Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt na szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 10 maj 2012 - 00:06

Mieszkam w UK. Nie wiem czy zbroić polecany przez Was blank CD ICT 9'#9. Jeśli tak to w jakiej pracowni? Czy też może kupić coś z oferty półkowej :unsure: Metoda muchowa jest dla mnie całkowicie nowa. To będzie moja pierwsz muchówka. Pozdrawiam.

#122 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 maj 2012 - 10:59

zależy jakie dojscie i dostęp do pracowni masz
ICT to super kij, sam nad tym blankiem myslę, tylko sieki brak, więc z braku łowię starym dobrym visionem #8.
Z gotowców to xi3, big daddy - będą robić ci robote aż miło. Greys ma też kije na których zawiesiłem oko, samego modelu carnivore nie miałem w ręce, ale oglądałem wędki z tej serii i było ok.

#123 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 10 maj 2012 - 19:46

Jaka pracownia w Polsce robi najlepsze muchówki? Lepszy będzie CD ITC czy któryś z gotowców np.xi3 lub big daddy. Czym będą różnić się te wędziska?

#124 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1976 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 11 czerwiec 2012 - 10:35

Panowie jaka wędkę polecicie pod szczupaki w klasie #7-8 9' w cenie do 400pln?

#125 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 czerwiec 2012 - 10:44

#8 scierra HM+
Zajebiaszczy kijek

#126 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1976 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 11 czerwiec 2012 - 11:40

#8 scierra HM+
Zajebiaszczy kijek


też tak się zastanawiałem ale to jednak 600pln-ów czyli trzeba by było dozbierać a czas ucieka :unsure: . Ew. zastanawiałem się nad Vision SW Catpult ale to już grubo ponad mój budżet więc na pewno w tym sezonie nie dam rady :angry: .

#127 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • Imię:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 11 czerwiec 2012 - 19:42

Ja mam ten kijek z linku
http://www.taimen.co...-stx_6276/93255
w klasie#8 (sam doł)
Zmiescisz sie z kasa i na morskie trocie tez da rade :D
Porownywałem markowe kije w tej klasie z tym Taimieniem i troszke mu brakuje do nich mocy...
Brac,lowic nie marudzic :D

#128 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 11 czerwiec 2012 - 21:12

[quote]
#8 scierra HM+
Zajebiaszczy kijek
[/quote]

też tak się zastanawiałem ale to jednak 600pln-ów czyli trzeba by było dozbierać a czas ucieka :unsure: . Ew. zastanawiałem się nad Vision SW Catpult ale to już grubo ponad mój budżet więc na pewno w tym sezonie nie dam rady :angry: .
[/quote]
http://www.glowatka.com/ na stronie mają cenę 480 a i u Szymona jest dostępny w tej cenie


#129 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1976 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 20 czerwiec 2012 - 21:08

w sumie już się zdecydowałem na kijek sierra hm+ ale chciałbym jeszcze poznać Waszą opinie o tym kijku:
http://www.team-rapa.pl/recenzja/daiwa-true-flight-st-10-aft m-8
cena poniżej 300pln, marka dobra więc może warto?

#130 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 21 czerwiec 2012 - 14:53

w sumie już się zdecydowałem na kijek sierra hm+ ale chciałbym jeszcze poznać Waszą opinie o tym kijku:
http://www.team-rapa.pl/recenzja/daiwa-true-flight-st-10-aft m-8
cena poniżej 300pln, marka dobra więc może warto?


Nie wiem co to za wynalazek ta Sciera, ale lowilem Visionem Big Daddy. Wedka wyglada jak...zielony kolek z Lidla... - powiedzmy to sobie szczerze. To jest jej zasadnicza wada. Jednak przyjemnie sie nia rzuca i jesli ktos chce sie nauczyc lowienia ciezkim sprzetem, polecam. Przy odrobinie umiejetnosci kij wlasciwie rzuca sam i to calkiem spore muchy.

#131 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 21 czerwiec 2012 - 14:56

A jesli chcesz lowic duzymi przynetami przy pomocy 10 stopowej wedki, to ...mozesz sie troche zmeczyc...Ty wielki jestes, wiec dasz rade, ale mniejsi skazani sa na ortopede :D

#132 OFFLINE   Baart

Baart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 21 czerwiec 2012 - 21:30

hi tower, będę miał w ręku tą Daiwę (9'6ft #8) jakoś na początku przyszłego tygodnia więc na pewno coś skrobnę na jej temat. Mam nadzieję potwierdzić dobrą recenzję z team-rapa.

#133 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 21 czerwiec 2012 - 23:31

hi tower, będę miał w ręku tą Daiwę (9'6ft #8) jakoś na początku przyszłego tygodnia więc na pewno coś skrobnę na jej temat. Mam nadzieję potwierdzić dobrą recenzję z team-rapa.


Zeby byla jasnosc - nic do Daiwy nie mam. Chodzi mi generalnie o dlugosc wedek do rzucania muchami wielkosci dloni. Sprzet ma byc na szczupaki - o tym mowa w watku. Nie jest przypadkiem, ze jednoreczne kije w ,,wysokich klasach'' koncza sie zwykle na 9 stopach - tym maja rzucac ludzie i czerpac przyjemnosc, a srednia swiatowa to 175 cm wzrostu ( nie 205 jak Hi Tower :D).Kije 9 - nascie AFTM nie sa budowane do lowienia lipieni na sucha - to jasne. Ja sam lowie lososie jednoreczna 10 stopowa wedka 9 klasy, ale przynety jakich uzywam sa wielkosci max malego palca dloni. Gdybym zalozyl na nia szczupakowa muche, ktora przed chwila wyjalem z pudelka i zmierzylem ( 20 cm), to bym sie takim zestawem...zabil...

Tak wiec nie chodzi mi w tej wypowiedzi o to zeby miec racje, czy sie madralizowac, tylko zeby przestrzec ludzi przed bledami jakie popelniaja moim zdaniem notorycznie. W Polsce byc moze nie ma zbyt wiele duzych szczupakow , wiec ludzie lowia przynetami ,, na okonki'' i odpowiednio dobranymi wedkami - bo sadza ze to wystarczy - a byc moze nie lowia wiele duzych szczupakow, bo nie potrafia ich skutecznie sprowokowac do ataku malymi i malo atrakcyjnymi dla nich przynetami...To takie bledne kolo z jakim sie spotykam czesto majac na lodzi wedkarzy z kraju - boja sie lowic na duze przynety, albo nie maja odpowiedniego sprzetu, a one gwarantuja sukces...To sie tyczy rowniez spinningu. Slider 12 cm jest postrzegany jak monstrum, a ja wiem ze jeszcze wiekszy bylby lepszy - tylko kto go kupi? Metrowy szczupak polyka leszcze po 45 cm !

Moim zdaniem lowienie szczupakow strimerkami po 10 cm na wedkach w 8 klasie jest bez sensu - przy wiekszych muchach zaczyna sie Golgota. A moze ja jestem juz tak zmanierowany, ze oderwalem sie od rzeczywistosci...

Na zdjeciu 110 cm i podjarki bym ta ryba specjalnej nie robil. Takie sie lowi na muche, ale nie na byle jaka. Zdarza sie, ze klamot wyskoczy do niewielkiej muchy ( 10-15 cm), ale moim zdaniem ,,zdarza sie '' to malo atrakcyjna perspektywa... Daiwa o ktorej napisales prawdopodobnie zadna z moich much komfortowo nie polowisz - o ile w ogole- a jak nie polowisz, to sie kosisz przed wejsciem na murawe...Mecz mi sie udzielil :D

Pozdro
Bigos

http://img88.imageshack.us/img88/4395/dsc3820j.jpg

Uploaded with ImageShack.us



#134 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1976 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 22 czerwiec 2012 - 08:13

Marcin całkowicie rozumiem co chcesz przekazać i generalnie szukałem czegoś sensownego o długości 9' (choć nie przepadam za krótkimi kijami bo czuje się jak bym łaził z podlodówką). Mam w tej chwili 10' #7-8 Nielsena (jakaś irlandzka firma) którego dostałem dzięki uprzejmości kumpla z UK z brytyjskiego ebay-a za jakieś 30Ł. Na rzece rzeczywiście fajny kijek do stremera czy ciężkiej nimfy. Pierwsze próby w morzu już nie do końca były zadowalające choć na szczupaki spisywał się całkiem całkiem. Przynajmniej do momentu kiedy łowiłem na starorzeczach gdzie rzuty na 10m 15cm muchą całkowicie wystarczały. Problem pojawił się kiedy stanąłem nad jeziorem i trzeba było przynajmniej te 20-25 machnąć i tu kijek według mnie do takiego łowienia był za miękki i za wolny. Niestety ogranicza mnie budżet i w tej materii nie zaszaleje więc wybór jest ograniczony w zasadzie do polecanego przez Kube kijka Sierra HM+ (max. możliwości finansowe) lub owej Daiwy bo test wskazuje że się nada. Nie potrafię pojąc merytorycznej dyskusji czy różnica w długości kija między 270cm (9') a 289(9'6) ma jakieś strategiczne znaczenie dla właściwości rzutowych bo nie mam wystarczającego doświadczenia w tej materii. Ułomkiem nie jestem i mam nadzieje że dam rade i ręka mi nie odpadnie. Machałem parę godzin moim 10' i żyje (zakwasów też nie miałem) choć odległości nie były zadowalające.

#135 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 22 czerwiec 2012 - 08:37

Moim zdaniem im dluzsza wedka do lowienia duzymi muchami, tym gorzej i czuc po jakims czasie kazdy zbedny kawalek w rekach. W Twoim przypadku wychodzi, ze jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma...I tyle chyba.
Pozdro,
Bigos

#136 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 czerwiec 2012 - 09:52

Bez przesadyzmu.
Od czasu jak mnie op... w Szwecji ze sprzętu łowię kijem #8 9'8
I... łowię, bo nie mam nic innego. Wielkiej różnicy nie ma, działa, robi, nawet czasem jakieś ryby się trafią. Dość uniwersalny kij, bo na Bałyk też z nim jeździłem.
HM+ to bardzo szybki i sztywny kij. Myślę że będzie Pan zadowolony

#137 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 22 czerwiec 2012 - 12:20

Bez przesadyzmu.
Od czasu jak mnie op... w Szwecji ze sprzętu łowię kijem #8 9'8
I... łowię, bo nie mam nic innego. Wielkiej różnicy nie ma, działa, robi, nawet czasem jakieś ryby się trafią. Dość uniwersalny kij, bo na Bałyk też z nim jeździłem.
HM+ to bardzo szybki i sztywny kij. Myślę że będzie Pan zadowolony


Gdybym mial jedna wedke i byl na nia skazany, to tez bym nia lowil. Jednak nie o tym napisalem w swoim poprzednim poscie.
Ja zlowilem 100 kilowego suma na zlamana wedke, ale czy chodzi o to zeby lowic sumy na polamane wedki? Po co sie wciskac w jakies kompromisy, jesli jest szansa pojsc prosta droga do celu? Nie wazne. Teoretyk ze mnie slaby, sam wiesz , dlatego podnosze rece do gory :D

Pozdro,
Bigos


#138 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 22 czerwiec 2012 - 12:33

Marcin napisz co bys polecal na te duze szczupaki do rzucania duzymi muchami, jakis konkretny model i jaka klasa wedki
Pozdro
Ps. Moze byc wyzsza polka cenowa

#139 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 czerwiec 2012 - 12:56

[quote]
Bez przesadyzmu.
Od czasu jak mnie op... w Szwecji ze sprzętu łowię kijem #8 9'8
I... łowię, bo nie mam nic innego. Wielkiej różnicy nie ma, działa, robi, nawet czasem jakieś ryby się trafią. Dość uniwersalny kij, bo na Bałyk też z nim jeździłem.
HM+ to bardzo szybki i sztywny kij. Myślę że będzie Pan zadowolony
[/quote]

Gdybym mial jedna wedke i byl na nia skazany, to tez bym nia lowil. Jednak nie o tym napisalem w swoim poprzednim poscie.
Ja zlowilem 100 kilowego suma na zlamana wedke, ale czy chodzi o to zeby lowic sumy na polamane wedki? Po co sie wciskac w jakies kompromisy, jesli jest szansa pojsc prosta droga do celu? Nie wazne. Teoretyk ze mnie slaby, sam wiesz , dlatego podnosze rece do gory :D

Pozdro,
Bigos

[/quote]
Zwracam tylko uwagę - że jak masz ograniczony budżet, to...

#140 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 czerwiec 2012 - 16:13

Witam.Krótsza wędka umożliwia łatwiejsze łowienie 2 muszkarzy na jednej łódce,,zajmuje mniej miejsca na łodzi-krótszy odcinek wystaje poza dziób lub rufę podczas manewrów-np. przybijanie do pomostu.Jest łatwiej.Moje mają 9 stóp,ale kto wie -może popróbuję krócej?.Bardzo istotny jest koszyk na linkę-sprawdza się z plaży i doskonale na łodzi.Często w tym roku wymieniałem muchówkę na casting-czasem co 30 minut i przesunięty na prawe biodro kosz umożliwia siadanie w łodzi i rzuty spinningowe.Po chwili kosz na brzuch i znów mucha!Czerwcowy śnieg i grad na moim łowisku w Szwecji wymuszały zmiany sprzętu,oraz niestety uszkodziły kartę SD i odzyskiwanie fotek może potrwać. <_< Zamieszczę kilka niebawem.Pozdrawiam Kolegów




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych