Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
410 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 14 październik 2016 - 11:15

Dzięki za miłe słowa. Kamizelki brak, w najgłębszym miejscu tego jeziorka jest może 1,5 m. Jest strasznie zarośnięte więc człowiek jakoś podświadomie pompuje rybę do góry bo jak wejdzie w dywan z moczarki to hol się wydłuża. Szybka pompa, fotka i do wody. Gumy to Snackbait i Westin, brania były jeszcze na PigShad Jr i na poppera.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tu nie chodzi o głębokość jeziora. Wypadki/tragedie zdarzają się wtedy gdy się ich nie spodziewamy. Jakbysby byli na nie przygotowani to by ich po prostu nie było. Fakt że jezioro jest bardzo zarosniete w tym przypadku nie pomaga bo łatwo można się zaplatac właśnie w ta roślinność po "wpadce".

Nie wiem czy masz dzieci ale przytoczę Ci sytuację z przed dosłownie 4-5dni. Znajomy wrzucił fotki z wyprawy z dwoma kumplami. Oczywiście żaden z nich nie miał kamizelki. Wszyscy gratkowali pod zdjęciami a ja się "doczepilem do kamizelek". Na priv zapytałem czy jakby wyplywal na wodę z 4,5 roczna córką to czy by założył jej kamizelkę. Odpowiedział ze oczywiście że tak, że by nie wypłyną z nią gdyby nie miała kamizelki. Wtedy odpowiedziałem mu no widzisz o córkę byś zadbał o jej zdrowie itepe a nie pomyslales jakby wyglądalo jej życie jakby dorastala bez taty, który w dzień wolny pojechał na ryby i już nie wrócił? Odpowiedział mi "kur..., masz rację, dzięki".

Takie mam zdanie jeżeli chodzi o kamizelki. W Irlandii jest obowiązek ich noszenia, nie wiem jak w PL. Po zdjęciach widzę że większość tubylców je nosi, nie ważne jaka pogoda. Niestety sporo rodaków pływających w Irlandii kamizelek nie nosi mimo, że grozi to mandatem.

Łowiąc rekordowa rybę nie uznają Ci rekordu jak nie masz na sobie kamizelki :)

Pozdr
M
  • Mariano Mariano, malinabar, MichałAspiusFishing i 5 innych osób lubią to

#322 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 14 październik 2016 - 18:18

Wczorajszy przyłowik na Meppsika trójeczke ; )

 

Załączony plik  szczupak0.jpg   73,27 KB   51 Ilość pobrań

Załączony plik  szczuapk3.jpg   143,01 KB   50 Ilość pobrań



#323 OFFLINE   Hub

Hub

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:Machnowski

Napisano 14 październik 2016 - 19:31

Jak Guma ogranie i zmontuje całość do końca to wrzucimy na kanał, w tym lub przyszłym miesiącu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • deejaybialy i Tomek88 lubią to

#324 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 15 październik 2016 - 16:41

Kanałowe 86, zdjęcie słabe z telefonu :(   w aparacie zabrakło prądu :angry:

Slider 10  , jedno zdjęcie i jak zwykle do wody

Załączony plik  Zdjęcie0407 (1280x960).jpg   163,06 KB   50 Ilość pobrań


Użytkownik jacekp29 edytował ten post 15 październik 2016 - 16:57


#325 OFFLINE   kamilos

kamilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Lokalizacjawasilkow
  • Imię:kamil
  • Nazwisko:sienko

Napisano 15 październik 2016 - 19:24

Kilka większych szczupaków ostatniej wyprawy łącznie przerzuciliśmy około 80 sztuk.
Ryby złowione w norwegi przyjechał do mnie kolega z Polski z nadzieja złowienie
Zębatego ponad metr. Największy miał 102 cm zarazem jego zyciówka. Pogoda nie rozpieszczała
Ale daliśmy jakoś radę

Załączone pliki



#326 OFFLINE   strumien

strumien

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaDaleko nad rzeką

Napisano 16 październik 2016 - 09:45

Szczupaki łowię rzadko , ale jak już coś się trafiło ... Załączony plik  14721738_317288285313707_55011991851742437_n.jpg   47,57 KB   50 Ilość pobrań Mina mówi sama za siebie o_O , ryba niezwykle waleczna i pięknie ubarwiona (za słabą jakość zdjęcia przepraszam ),uderzyła(atomowo) w  Lunatica 8,5 cm na główce 8g.



#327 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 16 październik 2016 - 13:34

No to czas się pochwalić :) Dziś na Zalewie Zemborzyckim odbyły się zawody mojego koła "Barrakuda". Wziąłem w nich udział ze względu na to że JPK niestety muszę sobie odpuścić. Zbiórka 7:30 pod domem starców o 8:00 start łowienia. Zawody na żywej rybie, co jest dużym plusem. Na miejscu co prawda zameldowało się nie wielu uczestników ale to nie ważne. Ryb padło kilkanaście. Były okonie i krótkie szczupaki, nie było bolenia ani sandacza. Udało mi się stanąć na pudle, były to moje drugie zawody w życiu i kolejny puchar zawitał na półce.
Pierwszą rybką jaką złowiłem był ten ścigany od kilku wyjazdów okoń, niestety miał tylko 15cm. Kilkanaście rzutów później na kiju zameldowała się ryba, duża ryba. Po kilku odjazdach zobaczyłem że to okazały szczupak, wklejka znowu okazała się bardzo dobrym sprzętem. Po pięknej walce wylądował w podbieraku 74cm szczupak. Ucieszyłem się i miałem przeczucie że mam miejsce na pudle, ale do końca zawodów było jeszcze ponad 2h. No cóż mi pozostało walczymy dalej... Od czasu wyjęcia ryby nic się nie dzieje, ale nie poddałem się i udało się jeszcze złowić 2 okonie i szczupaka około 45cm. Muszę przyznać że po tym szczupaku ciśnienie spadło i robiłem sobie spacerek. Jeden z zawodników znalazł spinning cormorana z kołowrotkiem mikado hehe. Grzesiek Michałkiewicz, z którym spacerowałem jakiś czas (serdecznie pozdrawiam) zajął 2 miejsce i znalazł 3 woblery w tym samym miejscu, musiała być dobra biba hehe. 3 miejsce przypadło jakiemuś panu, którego nie znam z imienia (przepraszam :P). Nagrodami były ładne puchary, ale w końcu nie tylko nagrody się liczą. Szkoda że nie mogłem zostać na ognisku i się odrobinę zintegrować z kolegami po kiju. Trudno, może następnym razem...
Mimo że zawodników nie było wielu i tak się cieszę z wygranej.
oNwyC03.jpg?1
LHMtK4s.jpg
faofPh6.jpg


#328 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 16 październik 2016 - 16:02

Załączony plik  20161016_122805.jpg   39,83 KB   48 Ilość pobrań
Jack Załączony plik  20161016_122800.jpg   40,42 KB   46 Ilość pobrań
waleczne 80 przytrzymane na td do 120 g.

#329 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 17 październik 2016 - 15:45

Rybka z centrum miasteczka,z wody gdzie od 3 sezonów łowienie na przynęty większe od 3'' nie przynosi żadnego efektu...szczupaki od początu wiosny do późnej jesieni obżerają się w 90% ukleją,przeważają osobniki do 80cm,ale są też większe osobniki jak ten na zdjęciu.Sprzetowo ''własno-robiony'' Batson Immortal IMMWS62L,Aldebaran 15 HG full Avail,linka Sufix Nano Braid 6lb,przynęta Lunker CIty Swimfish 2,7'' kolor baby blue shad na 4g główce.

 

Załączony plik  WP_20161017_10_18_49_Pro.jpg   105,52 KB   52 Ilość pobrań

 

 


Użytkownik Paavo edytował ten post 17 październik 2016 - 15:46


#330 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 17 październik 2016 - 19:56

*
Popularny

Mam i ja :)

 

1011496cfc6c4c62med.jpg



#331 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 17 październik 2016 - 22:23

W oczekiwaniu na prom ...

Załączone pliki



#332 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 październik 2016 - 07:20

To dobrze zacząłeś. Co to za kij?



#333 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 18 październik 2016 - 07:27

To dobrze zacząłeś. Co to za kij?

 

Jeżeli mnie pytasz to ja wtedy niestety kończyłem...Karlskrona, a kijek to okumka black rock 7-28g, 218cm. Moim zdaniem bardzo dobry kij do łowienia z łódki lżejszymi przynętami.



#334 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 październik 2016 - 07:34

No tak, początek i oczekiwanie na prom byłby na naszym brzegu a tu takich ryb przy okazji się nie łowi. Dzięki.


  • MichałAspiusFishing lubi to

#335 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2167 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 18 październik 2016 - 07:48

W oczekiwaniu na prom ...

Znajome kamienie...mi się w zeszłym roku poszczęściło w oczekiwaniu na prom dostałem 2x 80+, w tym roku tylko perczyki...



#336 OFFLINE   adamo_t

adamo_t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Adam

Napisano 18 październik 2016 - 14:58

Gratulacje 'sajdol1" a tak w ogóle ile cm miał ten zębacz z foty?



#337 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 październik 2016 - 20:29

W oczekiwaniu na prom ...

To tam gdzie auta już czekaja na wjazd na prom? Nigdy nie wpadłem żeby tam jeszcze łowić.



#338 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 19 październik 2016 - 05:57

No nie aż tak :) Łowiłem w samej Karlskronie, na wyspie Salto. W tym roku byliśmy na Jordo (blisko Karlskrony) i w związku z tym, po oddaniu domku, mieliśmy dużo czasu na zwiedzanie, łowienie itp. Pomimo tego, że przez tydzień połowiliśmy to te kilka godzin wolnego choć częściowo chcieliśmy wykorzystać na łowienie z brzegu. A ponieważ linia brzegowa jest bardzo urozmaicona i ryb naprawdę dużo to zdecydowanie warto choćby godzinkę pobiegać po skałach J. W tę godzinę, łowiąc w mieście przy ludziach naliczyłem ok 15 brań i pojmałem siedmiu zębatych do 90cm.


  • wujek i @Brig lubią to

#339 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 19 październik 2016 - 10:07

To tam gdzie auta już czekaja na wjazd na prom? Nigdy nie wpadłem żeby tam jeszcze łowić.

Sądząc po zdjęciu kolegi @Flame, mogliśmy jeszcze poprawić swój wynik w tym roku tuż przed promem. Z jednej strony Senoren, z drugiej Jordo. To są dobre wody :)



#340 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 19 październik 2016 - 20:31

Okolice Karlskrony, 91cm, Lunkercity Shaker 4,5, Okuma BR do 28g, varivas 1,5...Z brzegu zdecydowanie fajniej się łowi niż z łodzi :)

Załączone pliki


Użytkownik Flame edytował ten post 19 październik 2016 - 20:31