Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zatruta Wisła w Połańcu? Tragedia w Kozienicach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 styczeń 2016 - 18:07

Czy jest na sali jakiś prawnik ? Czy jest opcja by społeczeństwo tzn. my wędkarze wystosowali pozew zbiorowy przeciwko władzą elektrowni ? Nie skupiam się tu na treści pozwu i kwestiach pobocznych. pytanie tylko czy Polskie prawo daje taką możliwość i jak to "technicznie" miałoby wyglądać. Tak sobie myślę, że w obecnych czasach mediów społecznościowych w ciągu tygodnia taki pozew mogło by podpisać kilka tysięcy osób min.

Przeszło mi to przez myśl szczerze mówiąc od razu po przeczytaniu tego "newsa". Ciekawe co na to polskie prawo.



#62 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 06 styczeń 2016 - 18:17

Żadna przyducha nie miała na to wpływu, jak pisałem wcześniej, ryby ugotowane, sam przeszedłem dziś prawie cały kanał, leży tego masa, głównie białoryb, ale tylko dlatego jak się dowiedziałem, całą noc co cenniejsze ryby zostały pozbierane do zjedzenia przez ludzi. Kolega sam był dziś świadkiem jak chłop szedł z wiadrem i miał 4 sandacze, bo przecież nie zatrute tylko ugotowane. Za główkami też sporo tego leży, a ryby rozciągają się nawet do 3km dalej położonej Niekurzy. Ogrom strat jest nie do obliczenia bo niby na jakiej podstawie? skoro nikt nie wie ile spłynęło i ile jeszcze leży na dnie. 

 

Pozdrawiam Pana który siedział przy zrzucie elektrowni dziś i próbował na wędki coś jeszcze "złowić".


  • Czoper lubi to

#63 OFFLINE   Monster

Monster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 18:33

Masakra! Ciężko to pojąć..

W jednej z lokalnych pras czytałem, że elektrownia już twardo zaprzecza jakoby miała z tym jakiś związek. Tłumaczą, że to "przyducha" bo cała Wisła powyżej jest skuta lodem... ŻENADA


  • grey lubi to

#64 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 19:08

Dobrze wiemy, że już się to zdarzało w przeszłości.

W tym roku problem jest większy bo stan wody był minimalny - przy dużym zrzucie wody 35' ryby padły.

 

 

Zjawisko znane dla akwarystom - weź do dłoni rybę akwariową i przy temp. dłoni 36' pada.

 

Ważne że to nie zatrucie ! Ryby padły na odcinku kanału + ujście. Potem woda już się miesza z nurtem rzeki  i ryby są bezpieczne.

 

Elektrownia ma prawo zrzucać wodę 35'

 

Odbudowa rybostanu - tyle można zrobić. Jak ich ruszy sumienie.


  • mariusz79 lubi to

#65 OFFLINE   gracek

gracek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:G
  • Nazwisko:L

Napisano 06 styczeń 2016 - 19:45

ELEKTROWNIA POŁANIEC - ŻENADA _ ŻENADY pomniejszyć o połowę  pracowników premii odbudować rybostan a jak nie wszyscy wędkarze blokujmy trasy dojazdowe do elektrownii z niezbędnym dla nich towarem aż padną jak nasze ryby o które zabiegamy i płacimy co roku od wielu lat



#66 OFFLINE   gracek

gracek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:G
  • Nazwisko:L

Napisano 06 styczeń 2016 - 19:47

ja mogę siedzieć przy lampie naftowej oby ryby były 


  • Gobio Gobio lubi to

#67 OFFLINE   gracek

gracek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:G
  • Nazwisko:L

Napisano 06 styczeń 2016 - 19:49

Elektrownia Połaniec, obecnie GDF SUEZ Energia Polska S.A. – elektrownia węglowa w Polsce, położona we wsi Zawada koło Połańca. Elektrownia o mocy 1800 MW brutto, składa się z ośmiu bloków energetycznych o mocy 225 MW każdy; produkuje rocznie około 8,4 TWh energii elektrycznej, co plasuje ją w ścisłej czołówce w Polsce pod względem ilości wytwarzanej energii[1][2]; jest jednocześnie jednym z największych polskich producentów energii odnawialnej („zielonej”), dzięki instalacji współspalania biomasy z węglem kamiennym.

 

CHYBA ICH STAĆ ODBUDOWAĆ TO CO NAM ZABRALI (MÓJ WKŁAD TO 28 LAT SKŁADEK CZŁONKOWSKICH)



#68 OFFLINE   gracek

gracek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:G
  • Nazwisko:L

Napisano 06 styczeń 2016 - 19:53

W TYM ROKU W OKOLICACH POŁAŃCA MÓJ SUPER KUMPEL NA POCZĄTKU GRUDNIA ZŁAPAŁ PIĘKNEGO SANDACZA 89,5CM BUZI I WODA PIĘKNY GEST - CIEKAWE JAK MA SIĘ DO TEGO ELEKTROWNIA?????



#69 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 19:53

Stać, stać Elektrownia ma kasy jak lodu.

Jak się przyciśnie to będą sypać ryby jak na Wilczej Woli :D

 

PS. Ciekawe co się stało, że zapodali tyle wody.

Od lat mają już nowoczesne chłodzenie wodorem! Dlatego POłaniec nie jest już tak kultowym miejscem, bo nie płynie tam ciepła woda całą zimę.

 

Pewnikiem awaria chłodzenia zamkniętego i przeszli szybko na chłodzenie wodą.


Użytkownik koyot edytował ten post 06 styczeń 2016 - 19:56


#70 OFFLINE   gracek

gracek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:G
  • Nazwisko:L

Napisano 06 styczeń 2016 - 19:55

ELEKTROWNIA POŁANIEC - oddajcie nam ryby



#71 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 styczeń 2016 - 19:59

Może ktoś zrobi elektroniczną petycję i roześlemy linki wszędzie by się ludzie podpisywali ? Oczywiście ktoś kto się na tym zna musiałby Nam to zredagować.

Do kogo należało by skierować taką petycję jako organu który jest odpowiedzialny za wyjaśnienie tej sprawy, bo tak sobie myślę, że od razu pisać do elektrowni nie mam sensu. najpierw jakiś organ musiałby udowodnić, że to wina elektrowni. Wtedy można pisać do nich i czegoś od nich oczekiwać/wymagać. Ale bez udowodnienia winy to Nas oleją bo przecież to nie ich wina tylko przyducha zabiła ryby.

A może jeszcze inaczej do kogo dzwonić by poradził co zrobić w takiej sytuacji i do kogo się kierować z petycją ?


Użytkownik Shark edytował ten post 06 styczeń 2016 - 20:05


#72 OFFLINE   gracek

gracek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:G
  • Nazwisko:L

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:06

rewela POPIERAM - stop ZATRUWANIU POŁAŃCOWI i KOZIENICOM



#73 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:08

Żal, szczególnie że ta tragedia ma miejsce teraz zimą !

 

Co do siły petycji.

Sam jestem za tą formą protestu ...ale cóż, obawiam się że w tym kraju na nikim nie robi to wrażenia.

Nie ważne iloma tysiącami nazwisk zapełniać formularze nadal, niestety, jestesmy za słabym środowiskiem by ktoś się z nami liczył.



#74 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:12

To może jeszcze inaczej, zawiadomienie do prokuratury ? W TV co chwile słychać o jakiś śmiesznym zawiadomieniu i prokuratura się tym zajmuje, przykład ? Robert Lewandowski który publicznie przy 60k świadkach (w tym przy mnie) pił szampana na Stadionie Narodowym po wygranym meczu i awansie na EURO. Ktoś zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa i ta się musiała zająć sprawą po trzech dniach śledztwo umorzono. Może to jest jakaś droga ?



#75 OFFLINE   gracek

gracek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:G
  • Nazwisko:L

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:14

PANOWIE PRAWNICY POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



#76 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:15

Żal, szczególnie że ta tragedia ma miejsce teraz zimą !

 

Co do siły petycji.

Sam jestem za tą formą protestu ...ale cóż, obawiam się że w tym kraju na nikim nie robi to wrażenia.

Nie ważne iloma tysiącami nazwisk zapełniać formularze nadal, niestety, jestesmy za słabym środowiskiem by ktoś się z nami liczył.

Zgadzam się z kolegą, nikt się z nami nie liczy, a co niektóre urzędy się nawet wyśmiewają.



#77 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:22

Panowie, nie możemy mieć takiego podejścia do tematu ! Nikt Nas nie wysłucha, nikt nic nie zrobi jeśli my nic nie zrobimy. Wędkarze są najliczniejszą grupą hobbystyczną w Polsce. Jeśli tylko byśmy chcieli to mielibyśmy większą siłę przebicia niż górnicy i pielęgniarki :-) Ja osobiście nie uznaję takiego podejścia, że nic się nie da zrobić, to nic nie da, nikt Nas nie wysłucha. Znajomi śmieją się ze mnie mówiąc Born to Fight...


  • Little Wing lubi to

#78 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:28

http://jerkbait.pl/t...em/?hl=zygmunta

 

;)


  • urasenty lubi to

#79 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:48

ELEKTROWNIA POŁANIEC - ŻENADA _ ŻENADY pomniejszyć o połowę  pracowników premii odbudować rybostan a jak nie wszyscy wędkarze blokujmy trasy dojazdowe do elektrownii z niezbędnym dla nich towarem aż padną jak nasze ryby o które zabiegamy i płacimy co roku od wielu lat

Jakie to polskie. Pewnie nikt z bliskich tam nie pracuje. 

Nie płacimy za ryby, a za wędkowanie - to jest różnica. 

 

 

Stała się rzec paskudna, która już kiedyś u mnie( czyt. Kozienice) miała miejsce. 

Wtedy jak dobrze pamiętam sytuacja działa się latem. Puścili wodę jakoś nie przez cały obieg i ryba w kanale się gotowała. To samo co teraz. 

Tylko trzeba pamiętać, że to ryba pada, która jest w kanale a nie ryba, która jest dziko w Wiśle. 

 

Od razu nie wmawiajmy sobie, że cała ryba z Wisły siedziała w kanałach. Może w Połańcu znacznie więcej niż u nas, bo i wielkość kanału jest nieporównywalnie większa, ale dzika ryba siedzi sobie na zimowiskach i skutków tego nie odczuje. 

 

To co się dzieje jesienią i zimą na obu kanałach podejrzewam, że robi podobne spustoszenie co teraz. Nikt nie liczy setek ryb, które wyjeżdżają non stop w imię prawa, jak i poza nim. 

 

Jakby nie patrzeć, na wylotach takich kanałów powinny być w poprzek ujścia kraty, żeby ryba tam nie wchodziła, a co za tym idzie w takich sytuacjach nie ucierpiałby rybostan. 


  • Robert_C, urasenty i mariusz79 lubią to

#80 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:50

Plan jest taki dzwonię jutro do PZW Radom i PZW Tarnobrzeg i pytam czy zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa, jak nie to...


  • Maciek1, urasenty i Little Wing lubią to