Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na okonie z dolnej półki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
416 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 17:19

Mam i miałem inne kijki w tej cenie i rękojeść z normalnego korka, to norma. Np. matchówka Abu Garcia Enticer Pro - jakieś 120 zł kilka lat temu. Obecnie to nawet Dragon Ultima za kilka stówek wylądował z okleiną. Uważam, że nie cena tutaj robi za główny czynnik, ale rosnąca tolerancja na zasadzie "a czego się spodziewasz za 100 zł ?". Jak już przywykną, to mamy "a czego się spodziewasz za 200 zł" ? Taką metodyką tworzy się sztuczną cenę produktu i przekonanie, że na kij trzeba wydać 500-1000 zł, aby był w pełni "sprawny".

 

Patrząc logicznie - skoro Shimano, które również każe sobie płacić za markę, w cenie 130-150 zł oferuje kije z długaśnym korkowym dolnikiem, to uważam, że mam prawo oczekiwać tego samego w produktach innych firm z takiego bądź niższego poziomu. Jeśli zaczniemy przymykać oko na cwaniactwo producentów, to dojdziemy do momentu, gdzie przeciętny kołowrotek będziemy kupowali nie za 350 zł jak teraz (Red Arc, Penn Slammer), ale za 700 zł.


  • Locutus85 i coma lubią to

#82 OFFLINE   Tedi

Tedi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:09

A powiecie o Mikado X-Plode Ultra Fine Spin do 8g?



#83 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:26

A powiecie o Mikado X-Plode Ultra Fine Spin do 8g?

 


  • marianosum lubi to

#84 OFFLINE   dud1

dud1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 23:27

Już myślałem , że po ostatnich trzech stronach przygody z lexusem wszystko na temat fajnych i tanich wklejek mikado zostało już napisane, a tu kolejna perełka x-plode...

Darks86...jeżeli kierujesz się zawartością węgla w węglu i liczby mają znaczenie pierdyknij sobie Falcon Claw 210 1-8g  Perfekt Sulechów. Jest z IM-10

http://www.perfekt-s...&products_id=85 



#85 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 00:12

@dud1

Kieruję jedynie w obrębie tego samego producenta i w miarę zbliżonych progów cenowych. W tym przypadku się to sprawdza. Pomiędzy różnymi producentami bawimy się już w zwykłe wróżenie.

 

Co do X-Plode - mnie jakoś nie zachwycił. Z mikadowskich wklejek spodobał mi się z kolei ten ich 5cio składowy travel.



#86 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 29 styczeń 2015 - 20:57

Miałem tego x-plode ultra fine w łapkach kilka dni temu u kolegi w garażu na piwku ;d kijek sprawia wrażenie naprawdę zajefajego. Leciutki, szybciutki... myślałem nawet o zakupie, ale ma jedną wadę, która zdecydowanie go wyklucza. Masakrycznie długi dolnik. Wygląda to aż śmiesznie, komicznie się czułem trzymając dwumetrową wędkę z półmetrowym dolnikiem. Jeśli ktoś lubi takie dolniczki, albo jeśli ktoś ma zdolności manualne pozwalające na skrócenie go to kijek jest naprawdę SUPER i jego cena jest po prostu śmieszna.



#87 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 29 styczeń 2015 - 21:14

Moim skromnym zdaniem nie ma znaczenia ile kosztuje kij- trzeba byc nad woda jak najczęciej i lowić. A nie siedzieć tu i pisac głupoty :)

Czy 90zł czy 1900 - czy to ważne ? Liczy sie fun i bycie nad wodą :) I radośc z wędkowania :)

 

Pozdrawiam Paweł.


  • fryc203 i G r e g lubią to

#88 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 styczeń 2015 - 21:56

Niemniej czymś wędkować trzeba  ;)



#89 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 29 styczeń 2015 - 21:59

Łowił bym i bambusem gdyby nie stac mnie bylo na nic lepszego :) Zapewne jak większość z nas ,koledzy :)


  • MichałM lubi to

#90 ONLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 styczeń 2015 - 17:18

Kumpel odebrał wczoraj mikado x-plode perch spin 2,10-10g. Moje odczucia po macaniu na sucho bardzo pozytywne, fajny cięty kijek. Jedyny minus- czwarta od szczytu przelotka miała niepolakierowaną omotkę i spadła :D Wędka została odesłana ;)

 

 

#91 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 styczeń 2015 - 17:35

Podbiję temat, bo aż szkoda tworzyć kolejny wątek na takie pytanie...

 

Zachciało mi się pierwszej wklejanki. Do leciutkich przynęt, czyli obrotówki 00, może 0, woblery 1,5-2,5 cm schodzące do 0,7m max (zwykle smużaki i powierzchniowe), gumki do rozmiarów okoniowych (czyli 5cm gumy + np. 5g główka), może czasem jakieś zabawy z białorybem na mikro twisterki / sztuczne robaki. Nie wiem, czy takie łowienie mi spasuje, więc założyłem sobie limit 150 zł (najwyżej w kolejnym sezonie kupię docelowy kijek). Przeglądałem oferty sklepów i prawdę mówiąc natłok modeli ma w swoim katalogu Mikado:

- MIKADO ARCHER ULTRALIGHT SPIN
- MIKADO BLACK DRAFT ULTRALIGHT SPIN
- MIKADO SENSEI NEEDLE ULTRALIGHT SPIN
- MIKADO SENSE ULTRAFAST SPIN
- MIKADO SENSUAL SOFT SENSI SPIN
- MIKADO ESSENTIAL PERCH
- MIKADO SENSEI FEELING
- MIKADO ESSENTIAL FEELING
- MIKADO DIAMOND SPIN
- MIKADO SAKANA KANTA PERCH SPIN
- MIKADO TSUBAME ULTRALIGHT SPIN
- MIKADO LEXUS SAPPHIRE
- MIKADO SILVER EAGLE UFL SPIN
- MIKADO COMPETITION SUPER SENS.SSS SPIN
- MIKADO SHT UL SPIN
- MIKADO NSC ULTRALIGHT SPIN
- MIKADO INAZUMA FLASH PERCH
- MIKADO NIHONTO LIGHT SPIN
- MIKADO NIHONTO ULTRALIGHT SPIN
- MIKADO X-PLODE PERCH SPIN
- MIKADO X-PLODE ULTRA FINE SPIN
- MIKADO AMBERLITE LIGHT SPIN

 

Opisy katalogowe zawsze mówią to samo, czyli coś w stylu: "Ultraszybki kij, ekstremalnie sztywny blank i niesamowicie czuła szczytówka". No super, wszystko jasne... Modeli od groma, różnią się wagą, cw podobne, cena w zasadzie też (od 85 do 150 zł). Teraz pytanie do Was - czym tak naprawdę różnią się te kijki ? Które z nich mają akcję taką średnią, czyli pracują czymś więcej niż szczytówką ? Albo inaczej - które są najbardziej "uniwersalne" ?

 

Celowo nie pytam o inne marki, bo tam w miarę się orientuję. Mikado mnie dobiło mnogością modeli, których w zasadzie nie umiem odróżnić. Oglądałem jakieś filmiki, ale wydają mi się niemalże identyczne...

Akurat tak sie sklada ze posiadałem/posiadam... 1/3 z tych kijków a oprócz nicz jeszcze kilkanaście z Mikado nie wymienionych

 

I co mogę powiedziec ze to wszystko to jest jeeeeedno i to samo te całe wymysły i zmiany wyglądu to po to aby przyciągnąć klienta i to zresztą nie tylko od Mikado....

 

A jesli chcesz cos pomiedzy wielkim Okoniem a Sandaczem to polecam INAZUME Flasch Percha.... :D  pozdr



#92 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:50

@Greg1407

Tak właśnie poczułem - ugięcie podobne, cena podoba. Jednak Sapphire i Diamond lepiej przenoszą drgania na dolnik niż np. Sensual. Kupiłem Lexusa i jest bardzo zadowolony. Obecnie planuję drugą wklejkę, ale już baaardzo delikatną, czyli do 7g. Na razie pojedynek jest między Sapphire 2,2m 7g i Konger Mikros 2,15m 5g.

 

Inazumę Flash Perch oglądałem na filmikach - kurcze, fajny kijek. W wersji 2,4m to taki kompromis pozwalający połowić zarówno okonie jak i sandacze. Szczupaki na przynęty do 10 cm również wchodzą w grę. Ten kijek również rozważam, ale w znacznie późniejszym czasie (od maja, gdy zacznę śmigać za grubszymi okoniami i szczupakami pontonem). Wstyd się przyznać, ale chyba wrócę do gumowego arsenału. Ostatnie 2 lata zrobiłem sobie od tego przerwę, ale widzę, że jakoś lepsze efekty są nawet na typowe kopytka niż finezyjnie prowadzonego woblera...



#93 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:59

Na filmikach a na zywo dotknąc to dwie rozne bajki ale jest w tym sporo prawdy co piszesz na temat tego Flascha mowa o 20 gr

 

Co do przynęt to zaden wstyt kazda pzyneta jest godna rybiej łuski ja mam odwrotnie i lekki Come Back do obrotówek ,moze uda mi sie pobic PP w szczupaku w kocu to juz 10 lat mineło [kawał ryby] i dzięki maleńkiemu Meppsowi "1 ;)


  • Paweł R. lubi to

#94 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 31 styczeń 2015 - 14:24

Zakupiłem w tym tygodniu Lexusa Sapphire 2,2m 7g z myślą o okoniach , na sucho bardzo pozytywne wrażenie , myślę że będzie z niego pociecha w tym sezonie :)



#95 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 31 styczeń 2015 - 15:33

Eee...ja tam wole Elvisa :) w tych szafirkach za pancerny rear grip jak dla mnie :mellow:



#96 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 31 styczeń 2015 - 15:38

Nie miałem nigdy w ręku Elvisa , więc nie mam porównania :mellow:



#97 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 31 styczeń 2015 - 17:37

No to żałuj.... ;)



#98 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 18:19

Tyle tylko, że Elvis, to już nie jest dolna półka. Bodajże w granicy 300 zł trzeba na niego wyłożyć jeśli mnie pamięć nie myli ;) Mikado, to kwestia 130 zł, podobnie jak porównywalne produkty np. Kongera z serii Vectron.



#99 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 31 styczeń 2015 - 19:49

A ja wole dopłacić do wyższej polki... ;)



#100 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 20:03

Dla każdego coś miłego ;) Też zakładałem, że kupię tanią wklejkę dla sprawdzenia, czy mi to leży, a potem wymienię na coś z kategorii 250-400 zł, ale po paru wypadach z Lexusem nie wiem, czy będę go wymieniał. Na pewno zapoluję teraz na Mikrosa z czarnej serii, ewentualnie WRX. Tylko w jakiejś ludzkiej cenie za używkę, a nie 200 zł jak to teraz wiszą na olx.