Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Ninja A 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
478 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 29 kwiecień 2016 - 08:55

W środę macałem, dzisiaj sobie kupię, będzie na pstrągi ;)



#102 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 29 kwiecień 2016 - 08:59

A jak we mgle?

Hehe... Wbrew pozorom to nie głupie o co pytasz, bo już młynek z wyższej półki odmawiał mi posłuszeństwa we mgle. Nie wiem jak większe rozmiary i cięższe łowienie, ale myślę, że do okoni, kleni czy lżejszego łowienia Ninja jest naprawdę ciekawą alternatywą na rynku w tym przedziale cenowym.



#103 OFFLINE   tuszon

tuszon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 18:34

Przeczytajcie opinię o Ninja (trzeba poszukać krótkiej recenzji, ale "po drodze" są fajne artykuły)

 

http://www.joomag.co...443689241?short


  • mr.8legs lubi to

#104 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 30 kwiecień 2016 - 13:43

Przy UL Ninja spisuje się znakomicie, natomiast przy przynętach o większych gabaratych i większym ciężarze zaczyna się coś dziać. Kupiłem kołowrotek właściwy, więc z ciekawości Daiwa do cięższego spina i nad wode. Z premedytacją podbijanie kołowrotkiem w celach testowych. Lunkier City Shaker 4.5" plus 8, 10 , 12, 15gr głowki. Jeszcze z 10 gr było ok ale od 12gr ze środka zaczął dochodzić odgłos stukania. Nie od razu, po kilku/kilkunastu rzutach. Przy kontunuowaniu nic więcej się nie działo oprócz tego stukania. Po powrocie do mniejszych gramatór owe stukanie ucichło. Zabrałem go więc jeszcze z UL na okonie i po 3 godz używania dalej cacy. Dodam, że to model 2500A i mimo swoich gabarytów i wagi powinien raczej obsłużyć większy zakres ciężaru przynęt. Fajny kołowrotek przy zastosowaniu do małych przynęt. Teraz będzie tzw. leżakiem. Za 5 lat sprzedam opisując, że rysy od przekladania z półki na półkę, a rant szpuli wytarty od przewijania linek :D

#105 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 30 kwiecień 2016 - 14:27

NO I NAMIESZALISCIE MIAL BYC slammer a teraz nie wiem ktory



#106 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 30 kwiecień 2016 - 19:01

@Hanibal, to z opisu wnioskuję że rozmiar 1500/2000 powinien bez jęków pracować przy pstrągówce, wobki 4-5cm, małe blaszki, gumki 2" z główkami 2-4g?

#107 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 30 kwiecień 2016 - 20:17

Rozmiary 1000, 1500 i 2000 są identyczne - waga ta sama, wielkość z tego, co porównywałem również. Posiadam model 2000, ale nie używałem go jeszcze do niczego mocniejszego niż główka 6g i 5cm gumka. Do tego zakresu pracuje idealnie. Odnośnie wobków sporo zależy od ich pracy. Jak to będzie wobek 5 cm z wielkim sterem SDR, to sorry, może być za dużo. Takie np. Gloog Hektor ogarnie spokojnie.


Użytkownik darks86 edytował ten post 30 kwiecień 2016 - 20:19


#108 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 30 kwiecień 2016 - 21:38

@etherni nie chcę Cie zapewniać czy da radę, bo tak naprawde to loteria. Tan, który ja mam, napewno dałby radę. Nie wiem natomiast czy mniejsze mają też mniejszą przekladnię, jeśli tak to możliwe, że zaczną stukać w środku przy mniejszym obciążeniu. 4g z 2" na pewno dadzą radę ale z wobkami jak kolega wyżej napisał. Może kup 2500, większa waga, ale więcej pewności :)

#109 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 01 maj 2016 - 01:38

Cisnienia nie mam, jeszcze sie zastanawiam, to i tak będzie raczej zapas, a wagowo to właśnie max 250g. Mialem w rece wszystkie rozmiary, różnica miedzy 2000 a 2500 jest niewielka w rozmiarze korpusu i podejrzewam że przekładnia jest taka sama. Wiekszego nie chcę też dlatego, żeby nie motać kilometrów podkładu, na moje siurki pstrągowe pletka 0.10/4lb/#PE0.6 i żyłka 0.18 wystarcza i 100m to aż nadto. Okuma inspira dawała radę zanim trafiła na zapas, i w sumie tylko brak zapasu alu skłania mnie do wymiany na ninje.

#110 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 maj 2016 - 10:03

W sklepie jak i w domu kręci świetnie lecz nad wodą już tak świetnie nie jest .Do gum więcej jak 8g nie zakładałem jest dobrze ale wobler 5 cm Dorado Lacky i zaczyna się pocić ,czuć stukanie w środku .Model 3000 pletka 0,12 .Zobaczymy co będzie dalej czas zapewne najlepiej przetestuje kołowrotek ,dodam tylko że u mnie kołowrotki mają co robić ,spin od rana do wieczora kilka dni w tygodniu.



#111 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 01 maj 2016 - 13:13

A jak oceniacie właściwości użytkowe nawoju? Nie czy ładny, bo ze zdjęć wynika że bardzo równy, tylko czy zwoje ładnie schodzą, jak z zasięgiem rzutu, skręcaniem pletki, itp.?

#112 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 01 maj 2016 - 14:24

Miałem na nim Momoi Oshikage 0.09 i wszystko było ok. Ładnie schodziła, ani jednej brody, żadnych skręceń. Można się przyczepić do hamulca, który dla mnie jest raczej kiepski. To już passion ma o wiele lepszy.

#113 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 01 maj 2016 - 17:19

Kiepski tak "daiwowsko" czyli krótki zakres czy w sensie płynności oddawania linki?

#114 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 01 maj 2016 - 18:25

W sklepie jak i w domu kręci świetnie lecz nad wodą już tak świetnie nie jest .Do gum więcej jak 8g nie zakładałem jest dobrze ale wobler 5 cm Dorado Lacky i zaczyna się pocić ,czuć stukanie w środku .Model 3000 pletka 0,12 .Zobaczymy co będzie dalej czas zapewne najlepiej przetestuje kołowrotek ,dodam tylko że u mnie kołowrotki mają co robić ,spin od rana do wieczora kilka dni w tygodniu.


A Ty robisz coś w tygodniu poza łowieniem?

#115 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 01 maj 2016 - 21:48

Kiepski tak "daiwowsko" czyli krótki zakres czy w sensie płynności oddawania linki?[/quote]

Niestety i jedno i drugie. Sucho tam jest strasznie, bo z ciekawości zajrzałem. Być może kropelka oliwki pomoże?

#116 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 maj 2016 - 20:05

Kilka dni w tygodniu to nie cały tydzień a szkoda.Mam taką pracę która Mi na to pozwala

#117 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 03 maj 2016 - 20:43

Dziś przy okazji odbioru innego młynka z reklamacji postanowiłem też przyjrzeć się tej Daiwie w rozmiarze 2000. Wziąłem do ręki, pokręciłem dwa razy i poprosiłem o spakowanie do reszty zakupów. Za cenę jaką zapłaciłem tj. 35 Euro, nie było się nawet co zastanawiać. Do kijka 1-10 g będzie super.


  • grzegorz197503 i salmon1977 lubią to

#118 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 04 maj 2016 - 02:05

Dziś przy okazji odbioru innego młynka z reklamacji postanowiłem też przyjrzeć się tej Daiwie w rozmiarze 2000. Wziąłem do ręki, pokręciłem dwa razy i poprosiłem o spakowanie do reszty zakupów. Za cenę jaką zapłaciłem tj. 35 Euro, nie było się nawet co zastanawiać. Do kijka 1-10 g będzie super.

Zrobiłem podobnie z tym ze wybrałem rozm 1500 i 2500 do delikatnych zestawów będzie dobry - za ta kase długo się nie zastanawiałem



#119 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 06 maj 2016 - 15:57

Dzis pojechalrm do sklepu gdzie kupulem swoja daiwe. Problem - luzy na korbie, spowodowane luzem między glowna przekladnia a lozyskiem.
Porownalismy z inną sztuka, trochę mniejszy model. Luzy te same.
Na szczescie serwis daiwy jest 40min drogi od sklepu. Podjechalem, pogadalem z serwisantem, i po 5 min mialem kolowrotek zrobiony. Dodali kilka podkladek, uzupelnili smaru.
Wniosek - ten typ taki luz ma fabrycznie, warto dokupic podkladki w serwisie i samemu dolozyc. 1 szt kosztuje £0.69, mnie nie kasowali nic za usluge ani czesci, zrobili od ręki.

#120 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 06 maj 2016 - 16:01

Dzis pojechalrm do sklepu gdzie kupulem swoja daiwe. Problem - luzy na korbie, spowodowane luzem między glowna przekladnia a lozyskiem.
Porownalismy z inną sztuka, trochę mniejszy model. Luzy te same.
Na szczescie serwis daiwy jest 40min drogi od sklepu. Podjechalem, pogadalem z serwisantem, i po 5 min mialem kolowrotek zrobiony. Dodali kilka podkladek, uzupelnili smaru.
Wniosek - ten typ taki luz ma fabrycznie, warto dokupic podkladki w serwisie i samemu dolozyc. 1 szt kosztuje £0.69, mnie nie kasowali nic za usluge ani czesci, zrobili od ręki.

 

A Angole mowia ze Szkoci tacy skapi ;)


  • rush111 lubi to