Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryobi, Spro, Dragon, Daiwa, - Serwis kołowrotków.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
622 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 06 lipiec 2016 - 19:59

Ciekawa historia Wojtku, nie kojarzę bym uszkodził śrubę osi, nawet nie kojarzę bym ją wogóle odkręcał, popatrzę po zdjęciach na kompie jutro to ustosunkuję do tego, co do spasowania to o ile pamiętam po poskładaniu daiwa pracowała lekko a nie jak piszesz że obrót korby i stawała, podkładki jakie były użyte są odpowiednie i nic się nie przesunie bo umiejscowione są tak że nawet mimo większej średnicy wenętrznej podkładki względem średnicy osi głównej nie ma prawa się nic przesunąć i nie zależy to od ich ilości czy grubości. Nie mam przez remont dziś dostępu do kompa bo wrzuciłbym zdjęcia i opis każdego z twoich młynków bo robię po to zdjęcia by mi ktoś później takich zarzutów właśnie nie robił. A co do podkładek i ich dawania na prawą stronę koła głównego to każdy kto twierdzi że nie można tam podkładek dawać tj pomiędzy łożysko z prawej strony korby a rant na osi opierający się na tym łożysku nie ma pojęcia o regulacji przekładni. Co do turków jakie serwisowałem to 3000 jest u mnie bo ma łożysko nad oporówką w takim rozmiarze iż nie było dostępne w hurtowni w jakiej kupuję, 2500 i team daiwa są u właściciela jaki może napisze co i jak z jego młynkami.

#422 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2269 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:02

@maicke82 bardzo sprytnie ukąsił kogo chciał w swoim poście ha ha ha ha

#423 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2269 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:04

Przemek pogrążasz się z tą średnicą podkładek.....

#424 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:07

Serwisantów JB dzielimy na tych co robią tanio,a nóż widelec się uda i na tych co robią drogo ale za to  większym prawdopodobieństwem ,że nic nie spartolą.A jest jeszcze grupa co czaruje ,że polska precyzja jest bardziej zaawansowana niż japońska. Także gdzie byście nie posłali swoich maszynek musi liczyć na odrobinę szczęścia.
 
Jest dokładnie tak jak piszesz. Ciekawe coby powiedzieli właściciele serwisowanych maszynek u niejakiego Leśniaka J.
Szału też by nie było tylko serwis cztery razy droższy  :D

Temat serwisu u J.Leśniaka istnieje, jak masz coś do powiedzenia, to śmiało tam możesz napisać.

#425 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:09

Przemek pogrążasz się z tą średnicą podkładek.....

Skoro tak uważasz, ja wiem swoje,ty swoje, resza swoje, ja spierał się nie będę, możecie sobie pisać co chcecie, bicie piany jak niegdyś z Zorro żeście robili.

Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 06 lipiec 2016 - 20:10


#426 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2269 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:14

Tak na chłopski rozum.... Na śrube podkładka o odpowieniej średnicy, druga o większej , trzecia o odpowiedniej...skręć nakrętką i spróbuj przesunąć na boki podkładki.... Żadna się nie przesunie? Prościej już nie potrafie.....

#427 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:21

Na chłopski rozum to podkładki dociska łożysko, mieszczą się idealnie w rozmiarze blaszki zamykającej koronkę tj leżą na tej blaszce, nawet jeśli średnica wewnętrzna podkładki jest większa o 1 mm od osi koła głównego nic się nie przesuwa.

#428 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2269 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:27

Aha. To ja już nie mam pytań......jutro lece do mojego wykładowcy z mechaniki podziękować że mnie źle uczył. I powiem mu żeby z tego tematu sam się uczył....to habilitacje zrobi...

#429 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:32

Nigdy nie wie się wszystkiego, uczy się człowiek do śmierci a i tak głupi umrze.

#430 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2269 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:38

Zapytam inaczej... Podkładki powinny leżeć na blaszce zamykającej łożysko? Czy TYLKO i wyłącznie na bieżni wew? lub zew w zależności ktora ma się obracać?

#431 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:41

Nigdy nie wie się wszystkiego, uczy się człowiek do śmierci a i tak głupi umrze.

niektórym słabo ta nauka wychodzi bo wciąż obstają przy swojej głupocie

 

 

Tak na chłopski rozum.... Na śrube podkładka o odpowieniej średnicy, druga o większej , trzecia o odpowiedniej...skręć nakrętką i spróbuj przesunąć na boki podkładki.... Żadna się nie przesunie? Prościej już nie potrafie.....

 

pokazałem ten post cegłówce.......zrozumiała


  • Paweł R. lubi to

#432 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:42

Zapytam inaczej... Podkładki powinny leżeć na blaszce zamykającej łożysko? Czy TYLKO i wyłącznie na bieżni wew? lub zew w zależności ktora ma się obracać?

 nieważne jest ich położenie...liczy się ilość ! jak korba się nie kręci więcej niż jeden raz to jest super hiper



#433 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2269 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:42

Przemek wg postu #427 to ty nie wiesz jak działa łożysko.....

#434 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:49

Przemek wg postu #427 to ty nie wiesz jak działa łożysko.....

 

to skąd wie ,że ezo są najlepsze ?



#435 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2269 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:53

Bo mają bardzo mocne blaszki uszczelniające ,przez co mimo ściśnięcia ich podkładkami nie poddają się i pracują dalej..... Pytaj dalej bo żył wiecznie nie będe :-)

Użytkownik przemow edytował ten post 06 lipiec 2016 - 20:55


#436 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:57

Jest dokładnie tak jak piszesz. Ciekawe coby powiedzieli właściciele serwisowanych maszynek u niejakiego Leśniaka J.

Szału też by nie było tylko serwis cztery razy droższy  :D

 

Nie jestem adwokatem Pana Józefa , jednak kilka młynków już do niego przesłałem z czego kilka nie tylko na smarowanie , ale i do naprawy lub poskładania z rozsypki - a w takich momentach poznaje się dopiero z kim mamy do czynienia.Po pierwsze nie zawiodłem się , po drugie serwis nie kosztuje 4X drożej , nie kosztuje 3X drożej , mało tego - nie kosztuje nawet 2X  drożej - tak dla sprostowania . Pleść farmazony łatwo , szczególnie zza monitora.



#437 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:58

Zapytam inaczej... Podkładki powinny leżeć na blaszce zamykającej łożysko? Czy TYLKO i wyłącznie na bieżni wew? lub zew w zależności ktora ma się obracać?

leży na blaszce ale jej nie dociska do kulek w łożysku bo rantem zewnętrzym lub wewnętrzym opiera się na którejś z bieżni w zależności od rozmiarów podkładki, zresztą nie będę z wami dyskutował, swoje mądrości zostawcie dla siebie i nienakręcajcie się bo kończę zbędnę dyskusję z Wami, nie mam czasu na polemikę z specami od serwisu szczególnie z tymi co tylko szukają czegoś by się przyczepić. Kija w swoim oku nie widzicie ale zadrę w czyimś dojrzycie bez problemu, szkoda mojego czasu.

Kto będzie chciał bym mu zrobił kołowrotek po przeczytaniu pozytywnych opinii jakie są w tym temacie po większości serwisowanych prze mnie młynków przyśle do mnie, kto naczyta się niezadowolonych niech wyśle sobie gdzie indziej, ja już pisałem i powtarzam - nie muszę tego robić wogóle, będę miał więcej czasu by powędkować.

#438 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 06 lipiec 2016 - 21:03

po drugie serwis nie kosztuje 4X drożej , nie kosztuje 3X drożej , mało tego - nie kosztuje nawet 2X drożej - tak dla sprostowania . Pleść farmazony łatwo , szczególnie zza monitora.

70 do 100 zł za sam serwis od sztuki, tyle usłyszał jeden z koleów z jb.pl w rozmowie tel z p. Józefem, do tego około 4 tygodni czas oczekiwania, po czym przysłał do mnie i jest zadowolony.Może masz Szymonie jakieś wzgledy.

Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 06 lipiec 2016 - 21:03

  • leszczynski.bp lubi to

#439 OFFLINE   AMIDOS

AMIDOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Lokalizacjapaczkow
  • Imię:Jacek

Napisano 06 lipiec 2016 - 21:03

A moje shimano twin powery i stella , dalej się układają .


  • Profil_Nieaktywny lubi to

#440 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2269 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 06 lipiec 2016 - 21:08

Zadziwiasz mnie jeszcze bardziej. Jak moze podkładka leżeć na blaszce i jednocześnie opierać się na bieżni? Ty nie rozumiesz zasady działania łożyska....

Użytkownik przemow edytował ten post 06 lipiec 2016 - 21:10