Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt na szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 październik 2012 - 17:42

Tylko takie 20cm syntetyki(nieloty) nie chciały latać aż tak bardzo jak np. 10-15cm. Ale to problem linki, nie kija. Będzie trzeba pomyśleć w dalszej przyszłości o Rio short - którą proponował Kuba...

#222 ONLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 październik 2012 - 18:38

Macałem wędki. Fenwicka Techna AV : AVF 906-3 w 6# oraz HMX: HMXF 908-2E 8#. Chyba łyknę Techna AV, świetnie mi się nim machało, dźwignie sznur 8# spokojnie. Myślę jeszcze... :)

Do #6 chcesz zakładać #8 z głowicą? Żebyś zaraz nie musiał kupować nowej wędki.

#223 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 październik 2012 - 18:45

Dokładnie tak chce zrobić. Luźno daje rade ósemce :)

#224 ONLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 październik 2012 - 18:53

Maciek Twój wybór. Przeciążyć kij o klasę można ale o 2, ja bym już nie ryzykował. W końcu ktoś bardziej doświadczony od nas te wędki robi.

#225 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 październik 2012 - 19:15

Przecie to jakiś absurd jest, jakby spina do 30g kupić do jerków...
20cm nie musi być takim fetyszem, na 15 też żrą...

#226 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 17 październik 2012 - 19:18

Ja mam tego Fenwicka Techna AV : AVF 906-3 w 6# o którym pisze wobler129 i ma całkowitą rację.Zadna linka 6# go nie ładuje,dopiero 8#. Pierwszy raz mam tak mocną lub żle opisaną wędkę.

#227 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 październik 2012 - 20:41

Czyli ten sam :) Ok czyli odczucia mamy takie same więc jest dobrze - nie jestem "Dziwak" :)

#228 ONLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 październik 2012 - 21:07

Znaczy kij do luftu, jakiś wynalazek. Jednak miałem racje żeby nie kupować nie sprawdzonych wędek ;)

#229 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 październik 2012 - 21:16

Z tego co wiem, to niby spora część konstrukcji takiej muchy to syntetyki, ale i tak chyba takie 20cm futrzaka wypije nieco wody i ważyło będzie to też swoje...Choć ja tam na razie jestem na etapie "suchy chruścik na sarnie, bądź CDC" :D

#230 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 październik 2012 - 21:24

Opór powietrza Panie, 20cm mucha jest prawie 2xwiększa zwykle od 12-15

#231 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 październik 2012 - 06:18

Dokładnie jak Kuba pisze, plus przy wymachu sporo wody "wylatuje" z syntetyka. Jednak te naturalne chyba bardziej mi leżą. I w wodzie lepiej miotają... Muszę wymienić trochę much bo mam na bezzadziorach a na początku przekonałem się, że zadziory są potrzebne. No chyba, że mucha się wepnie w.... np. ciuchy - wtedy łatwiej bez zadziora ją wyciągnąć :D

#232 OFFLINE   octavus

octavus

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 18 październik 2012 - 11:33

Witam Panowie. A co sądzicie o wędce Loop Buster ?

#233 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 18 październik 2012 - 12:21

A Bigos to pisal o wedce TFO TiCr , czy TFO TiCr X ?
Jak w kontekscie tego co napisal bedzie sprawowala 9 stopowa do linli 8?
Pozdrawiam?

#234 OFFLINE   maq73

maq73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 18 październik 2012 - 17:14

Wg. mnie o TFO TiCr. Jak chcesz trochę lżej to moim zdaniem #9 bo #8 to chyba już znacznie mniejszy kaliber, co widać po wadze blanku. Między #8 a #9 jest dużo większa różnica niż między #9 a #10.

#235 OFFLINE   MyFly4You

MyFly4You

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaPleśna
  • Imię:michał
  • Nazwisko:kolasa

Napisano 03 listopad 2012 - 23:46

witam
zestaw: kij- vision gt four SW 10# 9". kreciol jakiś noname chyba bison 10, linka airflo cold water striper floating wf10 f - 1 zestaw szczupakowy 1 śmiganie= szok
no i tak : kij szpad naładować go nie mogę, ale ładny lekki w sumie,korek mógłby być lepszy, nie wiem czy wina sznurka ze za lekki choć w teorii powinien być czy wina operatora? wczesniej tylko pstagowo lipieniowe łowy czyniłem , dziś byłem pierwszy raz tym śmigać w parku na trawce, masakra całkiem co innego niż pstrągowe śmiganie ,jakoś nie mogę tego sprzętu rozbujać, próbować dalej czy zmienić linkę? na cięższa?

mam jeszcze jakaś linkę, głowice chyba intermediate lub pływając niebieska połączona z runningiem(biały) coś jak shoting line(biała powłoka w środku rdzeń) , było na kołowrotku który kupiłem (wychwood truefly sla), z tym to gdzieś koło 20 m mi się udało śmignąć, oczywiście bez muchy, z mucha to bym chyba se potylice roztrzaskał, no i tak trenować tym co mam czy cięższe linki do tego kija zakupić? np 11 aftma? generalnie kij sam nie śmiga i się zastanawiam żeby osiągnąć te 20-30 m trzeba przesiać się np na sage xi3? czy wystarczy technikę dopracować?

mam jeszcze drugi kij lureflash 10f 8/9aftm, kil zdecydowanie wolniejszy niż vision, ciężki jak cegła, skuśiłem na niego tylko dlatego że miał fighiting grip i fajne wyglądał, ale generalnie jakością wykonania nie powala, ciężkawy, dopalacz doczepiony poniżej uchwytu, przelotki single , ugięcie środkowe, holować by się tym kijem holowało fajnie , taki mięsisty natomiast śmiganie jakoś mi nim nie idzie, a z ta głowica zintegrowana to nawet tez leciało

Użytkownik rhezuz edytował ten post 04 listopad 2012 - 00:34


#236 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 listopad 2012 - 01:52

Witaj na forum, miłego użytkowania
Kij masz bardzo szybki, mało wybaczający, jak na początek nie najlepszy wybór - ale kwestia wyczucia wędki moim zdaniem.
Linki powinny ją ładować, szczególnie ta airflo.
W razie czego outbounda #9 kup, będzie jasno określone przejście głowicy - będzie łatwiej.
Moim zdaniem - trudniej się przesiąść z wczytanymi nawykami z łowienia na lekko do łowienia na ciężko, często widziałem jak zaprawieni muszkarze od suchara ginęli z #10, a ludki łowiące multikami potrafili naładować kij i jakoś to szło po 15-20 minutach, mimo ze to był pierwszy raz z muchą.
Ja rzucaczem jestem bardzo kiepskim, jednak z ciężkimi zestawami czasem sobie radzę. Jeśli mogę coś podpowiedzieć - timing, tu jest klucz, moim zdaniem szybki kij jest bardzo niewybaczający, łowienie mod czy md-fast pozwala wiele błędów jakoś przemycić z super fast bywają problemy. Kij jest ok, miło się nim rzucało, miałem przyjemność z #8 i #9. Ciężki do wyczucia, jednak widziałem co w rękach właściciela ten kij potrafi.
Próbuj, nie poddawaj się
Jeszcze jedna "rada" - rzuty ciężkim sprzętem bywają "wolniejsze" niż lekkim. dłuższe pauzy? nie wiem, takie mam wrażenie.Na początku załóż sobie muchą na jakiejś tubie - bez haka, nawet większa łososiową. Nie wiem czy jest sens ćwiczyć "na sucho" bo to są warunki nie mające odpowiednika nad wodą - linka nie klei się do trawy, bez muchy i przyponu inaczej się linka zachowuje. Próbować, ćwiczyć, lub pójść do jakiegoś instruktora co ogarnia temat.

#237 OFFLINE   MyFly4You

MyFly4You

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaPleśna
  • Imię:michał
  • Nazwisko:kolasa

Napisano 04 listopad 2012 - 02:41

ćwiczył będę , a generalnie zastanawiam sie czy najpierw nie poćwiczyć w niższych klasach wagowych, wszak w tym roku nie śmigałem zbyt wiele, tylko praca spanie jedzenie praca itp wiec wszyłem trochę z wprawy i linka leci bardzie gdzie chce niż tam gdzie ja chce, ach jak się do liceum chodziło to był piękny czas wakacje całe na śmiganie oj wtedy to śmigałem jak chciałem a teraz to bida, eh ale muszę na jakaś wodę się przenieść chyba bo jednak po trawce linka papra się trochę glebą co może szybko wykończyć przelotki jak i linkę, a może i bardziej doświadczonego machacza co by mnie poduczył uda mi się znaleźć w okolicy, pożyjemy zobaczymy

#238 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 listopad 2012 - 11:18

Interpunkcja pliz, bo się gubię :D
Najlepiej idź nad wodę, najbliższą i śmigaj. Pilnuj pelnego prostowania się linki, na początek na krótkim sznurku. Bez jaj - dasz radę.

#239 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 listopad 2012 - 17:13

Interpunkcja pliz, bo się gubię :D
na początek na krótkim sznurku.


Obie uwagi, są bardzo rozsądne
.Fetysz odleglosci na poczatku drogi utrudnia i zniechęca-niech przysłowiowe "wywalić całą linkę"nie bedzie piorytetem
pzdr-kardi

#240 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 listopad 2012 - 10:35

rhezuz wklep sobie w google "double haul cast" i zapoznaj się z tą techniką rzutu - bez tego się zamęczysz.... na początku wydaje się trudne ale w miarę ćwiczeń załapiesz
Rzucanie linkami szczupakowymi (zintegrowana głowica) lub głowicami różni się od rzucania zwykłymi linkami "pstrągowymi". Tutaj musisz mieć głowicę poza szczytową przelotką - dopiero wtedy ładuje się kij i poprzez double haul przyspieszasz linkę, ładujesz kij naprawdę i "wystrzeliwujesz" głowicę która cięgnie za sobą running line z koszyka (stripping basket), podłogi łodzi, trawy etc
Pooglądaj filmiki w necie - pomoże.
kwiat

Użytkownik kwiat edytował ten post 06 listopad 2012 - 10:42