Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki St. Croix

blank st.croix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1076 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 sierpień 2012 - 13:46

St.Croix 5SC90MHF-2-G

 

Będę wdzięczny za każdą informację od posiadaczy kijka na tym blanku.
I jeszcze jedno, czy miał ktoś może jakieś doświadczenia ze zmywaniem czy inną forma pozbycia się tego ochydnego ekologicznego lakieru, który teraz jest na wędkach St.Croix?



#342 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 14:46

Mam kijek z tej serii ale do 18g 9'.Blank cięty ,adnie amortyzujący szaleństwa oszukanej rybki .Miota przynęty od kleniowych 3g do 14g boleniowych.

Też biorę pod uwagę, podany przez ciebie blank ,ale dublował by się z innymi dwoma,więc kiedyś może :unsure:

A co do kolorku to co ci Arku w nim nie pasi B) mój ładnie komponuje się z niteczką olive :mellow:

#343 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 sierpień 2012 - 17:06

Nooo,- jakby Ci to delikatnie powiedzieć... Nie przepadam za zielonymi klimatami w sprzęcie,- tak samo jak kiepsko znosze industrial łowiska...
Jednak kolor blanku trochę łatwiej zmienić niż rybne łowisko pod nosem :lol:
Nad Renem jest sam, czysty industrial to może i do zielonego leśnego koloru blanku jakoś sie przemogę... Było by takie swoiste odwrucenie proporcji :lol:

Jakbyś był tak miły i cyknął zdjątko i wstawił do wątku ;) ciekaw jestem jak wyglada to zestawienie o którym piszesz...

Ja myślę o nim bo jakos od Łukasza nie mam wieści (a już minął miesiąc)o Phenixie którego sobie wymyśliłem a bolki ciągle tłuką...

#344 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 20:22

Arek,gdybym miał w tej chwili wybrać blank pod spina na dużą rzekę byłby to właśnie twój tytułowy StCroix 9' do 28g z serii elit.Miałem taki rodzynek w potaci Avida z starszej serii do 35g,po tym jak go zgoniłem na rzecz innej zabawki, z pazurkiem :mellow: ,śni mi się do dzisiaj.

Moja elitka jest w wątku autorskim galerii użytkowników na 4 stronie.

#345 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 sierpień 2012 - 20:54

Bardzo Ci dziękuję Rafał!!!
Fajnie, że można zawsze na Ciebie liczyć z podpowiedzią i wymianą doświadczeń. Nawet nie wiesz jak dużo w tych kilku prostych słowach mi podpowiedziałeś...
Miałeś może ten blank w ręku?

#346 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 21:20

Nie nie miałem, ale po doświadczeniach z aktualnum do 18 i avidem do 35g, myślę że właśnie tego bym wybrał .Obecne avidy są szybsze od poprzednich .Wiec SCV to petarda do mitania wobami jak i podbicia gumy na 25g ołowiu ,czego wcześniejszym avidem zbyt komfortowo nie dało się robić.Fakt rzucał już dość daleko rapalką oryginalem 7cm ,ale przy główkach powyżej 20g już klękał przy próbie agresywnego opadu.Do szurania po dnie jak najbardzie,ale moim zdaniem był idealny przy wieczorowo-nocnym sandaczowaniu .

Mam w tej chwili dwa casty na Wisłę, jeden typowo pod gumy na główkach 10-25g na, blanku Phenixa MBX 790ML (istna kosa) i pod cięższe jesienne gumy i woby boleniowe dalekiego zasięgu Batsona HS1023 do 42g.

No i brakuje mi ,a raczej mógłbym zastąpić castem ostatniego spina właśnie elitkę do 18g ,czymś co ogarnie cięższe kleniowe i boleniową letnią sieczkę.Tak zastanawiam się nad SCV do 21g lub CTSem.
Tak se trochę nakomplikowałem tym castingiem bo młynki wystarczą dwa ,ale w badylach pełna specjalizacja :lol:

#347 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 31 sierpień 2012 - 08:40

Specjalizacja = puchnąca szafa :lol: , poza tym każdy z nas ma skłonnosc do... obiektywnie mówiąc manelarstwa spowodowanego z jednej strony, rozwojem własnej techniki i innym co roku obliczem łowisk, przynęt i nowych technik a z drugiej ograniczoną jakąś inercją mózgu i wiarą w to, że kolejna wędka załatwi za nas nasz brak kunsztu i umiejętności dostosowania sie do warunków nad wodą, co jest podstawową cechą sprawnego wędkarza. Jak do tego dołozyć jeszcze brak nieograniczonych możliwości finansowych to juz jest tylko mały krok do pozbywania się sprawdzonych z reguły niezłych kijów (czego potem załujemy) na rzecz nowych idei, które nie zawsze się sprawdzają i zazwyczaj sa poszukiwaniem kamienia filozoficznego :lol: :lol: :lol:
Optimum leży gdzieś po środku, bliżej tego chłodnego brzegu i dla każdego wyglada trochę inaczej, no i oczywiście nie jest tak kolorowe jak nam się w głowie roi... :o

Na koniec tego słowa na niedzielę :lol: musze wyraźnie powiedzieć, że wiedzenie tego, wcale nie chroni przed ww błędami i samemu też mi się zdarza wpadnięcie w tę czarną dziurę :angry: gdzie nie ma rozumu, za to sa wyimaginowane nadzieje :lol:

Jest to trochę tak jak w opowiadaniu:
Pytali się studenci Schopenhauera mowiąc:
Panie,- tak pięknie opowiada Pan o moralności, ale sam nie bardzo Pan tak robi jak mówi ??!!
Na to filozof odpowiedział:
- a widział kto by drogowskaz sam chodził do miasta? :lol: :lol: :lol:

#348 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 wrzesień 2012 - 11:38

Ciekaw jestem jak wygląda sprawa trwałości tego lakieru, rozmawiałem z gościem który używa trociówki z tej serii i twierdzi że ma kij od roku, natomiasat wędka ta wyglada tak jakby była intensywnie używana przez 10 lat!!! :huh:. Słyszałem juz o tym iż te nowe ekologiczne lakiery używane przez St.Croix są kiepskiej jakosci i muszę to potwierdzić po moim niedawno nabytym Avidzie :(

#349 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 wrzesień 2012 - 12:28

U mnie narazie nic się nie dzieje,ale ja nie muszę przedzierać się po krzakach i na koncie tylko kilkanaście wypadów :unsure:

#350 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 wrzesień 2012 - 14:07

Dzięki Rafał,- widzę że zdania (już z kilkoma osobami gadałem) sa dośc podzielone, byc może to o czym pisałem to dzieło przypadku czy jednostkowa sprawa :unsure:

#351 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 12 październik 2012 - 09:37

Blank st.croix avid 3SC96MLF2

 

Szukam tego blanku (avid 2,9 4-18g 10lb.)

Jeżeli ktoś ma na zbyciu ,to proszę o kontakt priv. lub tel.507697353

Jeśeli ktoś użytkuje,to mile widziane opinje na temat tego co skrajnie obsługuje i z czym najlepiej współpracuje

Pozdr.Wobi



#352 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 październik 2012 - 10:00

kiedy mialem i sprzedalem markowi wieczorkowi (tworca SIEK-M). bardzo sobie chwalil. mozesz zlapac go i podpytac. z tego co mowil to byl bardzo zadowolony. kij byl jak super glue. jak cos siadlo to juz zostawalo do wyjecia z wody...

#353 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 12 październik 2012 - 11:08

Dzięki Rafał,twoim zdaniem kijek podchodzi bardziej pod klenio/jazie czy raczej lekki rzeczny uniwersał pod wszystko (sandałek i szczupaczek na lekko,bolki i klen/jaź na większe wobki)?

#354 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 październik 2012 - 11:13

zdecydowanie dosc miekki kleniowojaziowiec...

zaznaczam ze ja mialem do czynienia z kijem na blanku z czasow przed technologia IPC. wiem ze po jej wprowadzeniu wiekszosc blankow stalo sie bardziej szybkich i sztywnych... ale czy ten tez to nie wiem...

#355 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 12 październik 2012 - 15:06

jeżeli to nadal klenio/jaziowiec,to szukam czegoś innego.

dzięx

#356 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 12 październik 2012 - 15:25

W wersji z IPC to nadal kleniojaziowiec, w przeciwieństwe do większości St. Croix - lekko przeszacowany jeśli chodzi o c.w.
Jako wszechstronny lekki spinning, o jakim piszesz, lepiej sprawdzi się wędka na blanku CD BLRBR2108ML, ale z tego, co mi się obiło o uszy, ze znaną i lubianą serią Blue Rapid się żegnamy. Przy w miarę łagodnym podejściu do zagadnienia świetny będzie Lamiglas Certified Pro XSH1142M, ale to już raczej bez sandaczy.

Użytkownik chub norris edytował ten post 12 październik 2012 - 15:25


#357 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 październik 2012 - 16:28

Dzięki Rafał,twoim zdaniem kijek podchodzi bardziej pod klenio/jazie czy raczej lekki rzeczny uniwersał pod wszystko (sandałek i szczupaczek na lekko,bolki i klen/jaź na większe wobki)?


Ja już takiego długo szukam i póki co najlepiej sprwdza się Talon 6+ 9' 10lb. Troche z jaziem może być kiepsko, ale do reszty na lekko jest OK. Ale cały czas szukam czegoś odpowiedniejszego, tz jeszcze mocniejszego w dolniku i takim samym szczycie.

Z tego co wiem, to Art-Rod coś takiego szykuje wespół z Lamiglasem. Zobaczymy.

Użytkownik krzychun edytował ten post 12 październik 2012 - 16:29


#358 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 12 październik 2012 - 17:03

Też sklaniam się corza bardziej w stonę talona 6+ tylko 10'

#359 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 październik 2012 - 17:31

Ten 10' tak jakby już tak mocnego dolnika nie miał.
Mój ma krótki dolnik, wiec przy standardowo zbrojonej 10' dużo krótszy nie jest.

#360 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 12 październik 2012 - 19:12

Chub norris,co masz na myśli pisząc,że się żegnamy ze znaną i lubianą serią Blue Rapid?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, st.croix