Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Ninja A 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
478 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 21 kwiecień 2016 - 20:03

Zauberem też kręciłem. W dwóch sklepach, z obu dystrybucji, w rozmiarach 2000 i 3000. Tragedia, zwłaszcza ze znam też stare zaubery kolegów - i te tyrane od 5 lat na sandaczach chodzą lepiej niż nowe. Porownywalem też ninje do ryobi verum i applause cr. Niestety, ryobi już nie to co kiedyś. Znowu - arctica sprzed kilku lat z dużym wislanym przebiegiem chodzi lepiej niż te nowości.
  • Voiteh lubi to

#82 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 21:43

Ninja ma dwie szpule alu. Wykonanie poprawne, praca wyjątkowo płynna. Koszt obecnie około 175 zł. Zauber + druga szpula, to jakieś 220-230 zł + 45 zł szpula. Mamy więc stówkę drożej, a nie "30 zł". W cenie 160 zł można kupić Spro Passion, z drugą szpulą wyjdzie 200 zł. Ciut taniej jest Ecusima - z drugą szpulą można dorwać za 160 zł. Czyli rozważamy Ecusima vs Passion vs Ninja. W tym zestawieniu Daiwa się broni. Mam od roku passiona, z którego jestem bardzo zadowolony. Teraz kupiłem Ninję i na razie sprawuje się super. Przyjemna praca do UL. Ważne - wagowo modele 1000 passiona czy ecusimy są wyraźnie cięższe niż Ninja. Jeśli revros jest podobnie udany, to przy wadze o 15g lżejszej stanowi chyba nr 1 w kategorii UL.



#83 OFFLINE   Cormoran76

Cormoran76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjaświetokrzyskie

Napisano 21 kwiecień 2016 - 22:21

Ja to mam chyba farta , łowię od stycznia non stop Legalisem 2000 , krzaki , woda , ciorany jak szmata nawet nie zaskrzypiał ,woblery do 7 cm , ostry nurt ,błystki do 3 ,czekam kiedy padnie ,ale z tego co widze da radę .

Odnosnie kręcenia na sucho w sklepie ,luzy itd , w sklepie to sobie można cenę sprawdzic a nie kołowrotek hahhahah

rzzeka ,obrotówka w nurcie ,pokaże co wart każdy z modeli wszystkich firm ,i nie ma porównania ,łowienie na paprochy zauberem , pennem itd przez pięc sezonów , wystarczy jeden pożadny sezon nad rzeką z dużą ,stawiającą opór przynetą .

W 2006 kupiłem shimano exage 1000 ,wytrzymał spinningowanie tyle lat , teraz jeszcze na spławikówce pracuje ,,,pozyjemy zobaczymy , jak się rozsypie dam znać , opisze stopniowo co sie bedzie działo .


  • Slavobeer, Marcyś i eRKa lubią to

#84 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 22 kwiecień 2016 - 05:51

Oczywiście że sklepowe kręcenie nie powie nic o trwałości, ale daje pojęcie o spasowaniu i wykonaniu, a duża rzeka potrafi zweryfikować nawet bardzo mocne teoretycznie młynki morskie, sam tego doswiadczyłem. Ale na temat Ninji już wspominano że nawet większym rozmiarom raczej nie po drodze z ciezszymi łowami. Zresztą moim zdaniem młynek z grafitu/plastiku z założenia nie jest właściwy do orki po Wiśle czy Odrze. Przykład - powszechne używanie Shimano Super GTM na bolki, a potem płacz że wcale nie najtańszy młynek po sezonie wysiadł - a ten kołowrotek w ogóle nie jest dedykowany do spina.
Exage z dawniejszych wypustów w ogóle był piekielnie trwały, ojciec ma 10-letnie 1000 i 2500, już się kończą ale zniosły naprawdę dużo, w dodatku niesmarowane.

#85 OFFLINE   Czebur70

Czebur70

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Jętczak

Napisano 22 kwiecień 2016 - 06:59

Zrażony jestem tym segmentem młynków Daiwy, niby praca maślana, miód malina przez chwilę a jak się sypnie to wszystko od razu. Laguna, Crossfire i Megaforce z wyszczególnieniem Crossfire, który padł na pysk po krótkim użytkowaniu. Wolę nasz niski segment krajowy Jaxon, Robinson, Dragon, nie ma masła ale zniosą więcej od tych pseudo japończyków. 


  • eRKa lubi to

#86 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 22 kwiecień 2016 - 19:07

Dragon taki lepszy to po prostu Ryobi i cenowo już często blisko Schimano, a Jaxon ZX Machine to kopia Daiwy..

#87 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 22 kwiecień 2016 - 19:21

Wziąłem 2500a dziś.

Dragon....
Tłuczone razem z ryobi

Użytkownik ezehiel edytował ten post 22 kwiecień 2016 - 19:25


#88 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 22 kwiecień 2016 - 21:44

Czy ninja pod duzym obciazeniem nie ma zadnych bic? Dzis suche testy w sklepie -certate szum,szczegol bo kolowrotem prawie półtora tysia..,legalist (chyba)100 zl drozsza od ninji tez fajnie kreci ale ninja chyba ładniej :) arctike i zaubera mam,td dragona i slama dobralem do testu i kurna za te dwie stowki ninja naprawde fajne wrazenia :)

#89 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 22 kwiecień 2016 - 22:13

Panowie, takie pytanie.

 

Bolenie na woblery 7-20 gram, gumy sandaczowe 3/4 cale z główkami 7-20 gram - który rozmiar Ninja wybrać?

 

Wybrać Ninja A 2500A czy Ninja A 3012A?

 

Ma współpracować z Avidem 86MF2 i Avidem 63MXF.

 

z góry dzięki za podpowiedzi.



#90 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 22 kwiecień 2016 - 23:34

Guma na główce 20g na grafitowym, lekkim młynku w rozmiarze 2500? Nie wróżę długiego użytkowania. Nawet gdzieś w testach było wspomniane że Ninja to raczej do lekkiego łowienia. Te większe rozmiary widzialbym raczej przy lekkiej gruntówce albo cieższym spławiku niż spinie. Sam gabaryt mocy młynkowi nie da, kwestia konstrukcji - to tak jakby zrobili slammera w rozmiarze 500, mialby raczej ograniczone zastosowanie.
  • Mik lubi to

#91 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 23 kwiecień 2016 - 01:32

Dzięki.

 

A do takich przynęt jw? To co teraz z półki do 350 pln? ;)  bo przyznam, że wypadłem z obiegu a ta Ninja wygląda zachęcająco. No ale to może do kleni :rolleyes:



#92 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 23 kwiecień 2016 - 07:01

W wątku "dobór kołowrotków" znajdziesz masę pomysłów, krytykę tychże, i opinie użytkowników. Osobiście do takiego cieżkiego spina mam Ultegrę 4000 SuperShip.
A Ninja na klenie - ja też w tym kierunku ją rozważam.
  • wojciiech lubi to

#93 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 25 kwiecień 2016 - 15:34

Dzisiaj miałem okazję podkręcić Ninją.Całkiem pozytywne wrażenie.

#94 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 05:17

Czy pod obciążeniem wychodzą stuki z przekładni? Np rozmiar 2000 + główka 8 gram+ kaitech i szybkie zwijanie są jakieś stuki zabkowanie czy coś? 



#95 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 27 kwiecień 2016 - 06:34

3000 oraz wobler Perch 12 i nie ma stuków.
  • salmon1977 lubi to

#96 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 28 kwiecień 2016 - 17:25

Mam swierza ninje, i nowke okume rtx. Okuma to zlom, ciezko chodzi po wyjeciu z pudelka, stuki z przekladni pod minimalnym obciazeniem.
Ninja duzo lepiej kreci, brak stukow. Choc pod obciazeniem moglby krecic lepiej jak za ta kase.
Ninja w rozmiarze 3000,okuma 3500. Wielkosc praktycznie ta sama

Użytkownik pablitto83 edytował ten post 28 kwiecień 2016 - 17:26

  • salmon1977 lubi to

#97 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 28 kwiecień 2016 - 20:52

Za jaką kase? 170 zł? :D
  • la-bazooka lubi to

#98 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 28 kwiecień 2016 - 21:32

Okuma stuka, bo ma nawój na jajowatej zębatce. Mam młynek full metal, morski, z tym samym rozwiązaniem, i też stuka, woblerek 6cm w nurcie wystarczy. A ryby można wciagać przez przelotki. Taki wkurzający patent. Mam też okume inspira, i ta też stuka. Od nowości.
W daiwie nie ma co stukać, bo to inna konstrukcja. Za to ma co szumieć.
Każde rozwiązanie techniczne ma jakieś wady i zalety.
  • pablitto83 lubi to

#99 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 29 kwiecień 2016 - 08:41

Moją Ninje 2500A używam pod lekką okoniówkę i cięższy boczny trok i na tą chwilę nie mam zastrzeżeń, Na konkretniejsze wnioski trzeba będzie trochę zaczekać. Praca bardzo fajna i płynna. Pod obciążeniem czy w deszczu też bez zastrzeżeń. Jedyne co na razie mogę powiedzieć to, że im dłużej jej używam, tym przyjemniej i lżej mi się nią kręci.


Użytkownik kleniu25 edytował ten post 29 kwiecień 2016 - 08:46


#100 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 29 kwiecień 2016 - 08:52

A jak we mgle?
  • bayrt lubi to