Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uniwersal na małe rzeczki

blank kleń pstrąg

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 listopad 2010 - 13:09

Waldku, macalem tego 9'6 i zupelnie nie wygladal na te swoje 17LB, ten krotszy do pewnych celow z pewnoscia bedzie ciakawszy..taki barzdiej odchudzony w dolniku Talon 8,6 MXF..

Gumo

#22 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 16:28

Wątek nabrał rozpędu...zagorzała dyskusja :mellow: Zapomniałbym dodać ze blank będzie poddany wielokrotnym próbom ... wielokrotnie uderzałem przypadkiem o drzewo, odstrzelona wirówka...łowiąc w trudnym terenie nie da się tego uniknąć... Próbowałem raz łowić kijkiem kolegi 2,65..owszem, idąc brzegiem zaczepiałem o gałęzie..troszkę niewygodnie..ale za to dużo lepsze rzuty..wiec najtrafniej by było 2,55-2,60cm...łowię na rzeczkach woj.świętokrzyskiego. zastanawia mnie oprócz batsona jeszcze wspomniany wild river..

#23 OFFLINE   spinrod

spinrod

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaPrzysucha

Napisano 05 listopad 2010 - 16:31

Polecam Phenix Karabela FX863 2,60m 4-14g , to jest to czego szukasz!!!

#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 listopad 2010 - 17:07

SC II czyli wild river bym odpuscil.
Jezeli darowac sobie przynety zupelnie finezyjne to wzialbym sobie i zrobil na blanku Batsona RX7 2,6m do 21g albo lepiej 2,6 lamiglasa serii CP 2,6m 17lb (tego nie mialem ale- intuicyjnie...zas Batson to taki handlowy blank, uniwersal)

Gumo

#25 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 17:17

Osobiście skłaniam sie do batsona..nie chce też wydać dużo kasy na tego typu kijek...który może po prostu dostać w kość..co innego z kijkiem na bezpieczniejsze łowienie np na Wiśle...

#26 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Robert

Napisano 05 listopad 2010 - 17:27

Właśnie jak czytałem wszystkie wypowiedzi nasunęło mi się pytanie a skąd szanowne grono wie ile gość chce przeznaczyć na tego kija... :unsure:

No tak, nie wspomniał o tym ale może pytanie powinno paść na początku, no nic...

W takim razie pytanko do Czopera o jakiej kwocie myśli???

#27 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 listopad 2010 - 17:28

Osobiście skłaniam sie do batsona..nie chce też wydać dużo kasy na tego typu kijek...który może po prostu dostać w kość..co innego z kijkiem na bezpieczniejsze łowienie np na Wiśle...

Blue Rapid 2,52 4-18g i nie będziesz żałował. To jeden z tych modeli, o którcyh się mawia: ma u mnie dożywocie

#28 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 17:32

[quote]
Osobiście skłaniam sie do batsona..nie chce też wydać dużo kasy na tego typu kijek...który może po prostu dostać w kość..co innego z kijkiem na bezpieczniejsze łowienie np na Wiśle...
[/quote]
Blue Rapid 2,52 4-18g i nie będziesz żałował. To jeden z tych modeli, o którcyh się mawia: ma u mnie dożywocie
[/quote]


Te wasze dozywocia czasem bardzo krotkie sa :D :D :D

Bujo

#29 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 18:13

na blank mogę przeznaczyć jakieś 300zł..+ komponenty i robocizna..

#30 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 listopad 2010 - 18:14

Dlatego określiłem się mawia :lol:
Ale tak szczerze, to ilu jest takich, którzy lowią jednym kijem 5 lat, podczas gdy inne, czasem droższe, czesto z lepszych materiałów stoją nieużywane.
Ja tak łowiłem MTS-em (prawie dożywocie????)
PS
300.... i pozamiatane. Nie mam pomysłu. A właściwie mam. Kupiłbym Daiwa Exceler Jigger 2.70 m 3-18 g, łowił a zbierał kasę na BR ;)
Albo, skoro 300 to czemu nie 515 zł? Poczekaj, dozbieraj, zbuduj to co dobre jest.

#31 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 05 listopad 2010 - 19:24

Dlatego określiłem się mawia :lol:
Ale tak szczerze, to ilu jest takich, którzy lowią jednym kijem 5 lat, podczas gdy inne, czasem droższe, czesto z lepszych materiałów stoją nieużywane.
Ja tak łowiłem MTS-em (prawie dożywocie????)
PS
300.... i pozamiatane. Nie mam pomysłu. A właściwie mam. Kupiłbym Daiwa Exceler Jigger 2.70 m 3-18 g, łowił a zbierał kasę na BR ;)
Albo, skoro 300 to czemu nie 515 zł? Poczekaj, dozbieraj, zbuduj to co dobre jest.


Waldek ale napisal 300 za blank plus robocizna i komponenty, bynajmniej ja tak zrozumialem.
A w tych wszystkich zalozeniach jak w morde sie miesci 993F

pozdrawiam

#32 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 listopad 2010 - 19:31

.........A w tych wszystkich zalozeniach jak w morde sie miesci 993F

pozdrawiam

I PacyficBay T2SH993-2 A jakoś bardziej do mnie gada

#33 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 20:30

Ja używam kilku różnych wędek do kleniowania ... Trzy inne wędziska to krótkie kije spiningowe St. Croix. z serii Premier i Avid, na blankach o mocy 10 lb i 8 lb ale przy 2.1m m i 1.80 m. Te wędki też mają pełne ugięcie, jednakże zachowują, typowo amerykańską, spreżystość i szybkość blanku. Używam ich kiedy muszę się przeciskać przez gąszcze krzewów i nadbrzeżnych drzew.

@gumo
ten RR902MT to juz jest nie do kupienia ... niestety

#34 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 listopad 2010 - 21:10

A szkoda dobry herbatnik byl...co ja p... jest. <_<
Ale jak juz nadmienialem, znajac zagrania firmy to pojawi sie za jakis czas w innym wcieleniu.

Z tymi roznymi pomyslami co to dozywocie sie kroi to zauwazylem czesto tak bywa, ze potem zasilaja gesto forum sprzedam... :lol:

Z Avidow wlasnie wyjrzal u mnie jeden kleniowiec - 2,6, 25LB <_< - ciekawe cóś z niego wyszlo, bedzie czym ciskac....

Gumo

#35 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 23:00

Wiem wiem ze najlepiej by było uzbierać jeszcze więcej...i więcej i więcej :mellow: i wyszła by bajeczna wędeczka...:D ale nie chce tez wariować...mógłbym nie zawracać głowy i znaleźć coś seryjnego...ale od momentu zakupu pierwszego kijka ze stajni..mam jakiś obłęd <_< :mellow:
300zł sam blank...jakiegoś batsona by
wyrwał...komponenty..robocizna swoją drogą...
Może i racja w tym że lepiej dozbierać..tylko nie chce więcej inwestować w taki kijek...błąd że od razu nie zaznaczyłem do jakiej kwoty bo posypały się naprawdę fajne ciekawe propozycje..wole te parę groszy więcej odłożyć na jakiś inny projekcik... fajnie by było jak by cała wędka wyszła w kwocie ok.700zł...może jakoś się uda..albo trafi się jakaś używka..

#36 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 listopad 2010 - 23:13

Mnie wychodzi, ze wlasnie nie...te wiecej i wiecej to pozniej sie oglaszaja w zakladce - sprzedam bardzo czesto.
Lepszy projekcik to kase wydac na wyjazd gzies bardzo daleko - tak przynajmniej dla mnie a kolekcjonerem wedzisk nie jestem...

Gumo

#37 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 listopad 2010 - 23:17

Może rzeczywiście ten PacBay? Batson jakiś taki szpadziasty mocno, a z tego, co słyszałem, te blanki PB (szczególnie Tradition) są łagodniejsze (jeśli to właściwe tu określenie).

Pzdr,
Fatso

Ale i tak ISP843F rules ;)

#38 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 listopad 2010 - 23:24

A to niby Batsony na giełdę, to z opóźnieniem większym niż CD-ki?
;)
http://allegro.pl/fc-enterprises-2-73m-4-10g-wawa-jak-nowy-i 1308097925.html

Ale, żeby już było bardziej rzeczowo, to sugeruję, poczekaj na używkę w dobrej klasie i cenie. Takie też się trafiają

#39 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 23:30

Hmm ten rx6 ciekawy...ale chyba troszkę za delikatny ...i te 2,75... :(

#40 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 23:36

Wiem że okres zimowy pobudzi wyobraźnie niejednego wędkarza i pozwoli mu odświeżyć szafę i mam nadzieję że na tym skorzystam :mellow: :mellow: długie zimowe wieczory sprzyjają poszukiwaczom czegoś lepszego niż tylko zawartość skromnej szafy w garażu :mellow: <_<





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, kleń, pstrąg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych