Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary z kamerą - alternatywa dla samotników.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 05 październik 2010 - 08:10

Witam.
Jeden z moich kolegów za Szczecina jadąc do Norwegii zakupił sobie na wyjazd okulary z kamera za 120zł.
Zainteresował mnie temat bo w trakcie moich połowów często kręce filmy a nie zawsze żona jest na nogach żeby uchwycić branie czy hol. Czekałem więc na jego powrót z wyprawy i opinie na temat okularów.
Po powrocie dowiedziałem się że okulary sprawują sie rewelacyjnie a do tego mają jakiś szczątkowy filtr polaryzacyjny. W cenie 120 zł zatem można kupić kamerę i nakręcić film z holu ryby i nie tylko a do tego nie trzeba jej obsługiwać.

Można na nich nagrać do 120min filmu na karcie 4gb która jest wymiennym nośnikiem danych

http://img411.imageshack.us/img411/2605/okulary.jpg

Tu filmy nimi kręcone.

r_embedded

r_embedded

Najlepiej sprawują się przy karcie 4GB
Bateria starcza na kilak filmów robionych w ciągu całego dnia a gdy zapomniał wyłączyć to filmy po 1 GB nagrywały się godzinne i nie siadała bateria.
Norwegia dawała w kość i nie raz przemokli a okulary nadal działają.
Jakość filmu wieczorem niezbyt dobra ale w świetle dziennym nawet przy mocnym zachmurzeniu rewelacja.

Co myślicie o tym wynalazku?? Bo ja zamówiłem 2 pary. Jedynie szkła bym może chciał wymienić.

#2 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2010 - 09:11

Witaj

A może powiesz nazwę firmy która robi te okulary, ewentualnie gdzie je można zamówić ??

Pozdrawiam
Kuba

#3 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 05 październik 2010 - 09:14

Ile ważą takie okulary?

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 październik 2010 - 10:18

http://allegro.pl/listing.php/search?utm_source=opera&ut m_medium=link&utm_campaign=opera&string=okulary+z+ka mera

#5 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2010 - 10:25

Dzięki Mifek.

Właśnie to samo przeglądam :D

Pozdrawiam
Kuba

#6 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 05 październik 2010 - 14:18

Jeżeli ktoś je użytkuje to może podzieli się wrażeniami i jakiś film wstawi.

#7 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 05 październik 2010 - 15:29

Ja kupiłem ale jeszcze do mnie nie dotarły. Jak dojdą na pewno porobię filmy w różnych warunkach i oświetleniu i wstawię.
Celowo nie podałem gdzie je kupić bo to nie reklama a coś co wielu może się przydać. Na allegro wystarczy wpisać okulary z kamerą bądź okulary szpiegowskie.
Przy tej cenie z tego co już wiem od Mirka to rewelacja.

Pozdro

#8 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 październik 2010 - 19:32

Film na youtube pokazuje możliwości wg mnie absolutnie wystarczające. Dobrze, że to wkleiłeś avallone. Chyba trzeba będzie pomyśleć o takiej zabawce. Jakie tam są baterie i ile wytrzymują?? Wiesz może?

#9 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 05 październik 2010 - 19:54

Baterie są wbudowane a Mirek w ciągu dnia w Norwegii całą kartę zapełniał i na wieczór ładował.
Ja więcej zapłaciłem za tandetną kamerę która w podobnej jakości robi filmy więc wiele od nich nie oczekuje.

Chcę jedynie szkła wymienić na dobre polaroidy. Jak to zrobić?? Bo tu ze fortunę bym za to zapłacił.


#10 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 październik 2010 - 13:26

Dla mnie bomba jak za te pieniądze. Kupuję, najwyżej wyrzucę :mellow:

#11 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 październik 2010 - 13:33

dobra akcja iść na striptiz w takich okularkach :mellow: i nagrać sobie tańczącą na sobie laseczkę :mellow:

#12 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 07 październik 2010 - 16:25

dobra akcja iść na striptiz w takich okularkach :mellow: i nagrać sobie tańczącą na sobie laseczkę :mellow:

Już widzę jak moja żona skacze z radości przypadkiem oglądając takie moje zmagania wędkarskie :mellow:

Witek masz 100% racji. Za te pieniądze to jak za darmo i dlatego wziąłem 2 pary żeby był zapas jak jedne siądą :D

#13 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 13 październik 2010 - 09:40

I jak tam panowie z tymi szpiegowskimi okularkami ,testował już ktoś?

#14 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 14 październik 2010 - 07:12

Ja je będę miał najpóźniej w przyszłym tygodniu to porobię testy.

#15 OFFLINE   Yokozuna

Yokozuna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 14 październik 2010 - 09:25

Cześć,
filmik z youtube nie ma nic wspólnego z jakością nagrań video okularów, które można kupić na allegro. Sprawdziłem i zdecydowanie nie polecam, szkoda pieniędzy.


#16 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 14 październik 2010 - 16:38

Daj proszę na YT ten film Twój jak możesz bo ja jeszcze moich okularów nie dostałem, czy był robiony przy świetle dziennym czy jak??

#17 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 15 październik 2010 - 08:31

Cześć,
filmik z youtube nie ma nic wspólnego z jakością nagrań video okularów, które można kupić na allegro. Sprawdziłem i zdecydowanie nie polecam, szkoda pieniędzy.


Bardzo bym Cię prosił żebyś czymś to poparł(mówić każdy może jeden lepiej drugi gorzej;). Napisze dlaczego.
Celowo nie podałem linka do żadnych aukcji bo nie mam na celu nikogo reklamować ale właśnie przed chwilą rozmawiałem z gościem z Lublina od którego kupiłem 2 pary. Wysłał je wczoraj do Mirka do Szczecina i u mnie będą w przyszłym tygodniu.
Zadzwoniłem do niego bo Mirek używając tego w Norwegii (a jago koledzy mają je na chwilę obecną nad Ebro) bardzo sobie chwali i jakość i prace.Jego koledzy również. Natomiast ty twierdzisz że to syf i zaniepokoiło mnie skąd ta rozbieżność.
Pytałem więc gościa skąd ta różnica. Przyczyna może być taka że te co on sprzedaje są na podzespołach Samsunga ale też istnieją dokładnie takie same gdzie po rozkręceniu widać jedynie Chińskie napisy i tam te 2MPX są tylko pozorne mimo że parametry podane są te same.
Zobaczymy bo w przyszłym tygodniu sam to sprawdzę i na pewno filmy wrzucę na forum bez różnicy czy jakość będzie dobra czy zła bo chodzi o obiektywizm a nie o krótkie stwierdzenie że są do d... lub że są rewelacyjne nie popierając tego niczym.
Wstawił byś film na poparcie tego co mówisz a ja wstawię mój jak do mnie dojdą i porównamy.
Pozdrawiam

#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 październik 2010 - 09:54

jezeli yokozuna napisal, ze kupil, sprawdzil i sa kaszana, to nie jest to wyssane z palca ... przynajmniej mi sie tak wydaje ... zreszta marcina znam ... w przeciwienstwie do sprzadwacy z allegro albo mirka ze szczecina, tudziez mietka z olsztyna

idac za ciosem i patrzac przez pryzmat wspomnianych wyzej elektronicznych wnetrznosci napisze off topowo, ze hej: samsung produkuje tez w chinach ... huuhhh ... i co maja 'podzespoly' - co kolwiek by to mialo oznaczac - ze zla optyka? albo zafalszowanymi parametrami? albo najzwyklejsza w swiecie jakoscia klasy BUBEL? ... jak dla mnie niewiele


#19 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 15 październik 2010 - 09:58

Proponowałbym posiadaczom powyższego urządzenia nagranie filmiku i podzielenia się nim.
Oczywiście jeśli znajdą chwilę czasu.

#20 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 15 październik 2010 - 10:12

jezeli yokozuna napisal, ze kupil, sprawdzil i sa kaszana, to nie jest to wyssane z palca ... przynajmniej mi sie tak wydaje ... zreszta marcina znam ... w przeciwienstwie do sprzadwacy z allegro albo mirka ze szczecina, tudziez mietka z olsztyna

idac za ciosem i patrzac przez pryzmat wspomnianych wyzej elektronicznych wnetrznosci napisze off topowo, ze hej: samsung produkuje tez w chinach ... huuhhh ... i co maja 'podzespoly' - co kolwiek by to mialo oznaczac - ze zla optyka? albo zafalszowanymi parametrami? albo najzwyklejsza w swiecie jakoscia klasy BUBEL? ... jak dla mnie niewiele



Mówisz jakbyś je znał ich uzyskał.....wstaw film w takim razie.

Mało też mnie interesuje twój kolega Mietek z Olsztyna, bardzo bym chciał po prostu zobaczyć jakość filmu nie tego z reklam a tego nagranego samodzielnie bo może rzeczywiście to szajs i choć nie ma co oczekiwać od okularów z kamerą za 100zł to jednak bym chciał coś na filmie widzieć.

Jakbyś nie zauważył to nie reklamuje tu żadnego sprzedawcy bo sam chce wiedzieć co i jak.
Ty może znasz i Marcina i Yokozunę ale ja nie. Ja po prostu chętnie zobaczył bym ten film w tej koszmarnej jakości bo ja na pewno wstawię film z nich robiony
Do tego czasu sam chętnie bym jakiś obejrzał bo rzeczywiście w reklamie może być cudo a przyjdzie bubel

HleHle wstawić film to kilka minut i może ktoś nas uraczy.







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych