Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Crossfit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 23 styczeń 2016 - 19:07

A prostaty też mogą być , bo o tym ,że prostowniki mamy to nie wiedziałem...? :lol:  ;)

To oczywiście potoczna nazwa mięśnia prostego grzbietu. Intuicyjnie wiemy o co chodzi :)



#102 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 19:10

Artech, myślisz że samo ćwiczenie jakim jest swing mogło to spowodować? Mam na myśli to że zastępujesz prace mięśni siłą pędu(?) w dodatku kontrola w fazie opuszczania jest zerowa a ciężar zatrzymujesz nagle, ekspresyjnie. Sam nie robiłem nigdy swingów więc ciekaw jestem twojej opinii.



#103 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 19:12

To oczywiście potoczna nazwa mięśnia prostego grzbietu. Intuicyjnie wiemy o co chodzi :)

Mięsien nazywa się prostownik grzbietu, jak już to mięsień prosty jest potoczną nazwą :) 



#104 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 styczeń 2016 - 19:23

Kolego Worek , nie odrobiles zadania domowego..lub nie doczytałeś.
takie pojęcie istnieje, są nawet trenningi kierowane ku jego poprawie.
I nie jest to typowy trekking "na rzeźbę"...
Koniec konwersacji bo schodzimy z tematu a i tak będziesz upierał się przy swoim

Użytkownik patu edytował ten post 23 styczeń 2016 - 19:30


#105 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 19:31

Możliwe :) możesz w takim razie dać mi definicje tych terminów i o co w tym chodzi? W googlu wyskakują mi same fora kulturystyczne a książki milczą na ten temat.



#106 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 19:48

Koniec konwersacji bo schodzimy z tematu a i tak będziesz upierał się przy swoim

 

 

Przepraszam bardzo, wydawało mi się że całkiem rozsądnie przedstawiam swoje argumenty, a nie "upieram się". Jak nie zgadzam się z Tobą to odrazu znaczy że się upieram? :)

W temacie z wyprostami kręgosłupa może nie dojdziemy do porozumienia ale nie rozumiem czemu mamy konczyc konwersjacje, wpisujemy sie dobrze w temat wątku :)

Więc możesz przedstawić te definicje gęstości i twardości mięsniowej? Serio, co tam twardnieje, białko się ścina? powietrze wylatuje spomiędzy aktyny i miozyny? :D



#107 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:06

Skąd pomysł, że mleczan powstaje na drodze rozpadu białek?

Miało być cukrów, a konkretnie glikogenu.



#108 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:11

A jeszcze konkretniej, glukozy :D



#109 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:13

Artech, myślisz że samo ćwiczenie jakim jest swing mogło to spowodować? Mam na myśli to że zastępujesz prace mięśni siłą pędu(?) w dodatku kontrola w fazie opuszczania jest zerowa a ciężar zatrzymujesz nagle, ekspresyjnie. Sam nie robiłem nigdy swingów więc ciekaw jestem twojej opinii.

Widzisz teoretyk ze mnie żaden. Widzę, że jest tu sporo osób obeznanych z treningiem siłowym nie tylko praktycznie ale i od strony teoretycznej/naukowej.

Chyba czas również to nadrobić. Ja do tej pory z treningiem siłowym kompletnie nie miałem do czynienia. Chyba jakiś kryzys wieku średniego mnie dopadł  ;)  :P

Z praktyki uważam że to ćwiczenie, gdy robię je zbyt dużym ciężarem i z dużą intensywnością, u mnie może spowodować przeciążenie w dole pleców - nie wiem czy to kręgosłup czy co innego. Do tej pory ćwiczyłem 16 kg i już było ok teraz wziąłem 20 kg i trochę przeciążyłem, ale największym błędem był czwartkowy trening, na którym były lekkie swingi (10 kg),Sumo Deatlift high pull  Kettlem (20 kg) i klasyczny lekki Deatlift (40 kg). To również w Tabata, więc trochę powtórzeń było.

Mogłem ten trening odpuścić, ale wiedziałem, że kolejne dwa tygodnie na trening nie pójdę i ... teraz mam nauczkę. I to bolesną  :unsure:


Użytkownik Artech edytował ten post 23 styczeń 2016 - 20:22


#110 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:16

Rzeczywiście brzmi ciężko. Daj spokoj, kto by odpuscil trening wiedzac ze przez dwa tygodnie nie wejdzie na silownie :D



#111 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:17

Kolego Worek , nie odrobiles zadania domowego..lub nie doczytałeś.
takie pojęcie istnieje, są nawet trenningi kierowane ku jego poprawie.
I nie jest to typowy trekking "na rzeźbę"...
Koniec konwersacji bo schodzimy z tematu a i tak będziesz upierał się przy swoim

Trening w stylu crossfit to typowy trening na rzeźbę. Dużo powtórzeń z mniejszym obciążeniem. Z tego co już się dowiedziałem odwrotność treningu na masę



#112 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:18


Więc możesz przedstawić te definicje gęstości i twardości mięsniowej? Serio, co tam twardnieje, białko się ścina? powietrze wylatuje spomiędzy aktyny i miozyny? :D

Eee tam, po co od razu brnąć w definicje i to w sobotni wieczór :)  Wystarczy dorzucić do sylwetki parę kg mięśni, nie dopuścić do zatrzymywania dużej ilości wody pod skórą (unikać jedzenia mocno solonych potraw, i ogólnie śmieciowego jedzenia, pić dużo wody niskozmineralizowanej), utrzymać ilość tkanki tłuszczowej na poziomie nie więcej niż 10% i mamy tzw. dobrą "gęstość i definicję", na poziomie amatorsko-rekreacyjnym. Oczywiście można bawić się w uzyskanie lepszych parametrów pod tym względem, ale można skończyć jak Andreas Munzer...



#113 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:20

Rzeczywiście brzmi ciężko. Daj spokoj, kto by odpuscil trening wiedzac ze przez dwa tygodnie nie wejdzie na silownie :D

Tu się nie ma co śmiać ... Jeszcze pół roku temu męczyłem się od samego patrzenia na kettla 10 kg  :ph34r:  :P



#114 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:24


Więc możesz przedstawić te definicje gęstości i twardości mięsniowej? Serio, co tam twardnieje, białko się ścina? powietrze wylatuje spomiędzy aktyny i miozyny? :D

 

..jest prosta - to ilość włókien mieśniowych na jednostkę powierzchni/objetości. Odpowiedzialny jest za nieodpowiedni trening, wpływ mają także zdolności genetyczne, odżywianie, odpowiedni poziom glikogenu,stan elektrolitów itp.

Gdyby nie było takiej definicji - wszyscy byśmy wygladali tak samo zajebiście...



#115 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:24

Nie ma czegoś takiego jak trening na rzeźbe :) Możesz trenować na hipertrofie, siłe mięśniową, wytrzymałość mięsniową, siłe eksplozywna itd. To czy rzeźbisz czy budujesz mase zależy od twojej diety. Nadwyżki lub deficytu kalorycznego. Co ciekawe w obydwu przypadkach stosujesz ten sam trening hipertroficzny. W przypakdu budowania masy mięśniowej to zrozumiałe, natomiast czemu podczas redukowania? Aby zniwelowac maksymalnie straty mięśniowe swpowodowane deficytem kalorycznym. Trening hipertroficzny daje najwiekszy bodziec dla organizmu do rozbudowy/utrzymania masy mięśniowej (daje znać ciału że potrzebuje mięsni) Jedynie podczas redukcji możesz używać troche mniejszych objetości spowodowanych gorszą regeneracja w stosunku jak masz nadwyżke kaloryczną.
Co do tego czym jest crossfit. Jest to trening obwodowy znany od dziesiatek lat. Rebook nadał temu nową nazwe, forme, wprowadził boje olimpijskie i mamy crossfit :)



#116 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:25

Tu się nie ma co śmiać ... Jeszcze pół roku temu męczyłem się od samego patrzenia na kettla 10 kg  :ph34r:  :P

Ja się nie śmieje, sam bym nie dał rady.



#117 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:26

Trening w stylu crossfit to typowy trening na rzeźbę. Dużo powtórzeń z mniejszym obciążeniem. Z tego co już się dowiedziałem odwrotność treningu na masę

..no to niby logiczne..ale znam osoby które zaczynały od crossa - i nabrały postury... wczesniej wygladajac jak reklama głodu...


  • Artech lubi to

#118 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:28

Nie ma czegoś takiego jak trening na rzeźbe :) Możesz trenować na hipertrofie, siłe mięśniową, wytrzymałość mięsniową, siłe eksplozywna itd. To czy rzeźbisz czy budujesz mase zależy od twojej diety. Nadwyżki lub deficytu kalorycznego. Co ciekawe w obydwu przypadkach stosujesz ten sam trening hipertroficzny. W przypakdu budowania masy mięśniowej to zrozumiałe, natomiast czemu podczas redukowania? Aby zniwelowac maksymalnie straty mięśniowe swpowodowane deficytem kalorycznym. Trening hipertroficzny daje najwiekszy bodziec dla organizmu do rozbudowy/utrzymania masy mięśniowej (daje znać ciału że potrzebuje mięsni) Jedynie podczas redukcji możesz używać troche mniejszych objetości spowodowanych gorszą regeneracja w stosunku jak masz nadwyżke kaloryczną.
Co do tego czym jest crossfit. Jest to trening obwodowy znany od dziesiatek lat. Rebook nadał temu nową nazwe, forme, wprowadził boje olimpijskie i mamy crossfit :)

..na samej nazwie zbił miliony... nazwa handlowa, cały equipment, trendy,  moda itp, itd



#119 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:33

..jest prosta - to ilość włókien mieśniowych na jednostkę powierzchni/objetości. 

 

 

Kolego, na to ma wpływ hipertrofia(powiększanie włókien)  i hiperplazja( zwiększanie liczby włókien) zmniejszanie liczby włókien na jednostkę powierzchni może być powodowane utratą wody(w konsekwencji również glikogenu) i tłuszczu Innymi słowy redukcji masy ciała



#120 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:37

Nie ma czegoś takiego jak trening na rzeźbe :)

...teraz to zburzyłeś cała kulturystyczna filozofię...powiedz to profi sportowcom, niech jada na dotychczasowym trenningu z ujemnym bilansem energetycznym ;) ...