Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary z kamerą - alternatywa dla samotników.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 25 październik 2010 - 19:51



Pewnie ma ich fabrykę pod Lyonem :lol:


Oj chciałbym chciałbym ale jak na razie to dalej muszę kłaść kafelki i gładź ozdobną. Podobno fabrykują je w Hong Kongu

Dla zainteresowanych info o jednej wadzie którą zauważyłem kręcąc materiał o podłodze Kolibri:
Ciężko nimi kręcić coś z bliska gdyż schylając się żeby zobaczyć np sznurówki pochylamy nieco głowę i odruchem mimowolnym gałki oczne będą patrzyły idealnie na te sznurówki ale głowa będzie bardziej wyprostowana w górę przez co kamera ich nie sfilmuje. Trzeba będzie się niestety przyzwyczaić do mocnego kręcenia łbem :( Zaliczam to na poczet wad :D


#42 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 25 październik 2010 - 20:19



Do filmików na pewno okularki kupię na sezon 2011.Przyjemnie będzie sobie pod koniec sezonu przy p.... zrobić seans. :mellow:


#43 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 październik 2010 - 22:02

.....a ty o Bohunie a nie o gruszkach nam opowiadaj...

Przystrzyglem bo i po co nowy dym? Jesliby sie te okulary okazaly w miare trwale i wystarczajace to moze rzeczywisce warto sie przy tym pokrecic?

Jednak warto rozszyfrowac te rozdzielczosci bo jesli to prawda te liczby to roznica musi byc.

Gumo

#44 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 25 październik 2010 - 22:11

Na razie to wiem tyle że oszukują na allegro z tymi rozdzielczościami i że ciężko kręcić coś z bliska.
Ja nie kupie na razie z większa rozdzielczością ( teraz wobki Hand Made zamawiam gdzie sie da do testów i żona by mnie zabiła) ale na wielu forach jest temat i może ktoś kupi to poproszę o wstawienie filmu na YT i będziemy mieli lepszy obraz.
Pozdro all

#45 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 29 październik 2010 - 01:36

Dokładam test polowy czyli w warunkach nad wodą.



Pozdrawiam

#46 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 październik 2010 - 16:10

Nie no naprawdę super sprawa za tą cenę. Ręce się nie trzęsą, conieco słychać, conieco widać, do przebitek z holu jak znalazł.

Dzięki za porady Avallone.

#47 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 01 listopad 2010 - 10:28

Wczoraj byłem na małym wypadziku nad woda celem przetestowania przynęt Zbyszka Wąchały a okazyjnie dzięki temu że siadła nam bateria w naszej kamerze przetestowaliśmy już po raz któryś okulary.
Oto filmy





Pozdrawiam

#48 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 05 listopad 2010 - 22:54

Kolega z innego forum kupił takie, doszły porysowane i nie działały. Sprzedawca od razu zgodził się na wymianę. Jak mówiłem trzeba uważać bo choć dobry bajer to jednak bez paragonu lub potwierdzenia transakcji nie warto kupować bo można się naciąć.
Pozdrawiam

#49 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 30 kwiecień 2011 - 14:34

(...)
Jak widać po niektórych ujęciach trzeba się przyzwyczaić do skoków jakości spowodowanych kierunkiem padania światła słonecznego jak i również do filmowania nimi bo kilkukrotnie miałem głowę w chmurach
Nawet nie myślę żeby zakładać na obiektyw wielkości główki od szpilki jakiś filtrów bo raczej to nie wypali.
Zrobiłem też kilka zdjęć i jakość ich nie jest najlepsza bo już lepiej robić zdjęcia dobrym aparatem w telefonie komórkowym.

(...)

Zalety:
1. Cena
2. Bezobsługowe do filmowania nie potrzebna druga osoba
3. Jakość znośna
4. Łatwość obsługi
5. Komfort używania, nie czuć ciężaru

Wady
1. Na allegro wielu sprzedawców oszukuje pisząc w aukcji że okulary za 99 czy 119zł ma rozdzielczość 720x480 bo w rzeczywistości ma 640x480(wyższe rozdzielczości są droższe)
2. Kiepskie fotografie
3. Kiepski dźwięk
4. Brak płynności nagrywania w trudnych warunkach
5. Brak instrukcji w języku PL i ciężko dostępna informacja na temat ustawiania aktualnego czasu.

Podsumowując okulary maja tyle samo zalet co wad ale mimo wszystko jestem zadowolony z ich zakupu i na pewno się przydadzą.

Pozdrawiam


Kupiłem, testowałem, więc dorzucę swoje trzy grosze:

Do zalet:
6. Dają możliwość uchwycenia tego, czego zwykle nie mamy żadnych szans nagrać czy zdjąć zwykłą kamerą / aparatem.

Do wad:
6. Kadr ciasny jak przez dziurkę od klucza.
7. Nigdy nie wiesz co kręcisz (bo to niestety nie jest tak, że kręcisz to, co widzą oczy twoje). Łatwo spudłować bliskie obiekty.
8. Kiedy okulary siedzą wygodnie na nosie, a ja trzymam głowę swobodnie, w normalnej pozycji, filmuję głównie horyzont oraz niebiosa. Albo jestem za wysoki (180 cm) albo mam zły kształt nosa (potrzebna operacja plastyczna albo dobra bójka w pubie).

Testowałem je nad wodą, łowiąc z łodzi. Tu dawał się we znaki wąski kąt widzenia kamery. Żeby porządnie sfilmować jak mój syn holuje rybę, musiałbym stać 5 metrów od niego. Poza tym okulary muszę zsuwać lekko na nos (by uchwycić w kadr akcję, a nie chmurki płynące po niebie), przy czym też nie jest tak łatwo wyczuć jak bardzo trzeba jej zsunąć.

Czyli różowo nie jest -trzeba się napocić by opanować sztukę kręcenia filmu przez dziurkę od klucza. Mam nadzieję, że dojdę do wprawy i okularki odpłacą się kilkoma fajnymi pamiątkami znad wody.

Tak na boczku. Podpowiedzcie mi proszę jakiś programik, którym mógłbym wyciąć interesujące mnie fragmenty nagrania. Mam nagrany hol ryby, ale muszę go wypreparować z kilkugodzinnego nagrania.

#50 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 30 kwiecień 2011 - 17:01

Do zalet:
6. Dają możliwość uchwycenia tego, czego zwykle nie mamy żadnych szans nagrać czy zdjąć zwykłą kamerą / aparatem.



Istnieje coś takiego jak statyw naramienny do kamery, daje w zasadzie identyczne możliwości jak okulary, perspektywa filmowania itd., oczywiście nie potrzebujemy też drugiej osoby, nie ma też problemów z łowieniem. Zatem ta zaleta jest dość względna .


#51 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 30 kwiecień 2011 - 17:45

Taki jak któryś z tych? Czy są jakieś sprytniejsze?

#52 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 30 kwiecień 2011 - 17:55

Znajomy używa chyba czegoś takiego http://allegro.pl/statyw-naramienny-do-kamer-wideo-kamery-vi deo-st8-i1575093385.html
+ mała kamera Canona HD, oglądałem kilka filmów kręconych z tego statywu, rewelacja, w czystych pstrągowych wodach widać wyjścia ryb, moment brania, hol...

#53 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 30 kwiecień 2011 - 19:27

Jakośc nagrania z pewnością lepsza. No i bez efektu kręcenia głową (ujęcia z okularów bywają szalone zwłaszcza, gdy bierzesz udział w podbieraniu ryby itp.)

Ja bym jednak nie dał rady łowić z tym ustrojstwem na ramieniu.

A z tym programem do obróbki video -jakieś porady? Jakiś freeware?

#54 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 03 maj 2011 - 07:59

Przykładowe filmiki do obejrzenia w wątku Irlandia 2011

#55 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 15 sierpień 2011 - 21:35

Dokonały żywota. Z honorem, na służbie (tzn. wtedy, kiedy były najbardziej potrzebne) Wszystko jest OK oprócz funkcji nagrywania.

THIS IS THE END


Następnym razem kupię coś bardziejszego :D