Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Crossfit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 03 styczeń 2016 - 10:04

Zainteresuj się kalisteniką. Polecam też podczas biegania zachaczac o siłownie na zewnątrz, jeżeli nie ma, to place zabaw i podciagac się na tamtych drazkach:) Ja jak biegam u siebie w miasteczku to podciagam się na konstrukcji huśtawki

#22 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 03 styczeń 2016 - 17:37

W "pracy" kolega nas namówił na treningi ( My nazywamy to w ojczystym języku stacjami) polecam każdemu kto lubi poczuć pozytywne zmęczenie ewentualnie chce spalić kilka kilo. A na rozgrzewke 10 km truchtu i obowiązkowo rozciąganie po.

Stacje to wcale nie crossfit w naszym języku a po prostu trening obwodowy

 

@Mr.Happy, mnie Wall Ball też potrafi pokonać, szczególnie w kombinacji z burpees ;)

 

 

FBW też jest sporo różnych odmian. Można by to może i pod to podciągnąć ;)

 

Najważniejsze, to zmusić się do regularnego ruszania dupska i pilnować jedzenia... ;)

I tu przechodzimy do sedna. Nie ważne czy w drogim profesjonalnym boxie czy samemu w domu czy w nieprofesjonalnym fitcrossie, ważna żeby się ruszyć z nad klawiatury.



#23 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 styczeń 2016 - 17:47

Krzychun, żeby nabrać tkanki mięśniowej, musiałbyś zmienić trening, dorzucić wiecej białka do diety (rozumiem, że przy obecnym wysiłku większość energii czerpiesz z węglowodanów) i przede wszystkim skrócić czas wysiłku, a zwiększyć obciążenie i intensywność. W chwili obecnej Twój organizm przestawił się na tryb "maratończyka". Nie nabierasz mięśni, bo organizmowi nie są one teraz potrzebne, a stanowią dodatkowy balast, który przeszkadzałby podczas długiego wysiłku o niezbyt wysokiej intensywności. Dla nabrania masy mięśniowej poleciłbym Ci na jakiś czas mocno zredukować, lub wręcz odstawić długodystansowe biegi, na rzecz krótkich, acz intensywnych treningów, celem stymulacji mięśni do wzrostu. Zobacz, jak wyglądają maratończycy, a jak sprinterzy ;)

Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 03 styczeń 2016 - 17:47


#24 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 styczeń 2016 - 19:18

Mam takie ogólne pytanie z "ruchowości".

Dokładnie rok temu ważyłem 120kg (przy 190cm). Teraz 83kg (min. to tydzień temu: 80,5). Dieta plus bieganie (obecnie ok. 60km tygodniowo w odcinkach 12-20km i tempie 4:50). Przy 120kg mięśnie miałem mikre. Teraz również (poza nogami) :).

Pytanie takie. Co mogę rozbić w domu, żeby przy zachowaniu biegania poprawić chociaż trochę mięśnie od pasa w górę. Wyjścia na siłownie (czy coś w ten deseń) odpadają, bo nie wyrobię czasowo. Pozostają ćwiczenia w domu. Nie chcę też znacząco podbijać masy. Są jakieś gotowe siatki z ćwiczeniami na ławeczki?

Nie ma napiniki na jakiś super efekt, czas itp. Ot... trochę rozwinąć mięśnie.

..sztanga z hantlami, superserie, serie łączone..zmusic mięsnie do załamania - przy odpowiednim balansie białko/wegle efekty musza przyjść...

Ćwicze tak od 1.5 roku ( wczesniej 10 lat treningów siłowych z 3 letnia przerwą - nie polecam), 3-5 rzy w tygodniu, do tego mięśnie obwodowe kregosłupa ( brzuch,prostowniki) - waga spada, gęstośc i definicja rosnie..

Od poniedziałku wracam do klubu - dojda aero, cardio i sauna...


Użytkownik patu edytował ten post 03 styczeń 2016 - 19:20

  • Artech lubi to

#25 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 styczeń 2016 - 19:20

Patryk, tylko z cardio nie przeginaj, bo schudniesz ;)
  • patu lubi to

#26 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 styczeń 2016 - 19:31

,,,target -5-7kg z zatrzymaniem coniektórych obwodów ;)  ...

Cardio to mam codziennie latając z synkiem na ramieniu na 4te pietro kilka razy dziennie...prawie drugi zakres :P


Użytkownik patu edytował ten post 03 styczeń 2016 - 19:36


#27 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 03 styczeń 2016 - 20:07

Patu,dajesz radę :) ! Efekty są widoczne,w maju to Mister Universum by Bielinek ;)  :D . Mam Cię skreślić z listy "smalec-biała-ogórki"? Sałatę dowiozę :D


  • patu lubi to

#28 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 styczeń 2016 - 21:03

Choć ostatnio zmieniam nawyki żywieniowe, to birry i whiskey w dobrym towarzystwie nigdy nie odmowie. Twoich grillowanych przysmaków raczej przenigdy...wolałbym ciągnąć ponton kraulem do piasków niż odmówić Twoich kiełbasek
  • Ricci lubi to

#29 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 03 styczeń 2016 - 22:06

Priorytetem jest dla mnie bieganie i to jemu podporządkuje ewentualne odatkowe ćwiczenia.

Diety jakiejś specjalnej nie mam. Jem mniej, minimalnie tłuszczy (żadnych panierek, sosów ciemnych, utwardzanych roślinnych, białego pieczywa), białek więcej ze strąków, ale nie to żebym pierś kurczaka/indyka odpuścił. Dużo warzyw z dużą ilością błonnika (kalafior, kalarepa itp). Ciemne ryże, kasze itp. No i własne musli z jogurtem.

Czy gdybym pozostał przy takiej diecie i bieganiu jak wyżej i dodatkowo zaczął jakieś ćwiczenia wymienione przez Was, to mogę spodziewać się jakiś efektów, czy najnormalniej w życiu się zarżnę?



#30 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 styczeń 2016 - 22:25

Zwiększ ilość białek (aminokwasów) celem ograniczenia katabolizmu. Ciężko budować mięśnie biegając długie dystanse...Twoj organizm w chwilach rezerwy ciągnie z zasobów,a ze białko jest łatwiej spalalne to najpierw z mięśni a później z tkanki tłuszczowej...

Użytkownik patu edytował ten post 03 styczeń 2016 - 22:29


#31 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 styczeń 2016 - 22:50

Krzychun, zawsze możesz dorzucić białek w postaci odżywki przyjmowanej po treningu. Bez ograniczenia biegania na długie dystanse trudno będzie budować większą ilość masy mięśniowej, bo jak mówiłem, nie jest to opłacalne i korzystne dla organizmu. W tej sytuacji oczywiście.

#32 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 04 styczeń 2016 - 00:50

Na samym starcie wszystko jest możliwe. Niewykluczone, że przybędzie Ci trochę mięśnia jeżeli nigdy wcześniej nie ćwiczyłeś siłowo. Dorzuć do diety białko z mięska, to podsatwa.

 

Ja obecnie eksperymentuje z dietą. Od wczoraj 800g kuraka dziennie. Nabiał odstawiłem do minimum jedynie twaróg został. Po dwóch tygodniach mam zamiar zastąpić kuraka czerwonym mięsem, podbić tłuszcze, ograniczając węglowodany jednocześnie. Zobaczę jak organizm będzie zachowywał się.



#33 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 styczeń 2016 - 02:21

Kuba, 800g kuraka, to ponad 200g czystego białka. To bardzo dużo. Pamiętaj, że większej ilości, niż zapotrzebowanie i tak nie przyswoisz, więc nie zawsze więcej, znaczy lepiej. A możesz zrobić sobie krzywdę. Posypią się wątroba, nerki i reszta układu moczowego. A i ryzyko osteoporozy w dłuższym terminie całkiem realne. Przy takiej diecie nie można zapomnieć o dużej ilości warzyw, które będą działały odkwaszająco, a także bardzo dużej ilości wypijanej wody, bo duża ilość białka napędza filtrację- łatwo o kamicę i wypłukanie wapnia, dlatego absolutnie nie rezygnuj z nabiału.

Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 04 styczeń 2016 - 02:22


#34 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 04 styczeń 2016 - 08:36

Muszę coś z tym żarciem pokombinować, bo chyba trochę przesadziłem i metabolizm mi się przyhamował. No i ta góra jest zdecydowanie za mała.

 

Ok. Jem za dużo węglowodanów. Ukrócić mi je będzie łatwo, ale czym zastąpić? Białkiem i tłuszczem w jakiej postaci. Rano nie ćwiczę nic, więc najlepiej W nie ruszać. Jak sobie z tym radzicie? Co wtedy jecie?



#35 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 04 styczeń 2016 - 09:11

Chłopakom z wawy mogę dać namiar na dietetyka.

Przed bieganiem pamiętajcie o rozciąganie i po też.

Ja czekam aż puści mróz i znów na rower.
Jak kondycję poprawi jak ta lala, mniej obciąży stawy.
Wystarczy jak będzie +2

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#36 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 styczeń 2016 - 09:27

Muszę coś z tym żarciem pokombinować, bo chyba trochę przesadziłem i metabolizm mi się przyhamował. No i ta góra jest zdecydowanie za mała.

 

Ok. Jem za dużo węglowodanów. Ukrócić mi je będzie łatwo, ale czym zastąpić? Białkiem i tłuszczem w jakiej postaci. Rano nie ćwiczę nic, więc najlepiej W nie ruszać. Jak sobie z tym radzicie? Co wtedy jecie?

 

Ja też jestem w tej chwili na diecie proteinowej.

 

Z tym, że mi oprócz nabycia masy mięśniowej, zależy na zredukowaniu tkanki tłuszczowej.

Staram się jeść 5 razy dziennie. Dodatkowo posiłki ułożone mam tak, by pierwszy i ostatni były pozbawione węglowodanów. Np jajecznica, lub ryba wędzona, tuńczyk, twaróg i oczywiście do każdego z tych produktów warzywa (ok. 200g). Kolejne 3 posiłki (każdy o kaloryczności około 350 kcal) zawierają kurczaka/indyka (chude mięso) co daje mi około 30g białka, 36g węglowodanów  z brązowego ryżu, makaronu pełnoziarnistego, kasz itp. i 12g tłuszczu. Do tego 200g warzyw(do każdej porcji)- witaminy i odkwaszanie organizmu. Kolacja, podobnie, jak śniadanie. Do tego lekkie wsparcie suplementacją (głównie w dni treningowe).

Do tego staram się dużo pić wody, zielonej herbaty itd. Na razie jest dobrze. Fat spada, mięśni coś tam przybywa, ogólnie jest progres ;)

 

 

Krzychun, z tego co piszesz, to odżywiasz się zdrowo, ja bym zmienił nieco proporcje węgli do białek, ale wszystko to musi być zsynchronizowane z odpowiednim treningiem.


  • ezehiel lubi to

#37 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5809 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 styczeń 2016 - 09:41

3 razy w tygodniu siłownia (2 razy obwodówki, raz siłowy), 3 razy trening cardio insanity i insanity workout 30max w domu (chyba najcięższy trening cardio)  :). Nie trzeba nigdzie chodzić, wystarczy komputer, lepiej tv z możliwością podłączenia pena i jazda. Kto zrobi 6, 7 jest kozak, tylko dla zaawansowanych bo można zejść  :). Patrzeć od 1-10.

Poprawiłem link bo tamto to była jakaś kupa.


Użytkownik wujek edytował ten post 04 styczeń 2016 - 10:27


#38 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 styczeń 2016 - 09:54

Kuba, 800g kuraka, to ponad 200g czystego białka. To bardzo dużo. Pamiętaj, że większej ilości, niż zapotrzebowanie i tak nie przyswoisz, więc nie zawsze więcej, znaczy lepiej. A możesz zrobić sobie krzywdę. Posypią się wątroba, nerki i reszta układu moczowego. A i ryzyko osteoporozy w dłuższym terminie całkiem realne. Przy takiej diecie nie można zapomnieć o dużej ilości warzyw, które będą działały odkwaszająco, a także bardzo dużej ilości wypijanej wody, bo duża ilość białka napędza filtrację- łatwo o kamicę i wypłukanie wapnia, dlatego absolutnie nie rezygnuj z nabiału.

..te 200gr białka to wcale nie przesada..do efektu anabolicznego potrzebujesz minimum 2, 2-5gr na każdy kg ciała. Pamiętajmy jeszcze o BV białek różnego pochodzenia, nie wszystkie zostaną przyswojone



#39 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 styczeń 2016 - 10:11

..te 200gr białka to wcale nie przesada..do efektu anabolicznego potrzebujesz minimum 2, 2-5gr na każdy kg ciała. Pamiętajmy jeszcze o BV białek różnego pochodzenia, nie wszystkie zostaną przyswojone

No, tak, ale przy wadze poniżej 80kg, to 200g białek to niemało. A skoro pisze o samym kurczaku, to rozumiem, że to nie będzie jedyne źródło białka w diecie, tylko będzie go jeszcze więcej. 



#40 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 styczeń 2016 - 10:21

..no tak, ale z tych 200gr przy BV 79 ile się przyswoi ;) ??