Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt na szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

#241 ONLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 06 listopad 2012 - 11:07

Jeśli nie nauczy się prawidłowego rzutu zza głowy, to nauka double haul mija się z celem ;)

#242 OFFLINE   costi

costi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 12:15

zestaw: kij- vision gt four SW 10# 9". kreciol jakiś noname chyba bison 10, linka airflo cold water striper floating wf10 f - 1 zestaw szczupakowy 1 śmiganie= szok
no i tak : kij szpad naładować go nie mogę, ale ładny lekki w sumie,korek mógłby być lepszy, nie wiem czy wina sznurka ze za lekki choć w teorii powinien być czy wina operatora? wczesniej tylko pstagowo lipieniowe łowy czyniłem , dziś byłem pierwszy raz tym śmigać w parku na trawce, masakra całkiem co innego niż pstrągowe śmiganie ,jakoś nie mogę tego sprzętu rozbujać, próbować dalej czy zmienić linkę? na cięższa?


Wędkę masz rewelacyjna na szczupaki, sam próbowałem taką kupic ale nie udało mi się.
Nie kombinuj ze zmiana linki, klasa wędki=klasa linki. Tak prawdę powiedziawszy chyba nigdy nie zrozumię po co ludzie parują linkę cięższą bądź lżejszą niż wędka :unsure:
Opanuj technikę, a pomysły z cięższą linką same Ci przejdą...
A jak kiedyś będziesz chciał kupić nową linkę to polecam Big Daddy Visiona, lata rewelacyjnie i np. intermedium jest w zasadzie wystarczająca na 95% sytuacji nad naszymi wodami. Woda do 5m i odrobina cierpliwości da prowadzenie muchy jakiemu ciężko oprzeć się późnojesiennym szczupłym :)

#243 OFFLINE   MyFly4You

MyFly4You

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaPleśna
  • Imię:michał
  • Nazwisko:kolasa

Napisano 06 listopad 2012 - 13:43

tak się zastanawiam czy mój kij dałby rade tajmieniom, jak myslicie? z tego co czytam to wszyscy polecają sage xi2/xi3

#244 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 07 listopad 2012 - 11:59

z tego co czytam to wszyscy polecają sage xi2/xi3

To wynik opiniotwórczej "Sztuki łowienia" :-) Był, bardzo ciekawy, artykuł w którymś w numerów, gdzie Kuba napisał #10 Xi2 i teraz każdy chce Xi2 lub 3.
pzdr
tomek

#245 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 listopad 2012 - 14:47

Nie sądzę - to raczej po prostu zajebiaszczy kij.

rhezuz - pisz do Bigosa, na pewno coś więcej podpowie. Byl z moim Xi2 #10 wlasnie ;) i taimienie potarmosił
Również kilku kolegów na forum ma te ryby na koncie, moze coś podpowiedzą?

#246 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 31 marzec 2016 - 14:30

Używa ktoś kii Redingtona - Pursuit i Path w 9 klasie. Szukam jakichś opinii ale niewiele tego na rodzimym "podwórku". A może jakieś inne sugestie w tej klasie cenowej?



#247 OFFLINE   Bugi86

Bugi86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Maciej

Napisano 31 marzec 2016 - 20:34

Ja używam Crosswatera #8 i jest całkiem przyjemny, a te są wyższymi modelami więc sądzę, że będzie jeszcze lepiej ;)



#248 ONLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 01 kwiecień 2016 - 08:06

Path zastąpił model Pursuit. Obie wędki są na szybkich blankach. Powinny dać spokojnie rade.



#249 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 01 kwiecień 2016 - 12:48

A do mnie przyjechał właśnie kijek Ego z zestawu Pike.  Podchodziłem do niego z dużą dozą niepewności. Pozytywne zaskoczenie. Jak na te pieniążki wygląda nieźle. Zobaczymy jak nad wodą będzie



#250 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 kwiecień 2016 - 13:02

To z tej nowszej "generacji" ? Zestaw razem z muchami?

#251 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 01 kwiecień 2016 - 13:12

Sama wędka bez kołowrotka i much.  



#252 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 01 kwiecień 2016 - 13:27

Ile za sam kij wołają, jeśli to nie tajemnica? Bo nie mogę znaleźć.



#253 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 01 kwiecień 2016 - 13:54

Sama wędka 380 zł. I dużo i mało. Ciekaw jestem po prostu tych kijków, Wstępne macania i machania wypadły nieźle. Wykonanie nie odrzuca, nie ma jakichś nadlewek lakieru czy krzywo wmontowanych przelotek aczkolwiek wodotrysków też nie ma.. Blank jest prosty. Tuba dzielona w kolorze błękit pruski. Czego chcieć więcej? Acha, żeby linkę nieźle miotała i się nie złożyła. To jednak powiem jak trochę poużywam. 



#254 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 01 kwiecień 2016 - 14:23

Też uważam, że EGO pike jest niezłą alternatywą. Ściągnąłem właśnie ten kij dla kolegi, drugi znajomy też już takiego ma. Podłączyłem go do 40+ sniper WF8S3 i było bardzo dobrze, ale nie miałem muchy na końcu zestawu. Na DH3 machałem całym zestawem EGO PIKE i w zasadzie każdy kto machnął to wyrzucił całą linkę. Mocny, szybki kij, przyzwoicie uzbrojony. Tylko póki co jeszcze nie testowany na rybach. 



#255 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 01 kwiecień 2016 - 15:00

Też uważam, że EGO pike jest niezłą alternatywą. Ściągnąłem właśnie ten kij dla kolegi, drugi znajomy też już takiego ma. Podłączyłem go do 40+ sniper WF8S3 i było bardzo dobrze, ale nie miałem muchy na końcu zestawu. Na DH3 machałem całym zestawem EGO PIKE i w zasadzie każdy kto machnął to wyrzucił całą linkę. Mocny, szybki kij, przyzwoicie uzbrojony. Tylko póki co jeszcze nie testowany na rybach. 

Nie ukrywam że kijek kupiłem po Twoim wpisie w jakimś innym temacie. Radziłeś skontaktować się  z Maćkiem czy ma same kije. Tak też zrobiłem i fartem trafiłem na dostawę z której i tak większość była zamówiona. 


  • Kacper.K lubi to

#256 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 01 kwiecień 2016 - 15:22

Co do Redingtona Path to ciężko w tej cenie znaleźć dożywotnią gwarancję a path taką dostaje.



#257 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 09 maj 2016 - 19:18

Jestem po 10 dniach machania kijkiem Ego Pike 9 #9. Miałem pewne zawirowania z zakupem linek i... w efekcie wyjechałem ze zwykłymi Velocity i 444. Przy tych linkach przy muchach do 12 nawet 15 cm wyłożenie całej linki nie jest specjalnym problemem. Czyli jak na wędkę za takie pieniążki ok. Jak z trwałością... zobaczymy. Gigantów nie holowałem ale do 65 cm radziła sobie bez problemu. Innymi słowy jako tania wędka jak najbardziej ok. Dla miłośników zakupów na Alicośtam pewnie może być jeszcze taniej. .  


  • Kamil Z. lubi to

#258 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 09 maj 2016 - 22:01

Ego Pike dobrze lata pod głowicami szczupakowymi w swojej klasie - 40+ Sniper WF9F i Rio Pike WF9S2 przetestowałem i bardzo fajnie się to zachowuje.



#259 OFFLINE   michaaaal

michaaaal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaPortlaoise/Czestochowa

Napisano 10 maj 2016 - 20:15

sory, że tak z konopi ale   shooting line to to samo co running line?

jakiego kupić kręcioła do ok 800pln do kija szczupakowego 8/9

pozdrawiam



#260 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 10 maj 2016 - 22:03

Tak, shooting i running line to jedno i to samo.

Kolowrotek tylko pod szczupaka, czy bedzie mial tez inne zastosowanie? Jesli tylko szczupak w slodkiej wodzie to nie ma co sie szarpac, chocby taki SKB Dog fly

http://fishskb.co.uk...&product_id=370

Ale jak chcesz wydac caly budzet to Lamson Liquid 4, bo 3.5 moze byc troche za lekki.


  • michaaaal lubi to