Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na okonie z dolnej półki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
416 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 31 styczeń 2015 - 20:55

No kup a nie pozałujesz ;)



#102 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 01 luty 2015 - 18:15

Trafiłem przypadkiem na takie coś: DAM Impressa 210cm 2-5g. Cenowo wychodzi to śmiesznie, bo jakieś 120 zł. Waży bodajże 115 gram. Macał ktoś ten kijek ? Z internetowych opisów nie jestem w stanie nawet wywnioskować, czy to wklejka czy pełny blank. Nic konkretnego o akcji ani ugięciu. W żadnym sklepie nie mam tego pod ręką.

 

Jeśli to wklejka, to ciekawe o jakiej sztywności blanku i czułości wklejki. Czy niedoszacowana i rzeczywistości zbliżona do tych 7 gramówek np. Mikado, czy też coś w kierunku Mikrosa.

 

Jeśli wklejką nie jest, to znów zagadka - faktycznie tak delikatna i czuła jak np. SG Parabellum lub LRF, czy też niedoszacowany kijek pokroju np. Daiwa Sweepfire do 7g, który czułością szczytówki ustępował Excelerowi do 10g.



#103 OFFLINE   Tedi

Tedi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 01 luty 2015 - 19:11

Ale to wszystko króciutkie kijki przynajmniej dla wędkujących z brzegu ja tam zainwestuje w mikado x plode 2,40m to i tak szkoda że nie występuje w długości 2,70m.



#104 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 01 luty 2015 - 19:46

@Tedi

Zależy dla kogo. Jak teren mocno zarośnięty, a dodatkowo często łowimy z wody (brodząc), to kijki 2,1-2,2m są ok. Zresztą jakiś czas temu robiłem porównanie kijków typu 2m i 2,4m oraz 2,4 i 2,8m. Różnica w długości rzutu minimalna, a trafiło się tak, że krótszy kijek miotał lepiej (smuklejszy blank). Oczywiście zastosować trzeba nieco inną technikę. Po tym doświadczeniu wiem już, że bardziej liczy się dobra linka, prawidłowo wypełniona szpula oraz ładowanie wędki niż jej długość.


  • Paweł R. lubi to

#105 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 02 luty 2015 - 03:05

Trafiłem przypadkiem na takie coś: DAM Impressa 210cm 2-5g. Cenowo wychodzi to śmiesznie, bo jakieś 120 zł. Waży bodajże 115 gram. Macał ktoś ten kijek ? Z internetowych opisów nie jestem w stanie nawet wywnioskować, czy to wklejka czy pełny blank. Nic konkretnego o akcji ani ugięciu. W żadnym sklepie nie mam tego pod ręką.

 

Jeśli to wklejka, to ciekawe o jakiej sztywności blanku i czułości wklejki. Czy niedoszacowana i rzeczywistości zbliżona do tych 7 gramówek np. Mikado, czy też coś w kierunku Mikrosa.

 

Jeśli wklejką nie jest, to znów zagadka - faktycznie tak delikatna i czuła jak np. SG Parabellum lub LRF, czy też niedoszacowany kijek pokroju np. Daiwa Sweepfire do 7g, który czułością szczytówki ustępował Excelerowi do 10g.

 

Ja również nie miałem okazji tej Impressy osobiście testować, ale rozglądając się za delikatną wędką wyczytałem gdzieś, że to tradycyjny spin. Nie jestem znawcą, ale patrząc po rozkładzie przelotek, oraz ich ilości na szczytówce, to na wklejkę raczej nie wygląda.



#106 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 02 luty 2015 - 12:13

@Henri

Zdjęcia w internecie często przedstawiają jeden model z serii, np. z wyższym cw.

 

Dzisiaj odpisał mi sklep FM - zapewniają, że nie jest to wklejka, ale klasyczny spinning UL. No to zrobiło się ciekawie, bo jeśli cw określono prawidłowo, to mamy o połowę tańszą alternatywę dla Parabellum.



#107 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 luty 2015 - 12:23

Ups :)

#108 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 02 luty 2015 - 17:56

Trafiłem na kolejny potencjalnie ciekawy kijek: Sanger IRON TROUT Chakka 2,70 m 1-6 g. Ciekawy, o ile nie jest wklejką. Opisy na to nie wskazują, zdjęcia również. Ciekawi mnie jednak jak uzyskano taki cw przy 2,7m. Pierwszy raz takie połączenie widzę. Cena poniżej 150 zł. Macał ktoś ? Ja nawet o tej firmie (Sanger) nie słyszałem.

 

Co do DAM Impressa - znalazłem ją w miejscowym sklepie i jutro jadę obadać. Mają tam również Parabellum i LRF, więc będzie można zrobić bezpośrednie porównanie. Ciekawi mnie jednak, że np. na amazonie znalazłem ofertę, gdzie zdjęcie przedstawiało 2 kijki: http://www.amazon.de...G/dp/B00HTC5A8OBuszując dalej, katalog DAM pokazuje, że mają 2 wersje (strona 97): http://viewer.zmags....6a#/f4cbb46a/96 Wynika z niego, że model 1,8m, to klasyczny kijek z cw 1-5g, ale 2,10m, to wklejka (patrząc na zdjęcie) i nie nosi już przyrostka UL, ale Felchen 5. Fishing Mart z kolei odpisał mi, że 2,1m, to nie jest wklejka. Na allegro siedzi ten sam model z dopiskiem Felchen zarówno ze zdjęciami od wklejki jak i nie-wklejki. Absurd. Ja rozumiem, że z firmami typu Rumpol mogą być takie jaja, ale żeby nie móc jasno zaoferować klientom sprzętu firmy takiej jak DAM, to zwyczajna porażka.

 

@Guzu

Wyjaśnisz o co Ci chodziło ? ...

 

EDIT:

=====

Odpowiedź sprzedawcy odnośnie Sangera - wklejka. Cóż, było zbyt pięknie, aby było prawdziwie. Już widziałem oczyma wyobraźni ten kijek w połączeniu ze smużakami typu osa ;)


Użytkownik darks86 edytował ten post 02 luty 2015 - 18:38


#109 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 02 luty 2015 - 18:12

Jeśli mogę zaproponować fajny kij ale nie z tych tanich to proponuję:

Konger Paladin CX Perch 2,25 do 12g. osobiście miotam z niego przynęty typu kaitek 2' na 2g główkach i lata dobrze, widać na szczytówce bez problemu, transmisja na rękę bardzo dobra, płynnie i głęboko ugina się pod rybą a i sumka ok 85cm wyholował. nie jest to wklejka.



#110 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 02 luty 2015 - 18:36

@paawelek83

Znam, znam. Te powszechnie znane serie już obadałem. Prawdę mówiąc prędzej bym Moderate 2,75m do 12g brał, bo fajnie mi leżała w ręce. Ale to jest temat o budżetowych okoniówkach i takie też modele tutaj podrzucam. Wpadają mi przypadkiem w oko, bo szukam jeszcze alternatywy dla Mikrosa / Sapphire 7g, po które miałem zamiar w tym miesiącu się wybrać. Zresztą o ile wklejek "trochę" jest fajnych z niskim cw, to klasycznych blanków już nie (a przynajmniej w cenie poniżej 300 zł). Bo co tak naprawdę mamy ? Parabellum i LRF (który na moje oko jednak jest wklejką....), Catanę UL z długaśnym dolnikiem, Lucky'ego z drugiej ręki, lejący Black Rock 2,18m 10g, Sweepfire i Exceler od Daiwy oraz Cormorany Black Bull PCC. Niedawno doszły Spro Addiction Micro Bait oraz Robinson Bluebird Perch (ale tylko te krótkie 2m, bo 2,4m, to już do L'ka 15g). Większość z tego, co UL'ki, ale do 10g, czyli jednak mocniejsze niż Parabellum czy LRF. O ile 250-300 zł na SG do zabawy szkoda mi wydać (są inne ciekawsze kijki, które chciałbym nabyć), to 115 zł za Impressę wygląda już ciekawiej.



#111 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 02 luty 2015 - 20:15

Z tym, że po co kombinować i testować na własnej skórze skoro byli już tacy co przerobili dużo i polecają to o czym sam wspomniałeś czyli Mikros, Elwis, Szafir



#112 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 02 luty 2015 - 20:56

Z tym, że po co kombinować i testować na własnej skórze skoro byli już tacy co przerobili dużo i polecają to o czym sam wspomniałeś czyli Mikros, Elwis, Szafir

Od tego jest taki właśnie temat, aby dyskutować. Poza tym mylisz teraz fakty - Impressa według wielu opinii nie jest wklejką jak Mikros, Elvis czy Sapphire. A jeśli nawet okaże się wklejką, to konkurencję ma tylko w znacznie droższych Mikrosach i Elvisach (porównaj CW, o ile oczywiście jest ono realne). Gdyby pojawił się np. kijek Daiwy o parametrach pokroju Iri Lucky, to też napisałbyś "po co kombinować" ? Pełny kijek z cw 5g prawie nie ma konkurencji na rynku - zobacz jaką pompę zrobił Parabellum.


  • dawidzcm lubi to

#113 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 02 luty 2015 - 21:18

darks86 również szukam budżetowego kijka UL pod okonia, wklejka odpada. Ja stawiam chyba na SG Parabellum, myślę że nic lepszego się nie znajdzie. Czekam również na Twoje spostrzeżenia co do tego DAM. Pisz jak obadasz sytuacje:)



#114 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 02 luty 2015 - 21:40

darks86 również szukam budżetowego kijka UL pod okonia, wklejka odpada. Ja stawiam chyba na SG Parabellum, myślę że nic lepszego się nie znajdzie. Czekam również na Twoje spostrzeżenia co do tego DAM. Pisz jak obadasz sytuacje:)

A o który model Parabellum Ci chodzi ? Mają krótszy 195cm cw 5g i dłuższy 215cm z cw do 7g. Z innych kijków porównywalnie miękkich, to wspomniana wcześniej Okuma Black Rock 1-10g (baaardzo kluskowata, minimalnie większy zapas mocy niż Parabellum 7g) i Daiwa Exceler do 10g (model 210 cm). Catana jest sztywniejsza, Cormoran i Daiwa Sweepfire również. Z kolei SG LRF, to kosmicznie miękki kijek i dla niego z kolei w tej dziedzinie brak konkurencji. Może uda mi się jeszcze jutro podjechać do innego sklepu zmacać Spro Addiction Micro Bait 218 cm 2-11g. Kosmicznie lekki, 87 gram. Cena niestety jak za Parabellum. 


Użytkownik darks86 edytował ten post 02 luty 2015 - 21:40

  • ppiotrek lubi to

#115 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 02 luty 2015 - 21:44

Chodził mi po głowie ten 215, chciałem latać z nim po małych rzeczkach i bajorach. Szukam czegoś tak właśnie do max 200 zł z cw nie większym niż 8g. I ten SG ma chyba najlepsze parametry i wykonanie niczego sobie.  Szkoda że u mnie w sklepach ciężko o takie UL-ki, ciekawi mnie jeszcze ta Catana jak leży w łapie, czy dosyć fajnie pracuje ale to CW znowu wysokie.



#116 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 02 luty 2015 - 22:04

Ta Catana, to według mnie średnie rozwiązanie. Na sucho jest sztywna jak szpada, ale pod obciążeniem idzie w parabolik. Opisali ją jako 1-11g i faktycznie pewnie tyle ma. Miałem model 3-15g i pod obrotówką nr 3 giął się srogo. Z tym będzie jeszcze łatwiej, więc i 2jka go będzie przyginać. Machając nim w sklepie nie odczułem jednak, aby miał on dobrze ładować niewielkie przynęty. Taką mocno ładującą katapultą wydaje mi się wspomniana już Okuma, chociaż tutaj problemem może być latająca po rzucie szczytówka. Aha, Catana ma jeszcze jeden problem - długaśny dolnik. Model 240 cm ma długość czynna może z 7-10 cm dłuższą niż Parabellum 215 cm. Jakbym miał brać taniego, to już prędzej ten Sweepfire 7g. Zerknij sobie może jeszcze na to:  http://www.robinson....-spin,i833.html

 

Model 212 cm ma cw deklarowane 2-8g. Mam ich model 240 cm i kijek naprawdę fajny. Waży 128 gram (sprawdzałem), krótki dolnik, parabolik pod rybą aż górny grip pracuje. Deklarowane cw to 4-15g, ale ładowność ma już od 2,5 grama. Jeśli w modelu 212cm cw podane jest w podobny sposób, to może być on bardzo fajnym rozwiązaniem. Sam próbuję zmacać gdzieś tą długość. Cena śmieszna, bo model 2,4m kosztuje jakieś 100 zł. Może jutro akurat w CW będą go mieli (tam kupiłem swoją sztukę).

 

EDIT:

=====

Na Alle stoi jakiś: http://allegro.pl/we...5017042585.html


Użytkownik darks86 edytował ten post 02 luty 2015 - 22:07


#117 OFFLINE   dud1

dud1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 02 luty 2015 - 22:58

Faktycznie...,jeżeli chodzi o pełne blanki i cw max 7-8 g to u nas lipa. Jest jeszcze parę Mitchelli, jednak przy odpowiednim cw albo są za cieżkie albo za któtkie albo za drogie. Zastanawiam się dlaczego przedstawiciel Spro nie sprowadził Addiction Micro Bait w wersji 198 1-8 g ? Wersja 2-11 ma grubszy blank i dłuższy dolnik i nie jest w zadnym wypadku alternatywą dla SG Parabellum. Wędek o cw 10-12g jest zdecydowanie więcej. Druga fajna wędka tej firmy( troche tańsza) to Trout Master Trema Trout 210 1-7g . Wydaje sie jeszcze delikatniejsza i według testujących świetnie nadaje się na okonia. Ten sklep przy niektórych wędkach podaje różne wymiary ( grubość blanku, dł dolnika, śr przelotek itp)

 

http://www.fishingfi...1-8-g-8990.html

 

http://www.fishingfi...7-g-8987.html# 

 

Dla porównania wersja 2-11g  http://www.fishingfi...-11-g-8993.html 

 

 

Jest jeszcze leciutka o małym cw Kogha Master Tool Ultrafast. Tylko, że to chyba nowość, bo nie widziałem jej jakiś czas temu na tej stronie i nie ma żadnych opinii 

 

http://www.askari.pl...st-spinning-rod 

 

Lepsze zdjecie 

http://www.angelspor...ail.jsf?reset=0 



#118 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 03 luty 2015 - 11:17

A ja niedawno z racji przeprowadzki :D znalazłem w piwnicy stare Mikado Shaman chyba z przed 20 lat :o  akcja kijka prawie jak u mikrosa i to nie wklejanka ,tyle ze dł 240 ;)


Użytkownik Greg1407 edytował ten post 03 luty 2015 - 11:18


#119 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 03 luty 2015 - 12:23

To jest coś takiego jak Konger Champion Jigger 235cm do 2-9g. Łowiłem na takiego troszkę czasu, tak samo jak na Tango. Niby 1g cw różnicy ale skrajnie różne kijki. Tak to jest gdy się porówna wklejki do pełnego blanku. Mi ten jigger do końca nie przypasił. Fajnie się uginał pod rybą, ale był troszkę zbyt wolny albo zbyt słabo przekazywał kontakt przynęty. Bardzo często zostawałem z nim w zielsku, gdzie na Tango np przy szybkim podbiciu wydobywałem przynęte z zarośla...


  • mrowa lubi to

#120 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 03 luty 2015 - 13:31

Marcyś do którego nawązujesz ? do tego Shamana ? :D


Użytkownik Greg1407 edytował ten post 03 luty 2015 - 13:42

  • mr.8legs lubi to