Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zatruta Wisła w Połańcu? Tragedia w Kozienicach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 styczeń 2016 - 23:21

Po co mają zarybiać kanał skoro tam łowić nie wolno a jedynie wolno kłusować.
Kraty z drobnym oczkiem od
samego dna po szerokości na wylocie. Jestem za, bo to co się tam dzieje to aż szkoda gadać.

PSR ma inne zdanie sprawdzając karty :)


  • michal7709 lubi to

#122 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 08 styczeń 2016 - 23:24

Ja ponawiam pytanie.
Czy jedyne zdjęcie dojumebtujące tą tragedię to to z pierwszych postów?

#123 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 styczeń 2016 - 23:29

Ja ponawiam pytanie.
Czy jedyne zdjęcie dojumebtujące tą tragedię to to z pierwszych postów?

Jak pisałem wcześniej raport z kontroli będzie za około 2 tygodnie jak mnie poinformowano w instytucji: 

"Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie Delegatura w Radomiu."



#124 OFFLINE   mariusz79

mariusz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 styczeń 2016 - 00:10

Niestety takie rzeczy mogą występować coraz częściej, jest to wynikiem niedoboru mocy w naszym systemie energetycznym w wyniku niewystarczających inwestycji w nowe bloki energetyczne oraz niskiego stanu wody.  System w szczycie nie wyrabia w czasie upałów i mrozów kiedy jest największe zapotrzebowanie. Pamiętacie wyłączenia odbiorców w lecie pierwszy raz po 89 roku, to się będzie powtarzało i technologi chłodzenia nikt nie zmieni dla 15 czy 30 ton ryby. Nie zmienia to faktu że ryba padła z winy elektrowni i elektrownia powinna zabulić za zarybienia a PZW powinno dążyć aby na ciepłych kanałach zakładano blokady elektryczne o których pisał kolega wieszak.


  • michal7709 lubi to

#125 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 styczeń 2016 - 07:59

PSR ma inne zdanie sprawdzając karty :)

 

To zapytaj Tomku PSR ile razy w roku są na wylocie kanału ? 

I podkreślam - wylocie, bo aby wejść głębiej muszą mieć zgodę na wejście, bo to jest teren elektrowni. 

Wpłynąć oczywiście też się nie da, bo na owym wylocie stoi olejołap.

 

To co tam się dzieje cały rok, a jesienią i zimą szczególnie boli. 

Boli dlatego, że ten kanał traktowany jest jak sklep rybny. 

Poza miejscową hołotą przyjeżdżają ludzie z Radomia, Pionek, Grójca i syf, który tam zostaje spokojnie czeka sobie na przybór wody. 

Kiedyś kanał był ogólnie dostępny, ale właśnie przez ten pierdolnik zostało to zagrodzone. 

 

Wiosenny ciąg sumów ( kwiecień-maj), kiedy to z kanału wypływają na Wisłę też jest normą. 

Niech ktoś trafi jedną większą rybę - nie wciśniesz się regulaminowo pomiędzy las wędek. 

Jak płyniesz środkiem Wisły na parkoczącym silniku to dostaniesz parę mocnych słów, bo się rybę im płoszy, albo co gorsza widzi jak się rybę od razu skrobie i chowa po kieszeniach. 

 

Pisałem kiedyś z głównym posterunkiem PSR w W-wie z prośbą o utworzenie w mojej mieścinie posterunku, jako drugiej po Radomiu miejscowości powiatowej pod względem wielkości. Oczywiście temat był nie do przejście ze względu na brak środków na utworzenie takiego posterunku. 

Radomskie PSR - bo tylko takie jest - ma do kanału 55km. To wg mnie zbyt dużo. 

Ale do Białobrzeg ma podobnie i zdecydowanie są tam dużo częściej - dobry dojazd s7. 

Tak więc wiesz.

 

Jestem za zamknięciem całego tego syfu. To co zostanie i tak zginie prędzej czy później od szarpakowców, ale świeża ryba nie wpłynie i się nie będzie aklimatyzowała w odmętach zrzucanej, ciepłej wody z chłodzenia bloków do momentu, kiedy dostanie kotwicą w plecy. 


  • urasenty, michal7709 i coma lubią to

#126 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 09 styczeń 2016 - 09:06

To zapytaj Tomku PSR ile razy w roku są na wylocie kanału ? 

I podkreślam - wylocie, bo aby wejść głębiej muszą mieć zgodę na wejście, bo to jest teren elektrowni. 

Wpłynąć oczywiście też się nie da, bo na owym wylocie stoi olejołap.

 

To teraz podkreślasz ;)

Oczywiście chodzi o część kanału za tym olejołapem do ujścia do Wisły, tam głębiej z reguły nikt nie łowi, chociaż widziałem i tam skradających się spinningistów i raczej to nie byli zwolennicy C&R.

 

 

Ja również wolałbym, aby na wlocie i wylocie założyć gęstą siatkę tak, aby ryba nie miała do niego wejścia, bo w kanale jest łatwiejszym łupem dla mięsiarzy, ponieważ jest jej więcej jak i technicznie miejscówka jest łatwiejsza.

 

W obecnej sytuacji gro ryby z okolicy kanału schodzi do niego na talerz dla mięsiarzy, większość z nich nie dobrałaby się do tej ryby w naturalnej części Wisły moim skromnym zdaniem i ryby mniej by wyjeżdżało. Z drugiej strony to dobre zimowisko i pewnie tarlisko dla wielu gatunków, chociaż nim kanału nie były ryby sobie również dawały radę bez ingerencji człowieka.


  • michal7709 lubi to

#127 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 styczeń 2016 - 09:24

To zapytaj Tomku PSR ile razy w roku są na wylocie kanału ? 

I podkreślam - wylocie, bo aby wejść głębiej muszą mieć zgodę na wejście, bo to jest teren elektrowni. 

Wpłynąć oczywiście też się nie da, bo na owym wylocie stoi olejołap.

 

Pisałem kiedyś z głównym posterunkiem PSR w W-wie z prośbą o utworzenie w mojej mieścinie posterunku, jako drugiej po Radomiu miejscowości powiatowej pod względem wielkości. Oczywiście temat był nie do przejście ze względu na brak środków na utworzenie takiego posterunku. 

rozwiązanie jest proste, znajdź dwóch kolegów w kole i zapiszcie się do SSR, we trzech idźcie na kontrolę, jak coś to dzwoń po Policję lub raz czy dwa nawet umów się z patrolem policyjnym na wizytę przy kanale i w asyście Policji skontrolujcie wędkarzy



#128 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 styczeń 2016 - 09:28

Wychowałem się nad tamtejszą Wisłą, naście lat tłukąc się po dopływach, starorzeczach i kaczych dołkach... Co mogę powiedzieć - ponad 80% produkowanej energii jest eksportowanej za granicę. Pożytek dla społeczności lokalnych jest z tego molocha raczej mierny, jedynym pozytywnym aspektem działalności są powstałe miejsca pracy. Aby utrzymać wymagany poziom wody w nowym korycie Wisły, skutecznie zasypują wpływ, i co za tym idzie, osuszają piękne, rozległe i rybne starorzecze. Jestem im wdzięczny jak cholera za ich wielki wkład w degradację rybności tamtej Wisły. Serdeczne życzenia nagłej sraczki i apopleksji.


  • Kajtelek2, Nemo79 i michal7709 lubią to

#129 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 styczeń 2016 - 15:36

rozwiązanie jest proste, znajdź dwóch kolegów w kole i zapiszcie się do SSR, we trzech idźcie na kontrolę, jak coś to dzwoń po Policję lub raz czy dwa nawet umów się z patrolem policyjnym na wizytę przy kanale i w asyście Policji skontrolujcie wędkarzy

 

Samo ssr jest też chorym tworem pzw. 

To jest tak, jakby szef, który ma z Ciebie dużą kasę wynajmował Cię do prac społecznych ku chwale ojczyzny. 

Zgadzałbyś się na taki układ, np. po godzinach swojej pracy iść pilnować za darmochę z kolegami Twojego zakładu pracy. 

 

To jest dokładnie to samo. 

Takie pieniądze idą na pzw, że nie powinno być takiej opcji, żeby ktoś zapierniczał nad wodę w celu społecznym, żeby bronić i chronić tego, za co się słono płaci komuś, kto zwyczajnie ma wszystko w dupie. 



#130 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 09 styczeń 2016 - 17:33

Tymon,,kultura wędkujących pozostawia wiele do życznia.PSR Radom to jakiś mit.Do pojedynczego wędkarza podejdą,ale żeby wlepić mandaty za syf na łowisku trzydziestu chłopa to już odwagi im brakuje.Każdy wędkarz musi utrzymać czystość w rejonie swojego łowiska.Kilka lat temu miałem z nimi kontakt łowiąc po ciemku na opasce.Po chwili"soczystej" rozmowy na temat śmietnika na kanale zawinęli się z powrotem.Wyszło na to,że ja łażac brzegiem muszę ciągać za sobą wór z zebranymi śmieciami a na kanale porządków sprawdzać nie będą.
Przecież mogą dać każdemu łowiącemu po stówce na pierwszy raz,fama się rozejdzie,po miesiącu porządek jak u mamusi.
Z drugiej strony,są tam kamery monitoringu.Nie wierzę,że PSR nie może dogadać się z ochroną we wspólnym interesie utrzymania porządku.To samo dotyczy krótkich i w okresie ryb.
pozdrawiam
  • krakus i michal7709 lubią to

#131 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 09 styczeń 2016 - 18:34

Panowie jak wiemy w kupie siła więc proponuje się zebrać i zrobić z tym porządek albo po dobroci albo do Eli Jaworowicz .Udupić wui za takie molestowanie ryb część z nich przeżyła ale kto wie w jakim są stanie .Jak to nie poskutkuje do trochę pirotechniki i.....wszystko jasne .Bo szału wuja można dostać jak się co chwila słyszy takie rzeczy .Sam już nie wiem czy czytać takie info ,bo ręce opadają a kosa sama się na sztorc pcha żeby jej użyć!!!


  • Jozin lubi to

#132 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 styczeń 2016 - 18:49

Tymon,,kultura wędkujących pozostawia wiele do życznia.PSR Radom to jakiś mit.Do pojedynczego wędkarza podejdą,ale żeby wlepić mandaty za syf na łowisku trzydziestu chłopa to już odwagi im brakuje.Każdy wędkarz musi utrzymać czystość w rejonie swojego łowiska.Kilka lat temu miałem z nimi kontakt łowiąc po ciemku na opasce.Po chwili"soczystej" rozmowy na temat śmietnika na kanale zawinęli się z powrotem.Wyszło na to,że ja łażac brzegiem muszę ciągać za sobą wór z zebranymi śmieciami a na kanale porządków sprawdzać nie będą.
Przecież mogą dać każdemu łowiącemu po stówce na pierwszy raz,fama się rozejdzie,po miesiącu porządek jak u mamusi.
Z drugiej strony,są tam kamery monitoringu.Nie wierzę,że PSR nie może dogadać się z ochroną we wspólnym interesie utrzymania porządku.To samo dotyczy krótkich i w okresie ryb.
pozdrawiam

 

 

Tylko co oni mogą ochronie zaproponować ? Dziękuję zwyczajnie nie wystarczy. 

Ochronie pierdolnik poza płotem nie przeszkadza, a na terenie jest czysto. 

Od kłusoli co jakiś czas dostają rybę, to i z tego co słyszałem byli jako źródło informacji, kiedy jakieś psr w pobliże wylotu się miało zbliżać. 

Tak więc - hulaj dusza, piekła nie ma. 

Szkoda gadać  :(



#133 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 09 styczeń 2016 - 19:05

ponoć olejak musieli w pewnym momencie podnieść, bo "wędkarze" nie nadążali wynosić worami i cała powierzchnia zrobiła się biała i napierało niebezpiecznie na niego, a tak naprawdę, trzeba było się szybko dowodów pozbyć


Użytkownik bazyloss edytował ten post 09 styczeń 2016 - 19:05


#134 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 11 styczeń 2016 - 21:29

Koledzy zamknąć ten kanał i po sprawie albo jak w Białobrzegach oczko wielkości dobrej kałuży i zakaz od listopada do marca ze względu na zimowisko ryb można ?można!! czy tam nie można zrobić podobnie .???Ile trzeba zebrać podpisów ,złożyć wniosek do zarządu PZW bo ja jestem za ,przynajmniej na jakiś czas będzie spokój ,a jak patrol się zjawi o tej porze to nikt nie bedzie się tłumaczył że on tylko chciał sprawdzić czy biorą...



#135 OFFLINE   galek

galek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 23:59

Dla rybostanu Wisły w okolicach elektrowni kozienice zamknięcie kanału w okresie zimowym jest optymalnym rozwiązaniem. Elektrownia nie zabiła nawet małej części ryb rokrocznie łowionych i kłusowanych tam w okresie zimowym. Dawniej bywałem tam jesienią za sandałkiem, ale widok najczęściej miejscowej hołoty dla której każdy najmniejszy nawet sandaczyk jest jadalny skutecznie zniechęcił mnie do tego łowiska.



#136 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 12 styczeń 2016 - 07:56

... zakaz od listopada do marca ze względu na zimowisko ryb można ?można!! czy tam nie można zrobić podobnie .???Ile trzeba zebrać podpisów ,złożyć wniosek do zarządu PZW bo ja jestem za ,przynajmniej na jakiś czas będzie spokój ,a jak patrol się zjawi o tej porze to nikt nie bedzie się tłumaczył że on tylko chciał sprawdzić czy biorą...

Obręby ochronne ustala Marszałek województwa, PZW może o nie wnioskować.



#137 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 13 styczeń 2016 - 07:04

To trzeba napisać do marszałka w sprawie zamknięcia zobaczymy co z tym zrobi....zebrać podpisy jak to było w przypadku wprowadzenia górnych wymiarów ochronnych ,może ten pomysł nie spali na panewce albo do ministra ochrony środowiska .Jak my tego nie zrobimy to ci mięsiarze na pewno za nas nie zrobią ....



#138 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 13 styczeń 2016 - 09:11

Popieram i zgadzam się w całej rozciągłości z tym co Michał napisał.



#139 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 13 styczeń 2016 - 10:35

Samo ssr jest też chorym tworem pzw. 

To jest tak, jakby szef, który ma z Ciebie dużą kasę wynajmował Cię do prac społecznych ku chwale ojczyzny. 

Zgadzałbyś się na taki układ, np. po godzinach swojej pracy iść pilnować za darmochę z kolegami Twojego zakładu pracy. 

 

To jest dokładnie to samo. 

Takie pieniądze idą na pzw, że nie powinno być takiej opcji, żeby ktoś zapierniczał nad wodę w celu społecznym, żeby bronić i chronić tego, za co się słono płaci komuś, kto zwyczajnie ma wszystko w dupie. 

Dobrze napisane.

Chłopaki zasuwają, ponoszą koszty. A kasa na pzw.

Jak kogoś upolują to chociaż za paliwo by się zwróciło.

 

Ale taka jest władza, i taka jest jej sprawiedliwość.



#140 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 13 styczeń 2016 - 18:56

To trzeba napisać do marszałka w sprawie zamknięcia zobaczymy co z tym zrobi....zebrać podpisy jak to było w przypadku wprowadzenia górnych wymiarów ochronnych ,może ten pomysł nie spali na panewce albo do ministra ochrony środowiska .Jak my tego nie zrobimy to ci mięsiarze na pewno za nas nie zrobią ....

Przypominam - kanał jako sam w sobie jest zamknięty. Do łowienia jest udostępniony odcinek 100m ( jeszcze wylot kanału) + opaska poniżej już nie na zwężce, a na normalnej szerokości wody. 

 

Tylko jest jeden problem takiego rozwiązania. 

Brak kontroli. 

Wtedy zrobi się raj dla kłusoli jeszcze lepszy, bo nikt nie będzie nic widział, co się tam dzieje. 

 

Jest już takie jedno miejsce, gdzie jeden z mądrych z pewnego koła stwierdził, że wodę trzeba zamknąć, bo ludzie tam łowią krąpie itd. 

Tylko nikt nie wziął tego pod uwagę, że potem się zrobił raj dla szarpakowców, bo nikt im nie przeszkadzał. 

 

Zamykanie wody to nie jest wyjście, kiedy nikt tego nie pilnuje. 

Tak to wygląda. 


  • tadekb lubi to