym razem, na Odrze we Wrocławiu, ustanowiliśmy odcinek „No kill”. Kawał rzeki, w której chcemy wyznaczać standardy nowoczesnego wędkarza - dbamy o środowisko, wszystkie złowione ryby wracają do wody. O tym wszystkim poniżej przeczytacie w relacji Rafała (@ZedSet), który jest autorem i realizatorem pomysłu.*********************

Idea powstała dużo wcześniej jednak dopiero dziś mogę napisać o sukcesie podjętych działań. Otóż 4 grudnia 2015 r. złożyłem oficjalny wniosek z ramienia Street Fishing Poland® o utworzenie wody „no kill" na jednym z kanałów Odry. Tak jak wielokrotnie było podkreślane jednym z fundamentów SFP oprócz organizacji zawodów wędkarskich jest też pozytywne wpływanie na ekosystem. Stąd też podejmowane działania - pierwsze wrocławskie zarybienie, kolejne w kolejności to utworzenie odcinka specjalnego. Wniosek został przedłożony na spotkaniu Komisji Zagospodarowania Wód przy Okręgu PZW Wrocław. Za wnioskiem wstawił się Kapitanat Sportowy. Zdaje się że wielu osobom zależało na powstaniu tego łowiska ale nie było chętnych, bądź chęci, by temat dostatecznie zgłębić a finalnie dopiąć i przekazać wrocławskim wędkarzom takie łowisko.Komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek, który zatwierdził Zarząd Okręgu Wrocław. Tak więc już teraz mogę napisać, że na odcinku wód środkowej Odry we Wrocławiu, z początkiem 2016 r. powstanie odcinek "No Kill”! Statusem zostanie objęty kanał powodziowy, od Mostu Bartoszowickiego do jego ujścia. Długość kanału mierząc od jazu wynosi 5,5km. Może nie jest to łowisko ogromnych rozmiarów ale od czegoś trzeba zacząć.a32f067ff3a2.pngA teraz krótko o historii powstania wody „No kill” we Wrocławiu.Ziarno zamętu zaczęło kiełkować w mojej głowie w zeszłym roku. Uskuteczniając street fishing we Wrocławiu miałem okazję obserwować "różne" sytuacje, które na pewno nie przystają do wizerunku nowoczesnego i etycznego wędkarza. Temu wszystkiemu towarzyszyło uczucie niemocy. Jednak by używać słowa "niemoc" wpierw trzeba podjąć jakieś działania a ja jak dotąd byłem tylko biernym obserwatorem.Wspomniana bierność pękła wraz z organizacją pierwszego spotkania SFP we Wrocławiu, które odbyło się na początku września. Później otrzymałem propozycję zorganizowania listopadowej imprezy. Pomyślałem - "dlaczego nie?”. Wśród wielu atrakcji postanowiliśmy zarybić Odrę. Podjęliśmy więc rozmowy z okręgiem PZW we Wrocławiu. I tu, niemal klasycznym odruchem Pawłowa, przed moimi oczyma pojawił się obraz, powszechny wśród wielu wędkarzy, instytucji niedostępnej, odrzucającej wnioski wędkarzy itd. Było, jak to się później okazało, częściowo mylne wyobrażenie.Do rozmów usiadłem z Krzysztofem Wawerem, który jest członkiem Komisji Zagospodarowania Wód. Przed zawodami miałem okazję poznać Tomka Wieczorka i to jemu pierwszemu przedłożyłem ideę utworzenia „no kill we Wrocławiu. Skonsultowaliśmy to z Krzyśkiem, który w całości poparł ten pomysł. Machina ruszyła. Działania były przeprowadzane w sposób konkretny, rzeczowy. Mieliśmy jednak wspólny cel. Pozostało napisać wniosek i cierpliwie czekać na jego rozpatrzenie.Dzień obradowania komisji był długi. Oczekiwanie na wynik głosowania...dłużyło się w nieskończoność. To chyba najmniej przyjemna część całego projektu. W końcu odbieram telefon i … całe napięcie zaczęło schodzić. Wiecie już dlaczego? Dotarło do mnie, że mamy pierwszy odcinek „no kill” we Wrocławiu i pierwszy takiego typu projekt zrealizowany pod banderą Street Fishing Poland.W tym miejscu dziękuję w imieniu swoim oraz wrocławskich wędkarzy Krzyśkowi i Tomkowi za wsparcie i pomoc przy realizacji tego pomysłu. Dziękuję Panowie!Jestem przekonany, że nasze specjalne łowisko będzie dostarczało wędkarzom wielu niezapomnianych emocji a zdjęcia z okazami będą gęsto zamieszczane w tym właśnie wątku. Mam też świadomość, że będzie dochodziło do incydentów ale reagujcie, dzwońcie gdzie trzeba, nie bądźcie bierni. To dobro wspólne, opiekunem łowiska jest każdy z nas wędkarzy, miłośników street fishingu w Polsce.Państwowa Straż Rybacka: - Komenda Wojewódzka Wrocław : 71 340 69 24- posterunek Wrocław: 507 135 850 507 135 851- Policja: 997- Straż Miejska: 986

streetfishingpolska.jpg



Gratuluję Kolego.
Kibicuję Wam i mocno trzymam kciuki za rozwój OS -u.
  • Zed Zgred lubi to

#80 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 27 styczeń 2016 - 22:06

fajnie by było zrobić taki odcinek od Opatowić do do Rynku..... :D


Użytkownik biker1 edytował ten post 27 styczeń 2016 - 22:15

  • Zed Zgred lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: no kill, street fishing