Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt na szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 11 maj 2016 - 09:35

Ja wybrałbym Liquida bo są 2 szpulki dodatkowe w komplecie. Do SKB nie znalazłem szpul zapasowych, a te przy szczupakach bardzo się przydają. 



#262 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 11 maj 2016 - 10:02

SKB kiedys sprzedawali tez zapasowe szpule, nie wiem dlaczego sie wycofali.

Kilka linek sie przyda, to fakt, ale mozna pojsc w kierunku, o ktorym pisal wielokrotnie Peresada - skagit i przypony.



#263 OFFLINE   michaaaal

michaaaal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaPortlaoise/Czestochowa

Napisano 11 maj 2016 - 17:00

Chodzi mi po glowie zestaw głowic, widziałem S.A i Orvis sprzedają takie. Zobaczymy Lamsona :)

Pozdrawiam



#264 OFFLINE   michaaaal

michaaaal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaPortlaoise/Czestochowa

Napisano 13 maj 2016 - 13:28

jednak kupiłem Sage-a


  • Kacper.K lubi to

#265 OFFLINE   marckus

marckus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Marcin

Napisano 14 maj 2016 - 12:01

Zakupiłem swój pierwszy zestaw na szczupaka. Wędka Redington Path #9, kołowrotek Scierra Orbit, i sznur Rio Outbound WF8I. Jak na razie wszystko spisuje się dobrze podczas rzutu, jedyny minus na tą chwilę to brak przeciwnika na wędce (ale na to przyjdzie czas :):D


Użytkownik marckus edytował ten post 14 maj 2016 - 12:04


#266 OFFLINE   Patryk_Pike

Patryk_Pike

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaUstrzyki Dolne

Napisano 14 maj 2016 - 19:49

@marckus mam pytanie jakie wrażenie odnosisz jeżeli chodzi o redingtona path'a, myślę o takim tyle że #8, jak z akcja czy rzeczywiście jest to medium-fast czy raczej fast??? Dzięki z góry za odp, szukam jakiegoś kija pod zębate właśnie  :D

 

Pozdrawiam Patryk



#267 OFFLINE   marckus

marckus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Marcin

Napisano 15 maj 2016 - 10:54

@Patryk_Pike jeśli chodzi o akcję to powiedziałbym medium fast. Na tą chwilę, jeśli miałbym coś wskazać na minus to jakość użytego korka. Porzucamy zobaczymy jak się sprawdzi przez resztę sezonu :)


  • Patryk_Pike lubi to

#268 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 czerwiec 2016 - 13:22

Witam,

 

Potrzebuje linki do wędki klasy 8.

Niestety polecane tu najczęściej na forum Vision Big Mama zaczyna sie od  klasy 9, a Airflo Saltwater nie mogę namierzyć w polskim sklepie.

Czy linki Ego Fishing (ego fighter klasy 8) jest ok? - o ile dobrze zrozumiałem spełnia kryteria wymgane od linki do dużych much: krótkiej, przeciążonej głowicy 38' i  krótkiego trapera 7'



#269 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 12 czerwiec 2016 - 13:53

Witam,

 

Potrzebuje linki do wędki klasy 8.

Niestety polecane tu najczęściej na forum Vision Big Mama zaczyna sie od  klasy 9, a Airflo Saltwater nie mogę namierzyć w polskim sklepie.

Czy linki Ego Fishing (ego fighter klasy 8) jest ok? - o ile dobrze zrozumiałem spełnia kryteria wymgane od linki do dużych much: krótkiej, przeciążonej głowicy 38' i  krótkiego trapera 7'

 

Rio outbound short jeśli cena Ci nie przeszkadza 


  • analityk lubi to

#270 OFFLINE   Krzysztof Rydel

Krzysztof Rydel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPoznań, Warszawa-Żoliborz
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Rydel

Napisano 26 czerwiec 2016 - 13:01


 

Vision Big Daddy #8/9. Przerzuciłem już kilka linek szczupakowych i z tej jestem najbardziej zadowolony. Dobrze nosi duże muchy i idealnie współpracuje z moim kijem w klasie 8, który raczej nie lubi przeciążeń. Pzdrw,KR



#271 OFFLINE   michaaaal

michaaaal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaPortlaoise/Czestochowa

Napisano 27 czerwiec 2016 - 11:57

Witam,

 

Potrzebuje linki do wędki klasy 8.

Niestety polecane tu najczęściej na forum Vision Big Mama zaczyna sie od  klasy 9, a Airflo Saltwater nie mogę namierzyć w polskim sklepie.

Czy linki Ego Fishing (ego fighter klasy 8) jest ok? - o ile dobrze zrozumiałem spełnia kryteria wymgane od linki do dużych much: krótkiej, przeciążonej głowicy 38' i  krótkiego trapera 7'

Od kilku tygodni mam Airflo Speciaist z głowicą fast intermediate i bardzo fajnie mi się tym rzuca. Musiałem skrócić głowicę jakieś 1,5m bo był problem przy największych muchach, ale teraz jest super.

Pozdrawiam



#272 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 lipiec 2016 - 18:14

Sporo tu o linkach to może ktoś ma coś starego (a wartego zakupu) do sprzedaży - chętnie kupię WF pływajace w klasie 8.



#273 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:04

Sporo tu o linkach to może ktoś ma coś starego (a wartego zakupu) do sprzedaży - chętnie kupię WF pływajace w klasie 8.

Wysłałem wiadomość -dotyczącą linki.Marian.



#274 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 05 sierpień 2016 - 07:32

Hej

Tak informacyjnie, jeśli tu nie pasuje to można usunąć, ale może niech powisi kilka dni :-)

Sam bym kupił, mam Xi3, ale mnie korci....

 

http://www.johnnorri...y-rod-9398.html

 

pzdr

tomek



#275 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 05 sierpień 2016 - 08:05

Przypuszczam, że różnicy na blankach nie wyczujesz. Obecnie mam Xi3 #8 i zejście z mocą w dół dało mi dużo więcej frajdy z łowienia jak poprzednio (#9). Cena jak cena, dla mnie dalej dużo zakładając, że to seryjny kij.



#276 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 05 sierpień 2016 - 13:19

Ten "salt" to ex demo, chyba lepiej jednak wybrać tańszego xi3.
Nowe "salt" są co prawda o włos lżejsze i ponoć mocniejsze ale też jeszcze szybsze według opisu producenta....
W wyższych klasach służy chyba bardziej do zabijania niż łowienia.
Bardzo długo nie złowiłem w Polsce szczupaka który potrafiłby ugiąć odpowiednio #9 xi3.
Prawda jest taka że są to kije pomyślane pod kątem dużych, silnych ryb a nasze szczupaki nie zawsze wymagają największych much.
Wcześniej sam często podpowiadałem #9 jako optimum szczupakowe, ostatnio zdaża mi się używać #6 a ilość i rozmiar ryb nie bardzo się zmieniły.
Pewnie północ Europy lub inne wody to inna bajka ale jeśli patrzeć na wody to trochę przesadzamy z mocą sprzętu podpatrując i adaptując sposoby sprawdzone w innych warunkach.
tomaszek11
  • Darek P i trout master lubią to

#277 OFFLINE   Krzysztof Rydel

Krzysztof Rydel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPoznań, Warszawa-Żoliborz
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Rydel

Napisano 07 sierpień 2016 - 12:09

Bardzo długo nie złowiłem w Polsce szczupaka który potrafiłby ugiąć odpowiednio #9 xi3.
Prawda jest taka że są to kije pomyślane pod kątem dużych, silnych ryb a nasze szczupaki nie zawsze wymagają największych much.

Mocniejszy kij jest jest, moim zdaniem, potrzebny jest głownie do komfortowego rzucania. Szczególnie podczas wiatru lub dużymi i stawiającymi większy opór w powietrzu przynętami np. poperami, sliderami. Także gdy łowi się głęboko szybko tonącymi linkami łatwiej to robić mając w ręce wędkę wyższej klasy. To prawda, że duża mucha nie zawsze jest gwarancją złowienia dużego szczupaka ale przydaje się do selekcjonowania ewidentnie małych ryb, które znacznie częsciej atakują przynęty po 10-12cm długości. Zapomniałem dodać, że mocniejszy kij pozwala też na szybkie wyjęcie i uwolnienie ryby, co nie jest bez znaczenia dla kondycji w jakiej wraca do wody. O tym też warto pamiętać.


Użytkownik Krzysztof Rydel edytował ten post 07 sierpień 2016 - 12:35

  • Janusz Wałaszewski, albercik2 i darek1 lubią to

#278 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 sierpień 2016 - 21:24

Siema - jako nowy podpytam. Mam wedkę w klasie 7/8 i linkę 8 pływającą. Duże much/streamery kupiłem na necie takie około 10-15 cm. Złowiłem tym pierwsze szczupaki (w Szwecji) - okazuje sie że to nie jst zbyt rudne kiedy ryby są w płytkim łowisku.

Pytanie moje dotyczy streamerów - mocno mi się placzą w nich "piórka" - stale zawijają sią o haczyk lub żyłki broniiące haczyka przed zaczepami (takie niby antyzaczepy ale słabo działają). Musiałem stale sie z tym "bawić" i "rozczesywać" piórka aby były długie i odpowiednio falowały (wtedy efekt były lepsze niż na poplątane).

Pytanie może trywialne = czy z takim plątaniem sie długich piórek z haczykiem to trzeba sie pogodzić czy trefne muszki kupiłem/czy może kiepsko tym rzucam i sie plączą?



#279 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 27 sierpień 2016 - 21:33

Na zbyt lekkiej lince więcej splątań-wabik hamuje i zawraca o 180,

wiązane na kolanku jak morskie mniej się zawijają...


Użytkownik darek1 edytował ten post 27 sierpień 2016 - 21:37

  • analityk lubi to

#280 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 27 sierpień 2016 - 22:37

Moze za długie haki. Wstaw fotkę.