Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Ninja A 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
478 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 06 maj 2016 - 17:13

Przyszła dziś nówka sztuka na serwis, więc prawdopodobnie jutro, pojutrze fotorelacja będzie w temacie serwisowym.  ;)


  • salmon1977, polifem8 i Przemek SzN lubią to

#122 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 15 maj 2016 - 13:51

Koledzy, jako że szukam młynka na klenie i okonie a ta Daiwa kusi...

 

Czy Ninja 1500A to body w rozmiarze 2500 i płytka szpulka czy też 1500A jest mniejsze od 2500?

 

Czy mniejsze modele nie skręcają żyłki? Miewałem już ten problem w mniejszych kołowrotkach.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.



#123 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1842 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 15 maj 2016 - 17:13

Nie, 2500 ma inne body. Wspolne mają 1003, 1500 i 2000. Ale czy przekładnia w srodku nie jest taka sama w 1500 i 2500 to nie jestem pewien, roznica wielkości jest niewielka, wagi już znacząca.
  • wojciiech lubi to

#124 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 16 maj 2016 - 00:48

Ja swoja ninje w rozmiarze 3000 podpialem do wklejanki okoniowej, jako ze stary kolowrotek do zadan delikatnych za bardzo terkocze. Moglby byc nieco mniejszy, ale wagowo wywaza dobrze kija. Hamulec pieknie gral na pstragach i szczupakach. Zastanawiam sie, czy nie wziasc koljenej, wlasnie w rozmiarze 2000-2500

#125 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1842 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 16 maj 2016 - 05:32

Rzadko tak tani kołowrotek wywołuje na tym forum takie zainteresowanie. Szczególnie jeśli nie ma żadnych rewolucyjych rozwiązań albo nie jest sensacją typu "jaxon zrobił ekstra maszynę (machine zx)".
Albo Daiwie udał się młynek albo marketing ;)

#126 OFFLINE   Graghowski

Graghowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 16 maj 2016 - 05:40

Choć podchodzę do tego dość sceptycznie muszę przyznać że coś może być w tym pierwszym. Sam posiadam już modele 1003 i 2500. Jeden i drugi regularnie jest ze mną na rybach 2-3 razy w tygodniu, w deszczu i słońcu od początku roku jak się tylko pojawiły ( 2500 2 miesiace pozniej ). Mniejszy pracuje na okoniówce o masie przynęty nie większej niż 7g a drugi do 25g.  Póki co odpukać oba pracują tak jak w chwili zakupu, czyli przyjemna cicha i płynna praca. Nie jestem marzycielem i wiem, że kołowrotki za 200 zł nie będą służyć mi kolejną dekadę, ale przyznam jestem ciekawy jak długo ten stan się utrzyma, jeśli będzie to rok czy dwa to na prawdę Daiwa może stać się bezkonkurencyjna w segmencie kręciołów w okolicach 200 zł.



#127 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1842 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 16 maj 2016 - 06:48

Wspomniany jaxon zx za 200zł niektorym na tym forum służy prawie dekadę... Nb. to ponoć nieślubne dziecko Daiwy.
To chyba już nie jest tak proste jak kiedyś, że mozna było przeliczyć cenę na lata bezawaryjnego użytkowania. Full metal noncorrosion marine superkręcioły potrafią zdechnąć po roku, budżetowe plasticzaki chodzą 3 sezony, zaubery sprzed 5-8 lat są ekstra a nowe już w sklepie rzężą, rarenium łapie luzy po roku.
Do tego "perełki" jak wspomniany jaxon (na plus), spro passion chwalony przez wszyskich mimo że tani i plastikowy, chińskie noname z wormem za 150zl nie ustepujące jakością wykonania "markowym" młynkom za 500zl, a z drugiej strony mikado z wormshaftem tylko w reklamie bo w młynku go nie ma, penn battle będący porażką... Głowa mała.

#128 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 17 maj 2016 - 19:46

ZX rozpoczyna u mnie 6 sezon ciężkiego łowienia... Specjalnych oznak zużycia oprócz właściwych dla używania nie stwierdzono.

Płynna cicha praca, bez rzężenia, terkotania, szumienia, pierdzenia, zgrzytania. Cała historia, a siano śmieszne  :D

Może Ninja to jego następca?  ;)



#129 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 17 maj 2016 - 19:52

Gdybym tylko mogl pomacac jaxona u siebie, albo spro.. Pozostaje mi na miejscu Daiwa. Nie zebym narzekal, ale w sklepie mialem 2 egzemplarze w reku, i oba mialy duzy luz miedzy lozyskiem a rotorem. Serwis zalatwil sprawe w 5 min, ale nie bede tam jezdzil z kazdym kolowrotkiem. Coz, zawsze mozna zamowic kilka podkladek, koszt znikomy 😊

#130 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1842 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 17 maj 2016 - 23:03

@spinspektor, sam bym chętnie przytulił ZX ale tylko w rozmiarze 100 czyli widmo. Był, ale nikt nie ma, nie widział, chyba skończyło się na katalogu...
Ale Ninja jako nastepca? Nie widzę tego. ZX to klon KIX czyli z dwie-trzy klasy wyżej.

#131 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 18 maj 2016 - 09:37

Od 13:00 podgląd "bebechów":

 



#132 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 18 maj 2016 - 11:11

Czyli standardowo nic się w tej półce cenowej w Daiwie nie zmieniło...ewentualnie jakaś kosmetyka materiałowa.

#133 ONLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 18 maj 2016 - 19:36

Przyszła dziś nówka sztuka na serwis, więc prawdopodobnie jutro, pojutrze fotorelacja będzie w temacie serwisowym.  ;)

co z ta fotorelacja?



#134 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 19 maj 2016 - 05:21

Zajrzyj w mój temat serwisowy w dziale Naprawy, tam masz dalszy ciąg.

#135 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 21 maj 2016 - 08:27

@spinspektor, sam bym chętnie przytulił ZX ale tylko w rozmiarze 100 czyli widmo. Był, ale nikt nie ma, nie widział, chyba skończyło się na katalogu...
Ale Ninja jako nastepca? Nie widzę tego. ZX to klon KIX czyli z dwie-trzy klasy wyżej.

Jeżeli szukasz ZX w rozmiarze 100 to jest tutaj, pzdr.

http://tanie-wedkowa...8886&pro=528724

tyle że nie wysyłają, nie wiem dlaczego? Jedynie odbiór osobisty.



#136 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1842 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 21 maj 2016 - 08:37

Trochę mi nie po drodze do Kędzierzyna-Koźla, a sam fakt ze jest na stronie jeszcze nie znaczy ze faktycznie mają towar. W ostatnim czasie rozmawiałam z 4 sklepami ktorych strony były nieaktualizowane od lat...

#137 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 21 maj 2016 - 08:50

Ja dzisiaj zamówiłem tu

http://www.szczupak....hine-i3083.html

ale widzę że już nie mają, chyba kupiłem ostatnią.


Użytkownik neronhell edytował ten post 21 maj 2016 - 09:01


#138 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 maj 2016 - 13:24

Daiwa Ninja 2500 katowana wczoraj przeze mnie była wszystkim, co miałem w pudełku, od rana do wieczora. Od 7,5 cm gumek na główkach 8g, poprzez obrotówki nr 3 i 4, aż do woblera 21 cm, 26 g. Kręcenie na zakotwiczonej łodzi, w dryfie oraz podczas przepływania pomiędzy miejscówkami. Mocno oporowy wobler podczas ściągania go przy przepływaniu z miejsca na miejsce nie wywarł na tej Dawie większego wrażenia. Dała radę bez ziewania :) Zakochałem się w tym kołowrotku :)



#139 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 22 maj 2016 - 13:27

Czy masz rowniez luzu na korbie (luz miedzy przekladnia glowna a lozyskiem)? Moj egzemplaz, i inny macany w sklepie, mial ten problem. Poza tym mankamentem, latwym do zniwelowania, bardzo mi pasuje. Pieknie gral hmaulec na delikatnym sprzęcie. Moj w rozmiarze 3000

#140 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 maj 2016 - 14:52

Jest pewien malutki luz, korbka lekko się giba. Efekt maleje do pewnej granicy, jak się dobrze dokręci śrubę w osi korbki ale nie znika całkiem do zera. Dodatkowa dobrana podkładka pewnie to zniweluje, ale powiem szczerze, że jak dla mnie, to szkoda zachodu. W moim odczuciu to nie jest wada, która by dyskwalifikowała kołowrotek z użytkowania.