Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Crossfit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:50

Myślę że ze swoimi szczurzymi 90 kg nie mialbym co do Ciebie startować :) Zgadzam się z Tobą, w internecie jest mnóstwo bzdur. Dlatego wiedze najlepiej czerpać z książek, publikacji naukowych, a jak ma się jakieś pojęcie na temat mozna wyselekcjonować wartościowe źródła również w sieci.

ja również wywodzę się z boiska-koszykówka.skonczylem bo kończyły się kolana,łękotki. Z waga 79kg, rozbudowanym dołem i anorektyczną górą zacząłem trenningi siłowe. Teraz jest 98 kg, ale chciałbym dobic do 95 kg przy zachowaniu coniektorych obwodów .

#142 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 24 styczeń 2016 - 00:11

..teraz jest zawzięcie, jest progres...4razy w tygodniu 1h siłowego, plus 4 razy 1h cardio , do tego zmiana nawyków zywieniowych, dieta..

Stary skąd Ty na to czas znajdujesz? I jeszcze w weekend na ryby?

Ja max 3 razy w tygodniu po godzinie daję radę.



#143 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 styczeń 2016 - 00:28

Stary skąd Ty na to czas znajdujesz? I jeszcze w weekend na ryby?

Ja max 3 razy w tygodniu po godzinie daję radę.

 Szukasz wymówek albo sposobów :)



#144 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 styczeń 2016 - 05:54

Artur,czas się znalazł od kiedy synek poszedł do przedszkola. Pracuje w systemie zmianowym także zawsze wpasuje gdzieś te 2 godz.

#145 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 styczeń 2016 - 11:40

Jak ktoś naprawdę chce to i czas się znajdzie...



#146 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 27 styczeń 2016 - 12:24

Jak to mówią: "wymówki są domeną ludzi słabych"  :) .



#147 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 12:13

Ja również podpinam się pod temat. Moze to co robie to nie crossfit a bardziej fbw ale w sumie ciezko to rozdzieli. Ogolnie chodzi o moje podejscie do treningu ktory dla mnie ma buc max funkcjonalny tak aby moja sprawnosc przwkladala sie na zycie codzienne. Zaczynam zawsze od biegu czyli od 3-10 km i pozniej serie cwiczen. Zawsze jest to podciaganie sie na drazku z roznymi nachwytami, podchwytami, szerokie, waskie reka jedna za druga itp. Do tego na deser porecze i pasy trx - swietna sprawa jesli ktos chce wykonac trening np w domu. Rozne brzuchy tak aby kazda partia miesni dostala maks w dupe. No i przysiady, step upy na podesty itp. wszystko w maksymalnie niestabilnej pozycji aby dotrzec do miesni glebokich. Czyli wlasnie wspomniane juz paay trx i np przysiady na jednej nodze etc. Wszystko to lacze w super serie i tak razem z biegiem mam ciezki wycisk. Co jakis czas podkrecanie cwiczen aby nie zanudzic miesni i nie przyzwyczaic ich zbytnio do okreslonego schematu treningu.
Dla mnie takie treningi na maksa plus rybki to swietny sposob na pozbycie sie stresu z zycia.
Pozdrawiam trenujacych.

#148 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2016 - 12:17

Cześć, jak ćwiczyłem w domu moim najwiekszym problemem było ćwiczenie nóg i prostownikó∑ grzbuetu z racji braku obciążenia, moje problemy skończyłī jak kupiłem sobie gryf z obciążeniem. Jak Ty sobie z tym radzisz?



#149 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 16:43

Kolego pasy trx. Wpisz sobie w youtube i zobaczysz co mozna z nimi robic. Dorzuc do tego jakikolwiek drazek i wiecej Ci nie trzeba.
  • Krzysiek Rogalski lubi to

#150 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 29 styczeń 2016 - 18:33

TRX to świetna sprawa. Ale żeby robić na tym pompki, to trzeba mieć nie tylko siłę i wytrzymałość, koordynacja i technika ruchu są równie ważne. Czasem na treningach mamy pompki na TRX i przyznam, że różnie mi to wychodzi  :D



#151 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 18:49

TRX to chyba jedna z najlepszych rzeczy jaką wymyślili do ćwiczenia. Bardzo fajnie można sobie wzmocnić gorset mięśniowy poprzez TRX.  Teraz z treningu 4razy w tyg po 2.5h przechodzę na 6 razy w tyg. Trzeba się przygotować na RunArmagedon.


  • Kizior lubi to

#152 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2016 - 18:55

Wiem co to TRX nadal nie wiem jak mozna na tym cwiczyc nogi

#153 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 19:02

Zaczynając od normalnych przysiadów aż po bardziej złożone ćwiczenia. 

 

Przykładowe ćwiczenia


  • Milan i Kizior lubią to

#154 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 19:04

Właśnie o to chodzi że nie jest łatwo jak w przypadku zwykłych pompek czy ćwiczeń ze sztangą na ławeczce. Tutaj ogromną role odgrywa niestabilna postawa ciała. Samo utrzymanie ciała w pozycji do pompki na pasach trx jest dużo większym wysiłkiem niż w przypadku zwykłych pompek. Same pompki dzięki pasom możemy robić na dziesiątki angażując rózne partie mięśni w zależności od ułożenia rąk względem pasów i ciała. To tylko odnośnie jednego rodzaju ćwiczeń a jest ich więcej. Ćwczenia na tych pasach są na tyle elastyczne że może z nimi zacząć osoba po kontuzji i dzięki nim odciążać dany staw bądź mięsień podczas określonego ruchu. Może używać ich też osoba w podeszłym wieku użwając ich (podobnie jak w przypadku osób po kontuzji) podczas treningu tak aby pomagać sobie przy wykonywaniu powtórzeń danego ćwiczenia.

Dla mnie pasy trx obok butów do biegania asics z wkladem żelowym i tych słuchawek http://www.sony.pl/e...-w273-nwz-w274s to najbardziej wartościowe rzeczy do treningu. Jeśli ćwiczymy na zewnatrz na placach do ćwiczeń z poręczami (ja tak robie b czesto) to ze względu na rózne warunki pogodowe dorzucamy dwa, trzy komplety odzieży do ćwiczeń (koszulki termoaktywne, rekawice, dresy, bluzy itp).

 Jeśli chodzi o suplementacje to ograniczam się od jakiegoś czasu do bcaa przed i po treningu. Dorzucam do tego cynk i selen jako że w naszej Polskiej diecie ciężko znaleźć sporo tego pierwiastka no i czasami kawa lub "przedtreningówka" jeśli jest późno. Odkąd urodził mi się syn często moje ćwiczenia zaczynają się o godzinie 22. Wiadomo że powinno się odsypiać dlatego ćwicze w systemie dzień treningowy dzień dla organizmu. Specjalnej diety nie stosuje bo w sumie nie zależy mi na ilośći tkanki tłuszczowej poniżej 15% w organizmie. Dla mnie wystarczy że jem zdrowo i wyłączam słodycze z diety. Oczywiście swojski serniczek teściowej do nich się nie zalicza :D:D:D:D


  • @slider@ i Krzysiek Rogalski lubią to

#155 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2016 - 21:09

Nie zgodze się z Tobą. Niestabilna postawa ciała nie przynosi większych rezultatów. W przeprowadzonych badaniach:
http://www.ncbi.nlm....les/PMC1978444/
http://www.manualthe...0117-8/abstract (niestety sam abstrakt ale na potrzeby forumowe powinno starczyć)

Wyraźnie widać że niestabilne podłoże nie zwiększa aktywacji mięsniowej. Ma za to minus w postaci takiej że nie możemy przy tkaim obciążeniu operować większym ciężarem. Ciało na niestabilnym podłozu nie jest w stanie wygenerowac tyle siły co na stabilnym gruńcie ( można zrobić prosty eksperyment, stań na śliskim lodzie i wyskocz najwyżej jak potrafisz, potem zrób to samo na stabilnym gruńcie) Więc suma sumarum na niestabilnym podłozu nie wykorzystujemy swojego potencjału, o wiele więcej siły możemy generowac na stabilnym podłożu. 

Co do aktywacji mięsni glębokich to zaręczam Cię że przy pompce na TRX czy na ziemi działają te same mięsnie.

 

https://www.research...8dc327e962d.pdf

Tu ciekawy przykłąd gdzie zmierzono większą aktywacje mięśni stabilizujących tułowia podczas przysiadu na niestabilnym podłozu. Jednakże czy przysiad jest najlepszym ćwiczeniem do ćwiczenia brzucha? Może to kwestia podejścia ale myślę że o wiele korzystniej ćwiczeń na nogi używać do ćwiczenia nóg, nie brzucha.

 

Co do osoby po kontuzji czy osoby starszej. Te same zalety można przypisać do każdego przyrzadu treningowego :D Kluczem jest stopniowanie obciążenia i ćwiczeń.
Absolutnie nie chce zniechęcać Cię do TRX. Każdy powinien ćwiczyć to co mu sprawia przyjemność i niech tak zostanie, nie zawsze uzyskanie jak nejlepszych efektów jest najważniejsze. Jednak opiewanie nieprawdziwych zalet wymaga juz weryfikacji :)

 

P.S. Te ćwiczenia na nogi to jakis żart? Ile trzeba zrobić powtórzeń tych ćwiczeń żeby przeciążyć mięśnie, 50, 100, 200?



#156 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 22:08

Kolego Worek proste pytanie - cwiczyles kiedys na trx'ach? Ja cwiczylem i nadal wlaczam cwiczenia z ich udzialem do codziennych treningow. Nie dowiedzialem sie o nich z reklamy. Sam zauwazylem ze cwiczac z uzyciem hustawki na lancuchach mam duzo lepsze efekty niz wykonujac te same cwiczenia w oparciu o stabilne przedmioty. Dopiero pozniej dowiedzialem sie o trx'ach szukajac przenosnych (wtedy) lin do cwiczen. O ich dokladnych zaletach owiedzial mi po pewnym czasie znajomy studiujacy na awf. Porownal tez cwiczenia na przyrzadach typu atlas badz modlitewnik z silowni do cwiczen z wolnymi ciezarami te z kolei do treningow funkcjonalnych co tylko potwierdzilo moje osobiste spostrzezenia.
I dla mnie weryfilacja zalet o ktorych wspomnialem to nie tylko powierdzenia z artykulow naukowych a jak juz wspomnialem obserwacja mojego ciala. Zapewniam Cie ze wspomniane juz wyzej pasy sa swietna inwestycja we wlasne zdrowie bo po pierwsze sa bardzo uniwersalne i dzieki nim mozna przeprowadzic swietny trening calego ciala - wystarczy odrobina wyobrazni badz czasu poswieconego na szukanie cwiczen w necie. Po drugie ciezko nabawic sie z nimi kontuzji. Po trzecie latwe w transporcie (u mnie laduja obok wody badz izotonika wplecaku do biegania)i tak naprawde wystarcza drzwi w domu, galaz drzewa badz porecz do podciagania sie aby je zamontowac. Nieraz i nie dwa pracujac nawyjazdach zabieralem trxy i trase biegu konczylem na pkacu do zabaw co wpolaczeniu z pasami dawalo swietny wycisk. Poziom intensywnosci treningu zwiekszasz sam plynnie regulujac partie miesni ktore cwiczysz a obciazenie stanowi Twoje cialo. Dla mnie te zalety sa nie do przebicia.
A co do cwiczen na nogi proponuje sprobowac a pozniej pisac ze to zart - bo b duza role odgrywa roznorodnosc cwiczen a nie ilosc kg na sztandze i wyrabianie sobie nic nie wartej bezuzytecznej sily. Poza tym nikt nie napisal zr to trening na brzuch co nie zmienia faktu zecwiczac funkcjonalnie nie zawezasz rozwoju miesni do jednej partii przy danym cwiczeniu.
Pozdrawiam

#157 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2016 - 22:37

Tak ćwiczyłem, chociaż nie uważam żeby było to istotne.

 

 

 

 

O ich dokladnych zaletach owiedzial mi po pewnym czasie znajomy studiujacy na awf. Porownal tez cwiczenia na przyrzadach typu atlas badz modlitewnik z silowni do cwiczen z wolnymi ciezarami te z kolei do treningow funkcjonalnych co tylko potwierdzilo moje osobiste spostrzezenia.

Własnie obaliłem te zalety. Nie ma czegoś takiego jak trening funkcjonalny, Twój znajomy z AWF chyba przyspał na kształceniu ruchowym :D

 

I dla mnie weryfilacja zalet o ktorych wspomnialem to nie tylko powierdzenia z artykulow naukowych a jak juz wspomnialem obserwacja mojego ciala.

Która może być subiektywna i nie mieć nic wspólnego z prawdą. Wybacz ale badanie prowadzone nad dziesiątkami ludzi, z zmierzeniem ich aktywacji mięsniowej bardziej przekonuje mnie od czyjejkolwiek obserwacji ciała.

 

 

 Zapewniam Cie ze wspomniane juz wyzej pasy sa swietna inwestycja we wlasne zdrowie bo po pierwsze sa bardzo uniwersalne i dzieki nim mozna przeprowadzic swietny trening calego ciala - wystarczy odrobina wyobrazni badz czasu poswieconego na szukanie cwiczen w necie. 

Ja tego nie kwestionuje! :) Każdy trening będzie lepszy niż brak treningu a TRX może być dobrym wyjściem.

 

Po drugie ciezko nabawic sie z nimi kontuzji. 

Nie powiedziałbym że TRX jest jakoś specjalnie kontuzjogenny ale żeby cięzko było na nim złapac kontuzje? Chyba że ogólnie podpinamy to jako ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała do ćwiczeń z obciążeniem zewnętrznym to sie zgadzam.

 

 Poziom intensywnosci treningu zwiekszasz sam plynnie regulujac partie miesni ktore cwiczysz a obciazenie stanowi Twoje cialo. Dla mnie te zalety sa nie do przebicia.
A co do cwiczen na nogi proponuje sprobowac a pozniej pisac ze to zart - bo b duza role odgrywa roznorodnosc cwiczen a nie ilosc kg na sztandze i wyrabianie sobie nic nie wartej bezuzytecznej sily. Poza tym nikt nie napisal zr to trening na brzuch co nie zmienia faktu zecwiczac funkcjonalnie nie zawezasz rozwoju miesni do jednej partii przy danym cwiczeniu.
Pozdrawiam

Dla mnie to jest wada, ćwiczenia z ciężarem własnego ciała o ile nie są celem w samym sobie (kalinestyka, street workout itd.) mają ograniczoną funkcje.

 

Powtórze jeszcze raz, nie ma czegoś takiego jak trening funkcjonalny. Pod tym pojęciem kryje się zwiększanie sprawność organizmu. Na sprawność organizmu składają sie takie cechy jak:

-siła (maksymalna, podstawowa, statyczna, eksplozywna)

-wytrzymałość

-gibkość

-zwinnosć

-szybkość

i je mozna ćwiczyć, a nie "funkcjonalność". Może się czepiam ale drażni mnie ten termin. 

 

Bezużyteczna sila... zdajesz sobie że siła determinuje twoją sprawność fizyczną? Im jesteś silniejszy tym jesteś bardziej "funkcjonalny" :) A fizjologi nie oszukasz, mięśnie najlepiej rosną w pewnych widełkach obciążeniowych i robienie setek powtórzeń niewiele im pomaga. 

 

Powtarzam, nie mam nic do TRX, i nie zamierzam Cię odciągać od niego.

Jednak trzymajmy się faktów.



#158 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 29 styczeń 2016 - 23:09

 
A fizjologi nie oszukasz, mięśnie najlepiej rosną w pewnych widełkach obciążeniowych i robienie setek powtórzeń niewiele im pomaga. 
 

O ile zależy nam na budowaniu masy mięśniowej.

#159 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2016 - 23:13

Tak, napisałem to odnośnie rośnięcia :)



#160 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 30 styczeń 2016 - 07:21

Znaczy w kwestii bezużytecznej" i "funkcjonalnej" (fakt oba określenia nie są najszczęśliwsze) siły. Wg mnie to troszkę jak - kto wyciśnie na ławeczce samochód, a kto rozładuje szybciej wagon cementu. Ćwiczenia izolowane zdecydowanie lepiej rozwijają wybrane mięśnie, ćwiczenia na niestabilnym podłożu wybrane mięśnie rozwijają słabiej, ale oprócz nich pracuje pierdylion innych mięśni, o których istnieniu nawet nie mamy pojęcia, a przydają się w życiu codziennym.