Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zatruta Wisła w Połańcu? Tragedia w Kozienicach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   lukaszryba

lukaszryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacjatarnow

Napisano 07 styczeń 2016 - 21:41

a na każdym kroku się pier...li o ekologi a jak do czegoś dojdzie to wszyscy to mają w dupie, niech sobie przeliczą te wszystkie ryby na ilość ikry która miały w sobie i niech wtedy napiszą ile ryb poszło się jeb...ć



#102 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 07 styczeń 2016 - 22:00

Wątpię by przyczyną mogła być zbyt gorąca woda-ryby mają instynkt po prostu by spłynęły niżej.

Nawet gdyby ktoś spróbował podnieść temp wody w kanale to byłoby to przy mrozie arcytrudne zadanie.

Obżarte kormorany-ciekawe czy przeżyją?jeśli ciężka chemia raczej nie,jeśli lekka o szybkim rozkładzie to być może...



#103 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 07 styczeń 2016 - 22:02

Niedługo nam zostaną łowiska specjalne i karpiowanie.Zobaczycie za parę lat jak tak dalej pójdzie jerkbait będzie forum karpiowym.Na tych zagranicznych łowcach raczej portal nie pociągnie a w Polsce nie będzie po prostu co łowić.

Karpie już biorą na jerki?

może czas pomyśleć o produkcji,by być przygotowanym...



#104 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 07 styczeń 2016 - 22:06

Tradycyjnie i tak wszystko zostanie zamiecione pod dywan.
"Taki mamy klimat"

#105 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Napisano 07 styczeń 2016 - 22:30

Temu obkurwieńcowi ,który jest bezpośrednio odpowiedzialny za tą tragedię wrzątkiem bym jaja polewał ! Może wtedy dotarło by do łbów tępych bydlaków jaką szkodę wyrządził naturze i było by przestrogą dla przyszłych potencjalnych przestępców ?!

 

p.s. przepraszam za wulgaryzmy ale brak mi słów dla takiego postępowania...


Użytkownik Piokowal edytował ten post 07 styczeń 2016 - 22:34

  • gracek, Gobio Gobio i Wartoslaw lubią to

#106 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 07 styczeń 2016 - 22:39

A ja właśnie w tym roku chciałem tam zacząć jeździć. Kupiłem łódkę, zrobili drogę od Rzeszowa , a w rezultacie wszystkie ryby szlag trafił. Bardzo smutne... Powinni teraz wpuścić 50 ton porośniętych ryb. Pewnie mamy tam powędkowane w najbliższym czasie.

#107 OFFLINE   JareckiW

JareckiW

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaCK/TSZ

Napisano 07 styczeń 2016 - 23:20

Ryby mają instynkt. Owszem, może by i schodziły w dół na zimniejszą wodę jakby ta sukcesywnie nabierała temperatury tam gdzie stały.

Jak pójdzie zrzut nie zdążą.



#108 OFFLINE   galek

galek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 00:53

Tomek88 - do ochrony środowiska w Radomiu zawiadomienie poszło we wtorek, w tym samym dniu zawiadomiono także policję. Wodę zbadano - poziom tlenu i temperatury bez uwag. Szkoda że nikt kto łowił w poniedziałek nie dał znać, bo wtedy wyniki mogły być inne.



#109 OFFLINE   Vodzu

Vodzu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Emil

Napisano 08 styczeń 2016 - 06:49

http://wiadomosci.on...tych-ryb/hwckpj



#110 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 08 styczeń 2016 - 08:16

Wynik będzie taki jak ostatnio przy zatruciu Warty...niby wiadomo kto....ale kary nie będzie :angry:  Władze z winowajcą się dogadają$$$ a do ludzi pójdzie stara wszystkim znana narodowa śpiewka ,,Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało!" Żal ku*wa żal w jakim frajerskim i nieudolnym państwie żyjemy! Państwie które pozwala zatruwać, niszczyć własne dobra :angry:  Pytanie kiedy i w ogóle czy jest możliwe że się coś w tej kwestii zmieni? :angry:

 

 

Proszę o powstrzymanie się od takich komentarzy o Państwie w którym żyjemy, przypominam o regulaminie jerkbait.pl


Użytkownik milupa edytował ten post 08 styczeń 2016 - 09:17


#111 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 08 styczeń 2016 - 08:18

Ha, jak zwykle wszystko i wszyscy są w porządku. Tlen i temperatura w normie, żadnych nieprawidłowości, a 30 ton ryb szlag trafił. Stawiam dobrą flaszke że winnego nie znajdą, a przynajmniej nie poniesie on konsekwencji.



#112 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Napisano 08 styczeń 2016 - 08:26

Wynik będzie taki jak ostatnio przy zatruciu Warty...niby wiadomo kto....ale kary nie będzie :angry:  Władze z winowajcą się dogadają$$$ a do ludzi pójdzie stara wszystkim znana narodowa śpiewka ,,Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało!" Żal ku*wa żal w jakim frajerskim i nieudolnym państwie żyjemy! Państwie które pozwala zatruwać, niszczyć własne dobra :angry:  Pytanie kiedy i w ogóle czy jest możliwe że się coś w tej kwestii zmieni? :angry:

 

 

Ha, jak zwykle wszystko i wszyscy są w porządku. Tlen i temperatura w normie, żadnych nieprawidłowości, a 30 ton ryb szlag trafił. Stawiam dobrą flaszke że winnego nie znajdą, a przynajmniej nie poniesie on konsekwencji.

Niestety Panowie ale to bardzo możliwy scenariusz dalszych wydarzeń. Jednak z drugiej strony mamy rządzących  

Forum jest apolityczne, przypominam o regulaminie jerkbait.pl

więc powinni dobrać się tym sk..... m do dupy i stosownie (sprawiedliwie) ich ukarać ! :angry:


Użytkownik milupa edytował ten post 08 styczeń 2016 - 09:17


#113 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 08 styczeń 2016 - 08:36

Forum jest apolityczne, przypominam o regulaminie jerkbait.pl

 

Odcinek rzeki czy jakiś tam port czy kanał? kilkadziesiąt ton ryb??? Co ? gdzie?  Nie to chyba ich jednak nie dotyczy...a już na pewno nie obchodzi :angry:


Użytkownik milupa edytował ten post 08 styczeń 2016 - 09:17

  • Little Wing lubi to

#114 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 styczeń 2016 - 10:38

Przed chwilą zakończyłem długą i wyczerpującą rozmowę z Panią inspektor, który była na miejscu. 

 

Badania trwają, póki co nie stwierdzono błędnych wartości natlenienia ani temperatury przekraczającej 35 stopni celsjusza. Kontrola nadal trwa i za jakieś 2 tygodnie powinien być ostateczny raport. 

 

Czy dowiedziałem się czegoś przełomowego to zapewne nie, ale niech wiedzą, że wędkarze się interesują. Kwestię zainteresowania ze strony wędkarzy ma być przedstawiona głównemu inspektorowi i tyle co mogłem zrobić. Poinformowałem ponadto, że przedstawię sprawę na zebraniu koła PZW.



#115 OFFLINE   wieszak

wieszak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Wszołek

Napisano 08 styczeń 2016 - 19:36

Scenariusz awarii w obu elektrowniach był zapewne identyczny – przyszły mrozy, gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie na energię, system się przegrzał i wystąpiła konieczność awaryjnego zrzutu gorącej wody… Oczywiście, że szkoda mi jest padłych ryb, ale żyjemy w zindustrializowanych czasach i takie awarie mają prawo występować. Coś działa, ale i coś ma się prawo zepsuć… Z drugiej strony, chce się mieć prąd, to trzeba się liczyć z konsekwencjami. W obliczu zagrożenia, podjęto taką, a nie inną decyzję i trzeba się z nią pogodzić! C'est la vie!  

 

Poza tym, kanał zrzutowy przed wybudowaniem obu elektrowni nie istniał, a więc jest tworem sztucznym, który ryby wykorzystały do swoich potrzeb. W czasie awarii, znalazły się więc w niewłaściwym miejscu i niewłaściwym czasie. Na miejscu elektrowni, założyłbym w przyujściowym odcinku barierę elektryczną, ale zapewne podniósłby się wrzask wędkarzy, którzy regulaminowo eksterminują tamtejsze wody, że im zabierają super łowisko! 



#116 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 08 styczeń 2016 - 20:56

Tu się nie mogę zgodzić z takim podejściem, skoro wybudowano połączenie z rzeką to trzeba wziąć odpowiedzialność, za to co tej rzece się zrobiło! Zawsze można było zabezpieczyć kanał przed rybami i nie byłoby problemu. Przecież płynące martwe ryby to też zagrożenie epidemiologiczne. Podam przykład, jest droga publiczna i buduję dom, robię wjazd do domu przez bramę i któregoś dnia nagle wyjeżdżam z bramy i potrącam rowerzystę. Rozumiem, że to wina rowerzysty, bo przecież znalazł się w niewłaściwym miejscu i niewłaściwym czasie.

Jeśli elektrownie czerpią z rzek i coś do nich wpuszczają to biorą odpowiedzialność za to co robią, jeśli to awaria to tak samo za chwilę się okaże że Fukushima i Czarnobyl to akceptowalne koszty posiadania prądu. Awarie będą, ale można im zapobiegać, można oceniać ich skutki i minimalizować aby w przyszłości nie zagrażały środowisko i ludziom w którym Ci żyją. A że elektrownie biedne nie są powinny zadośćuczynić za to co zrobiły bez zbędnego ociągania się


Użytkownik wuran edytował ten post 08 styczeń 2016 - 20:59


#117 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 08 styczeń 2016 - 21:15

No i całą intrygę szlag trafił. :lol:

Perfidne zabójstwo rybiej istoty w oparciu o przecieki (wycieki?) medialne itp.

A już liczyłem, że jak wytruję ryby w swoim stawie, to pojawią się kółka różańcowe i rzecze rybołowców cierpiętników. :D

Wieszak dobrze to podsumował, rozważnie, spokojnie, chłodno. :P

 

Ups, zaraz mi się oberwie, że to nie forum rybackie, ale oprzeć się nie mogłem. Chyba jakiejś rozrywki w stylu: chleba i igrzysk łaknę. :lol:



#118 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 08 styczeń 2016 - 21:23

@Kotwic

 

ode mnie nic CI nie grozi ;)



#119 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 styczeń 2016 - 21:42

Teoretyzując a zabrzmi to zapewne naiwnie:

 

 

Najlepszym finałem całej sprawy byłoby gdyby ENEA sfinansowała zarybienie kanału, zrekompensowałoby to stratę dla wędkarzy. Nie chodzi o sumę znaczną tylko po kiszeni najbliżej do mózgu i rozwiązaliby lub postaraliby się wprowadzić takie rozwiązanie techniczne, które by zaowocowało brakiem takich przypadków w przyszłości lub po prostu zdaliby sobie sprawę, że wodę należy dopuszczać stopniowo żeby nie było szoku termicznego w kanale a nie na hura jak pasuje, bo obawiam się, że tak do tego podchodzą, czy ktoś tam pomyślał o rybach? Wątpię :)

 

 

Jakieś ewentualne odszkodowania bądź ich brak wygrane w sądzie i wpłacone na konto PZW spowodują zwiększoną liczbę zawodów wędkarskich oraz dosypanie owsa do koryta tym, którzy potrafią wypić i dobrze zakąsić ;)


  • tymon lubi to

#120 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 08 styczeń 2016 - 23:02

Po co mają zarybiać kanał skoro tam łowić nie wolno a jedynie wolno kłusować.
Kraty z drobnym oczkiem od
samego dna po szerokości na wylocie. Jestem za, bo to co się tam dzieje to aż szkoda gadać.
  • godski lubi to