Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary z kamerą - alternatywa dla samotników.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 październik 2010 - 14:55

tu ne sais pas lire? si j'tais vous, j'arrêterais d'crire ces bêtises

#22 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 październik 2010 - 09:32

Mysle, ze nic prostrzego jak poprosic o dokladniejsze dane na temat tych okularow od tego kolegi, ktory wrocil z Norwegii.

Zreszta nie widze sensu, przy zakupionych 2szt minimalizuje sie prawdopodobienstwo trafienia na gorsza sztuke,
wypada poczekac na to az dojdzie (pewnie juz doszlo) i wstawic swoja recenzje.

Gumo

#23 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 20 październik 2010 - 09:44

Mirek już dawno wrócił z Norwegii i chwali sobie jakość. Pożyczył swoim kolegom którzy są teraz na Ebro i również chwalą sobie jakość nagrań. Są to te najtańsze jakie były i ja je kupiłem po 100zł. Jeszcze nie doszły bo kompletuje pokaźną paczkę z masą woblerów , wędką na klenia itp itd ale już wszystko doszło do Mirka i dziś lub jutro powinna paczka wyjść do mnie autobusem ze Szczecina.
Kupiłem 2 pary bo jedne dla mnie a drugie dla Kasi która też spinninguje i jak dojdą do mnie to z obu porobię filmy i wstawię.
Mimo iż za tę cenę nie ma co za dużo wymagać to jednak lekki stres mam gdyż Yokozuna kupił najlepsze z tych okularów i dał 200zł a mimo to ma zastrzeżenia do jakości. Mam nadzieję że Mirek i jego koledzy się nie mylą i że rzeczywiście jakość jest znośna chociażby bo i tak szkoda by było utopionej kasy gdyby okazało się że to szajs.
W ciągu kilku dni wstawię filmy z obu okularów niestety nie z nad wody ale postaram się przybliżyć w tym teście nieco życie na Pigallu :o (scen dantejskich nie będzie ale wystawy ze sklepów tematycznych Embarassed postaram się uchwycić o ile cenzura na to pozwoli
Pozdrawiam

#24 OFFLINE   Yokozuna

Yokozuna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 20 październik 2010 - 11:19

OK zrobiłem edycję kto chciał to obejrzeć to już obejrzał i wyrobił sobie określone zdanie na ten temat.
:unsure:

#25 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 20 październik 2010 - 11:46



film zrobiony tymi okularami:
http://allegro.pl/okulary-z-ukryta-kamera-hd-i-dyktafonem-i1 247896655.html

Jakość pozostawiam do Waszej oceny, mi się nie podoba :unsure:

No nie jest ona idealna ale jak moje za 100zł będą miały taką sama jakość to absolutnie nie będę narzekał gdyż mam kamerę za około 350 zł która kręci filmy gorzej i w dodatku wymaga uczestnictwa w procesie nagrywania drugiej osoby.
Nie oszukujmy się ale w tej cenie nie dostanie się kamery która kręci jak reporterska.
Jak dla mnie do moich potrzeb to całkowicie wystarcza gdyż nie stać mnie na droższe wynalazki. Myślałem że mnie zmartwisz a jedyna rzecz co mnie martwi to ten dźwięk który słychać jakby szpula się kręciła cały czas w tych okularach.

Dojdą do mnie jutro lub pojutrze i sprawdzę czy u mnie tak samo.

#26 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 październik 2010 - 12:00

Jakość pozostawiam do Waszej oceny, mi się nie podoba :unsure:


Filmik ma 4 min. i najbardziej byłem zawiedziony, że nic nie wzięło :lol: co do jakości nagrania to d#py nie urywa, ale dramatu nie ma. Jeśli dać za to stówkę, a będzie to jakkolwiek trwałe, wydaje mi się że warto, jeśli ktoś często łowi sam. Chętnie dałbym nawet więcej, za lepszą jakość filmu i niewielką wagę takich okularów.
Co do value for money, to tak mawiał jeden mój profesor, omawiając metodykę datowania węglem C14: G włożysz, G wyjmiesz :mellow: Cudów nie ma.

Pozdrawiam
Grzesiek

#27 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 21 październik 2010 - 18:56

Test pierwszy z okularów które do mnie dzisiaj przyszły.
Testów będzie 4 czyli każde moje okulary i w warunkach pochmurnych i w dobrym nasłonecznieniu.
Są to najtańsze okulary jakie tylko istnieją i ja za nie dałem 99zł.
Przy tej cenie nie oczekiwałem żadnej wygórowanej jakości i dzisiejszy test zrobiłem przy pochmurnej pogodzie gdyż było to tuż przed zachodem słońca. Jakość nie powala ale jest taka sama jak z mojej kamery za 350zł która to wymaga jednak drugiej osoby do filmowanie tak że z wyniku jestem zadowolony.
Przeszkadza mi jedynie szum od mikrofonu ale z tym trzeba będzie żyć.
Myślę że w lepszym oświetleniu następny test wypadnie dużo lepiej.
Nieskrępowanie poruszałem głową nie odczuwając ich ciężary i widać że przy szybkich ruchach głowy jakość jest gorsza taż że nie nadają się za bardzo do motorowych sportów ekstremalnych ale do filmowania holu ryby jak najbardziej.
Nie wiem na razie jak w nich przestawić godzinę i datę lub jak to wyłączyć .

Test pierwszy.


#28 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 21 październik 2010 - 20:27

...

#29 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 21 październik 2010 - 22:06

Tak Bd De Clichy
Jak czas pozwoli to zrobię jutro pozostałe 3 testy.

#30 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 październik 2010 - 08:48

No to oczekujemy ostrego filmiku :lol: :lol: :lol:

#31 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 22 październik 2010 - 10:19

Jak za te pieniądze to jakość dobra byle nie robić gwałtownych ruchów.Czekamy na filmik z połowów.Mając je na nosie można jakiejś zajrzeć głęboko w oczy :lol:

#32 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 22 październik 2010 - 11:46

Jak czas pozwoli to zrobię jutro pozostałe 3 testy.


...dobrze, że już jest jutro, bo nie mogę się doczekać...




#33 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 październik 2010 - 14:11

Mnie przekonałeś. Wolę mieć to na nosie niż nie mieć. Tylko szkła trzeba będzie zmienić.

#34 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 22 październik 2010 - 18:16

Testy porobiłem z tych samych okularów, trochę potrwa wrzucenie tego na YT. Niestety pikanterii nie będzie bo sex shop obok nie czynny
Zrobiłem ujęcia z samochodu i w zamkniętym pomieszczeniu. Wstawię dziś lub jutro

Test drugi, te same okulary, widok z samochodu.



#35 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 22 październik 2010 - 20:22

Daje to jako nowy post gdyż to ważne.
Pojawiły mi się 2 problemy, pierwszy to jak ustawić w nich czas i poprosiłem sprzedawcę z Lublina żeby sie dowiedział, odpowiedż dostałem od razu i podaje ją tytaj gdyż głupio krecic filmy z data 2007r


Tworzymy plik txt o nazwie time w nim wpisujemy aktualną datę w tym formacie yyyy.mm.dd hh:mm:ss czyli przykładowo 2010.10.22 21:14:20 i wrzucamy go na kartę pamięci jako dodatkowy plik a nie do żadnego folderu.
Data się automatycznie razem z godziną zmieni po odłączeniu okularów od komputera a pliczek zniknie.

Pozdro dla wszystkich

#36 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 październik 2010 - 11:18

Jedna tylko rzecz mnie denerwuje - bardzo łatwo prześwietla jasne tony. Próbowasłeś zakładać jakiś filtr przed obiektyw? Np kręcić przez okulary polaryzacyjne? Albo słoneczne?

#37 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 23 październik 2010 - 12:54

Nakręciłem dziś kilka filmów drugą parą. Są to ostatnie testy które porobiłem tak że następne filmy będą już z nad wody w trakcie wędkowania.

Oto one:







Jak widać po niektórych ujęciach trzeba się przyzwyczaić do skoków jakości spowodowanych kierunkiem padania światła słonecznego jak i również do filmowania nimi bo kilkukrotnie miałem głowę w chmurach
Nawet nie myślę żeby zakładać na obiektyw wielkości główki od szpilki jakiś filtrów bo raczej to nie wypali.
Zrobiłem też kilka zdjęć i jakość ich nie jest najlepsza bo już lepiej robić zdjęcia dobrym aparatem w telefonie komórkowym.

http://img259.imageshack.us/img259/8177/pict0006f.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/197/pict0005uw.jpg

http://img528.imageshack.us/img528/5011/pict0008cv.jpg


Zalety:
1. Cena
2. Bezobsługowe do filmowania nie potrzebna druga osoba
3. Jakość znośna
4. Łatwość obsługi
5. Komfort używania, nie czuć ciężaru

Wady
1. Na allegro wielu sprzedawców oszukuje pisząc w aukcji że okulary za 99 czy 119zł ma rozdzielczość 720x480 bo w rzeczywistości ma 640x480(wyższe rozdzielczości są droższe)
2. Kiepskie fotografie
3. Kiepski dźwięk
4. Brak płynności nagrywania w trudnych warunkach
5. Brak instrukcji w języku PL i ciężko dostępna informacja na temat ustawiania aktualnego czasu.

Podsumowując okulary maja tyle samo zalet co wad ale mimo wszystko jestem zadowolony z ich zakupu i na pewno się przydadzą.

Pozdrawiam

#38 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 październik 2010 - 18:37

Czyli które brać?

Obojetnie które za powiedzmy 129zł?

Czy są lepsze i gorsze? Bo właśnie zamierzam kupić

#39 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 23 październik 2010 - 18:48

Dla mnie nie ma lepszych i gorszych, te same okulary z obrazem 640x480 widziałem i za 259 i za 94zł. Jak się przyjrzycie na zdjęcia i opis okularów to wszystkie są takie same.
Istnieją 3 rodzaje jeśli chodzi o rozdzielczość (są też różne ich wariacje np z mp3 itp itd):

1280x960
720x480
640x480

Na wielu aukcjach za 99 czy 109 piszą w opisie że wideo ma 720x480 ale jest to bzdura bo jest to ta niższa i wtedy mamy podstawę do wymiany. Należy zapytać sprzedawcę danej aukcji czy one naprawę mają 720x480 gdyż kolega zakupił i okazało się że w opisie miały tyle a po odebraniu paczki było inaczej. Nie należy w ich przypadku zawierać transakcji poza allegro lub bez paragonu.
Moje miały mieć 720x480 a maja ta gorszą no i mimo wszystko jestem zadowolony z zakupu, dla mnie wystarczające. Sa tez aukcje gdzie sprzedawca podaje rzeczywistą rozdzielczość i jeśli ten sam sprzedawca posiada wszystkie rozdzielczości to jest szansa na to że rzeczywiście trafi do nas ta która miała być ale i tak warto wpierw wysłać zapytanie.
Pozdrawiam


#40 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 25 październik 2010 - 19:26

Pewnie ma ich fabrykę pod Lyonem :lol: