Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie woblery pstrągowe polecacie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   siek

siek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 24 listopad 2014 - 21:23

woblery Siek-M od 5 lat zbrojone są w kotwiczki VMC rozmiar 14 (Gupik,Gupik L,Uklejka Igła 3,Paproch 2) a pozostałe w kotwice Phoenix od 12 do 2/0 ja uważam że są to bardzo dobre  kotwice jedne z najlepszych do zbrojenia woblerów ,oczywiście są lepsze każdy ma swój punkt widzenia w tym temacie .

pozdrawiam.Sieko


  • joker lubi to

#82 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 24 listopad 2014 - 21:50

Te co mam na pewno mają więcej jak pięć lat a moim faworem na głębszą wodę jest gupik L 3cm nie tylko na pstrągi ale i klenie,jazie itp a chyba najbardziej uniwersalnym jest  bączek.



#83 OFFLINE   siek

siek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 24 listopad 2014 - 22:08

;)



#84 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 24 listopad 2014 - 22:35

Sieki to kultowe woby na pstruhy !!! To fakt !

.......a za zawodami jestem zawsze, ale tylko balonowymi.

Oczywiście mam na myśli balony z winem ! :D



#85 OFFLINE   robal12

robal12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 listopad 2014 - 03:08

Może to być przecież winne spotkanie towarzyskie z rannym spacerem na rzeką   :D z wędką oczywiście.



#86 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 listopad 2014 - 11:19

Jak chodzi o znaczenie kolorystyki przy przynetach pstragowych to : 

 

http://jerkbait.pl/t...g/#entry1559241



#87 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 listopad 2014 - 15:45

Kolor ma znaczenie to prawda, a przy woblerach szczególnie. W mojej opinii to jest zresztą fifty fifty, kolor i charakter pracy. Gdy pstrąg ma czas na obserwacje przynety ten kolor musi być perfekcyjny, w sensie jak najbardziej zbliżony do naturalnego, inaczej pstrag przyglada sie i coś tam u niego nie trybi, ucieka i nie bierze. Ale jest jeden sposób łowienia w którym kolor przynęty nie ma prawie rzadnego znaczenia, jest to łowienie latem, rzut w góre rzeki i prowadzenie przynety z pradem, pstrągi podejmują wtedy atak jakby bez przemyslenia, poprostu wychodzą i chwytają uciekającą przynete, jest to odróch drapieznika. Znaczenie koloru przynety jest tylko takie by była widoczna w wodzie, to wszystko. Wazniejszy jest wtedy charakter pracy, by byla ona nie naganna.


Użytkownik mtz25 edytował ten post 27 listopad 2014 - 15:48

  • trout master lubi to

#88 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 listopad 2014 - 17:23

Kolor ma znaczenie to prawda, a przy woblerach szczególnie. W mojej opinii to jest zresztą fifty fifty, kolor i charakter pracy. Gdy pstrąg ma czas na obserwacje przynety ten kolor musi być perfekcyjny, w sensie jak najbardziej zbliżony do naturalnego, inaczej pstrag przyglada sie i coś tam u niego nie trybi, ucieka i nie bierze. Ale jest jeden sposób łowienia w którym kolor przynęty nie ma prawie rzadnego znaczenia, jest to łowienie latem, rzut w góre rzeki i prowadzenie przynety z pradem, pstrągi podejmują wtedy atak jakby bez przemyslenia, poprostu wychodzą i chwytają uciekającą przynete, jest to odróch drapieznika. Znaczenie koloru przynety jest tylko takie by była widoczna w wodzie, to wszystko. Wazniejszy jest wtedy charakter pracy, by byla ona nie naganna.

 

Pozwole sobie na taki komentarz : 

Dotychczasowe doswiadczenia znad wod pstragowych (zastrzegam, ze niewielkie) nie pozwalaja mi na przytakniecie tak upraszczajacemu schematowi jak napisales.

Moim zdaniem kazdy sposob prezentacji : czy z pradem, czy skosy, czy wachlarz czy w poprzek rzeki to cala gama czynnikow - podejscie do lowiska, przyneta, pora dnia, kolor, swiatlo, aktywnosc ryb, stanowiska itd.

Nie ma na to wzorow matematycznych (cale szczescie), ze jak cos to cos. A jak cos innego to co innego.


  • Wobi lubi to

#89 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 listopad 2014 - 17:34

Pozwole sobie na taki komentarz : 

Dotychczasowe doswiadczenia znad wod pstragowych (zastrzegam, ze niewielkie) nie pozwalaja mi na przytakniecie tak upraszczajacemu schematowi jak napisales.

Moim zdaniem kazdy sposob prezentacji : czy z pradem, czy skosy, czy wachlarz czy w poprzek rzeki to cala gama czynnikow - podejscie do lowiska, przyneta, pora dnia, kolor, swiatlo, aktywnosc ryb, stanowiska itd.

Nie ma na to wzorow matematycznych (cale szczescie), ze jak cos to cos. A jak cos innego to co innego.

A wcale nie oczekiwałem że mi przytakniesz, tam gdzie sie zaczyna zgoda konczy sie dyskusja. W wymianie doswiadczeń zasadniczo chodzi o to żeby sie nie zgadzać. Toteż chodzi o to by przy każdej rybie stawiac sobie znak -?.


  • Guzu lubi to

#90 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 19:24

Kolor ma znaczenie to prawda, a przy woblerach szczególnie. W mojej opinii to jest zresztą fifty fifty, kolor i charakter pracy. Gdy pstrąg ma czas na obserwacje przynety ten kolor musi być perfekcyjny, w sensie jak najbardziej zbliżony do naturalnego, inaczej pstrag przyglada sie i coś tam u niego nie trybi, ucieka i nie bierze. Ale jest jeden sposób łowienia w którym kolor przynęty nie ma prawie rzadnego znaczenia, jest to łowienie latem, rzut w góre rzeki i prowadzenie przynety z pradem, pstrągi podejmują wtedy atak jakby bez przemyslenia, poprostu wychodzą i chwytają uciekającą przynete, jest to odróch drapieznika. Znaczenie koloru przynety jest tylko takie by była widoczna w wodzie, to wszystko. Wazniejszy jest wtedy charakter pracy, by byla ona nie naganna.

 

 

Witam,

 

A jaka to ma byc ta nienaganna praca? Rapali original, wszelkie iksy, igreki czy wezyki, jakos tego nie moge nigdy skumac:) U mnie kolory maja znaczenie, w Szwecji nie zlowilismy przez pare lat zadnego wiekszego pstraga na cos innego niz chaterouse i blyszczace srebro, w Szkocji 90% ryb bierze mi na black/gold, jeszcze gdzie indziej rzadzi ''psycho perch'' Bonito i jak celowo zakladam zwyklego okonka to nic nie bierze, pozniej idzie ten dobry i ryba siedzi :) Polapac sie nie idzie, nawey slynne mykajace woblery pomimo takiej samej pracy sprawdzaja sie tylko gdy kolor jest dobry, ja jeden biora, na drugi ciut inny juz nie :)

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

 

P.S. Apropo zawodow- jak znajdzies zlowisko gdzie moze razem lowic kilkunastu wedkarzy i sa jakiekolwiek godne ryby to sie pojawie, latatnie za pojedynczymi sztukami to nie dla mnie zajecie, zycie nauczylo lowic tam gdzie ryby sa zamiast uganiac sie po pieknych ale i pustych rzekach


Użytkownik Bujo edytował ten post 27 listopad 2014 - 19:27


#91 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 listopad 2014 - 20:22

Coś by sie znalazlo w okolicy, jakiś ciurek z pstrągami.



#92 OFFLINE   M@rcin.

M@rcin.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 27 listopad 2014 - 22:13

Mi na lubelskich pstrągach wyjątkowo sprawdzały się woblery 5 cm Dorado Classic w kolorze NB. Na nic innego nie co im serwowałem brać nie chciały :)



#93 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 listopad 2014 - 23:31

Wahadełek spróbuj. Na wszelkie proste odcinki, na dłuższe rynny były swietne w ubiegłym sezonie. Kupiłem ich kilka na nowy sezon, w ksztalcie listka, coś jak alga tylko smuklejsze i bardziej wykrępowane. Zreszta i na samą algę 0 też brały.



#94 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 28 listopad 2014 - 10:54

Wahadełek spróbuj. Na wszelkie proste odcinki, na dłuższe rynny były swietne w ubiegłym sezonie. Kupiłem ich kilka na nowy sezon, w ksztalcie listka, coś jak alga tylko smuklejsze i bardziej wykrępowane. Zreszta i na samą algę 0 też brały.

 

To wstaw zdjecie tych wahadelek, ciekaw jestem jak wygladaja.



#95 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 28 listopad 2014 - 11:15

Jak chodzi o znaczenie kolorystyki przy przynetach pstragowych to :

http://jerkbait.pl/t...g/#entry1559241


Obejrzalem dokladnie temat i kolorystyka z linka Guzu. Powiem, ze kolory idealnie wpisuja sie w dane naukowe na temat tego co widzi pstrag. Kolorystyka z linku to latarnie morskie ktore pstrag zobaczy z daleka.

#96 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 listopad 2014 - 11:36

Obejrzalem dokladnie temat i kolorystyka z linka Guzu. Powiem, ze kolory idealnie wpisuja sie w dane naukowe na temat tego co widzi pstrag. Kolorystyka z linku to latarnie morskie ktore pstrag zobaczy z daleka.

 

Zobaczymy jaka bedzie populacja zjadaczy latarni morskich na moich wodach w 2015 roku.

Fiolet sprawdzil sie znakomicie w uplywajacym roku.

Jak dotad (jak chodzi o liczbe kontaktow z rybami) to ten kolor byl na moich wodach najskuteczniejszy w tym roku :

 

f3pd.jpg



#97 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 listopad 2014 - 11:53

@Guzu - odnośnie fioletu - czy skuteczność tego koloru jest u Ciebie związana z klarownością wody (lub jej brakiem) czy nie ma to znaczenia?



#98 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 28 listopad 2014 - 11:56

Warto zaswiecic na wobka swiatlem UV (ktore pstrag w przciwienstwie do nas widzi). Jak ten efekt polaczymy z tym co my widzimy, da to wyobrazenie o tym co moze widziec ten gatunek ryby.

#99 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 listopad 2014 - 11:57

To wstaw zdjecie tych wahadelek, ciekaw jestem jak wygladaja.

Bardzo prosze. Ot chocby takie, jest i Alga 0 do porównania.

 

Załączony plik  1510773_751641694909947_8556166089124335239_n.jpg   211,39 KB   110 Ilość pobrań



#100 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 listopad 2014 - 12:00

@Guzu - odnośnie fioletu - czy skuteczność tego koloru jest u Ciebie związana z klarownością wody (lub jej brakiem) czy nie ma to znaczenia?

 

Woda generalnie jest u mnie czysta. Krysztal to nigdy nie jest. Staram sie wedkowac na zacienionych odcinkach w ciagu dnia. Hiszpanskie slonce ma jednak swoja moc i jakos na przeswietlonej wodzie mniejsze szanse sobie daje.

Rzadko kiedy jest kawa z mlekiem, ale sie zdarzalo. Wtedy pstrag fiolet juz nie wyroznial sie tak bardzo. Wydaje mi sie, ze wowczas po prostu kolor juz nie gral takiej roli jak inne czynniki.

Obok pstraga fioletowego te kolory tez bardzo cenie (wybor modeli przypadkowy - chodzilo o motyw kolorystyczny).

 

crankbait_brown5.jpg

 

rainbow+rapala.jpg


  • peekol lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych