Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1736 odpowiedzi w tym temacie

#1601 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 21 luty 2023 - 22:11

No ja się właśnie zbroje na takie i wziąłem FastGame 2,59 30-80, DAM Yagi 12-42g (ale od użytkowników wiem że 60-70 gram dla tej wędki nie jest wyczynem) i dzisiaj przyszła do mnie używka tu z forum Shimano Technium 2,49 21-56g. Z SG4 zastanawiałem się nad PowerGame do 110 ale ostatecznie odpuściłem bo to już bardziej do trollingu niż z ręki.

No ze względu na szwagra i jego trolling kupiłem SG 50-110 ale sg2. W sumie fajna wędka. Przy tym rozmiarze walka o gramy juz trochę bez sensu stad sg2 za całe 240pln  :D . Wazy coś ok 200g przy długości 2,59, wiec nieźle. Zdarzyło mi sie tym rzucać dozbrojonymi gumami 8” wiec coś pomiędzy 60-80g i na moich plecionkach całkiem to lata. Ale to już orka na ugorze. Sobie nie wyobrażam wypoczynku z miotaniem cegłami rzędu kostki masła. To już byłby kamieniołom  :D


  • Przemek_M i Darek_W lubią to

#1602 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 luty 2023 - 10:09

Chłopaki na tym forum łowią z ręki kijami 250-300gr. Sam używam do 130 i 200. Metrowego szczupaka kijem do 20 gr wyciągnie w sprzyjających warunkach , tu chodzi o wagę przynęt którymi miotamy. Mam też SG4 do 80gr , ale tym kijem ciężko komfortowo rzucić chociażby 24cm BullTeeza z 20 gr dopałem ,który wcale nie jest jakąś dużą przynętą.
Gregor przejrzyj dobrze swoje pudełko z przynętami lub zastanów się jakich będziesz używał, być może wystarczy kij do 130-150gr.
Polecam zapoznać się z tym wątkiem, wiele cennych informacji.
http://jerkbait.pl/t...-pod-duże-gumy/

Czytam wątek, moje pudełko jest ciągle otwarte na duże gabaryty.
Mam juz kije do 80g i do 130g. Tym drugim machałem nawet 170g ale zdrowy rozsądek mówi ze to nie zbyt mądre wiec szukam mocniejszego.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#1603 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 luty 2023 - 10:18

Dokładnie CW bardziej pod ciężar przynęty lepiej dobierać, a nie pod wielkość ryby. Dodam, że w tym sezonie na SG4 shore game 15-42g wyciagnąłem suma 2.1m bez żadnego problemu. Ma duży zapas mocy ten kij.


  • Darek_W lubi to

#1604 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 luty 2023 - 21:03

Ja szukam do wagi przynęt. Czasem duża przynęta otwiera z pozoru martwa wodę . Co do machania caly dzień to jak kto lubi. Podobno na Żarnowcu tak trzeba jak celuje sie w tą jedyną rybę.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#1605 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 651 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 22 luty 2023 - 21:18

(...)Podobno na Żarnowcu tak trzeba jak celuje sie w tą jedyną rybę.

Od trzech lat celuje i coś nie mogę wycelować :doh:



#1606 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 luty 2023 - 22:17

Od trzech lat celuje i coś nie mogę wycelować :doh:

Tu akurat trzeba być cierpliwym i konsekwętnym w działaniu ... tak sobie tłumaczę .

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
  • Darek_W lubi to

#1607 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 luty 2023 - 18:44

Dokładnie CW bardziej pod ciężar przynęty lepiej dobierać, a nie pod wielkość ryby. Dodam, że w tym sezonie na SG4 shore game 15-42g wyciagnąłem suma 2.1m bez żadnego problemu. Ma duży zapas mocy ten kij.

Wg ciebie od ilu gram się ładuje i czy dobry będzie do woblerow i gum bez agresywnego podbicia ?
Sorki , dopiero teraz sprawdziłem ze ma pow 270 , trochę za długi na łódkę .

Użytkownik alex62 edytował ten post 24 luty 2023 - 18:48


#1608 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 luty 2023 - 14:12

Wg ciebie od ilu gram się ładuje i czy dobry będzie do woblerow i gum bez agresywnego podbicia ?
Sorki , dopiero teraz sprawdziłem ze ma pow 270 , trochę za długi na łódkę .

Ogólnie to mocna pałka, dopiero od 25 gr na jigowaniu dopiero coś czuć... Na większe woblery fajny bo mniejszymi wobkami ciężko rzucić przez twardą szczytówkę, natomiast na slidery od 7 cm ok.

#1609 OFFLINE   Pawel_Sz

Pawel_Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaDopiewo

Napisano 12 marzec 2023 - 20:33

Sg2 light game 3-14 o długości 251 vs sg2 ultra light game 3-15 o długości 271. Nie mogę się zdecydować szukając w miarę uniwersalnej wędki. Czy te 2 pozycję różnią się jedynie długością? W opisie producenta obie mają akcje fast. Czy ktoś z tu obecnych miał do czynienia z tymi wędkami i jest w stanie mi powiedzieć czym się różnią?

#1610 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisano 12 marzec 2023 - 20:47

Prawdopodobnie 2.51cm light game będzie mocniejszy.
  • Darek_W lubi to

#1611 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 14 marzec 2023 - 21:33

Zawsze wędki dłuższe mają wyższą gramaturę. Moim zdaniem to będą te same wędki, tylko różnica w długości.

Mam SG2 1-7g, w krótszej wersji jest 1-6? Czyli 2,70 jest mocniejszy (na więcej mięsa przy dolniku) niż 2,51.

Sky dream krótszy jest 1-8g? a mój dłuższy 1,5-9g. Czyli dłuższy mocniejszy.

 

Jak łowisz z brzegu bierz dłuższą. Dłuższa też dalej rzuca. No chyba, że na łódkę. Chociaż ja z łódki też łowię 2,70 ...

 

Chociaż nie. Długie wędki to objaw męskich kompleksów. Wiem bo mam same długie  :D  :D  :D  :D  :D  :D


Użytkownik Qh_ edytował ten post 14 marzec 2023 - 21:38

  • drChlubicz, Pawel_Sz i Darek_W lubią to

#1612 OFFLINE   Pawel_Sz

Pawel_Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaDopiewo

Napisano 14 marzec 2023 - 22:05

Zawsze wędki dłuższe mają wyższą gramaturę. Moim zdaniem to będą te same wędki, tylko różnica w długości.
Mam SG2 1-7g, w krótszej wersji jest 1-6? Czyli 2,70 jest mocniejszy (na więcej mięsa przy dolniku) niż 2,51.
Sky dream krótszy jest 1-8g? a mój dłuższy 1,5-9g. Czyli dłuższy mocniejszy.

Jak łowisz z brzegu bierz dłuższą. Dłuższa też dalej rzuca. No chyba, że na łódkę. Chociaż ja z łódki też łowię 2,70 ...

Chociaż nie. Długie wędki to objaw męskich kompleksów. Wiem bo mam same długie :D :D :D :D :D :D


To co piszesz ma sens. Rzeczywiście głównie łowię z brzegu więc ta o długości 271 ma większy sens, jednak cały czas mnie gryzie pytanie dlaczego sg2 3-14 251 jest przyporządkowana do kategorii light game, a sg2 3-15 271 to ultra light game.

#1613 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 marzec 2023 - 22:10

To co piszesz ma sens. Rzeczywiście głównie łowię z brzegu więc ta o długości 271 ma większy sens, jednak cały czas mnie gryzie pytanie dlaczego sg2 3-14 251 jest przyporządkowana do kategorii light game, a sg2 3-15 271 to ultra light game.


Może jak weźmiesz do ręki oba kije to sprawa się wyjasni?
  • Darek_W lubi to

#1614 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 18 marzec 2023 - 19:44

To co piszesz ma sens. Rzeczywiście głównie łowię z brzegu więc ta o długości 271 ma większy sens, jednak cały czas mnie gryzie pytanie dlaczego sg2 3-14 251 jest przyporządkowana do kategorii light game, a sg2 3-15 271 to ultra light game.

Ja bym sie nie przejmował. Obie są light game. Ultra light maja raczej gramature do max 10g i dół powinien być mniej.

Ja mam sg2 UL to jest 1-7g 

3-15 … to juz raczej taka lekka sandaczówka, albo ciężka okoniowka.

Mam sg4 5-18 na Allegro opis ULG a to juz jak dla mnie, w ogóle light nie jest tylko normalna sandaczówka na okonie już za sztywna.

 

Szczególnie przy akcji fast. Wiadomo, ze fasty są sztywne. Wiec jak mają pracować potem w czasie holu nie mogą być za mocne. Ta moja sg2 1-7g, to wymiarowy szczupak nie robi w w ogóle na niej wrażenia. Dopiero ładnie pracuje.

co innego jak bardziej miękka akcja wtedy kijek się szybciej ładnie gnie.

Na fastach lepiej nie przesadzać.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 18 marzec 2023 - 19:55


#1615 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisano 18 marzec 2023 - 19:58

5-18gr na sandacza ?
  • Darek_W lubi to

#1616 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 18 marzec 2023 - 20:20

W płytkich zbiornikach i niewielkich rzekach i kanałach spoko się łowi sandacze na takie kije
  • Przemek_M lubi to

#1617 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 18 marzec 2023 - 23:02

5-18gr na sandacza ?

A czemu nie? Np taki westin shad teez slim 4” najlepiej chodzi na 6g główce a nawet na 12 jak głębiej to masz razem 18g … kij najlepiej chodzi na 15g. Do tego jest sztywny i lekki.

Do tego plecionka #0,8 czyli realnie z max 6 kilo na węźle, to do czego mocniejszy kij? I to fajnie chodzi na małej rzece czyli Odrze  :D

 

No chyba, ze jak trafie kiedyś metrowego sandała to sie zdziwię. Ale najpierw się zdziwię jak trafię  :D a na grube sprzęty to nie trafię nawet tych mniejszych.

 

Oczywiście mam też SG fast shada do 45g do większych przynęt ;)

 

A ło: nie SG ale najmocniejsza 3-14g: https://www.youtube....h?v=PhZHqo3nHpA


Użytkownik Qh_ edytował ten post 18 marzec 2023 - 23:17


#1618 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 19 marzec 2023 - 11:02

5-18gr na sandacza ?

Ja też się czasami dziwię jak ludzie piszą, że taki kij do 20 g to rzeczny uniwersał, na szczupaka, sandacza czy bolenia.
A ja wędki o takiej mocy używam na pstrągi.
I tak się zastanawiałem czy może nie przesadzam.
Ale doszedłem do wniosku, że oni po prostu łowią ryby małe i średnie, 40-60 cm i dlatego używają takich wędek.
Ja celuję w bolenie 70+ więc dla mnie uniwersał to kij minimum do 30 g.
A jak jadę na pstrągi to chcę takich 40+, dlatego kij na nie musi mieć trochę mocy i wybieram coś w okolicy 10-12 lb, czyli z cw około 15-20 g.
Z SG za uniwersał na łódkę mam sg4 221 cm, do 35 g.
  • Biesan lubi to

#1619 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisano 19 marzec 2023 - 12:21

Dlatego zapytałem , bo nie wyobrażam sobie kijem do 18gr ( ten SG4 to spoko kleniówka ) zaciąć skutecznie sandacza , dać mu na tyle po zębach i w miarę możliwości szybko wycholować. Do tego do chodzi nurt rzeki , głębokość,masa oraz wielkość przynęty, charakter łowiska itd.( tu akurat zostało wyjaśnione że na płytkim łowisku ) oraz że łączna masa przynęty to bezpieczna granica ciężaru przynęty podana przez producenta wędki. A gdzie jeszcze podbicie,praca przynętą i zacięcie.
Dla mnie takie łowienie to abstrakcja i tego SG4 złożyłbym w pół przy pierwszym zacięciu, ale co kto lubi.
Żebyśmy nie zrozumieli się źle i nie było bicia piany, nie neguję i nie krytykuję takiego łowienia, opisuję tylko moje spostrzeżenia i doświadczenie znad wody co niekoniecznie musi pokrywać się z Twoim.
Wszystko jest fajnie dopóki nie weźmie ten na którego tyle lat czekaliśmy.

Użytkownik mepps edytował ten post 19 marzec 2023 - 12:36


#1620 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 19 marzec 2023 - 14:00

Hehehe ale nikt się nie obraża, jedni wolą czarne inni blondynki i całe szczęście bo jak by wszyscy chcieli tę jedną rudą to byśmy się pozabijali.  :D

 

Niestety realia Odry i innych przełowionych łowisk są takie, że jak nie łowisz delikatnie, nie łowisz wcale. Stąd tyle narzekań.

 

Akurat ta sg4 jest sztywna, moim zdaniem bardziej niż te 5-18 by wskazywało i na lekkich przynętach nie chodzi wcale.

 

Ja za szybkim holem nie przepadam, wolę się pomęczyć. Nurt w Odrze na odcinkach "zaporowych" mocny nie jest. Jak pisałem, jak trafię tego metrowego, może się zdziwię, na razie nie trafiłem. ;)  Do łowienia wracam po latach i raczej z czasem odchudzam sprzęt niż wzmacniam.

Przykład z zeszłej jesieni. Już nie pamiętam, październik czy listopad, wypływamy łódką, mijamy znajomego, już nam pokazuje bolka tak na oko 70cm. Pół dnia rzucania ze szwagrem (ja nowicjusz nawrócony, szwagier od lat łowi co roku) no i? My okonek i jeden sandaczyk (i faktycznie mi się spiął) a ten kolega szwagra oprócz bolenia o ile dobrze pamiętam 4 szczupaki i kilkadziesiąt okoni. Czemu? No ma chłop talent. Zna Odrę jak swoją. Ale też łowi wszystko na paprochy i plecionka max PE0,5. Kije też właśnie max takie o jakim piszemy.

 

Nie mieszkam w Szwecji ani na Mazurach. Nie mam czasu za dużo i ... jakoś na rekordach mi nie zależy. Jadę odpocząć a finezyjne łowienie jakoś bardziej mnie bawi.

 

Ktoś tu pisał o sumie 2,10, no szwagier rok temu wyciągnął małego bo 1,20 na okoniówkę do 7g ...

 

A na łódce zawsze mam 3 wędki, jak idę piechtą dwie. I stałym towarzyszem jest SG custom fast shad <45g - bo tę bardzo lubię. Ale zawsze jest też oknoniówka do 7-9g i coś pośredniego np właśnie to sg4 5-18.

 

W tym roku miałem mocne postanowienie połowić poważnie, to się w pracy zesr... i nie wiem czy w ogóle będę miał czas na wypady  :)


  • Andżej lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych